2019-10-17   05:50:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 26 juni 2014 kl. 09.00

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  25 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  21:08   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar  Försök (6) 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Viktor Fridsjö 2:13.15 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Markus Malm 2:07.93 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
283  Sam Taheri  2000  AF5300  MASS    50m  2:41.96 
177  Max Karlsson  1999  AG2999  KUNGSBACKA    50m  2:39.54 
581  Anton Widholm  1999  AE6199  VÄSBY SS    50m  2:34.80 
575  Niklas Nyblom  1999  AK2999  VÄSBY SS    50m  2:35.43 
600  Harald Brobacke  1999  AG6399  VÄSTERÅS    50m  2:40.98 
499  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  2:45.35 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Alex Phu  2000  AP6700  GÖTEBORG    50m  2:34.05 
297  Simon Blom  1999  AQ9199  SK NEPTUN    50m  2:31.47 
565  Anton Steindl  2000  AB2900  HVETLANDA    50m  2:31.08 
82  Martin Wahlberg  1999  AQ1999  HS    50m  2:27.92 
718  Lukas Gunnarsson  1998  AK8398  SK LÖDDE    50m  2:28.98 
165  Adam Albringer  1999  AH8999  KARLSTAD    50m  2:31.30 
625  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    50m  2:31.99 
48  Philip Borgström Bishop  1999  AK9999  GÖTEBORG    50m  2:34.07 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
192  Nikola Mackic  1999  AF6199  SK LAXEN    50m  2:26.37 
117  William Josefsson-Rudberg  1998  AA7998  JÄRFÄLLA S    50m  2:24.89 
513  Oskar Iwarsson  2000  AI0300  TUREBERG    50m  2:24.00 
606  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS    50m  2:23.49 
371  Oscar Olsson  1999  AK2199  SJÖBO SS    50m  2:23.79 
191  Dennis Dukic  2000  AC4500  SK LAXEN    50m  2:24.64 
32  Sean Johansson  1997  AO1197  SK ENA    50m  2:26.30 
343  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON    50m  2:26.68 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
121  Gustav Swedenborg  1998  AD7598  JÄRFÄLLA S    50m  2:23.27 
269  Gregory Havton  1998  AV0798  MASS    50m  2:20.77 
597  Filip Björkholm  1998  AP5798  VÄSTERÅS    50m  2:15.22 
450  Cruiz Llupa  1997  AG9397  SK SYDSIM    50m  2:09.41 
113  Viktor Fridsjö  1998  AO4798  JÄRFÄLLA S    50m  2:13.15 
94  Erik Boström  1997  AV5997  HÖGANÄS SS    50m  2:17.18 
484  Wilmer Tingbrand  1998  AM2998  SÖDERTÖRN    50m  2:22.21 
457  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE    50m  2:23.48 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
206  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    50m  2:23.00 
336  Erik Nicklasson  1998  AG2598  OSKARSHAMN    50m  2:18.29 
267  Alexander Havton  1998  AW2398  MASS    50m  2:13.29 
139  Markus Malm  1997  AE7397  JÖNKÖPING    50m  2:07.49 
68  Joel Knutsson  1997  AK5197  HS    50m  2:11.57 
308  Filip Weidlitz  1997  AP4397  SK NEPTUN    50m  2:16.77 
656  Jacob Danielsson  1998  AB9798  POLISEN    50m  2:22.17 
540  Sean Zhong  1998  AF2198  TÄBY SIM    50m  2:23.46 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
427  Kalle Sandahl  1999  AM8799  SKK    50m  2:22.80 
183  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    50m  2:17.39 
524  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    50m  2:13.22 
268  Christopher Havton  1997  AW9197  MASS    50m  2:07.28 
137  Henry Kerman  1997  AI6597  JÖNKÖPING    50m  2:11.37 
399  Albin Lövgren  1999  AC0199  SKÖVDE SS    50m  2:16.30 
534  Daniel Räisänen  1999  AE0199  TÄBY SIM    50m  2:21.36 
425  Lukas Peterson  1998  AG8198  SKK    50m  2:23.44 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  25 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  21:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner