Program för SM/JSM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 38
|
Tävling |
SM/JSM (50m) |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
18:24 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 38, 200m Medley Herrar |
Försök (4) |
Sponsor: Salming |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 2:03.72 2013-07-11 |
MR: Simon Sjödin (1986) 2:00.47 2013 FM: Simon Sjödin 2:00.47 |
EM-kval: 2:02.28 |
|
Heat 1 (4) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
512 |
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:15.43 |
62 |
2 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
50m |
2:14.90 |
219 |
3 |
Christopher Havton |
1997 |
AW9197 |
MASS |
|
50m |
2:14.04 |
452 |
4 |
Christoffer Andersson |
1994 |
AM3594 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:13.25 |
49 |
5 |
Emil Möller |
1994 |
AJ5994 |
HS |
|
50m |
2:13.50 |
68 |
6 |
Joel Westerlind |
1996 |
AD2796 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
2:14.57 |
342 |
7 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:15.18 |
565 |
8 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:16.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
493 |
1 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:12.40 |
437 |
2 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
AC9396 |
SK TRITON |
|
50m |
2:10.67 |
274 |
3 |
Marcus Forsgren |
1996 |
AM4196 |
NKK |
|
50m |
2:09.28 |
130 |
4 |
Erik Persson |
1994 |
AB6794 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:03.72 |
227 |
5 |
Patrik Löfgren |
1996 |
AA4396 |
MASS |
|
50m |
2:06.85 |
299 |
6 |
Fabian Bergman |
1994 |
AQ2194 |
SALTSJÖB |
|
50m |
2:10.51 |
486 |
7 |
Carl Norlander |
1997 |
AH5397 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:11.98 |
61 |
8 |
Max Troell |
1995 |
AA4395 |
HS |
|
50m |
2:12.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
154 |
2 |
Joakim Löfgren |
1992 |
AK8592 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:13.84 |
548 |
3 |
Fredrich Risebrandt |
1992 |
AF1392 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:08.67 |
510 |
4 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:04.34 |
46 |
5 |
Kristian Kron |
1992 |
AY2192 |
HS |
|
50m |
2:07.29 |
316 |
6 |
Anton Mikaelsson |
1993 |
AA4193 |
SKELLEFTEÅ |
|
50m |
2:09.86 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
129 |
2 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:12.26 |
165 |
3 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
LASS |
|
50m |
2:08.56 |
261 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:58.02 |
249 |
5 |
Simon Frank |
1990 |
AS2590 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:05.18 |
549 |
6 |
Jesper Svensson |
1990 |
AP6390 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:09.59 |
335 |
7 |
Viktor Björk |
1992 |
AW9592 |
SPÅRVÄGEN |
|
Yard |
1:56.33 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.16 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2014 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
18:24 |
|