2019-09-23   15:28:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 26 juni 2014 kl. 09.00

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  25 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  21:08   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor  Försök (9) 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
97  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS    25m  2:28.10 
338  Olivia Berglund  1998  AR9898  POSEIDON    25m  2:26.62 
96  Klara Juliusson  1997  AH3897  HÖGANÄS SS    25m  2:23.32 
119  Emma Rotstam  1998  AF7498  JÄRFÄLLA S    25m  2:25.77 
155  Isabella Hong  1998  AK4698  KALMAR SS    25m  2:26.70 
467  Clara Wadsten  1999  AA1899  SÖDERTÄLJE    25m  2:31.01 
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
692  Andrea Reinhold  2001  AS3401  GÖTEBORG    50m  2:41.03 
351  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    50m  2:40.36 
79  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  2:40.21 
59  Sarah Wallin  2000  AH9800  HARNÄS SKU    50m  2:40.02 
630  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    50m  2:40.03 
639  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA    50m  2:40.30 
563  Matilda Klintberg  1999  AH1299  VELLINGE-N    50m  2:40.94 
83  Matilda Weiler  1998  AF0898  HS    25m  2:21.53 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
683  Amanda Hyllbrant  1999  AY6899  STRÄNGNÄS    50m  2:39.34 
641  Mathilda Eriksson  2001  AE2201  SS04    50m  2:38.94 
282  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS    50m  2:38.37 
659  Ida Pettersson  1999  AP2699  POLISEN    50m  2:37.39 
629  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    50m  2:38.16 
496  Madeleine Grönberg  1999  AH3699  SK TRITON    50m  2:38.53 
157  Ellen Lindeby  1999  AB9699  KALMAR SS    50m  2:39.21 
403  Emma Garmelius  1999  AM9499  SPÅRVÄGEN    50m  2:39.62 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSHAMN    50m  2:36.94 
216  Lova Andersson  2000  AA3600  LJUNGBY SS    50m  2:36.78 
466  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    50m  2:36.54 
352  Rebecca Berggren-Nylund  1999  AI1899  S 71    50m  2:36.29 
647  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA    50m  2:36.29 
669  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    50m  2:36.65 
Emma Dimitriou Sagré  1999  AO4699  ALINGSÅS    50m  2:36.80 
404  Elin Grenholm  1999  AR2899  SPÅRVÄGEN    50m  2:36.94 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Anna Miram  1999  AG7299  LUDVIKA SS    50m  2:36.21 
64  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    50m  2:35.96 
605  Andréa Persson  1999  AB5899  VÄSTERÅS    50m  2:35.80 
645  Tiffani Segerbrand  1999  AI0699  SS04    50m  2:35.40 
111  Cornelia Eklund  2000  AC1800  JÄRFÄLLA S    50m  2:35.72 
538  Alice Sundberg  1999  AS1299  TÄBY SIM    50m  2:35.94 
309  Hannah Virgin  2000  BQ7800  SK NEPTUN    50m  2:36.01 
678  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS    50m  2:36.22 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Johanna Söderberg  1999  AE6899  HS    50m  2:34.85 
277  Amanda Magnusson  1999  AF9699  MASS    50m  2:34.57 
601  Hannah Brunzell  2001  AP6801  VÄSTERÅS    50m  2:34.29 
225  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  SK LÖDDE    50m  2:33.99 
84  Moa Williamsson  2000  AF5800  HS    50m  2:34.23 
221  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    50m  2:34.43 
266  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    50m  2:34.70 
136  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    50m  2:35.02 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
190  Hanna Cederholm  1997  AM4497  SK LAXEN    50m  2:32.99 
357  Ellen Sandberg  1999  AE9499  S 71    50m  2:31.24 
77  Lina Rosvall  1997  AC2897  HS    50m  2:29.10 
461  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    50m  2:25.33 
329  Sara Wallberg  1999  AJ2899  NKK    50m  2:27.69 
679  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS    50m  2:30.45 
449  Dinah Jönsson  1998  AN6498  SK SYDSIM    50m  2:32.15 
307  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SK NEPTUN    50m  2:33.42 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
140  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    50m  2:32.79 
52  Sara Linné  1997  AT5297  GÖTEBORG    50m  2:30.90 
655  Ayleen Burt  1997  BB5497  POLISEN    50m  2:28.92 
63  Sophie Hansson  1998  AM1298  HS    50m  2:24.45 
115  Isabelle Hanson  1998  AB4298  JÄRFÄLLA S    50m  2:27.34 
410  Emma Sundstedt  1998  BE7498  SPÅRVÄGEN    50m  2:29.76 
130  Hanna Eriksson  1999  AD2499  JÖNKÖPING    50m  2:31.73 
406  Lovisa Malmgren  1997  AN4297  SPÅRVÄGEN    50m  2:33.30 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Alice Palmkvist  2000  AE9200  ELFSBORG    50m  2:32.22 
448  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    50m  2:30.82 
108  Josefine Almvret  1999  AA0699  JÄRFÄLLA S    50m  2:28.84 
582  Agnes Wiiand  1997  AM1497  VÄSBY SS    50m  2:23.41 
44  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    50m  2:26.58 
596  Lina Berggren  1998  AB7698  VÄSTERÅS    50m  2:29.25 
11  Emma Varga  1997  AE1897  DANDERYD    50m  2:31.51 
660  Milana Salih  1997  AX4697  POLISEN    50m  2:33.07 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  25 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  21:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner