2020-02-25   08:26:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 24
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m)    Utskriftsdatum  03 juli 2014   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  20:35   
  Arrangör  SSF/SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juli 2014         
 
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer  Försök (5) 
Sponsor: TYR 
SR: Michelle Coleman (1993) 1:00.58 2014-03-15 
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:01.74 2010 FM: Ida Lindborg 1:02.66 
EM-kval: 1:02.62 
 
Heat 1 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Lina Rosvall  1997  AC2897  HS    50m  1:10.40 
364  Julia Peterson  1995  BC8895  SKK    50m  1:08.81 
346  Emma Wahlström  1994  AF9294  SPÅRVÄGEN    50m  1:08.21 
32  Paulina Björkbacka  1995  AY6295  HARNÄS SKU    50m  1:07.75 
415  Vilma Unnermark  1997  AI9697  SÖDERTÖRN    50m  1:08.03 
79  Linnéa Månsson  1996  AJ6296  SS IDEN    50m  1:08.62 
280  Elin Podéus  1997  AE8297  NKK    50m  1:10.32 
               

 
Heat 2 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Emma Varga  1997  AE1897  DANDERYD    50m  1:07.53 
103  Johanna Pettersson  1996  AL2696  JÖNKÖPING    50m  1:06.85 
481  Felicia Hedman  1995  BR6895  VÄSBY SS    50m  1:06.76 
144  Clara Vater  1997  AH7497  LANDSKRONA    50m  1:06.53 
94  Maria Galic  1995  AD9495  JÖNKÖPING    50m  1:06.74 
19  Linnéa Bielicz  1994  BJ3294  GÖTEBORG    50m  1:06.85 
476  Rebecca Håkansson  1996  AV3296  VELLINGE-N    50m  1:07.31 
80  Josefine Almvret  1999  AA0699  JÄRFÄLLA S    50m  1:07.70 

 
Heat 3 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Linnea Wranå  1998  AO1898  KALMAR SS    50m  1:06.36 
433  Linnéa Olsson  1994  BX0494  SK TRITON    50m  1:05.45 
112  Josefin Lewton  1997  BF0297  KALMAR SS    50m  1:04.57 
197  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    50m  1:02.27 
323  Marlene Pavlu Lewin  1997  AH9497  SKURU IK    50m  1:04.50 
247  Jessica Eriksson  1995  AH0895  SK NEPTUN    50m  1:04.92 
563  Tove Andersson  1995  AC0695  TRELLEBORG    50m  1:06.34 
381  Dinah Jönsson  1998  AN6498  SK SYDSIM    50m  1:06.51 

 
Heat 4 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
279  Ida Nyman  1993  AB3493  NKK    50m  1:09.52 
522  Eljena Knutsson  1992  AE2892  YSTADS SS    50m  1:06.37 
294  Therese Svendsen  1989  BM2689  SK RAN    50m  1:02.42 
517  Madelene Andersson  1991  BX0891  VÄXJÖ SS    50m  1:05.53 
328  Emelie Stenhammar  1993  BH4293  SKÖVDE SS    50m  1:07.34 
               
               

 
Heat 5 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
305  Ebba Hellström  1992  AK6692  S 02    50m  1:08.13 
538  Frida Andersson  1991  AK1491  UDDEVALLA    50m  1:06.29 
336  Michelle Coleman  1993  AM2493  SPÅRVÄGEN    50m  1:00.58 
347  Anna Åhlin  1991  AO7491  SPÅRVÄGEN    50m  1:03.97 
136  Johanna Pettersson  1992  AF1292  KUNGÄLV    50m  1:07.23 
293  Eleonor Lindborg  1992  BB9892  SK RAN    50m  1:11.31 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  03 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner