2019-09-17   08:35:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 26 juni 2014 kl. 09.00

5_S
Gren 5, 400m Frisim Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Daniel Kertes 4:19.49 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Victor Johansson 4:11.69 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Gustaf Dahlman 4:06.31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  4:24.77   
182  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  4:28.99   
672  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  4:30.93   
305  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  4:31.52   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:33.06   
19  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  4:33.40   
122  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  4:34.45   
138  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  4:35.35   
311  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  50 m  4:39.05   
10  211  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  4:39.44   
11  464  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  4:40.28   
12  626  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  4:42.01   
13  116  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  4:43.60   
14  279  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  4:44.21   
15  12  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  4:44.43   
16  567  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  4:44.94   
17  499  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  4:45.43   
18  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  50 m  4:45.74   
19  558  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  4:45.78   
20  339  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  4:46.41   
21  434  Starrin Love  2001  SUNDSVALL  AK9101  50 m  4:46.61   
22  770  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  4:50.06   
23  722  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  4:50.76   
24  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  4:51.64   
15 år 
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  4:13.72   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  4:24.43   
273  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  4:25.02   
516  Pantzar Sebastian  1999  TYRESÖ SS  AL1999  50 m  4:25.22   
511  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  4:26.19   
557  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  4:27.79   
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  4:29.30   
335  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  50 m  4:31.25   
658  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  4:31.70   
10  671  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  4:32.20   
11  165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  4:32.34   
12  616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  4:32.34   
13  510  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  4:33.47   
14  206  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  4:34.23   
15  498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  4:34.94   
16  143  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  4:35.40   
17  133  Henningsson Jakob  1999  JÖNKÖPING  AF9799  50 m  4:35.79   
18  535  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  4:35.99   
19  358  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  4:36.02   
20  420  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  4:36.44   
21  174  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  50 m  4:37.23   
22  363  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  50 m  4:38.17   
23  167  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  4:38.47   
24  241  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  50 m  4:38.68   
25  37  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  4:39.15   
26  22  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  4:39.22   
27  578  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  4:39.66   
28  622  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  50 m  4:39.94   
29  523  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  50 m  4:39.96   
30  187  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  25 m  4:16.48   
31  319  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  25 m  4:28.74   
16 - 17 år 
135  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  4:03.08   
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  4:08.28   
574  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  4:08.28   
493  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  4:11.53   
327  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:13.66   
263  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  4:13.78   
94  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  4:15.77   
606  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:17.50   
121  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  4:18.32   
10  231  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  4:20.45   
11  230  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:21.98   
12  270  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  4:22.92   
13  657  Eriksson Niclas  1998  POLISEN  AL2398  50 m  4:23.07   
14  237  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  4:23.47   
15  308  Weidlitz Filip  1997  SK NEPTUN  AP4397  50 m  4:23.70   
16  67  Karlsborn Magnus  1998  HS  AJ3398  50 m  4:24.85   
17  618  Wiman Hugo  1997  VÄXJÖ SS  AP3797  50 m  4:28.04   
18  590  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  4:29.49   
19  346  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  4:31.59   
20  343  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  4:31.64   
21  10  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  4:35.70   
22  276  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  4:36.40   
23  756  Chong Kevin  1998  SÖDERTÖRN  AE9798  50 m  4:39.51   
24  378  Bååthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  25 m  4:13.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner