2019-09-22   12:10:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 26 juni 2014 kl. 09.00

8_S
Gren 8, 200m Medley Flickor 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
20  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  50 m  2:32.22   
307  Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  50 m  2:33.42   
84  Williamsson Moa  2000  HS  AF5800  50 m  2:34.23   
601  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  2:34.29   
221  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  2:34.43   
670  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  2:34.54   
266  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:34.70   
136  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:35.02   
111  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  2:35.72   
10  64  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:35.96   
11  309  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  2:36.01   
12  466  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  2:36.54   
13  669  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:36.65   
14  216  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  2:36.78   
15  161  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  2:36.94   
16  629  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  2:38.16   
17  282  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:38.37   
18  641  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  2:38.94   
19  59  Wallin Sarah  2000  HARNÄS SKU  AH9800  50 m  2:40.02   
20  630  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  2:40.03   
21  79  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  2:40.21   
22  639  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:40.30   
23  351  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:40.36   
24  692  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:41.03   
15 år 
329  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:27.69   
108  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  2:28.84   
357  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  2:31.24   
130  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  2:31.73   
225  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  2:33.99   
277  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  50 m  2:34.57   
80  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  50 m  2:34.85   
645  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  2:35.40   
605  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:35.80   
10  538  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  2:35.94   
11  222  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  2:36.21   
12  678  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:36.22   
13  352  Berggren-Nylund Rebecca  1999  S 71  AI1899  50 m  2:36.29   
14  647  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  2:36.29   
15  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  50 m  2:36.80   
16  404  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  2:36.94   
17  659  Pettersson Ida  1999  POLISEN  AP2699  50 m  2:37.39   
18  496  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  2:38.53   
19  157  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  2:39.21   
20  683  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  2:39.34   
21  403  Garmelius Emma  1999  SPÅRVÄGEN  AM9499  50 m  2:39.62   
22  563  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  2:40.94   
23  97  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  25 m  2:28.10   
24  467  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  25 m  2:31.01   
16 - 17 år 
582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  2:23.41   
63  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  2:24.45   
461  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  2:25.33   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  2:26.58   
115  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  2:27.34   
655  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  50 m  2:28.92   
77  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  2:29.10   
596  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:29.25   
410  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  2:29.76   
10  679  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:30.45   
11  448  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  2:30.82   
12  52  Linné Sara  1997  GÖTEBORG  AT5297  50 m  2:30.90   
13  31  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  2:30.94   
14  11  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  2:31.51   
15  449  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  2:32.15   
16  140  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  2:32.79   
17  190  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  2:32.99   
18  660  Salih Milana  1997  POLISEN  AX4697  50 m  2:33.07   
19  406  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  50 m  2:33.30   
20  83  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  25 m  2:21.53   
21  96  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  25 m  2:23.32   
22  119  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  25 m  2:25.77   
23  338  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  25 m  2:26.62   
24  155  Hong Isabella  1998  KALMAR SS  AK4698  25 m  2:26.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner