2019-10-16   18:57:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 28 juni 2014 kl. 09.00

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:17   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor  Försök (10) 
Sponsor: CDON 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 
 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
400  Linnea Sehlin  1999  AB8499  SOLLEFTEÅ    25m  1:09.29 
222  Anna Miram  1999  AG7299  LUDVIKA SS    25m  1:07.50 
Emma Dimitriou Sagré  1999  AO4699  ALINGSÅS    25m  1:09.04 
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
398  Louise Hjalmarsson  1997  AV8697  SKÖVDE SS    25m  1:06.93 
492  Ida Borg  1997  AB8897  SK TRITON    25m  1:06.39 
112  Ida Eriksen  1997  AD4497  JÄRFÄLLA S    25m  1:06.22 
466  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    50m  1:13.52 
720  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    50m  1:13.78 
44  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  1:06.35 
239  Jenny Thalin  1997  BC8697  MKK    25m  1:06.60 
               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSHAMN    50m  1:13.39 
Klara Tistrand  2001  AD9801  ALINGSÅS    50m  1:13.26 
537  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    50m  1:13.20 
20  Alice Palmkvist  2000  AE9200  ELFSBORG    50m  1:13.02 
641  Mathilda Eriksson  2001  AE2201  SS04    50m  1:13.12 
201  Sara Junevik  2000  AL3400  LEKSAND    50m  1:13.23 
556  Saga Sandström  2000  AJ8200  UMEÅ SS    50m  1:13.31 
333  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    50m  1:13.47 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
385  Nelly Åkerblom  2000  AP5400  SKURU IK    50m  1:12.93 
163  Sofie Karlsson  2000  AV8200  KARLSKRONA    50m  1:12.74 
467  Clara Wadsten  1999  AA1899  SÖDERTÄLJE    50m  1:12.60 
530  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    50m  1:12.58 
426  Hanna Reithner  2000  AJ7400  SKK    50m  1:12.59 
431  Maja Bollbring  1999  AC5899  SUNDSVALL    50m  1:12.70 
555  Johannalouise Eriksson  2000  AJ0400  UMEÅ SS    50m  1:12.80 
446  Vilma Flodfält  1999  AF9499  SK SYDSIM    50m  1:13.00 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
185  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    50m  1:12.50 
479  Cassandra Engback  1999  AQ0499  SÖDERTÖRN    50m  1:12.42 
79  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  1:12.37 
80  Johanna Söderberg  1999  AE6899  HS    50m  1:12.23 
382  Signe Nordegren  2000  AO6800  SKURU IK    50m  1:12.35 
157  Ellen Lindeby  1999  AB9699  KALMAR SS    50m  1:12.42 
515  Josefin Ossmyr  1999  AS0299  TYRESÖ SS    50m  1:12.44 
97  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS    50m  1:12.56 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
353  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    50m  1:12.11 
433  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL    50m  1:11.90 
367  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02    50m  1:11.69 
512  Alma Holmberg  1999  AX4499  TUREBERG    50m  1:11.63 
423  Ebba Martin  2000  AH4200  SKK    50m  1:11.69 
142  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    50m  1:11.83 
647  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA    50m  1:11.98 
65  Moa Holmkvist  1999  AE5899  HS    50m  1:12.16 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
677  Emma Bergkvist  2000  AA5600  STRÄNGNÄS    50m  1:11.11 
277  Amanda Magnusson  1999  AF9699  MASS    50m  1:10.50 
642  Alexandra Gordon  2000  AN2800  SS04    50m  1:10.33 
679  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS    50m  1:10.28 
404  Elin Grenholm  1999  AR2899  SPÅRVÄGEN    50m  1:10.32 
411  Malin Wallén  1997  AZ7897  SPÅRVÄGEN    50m  1:10.40 
577  Kajsa Sparrman  1999  AH4299  VÄSBY SS    50m  1:10.59 
462  Hilma Ramdén  2000  AF4600  SÖDERTÄLJE    50m  1:11.22 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
669  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    50m  1:10.07 
607  Victoria Åberg  2001  AL7201  VÄSTERÅS    50m  1:08.95 
11  Emma Varga  1997  AE1897  DANDERYD    50m  1:07.53 
153  Miranda Arvidsson  1998  AJ5298  KALMAR SS    50m  1:05.42 
188  Clara Vater  1997  AH7497  LANDSKRONA    50m  1:06.53 
234  Amanda Granborg  1999  AE7699  MKK    50m  1:07.88 
50  Alfhild Kristensson  1999  AI6699  GÖTEBORG    50m  1:09.46 
379  Alexandra Engsoo  1998  AF3898  SKURU IK    50m  1:10.22 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  My Janzén  1997  AF2497  MASS    50m  1:09.99 
582  Agnes Wiiand  1997  AM1497  VÄSBY SS    50m  1:08.51 
240  Cassandra Tran  1997  AN5697  MKK    50m  1:06.85 
156  Josefin Lewton  1997  BF0297  KALMAR SS    50m  1:04.57 
449  Dinah Jönsson  1998  AN6498  SK SYDSIM    50m  1:06.51 
108  Josefine Almvret  1999  AA0699  JÄRFÄLLA S    50m  1:07.70 
303  Charlotte Myers  1997  BQ2497  SK NEPTUN    50m  1:09.35 
155  Isabella Hong  1998  AK4698  KALMAR SS    50m  1:10.21 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Julia Nordlund  1998  AL2498  FALUN    50m  1:09.78 
485  Vilma Unnermark  1997  AI9697  SÖDERTÖRN    50m  1:08.03 
629  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    50m  1:06.80 
383  Marlene Pavlu Lewin  1997  AH9497  SKURU IK    50m  1:04.50 
159  Linnea Wranå  1998  AO1898  KALMAR SS    50m  1:06.36 
216  Lova Andersson  2000  AA3600  LJUNGBY SS    50m  1:07.69 
334  Miranda Orajärvi  1998  AF7898  OSBY SS    50m  1:09.20 
23  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    50m  1:10.13 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner