2019-09-16   19:07:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 28 juni 2014 kl. 09.00

23_S
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
629  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  1:06.80   
216  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  1:07.69   
607  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:08.95   
669  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:10.07   
23  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:10.13   
642  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  50 m  1:10.33   
677  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:11.11   
462  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:11.22   
367  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  1:11.69   
10  423  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  50 m  1:11.69   
11  433  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:11.90   
12  382  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  50 m  1:12.35   
13  79  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:12.37   
14  530  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  1:12.58   
15  426  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  50 m  1:12.59   
16  163  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  1:12.74   
17  555  Eriksson Johannalouise  2000  UMEÅ SS  AJ0400  50 m  1:12.80   
18  266  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  1:12.81   
19  385  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  50 m  1:12.93   
20  20  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  50 m  1:13.02   
21  641  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  1:13.12   
22  537  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  50 m  1:13.20   
23  201  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  50 m  1:13.23   
24  Tistrand Klara  2001  ALINGSÅS  AD9801  50 m  1:13.26   
25  556  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:13.31   
26  161  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  1:13.39   
27  333  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  1:13.47   
28  466  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  1:13.52   
15 år 
108  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  1:07.70   
234  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  1:07.88   
50  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:09.46   
404  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  1:10.32   
277  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  50 m  1:10.50   
577  Sparrman Kajsa  1999  VÄSBY SS  AH4299  50 m  1:10.59   
512  Holmberg Alma  1999  TUREBERG  AX4499  50 m  1:11.63   
142  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  1:11.83   
647  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  1:11.98   
10  353  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:12.11   
11  65  Holmkvist Moa  1999  HS  AE5899  50 m  1:12.16   
12  80  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  50 m  1:12.23   
13  157  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  1:12.42   
14  479  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  1:12.42   
15  515  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:12.44   
16  185  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  1:12.50   
17  97  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:12.56   
18  467  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  50 m  1:12.60   
19  431  Bollbring Maja  1999  SUNDSVALL  AC5899  50 m  1:12.70   
20  446  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  1:13.00   
21  720  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  50 m  1:13.78   
22  222  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:07.50   
23  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  1:09.04   
24  400  Sehlin Linnea  1999  SOLLEFTEÅ  AB8499  25 m  1:09.29   
16 - 17 år 
383  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  1:04.50   
156  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  1:04.57   
153  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  1:05.42   
159  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  1:06.36   
449  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  1:06.51   
188  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:06.53   
240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:06.85   
11  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  1:07.53   
485  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:08.03   
10  582  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  1:08.51   
11  334  Orajärvi Miranda  1998  OSBY SS  AF7898  50 m  1:09.20   
12  303  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  1:09.35   
13  43  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  1:09.78   
14  272  Janzén My  1997  MASS  AF2497  50 m  1:09.99   
15  155  Hong Isabella  1998  KALMAR SS  AK4698  50 m  1:10.21   
16  379  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  1:10.22   
17  679  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  1:10.28   
18  411  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  50 m  1:10.40   
19  77  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  25 m  1:04.44   
20  112  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  25 m  1:06.22   
21  44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:06.35   
22  492  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  25 m  1:06.39   
23  239  Thalin Jenny  1997  MKK  BC8697  25 m  1:06.60   
24  398  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  1:06.93   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner