2019-10-17   20:10:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_J
Gren 1, 200m Frisim Damer Junior 
 
Sponsor: SPEED 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009 FM: Sarah Sjöström 1:57.42 
EM-kval: 2:01.70 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
40  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  1:58.86   
427  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  2:04.78   
482  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  2:05.00   
458  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  2:05.10   
483  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  2:05.40   
491  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  2:05.47   
494  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  2:05.47   
503  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:05.69   
325  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  2:05.72   
10  83  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  2:06.06   
11  435  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  2:06.38   
12  303  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:06.51   
13  433  Olsson Linnéa  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  2:07.41   
14  103  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:08.46   
15  200  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  2:08.47   
16  480  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  2:08.62   
17  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  2:08.64   
18  47  Kruners Nike  1996  HS  AN3496  50 m  2:08.76   
19  82  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  2:08.94   
20  88  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  2:09.09   
21  345  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  2:09.17   
22  564  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  2:09.43   
23  81  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  2:09.83   
24  246  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:09.83   
25  42  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  2:10.04   
26  484  Jonsson Anna  1994  VÄSBY SS  AK3694  50 m  2:10.07   
27  86  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  2:10.12   
28  407  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  2:10.22   
29  476  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:10.23   
30  311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:10.44   
31  402  Hallman Josefin  1995  SÖDERTÖRN  BF4695  50 m  2:11.93   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: SPEED 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009 FM: Sarah Sjöström 1:57.42 
EM-kval: 2:01.70 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
413  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  1:55.04   
336  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  1:56.90  EFT 
40  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  1:58.86   
337  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  2:02.27   
253  Lajunen Laura  1992  SK NEPTUN  CG2692  50 m  2:03.59   
519  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  2:03.71   
485  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  2:04.29   
427  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  2:04.78   
490  Salomonsson Nadja  1992  VÄSBY SS  AD2892  50 m  2:04.93   
10  482  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  2:05.00   
11  458  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  2:05.10   
12  483  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  2:05.40   
13  491  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  2:05.47   
14  494  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  2:05.47   
15  503  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:05.69   
16  325  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  2:05.72   
17  83  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  2:06.06   
18  294  Svendsen Therese  1989  SK RAN  BM2689  50 m  2:06.16   
19  435  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  2:06.38   
20  303  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:06.51   
21  433  Olsson Linnéa  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  2:07.41   
22  275  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  2:07.60   
23  103  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:08.46   
24  200  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  2:08.47   
25  480  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  2:08.62   
26  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  2:08.64   
27  226  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  2:08.72   
28  47  Kruners Nike  1996  HS  AN3496  50 m  2:08.76   
29  82  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  2:08.94   
30  88  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  2:09.09   
31  345  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  2:09.17   
32  564  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  2:09.43   
33  81  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  2:09.83   
34  246  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:09.83   
35  42  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  2:10.04   
36  484  Jonsson Anna  1994  VÄSBY SS  AK3694  50 m  2:10.07   
37  86  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  2:10.12   
38  409  Lillieström Anna  1992  SÖDERTÖRN  AM6292  50 m  2:10.14   
39  407  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  2:10.22   
40  476  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:10.23   
41  311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:10.44   
42  402  Hallman Josefin  1995  SÖDERTÖRN  BF4695  50 m  2:11.93   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:13 
 
2_J
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Junior 
 
Sponsor: Team Sprotia 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
JSR: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
MR: Pierre Roger (1983) 1:59.00 2005 FM. Simon Sjödin 1:59.18 
EM-kval: 2:00.72 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
208  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  2:06.19   
101  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  2:06.78   
219  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:07.28   
382  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  50 m  2:09.41   
172  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  2:10.85   
227  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:11.14   
99  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  2:11.37   
45  Knutsson Joel  1997  HS  AK5197  50 m  2:11.57   
100  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:12.70   
10  84  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:13.15   
11  218  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  2:13.29   
12  229  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  2:14.02   
13  68  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  2:14.91   
14  505  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:15.22   
15  387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  2:15.46   
16  128  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:15.90   
17  278  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:15.93   
18  327  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:16.30   
19  36  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  2:16.67   
20  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  2:17.18   
21  281  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  2:17.43   
22  385  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:17.65   
23  565  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:18.97   
24  151  Hvalgren Niclas  1995  SK LAXEN  AC9195  50 m  2:20.44   
25  15  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  25 m  2:13.09   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
2_S
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Team Sprotia 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
JSR: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
MR: Pierre Roger (1983) 1:59.00 2005 FM. Simon Sjödin 1:59.18 
EM-kval: 2:00.72 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
261  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  1:58.67   
551  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  2:00.88   
542  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  2:02.98   
208  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  2:06.19   
101  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  2:06.78   
335  Björk Viktor  1992  SPÅRVÄGEN  AW9592  50 m  2:07.11   
219  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:07.28   
382  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  50 m  2:09.41   
172  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  2:10.85   
10  227  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:11.14   
11  99  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  2:11.37   
12  45  Knutsson Joel  1997  HS  AK5197  50 m  2:11.57   
13  289  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  50 m  2:12.02   
14  100  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:12.70   
15  84  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:13.15   
16  218  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  2:13.29   
17  229  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  2:14.02   
18  134  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  2:14.47   
19  43  Jörgensen Makis  1992  HS  AE1792  50 m  2:14.68   
20  68  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  2:14.91   
21  505  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:15.22   
22  387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  2:15.46   
23  59  Steén Robbin  1987  HS  AE5187  50 m  2:15.53   
24  128  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:15.90   
25  278  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:15.93   
26  327  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:16.30   
27  36  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  2:16.67   
28  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  2:17.18   
29  281  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  2:17.43   
30  385  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:17.65   
31  565  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:18.97   
32  151  Hvalgren Niclas  1995  SK LAXEN  AC9195  50 m  2:20.44   
33  15  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  25 m  2:13.09   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:13 
 
3_J
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Junior 
 
Sponsor: Pulsen AB 
SR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
JSR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
MR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012 FM: Magdalena Kuras 29.50 
EM-kval: 28.81 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
197  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  29.35   
247  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  30.08   
433  Olsson Linnéa  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  30.14   
19  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  30.22   
105  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  30.77   
381  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  30.83   
481  Hedman Felicia  1995  VÄSBY SS  BR6895  50 m  30.86   
323  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  30.94   
110  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  31.00   
10  183  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  31.03   
11  324  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  31.04   
12  90  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  31.20   
13  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  31.20   
14  112  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  31.26   
15  563  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  31.26   
16  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  31.37   
17  114  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  31.40   
18  346  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  31.57   
19  364  Peterson Julia  1995  SKK  BC8895  50 m  31.64   
20  32  Björkbacka Paulina  1995  HARNÄS SKU  AY6295  50 m  31.67   
21  79  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  31.81   
22  94  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  31.85   
23  80  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  32.04   
24  200  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  32.07   
25  280  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  32.09   
26  53  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  32.10   
27  133  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  32.10   
28  78  Christensson Jenny  1996  SS IDEN  BD4696  50 m  32.22   
29  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  32.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Senior 
 
Sponsor: Pulsen AB 
SR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
JSR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
MR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012 FM: Magdalena Kuras 29.50 
EM-kval: 28.81 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
336  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  28.94   
429  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  29.27   
197  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  29.35   
294  Svendsen Therese  1989  SK RAN  BM2689  50 m  29.50   
25  Johansson Emma  1991  SK HAJEN  AQ8691  50 m  30.07   
198  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  30.07   
247  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  30.08   
347  Åhlin Anna  1991  SPÅRVÄGEN  AO7491  50 m  30.08   
433  Olsson Linnéa  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  30.14   
10  406  Klarén Lovisa  1992  SÖDERTÖRN  AK1692  50 m  30.17   
11  19  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  30.22   
12  105  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  30.77   
13  517  Andersson Madelene  1991  VÄXJÖ SS  BX0891  50 m  30.80   
14  381  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  30.83   
15  538  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  30.84   
16  481  Hedman Felicia  1995  VÄSBY SS  BR6895  50 m  30.86   
17  323  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  30.94   
18  110  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  31.00   
19  183  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  31.03   
20  324  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  31.04   
21  136  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  50 m  31.15   
22  522  Knutsson Eljena  1992  YSTADS SS  AE2892  50 m  31.19   
23  90  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  31.20   
24  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  31.20   
25  112  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  31.26   
26  563  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  31.26   
27  328  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  31.32   
28  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  31.37   
29  114  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  31.40   
30  346  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  31.57   
31  364  Peterson Julia  1995  SKK  BC8895  50 m  31.64   
32  32  Björkbacka Paulina  1995  HARNÄS SKU  AY6295  50 m  31.67   
33  222  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  31.77   
34  79  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  31.81   
35  94  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  31.85   
36  80  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  32.04   
37  200  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  32.07   
38  280  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  32.09   
39  53  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  32.10   
40  133  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  32.10   
41  78  Christensson Jenny  1996  SS IDEN  BD4696  50 m  32.22   
42  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  32.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:13 
 
4_J
Gren 4, 100m Frisim Herrar Junior 
 
Sponsor: Knalleland 
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
JSR: Oscar Ekström (1994) 50.35 2012-07-06 
MR: Stefan Nystrand (1981) 48.70 2007 FM: Oscar Ekström 51.20 
EM-kval: 49.83 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
167  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  50.75   
217  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  51.18   
96  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  51.51   
93  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  52.13   
317  Mikaelsson Oskar  1995  SKELLEFTEÅ  AA1195  50 m  52.30   
102  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  52.33   
274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  52.89   
186  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  52.95   
295  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  53.07   
10  403  Huth Joel  1996  SÖDERTÖRN  AK1596  50 m  53.16   
11  540  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  53.24   
12  44  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  53.27   
13  56  Schön Enzo  1996  HS  AN1396  50 m  53.29   
14  507  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  50 m  53.38   
15  95  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  53.39   
16  125  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  53.52   
17  479  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  53.57   
18  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  53.60   
19  39  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  53.65   
20  127  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  53.74   
21  137  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  50 m  53.76   
22  58  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  53.91   
23  97  Johansson Erik  1994  JÖNKÖPING  AF0394  50 m  54.04   
24  61  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  54.13   
25  72  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  54.16   
26  251  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  54.28   
27  455  Pantzar Sebastian  1999  TYRESÖ SS  AL1999  50 m  54.28   
28  424  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  54.29   
29  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  54.33   
30  430  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  54.70   
31  221  Holmqvist Filip  1994  MASS  AL8594  50 m  54.92   
32  315  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTEÅ  AJ6195  50 m  55.80   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Knalleland 
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
JSR: Oscar Ekström (1994) 50.35 2012-07-06 
MR: Stefan Nystrand (1981) 48.70 2007 FM: Oscar Ekström 51.20 
EM-kval: 49.83 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
215  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  50.57   
167  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  50.75   
541  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  50.98   
120  Lindau Henrik  1990  KARLSKRONA  AD8190  50 m  50.99   
217  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  51.18   
210  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  51.31   
96  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  51.51   
63  Åberg Lejdström Gustav  1992  HS  AF5792  50 m  51.79   
93  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  52.13   
10  558  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  50 m  52.29   
11  317  Mikaelsson Oskar  1995  SKELLEFTEÅ  AA1195  50 m  52.30   
12  195  Holmström Jonas  1992  MKK  AH1392  50 m  52.31   
13  102  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  52.33   
14  259  Nyström Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  52.38   
15  176  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  52.76   
16  548  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  52.87   
17  165  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  52.88   
18  274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  52.89   
19  283  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  52.92   
20  186  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  52.95   
21  173  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  52.97   
22  122  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  53.04   
23  560  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  50 m  53.05   
24  295  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  53.07   
25  256  Magnusson Linus  1990  SK NEPTUN  AB4790  50 m  53.10   
26  150  Hvalgren Joakim  1993  SK LAXEN  AD8793  50 m  53.12   
27  518  Dahlberg Martin  1992  VÄXJÖ SS  AS7192  50 m  53.13   
28  263  Thulin Jacob  1991  SK NEPTUN  AC4791  50 m  53.14   
29  403  Huth Joel  1996  SÖDERTÖRN  AK1596  50 m  53.16   
30  540  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  53.24   
31  316  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  53.26   
32  44  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  53.27   
33  56  Schön Enzo  1996  HS  AN1396  50 m  53.29   
34  266  Zätterström Theo  1991  SK NEPTUN  AE8591  50 m  53.33   
35  507  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  50 m  53.38   
36  95  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  53.39   
37  557  Karlsson Sebastian  1992  POLISEN  AF3192  50 m  53.40   
38  16  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  53.51   
39  228  Persson Martin  1992  MASS  AC2792  50 m  53.51   
40  125  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  53.52   
41  479  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  53.57   
42  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  53.60   
43  39  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  53.65   
44  255  Lundgren Magnus  1991  SK NEPTUN  AI2991  50 m  53.72   
45  127  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  53.74   
46  137  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  50 m  53.76   
47  48  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  50 m  53.79   
48  58  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  53.91   
49  97  Johansson Erik  1994  JÖNKÖPING  AF0394  50 m  54.04   
50  61  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  54.13   
51  72  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  54.16   
52  251  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  54.28   
53  455  Pantzar Sebastian  1999  TYRESÖ SS  AL1999  50 m  54.28   
54  424  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  54.29   
55  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  54.33   
56  430  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  54.70   
57  221  Holmqvist Filip  1994  MASS  AL8594  50 m  54.92   
58  315  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTEÅ  AJ6195  50 m  55.80   
59  262  Stymne Petter  1983  SK NEPTUN  AB6983  25 m  48.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:13 
 
5_J
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Junior 
 
Sponsor: Freker Sport 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
JSR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
MR: Joline Höstman (1988) 2:26.56 2012 FM: Joline Höstman 2:26.81 
EM-kval: 2:32.83 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
284  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:32.98   
454  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  2:33.37   
333  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  2:33.64   
168  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  2:35.17   
460  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  2:37.73   
232  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:38.19   
290  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:39.72   
495  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  2:40.25   
438  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  2:40.63   
10  18  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  2:40.85   
11  388  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  2:41.23   
12  343  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  2:41.55   
13  254  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  2:41.64   
14  528  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  2:41.82   
15  504  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:42.02   
16  106  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  2:43.80   
17  533  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  2:43.94   
18  414  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  50 m  2:44.01   
19  511  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:44.17   
20  149  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  2:44.68   
21  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  50 m  2:44.77   
22  184  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  2:45.14   
23  302  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:45.51   
24  461  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  2:45.77   
25  339  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  50 m  2:47.22   
26  22  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  2:48.68   
27  423  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:49.34   
28  70  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  2:49.68   
29  334  Björk Tove  1994  SPÅRVÄGEN  BB6694  50 m  2:51.28   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
5_S
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Senior 
 
Sponsor: Freker Sport 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
JSR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
MR: Joline Höstman (1988) 2:26.56 2012 FM: Joline Höstman 2:26.81 
EM-kval: 2:32.83 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
223  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  50 m  2:24.90   
401  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  2:31.08   
310  Mårtensson Elin  1993  SJÖBO SS  AT1893  50 m  2:32.27   
284  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:32.98   
337  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  2:33.10   
252  Johansson Jennie  1988  SK NEPTUN  AV3688  50 m  2:33.21   
454  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  2:33.37   
333  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  2:33.64   
168  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  2:35.17   
10  460  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  2:37.73   
11  232  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:38.19   
12  23  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  50 m  2:38.77   
13  231  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  2:39.19   
14  290  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:39.72   
15  495  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  2:40.25   
16  438  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  2:40.63   
17  18  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  2:40.85   
18  388  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  2:41.23   
19  343  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  2:41.55   
20  254  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  2:41.64   
21  213  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  50 m  2:41.77   
22  528  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  2:41.82   
23  504  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:42.02   
24  106  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  2:43.80   
25  533  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  2:43.94   
26  414  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  50 m  2:44.01   
27  511  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:44.17   
28  149  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  2:44.68   
29  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  50 m  2:44.77   
30  184  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  2:45.14   
31  302  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:45.51   
32  461  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  2:45.77   
33  339  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  50 m  2:47.22   
34  22  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  2:48.68   
35  423  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:49.34   
36  70  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  2:49.68   
37  334  Björk Tove  1994  SPÅRVÄGEN  BB6694  50 m  2:51.28   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:13 
 
6_J
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Junior 
 
Sponsor: Terry & Friends 
SR: Erik Persson (1994) 2:11.54 2014-04-13 
JSR: Erik Persson (1994) 2:11.54 2014-04-13 
MR: Martin Gustavsson (1980) 2:14.49 2001 FM: Erik Persson 2:16.29 
EM-kval: 2:13.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
130  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  2:11.54   
544  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  2:20.61   
463  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:21.27   
219  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:21.81   
555  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  50 m  2:21.96   
91  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  2:22.80   
452  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  2:24.19   
107  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  2:25.84   
44  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  2:25.90   
10  148  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  2:26.80   
11  33  Andersson Axel  1996  HS  AH7796  50 m  2:28.15   
12  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  2:29.13   
13  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  2:29.17   
14  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  50 m  2:29.48   
15  214  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  50 m  2:29.82   
16  111  Fröstberg Robin  1996  KALMAR SS  AA7196  50 m  2:30.09   
17  193  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  50 m  2:30.89   
18  55  Schippert Otto  1996  HS  AG7996  50 m  2:31.64   
19  532  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  2:32.18   
20  218  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  2:33.80   
21  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  2:34.25   
22  282  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  2:42.34   
23  327  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:44.99   
24  322  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  25 m  2:23.57   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
6_S
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Terry & Friends 
SR: Erik Persson (1994) 2:11.54 2014-04-13 
JSR: Erik Persson (1994) 2:11.54 2014-04-13 
MR: Martin Gustavsson (1980) 2:14.49 2001 FM: Erik Persson 2:16.29 
EM-kval: 2:13.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
130  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  2:11.54   
510  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  2:18.46   
543  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  2:18.84   
478  Fürst Andreas  1990  VÄSBY SS  AE1990  50 m  2:18.94   
488  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  2:18.96   
544  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  2:20.61   
463  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:21.27   
260  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  2:21.41   
219  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:21.81   
10  555  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  50 m  2:21.96   
11  91  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  2:22.80   
12  452  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  2:24.19   
13  154  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  2:24.75   
14  436  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  AJ3192  50 m  2:25.47   
15  107  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  2:25.84   
16  44  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  2:25.90   
17  326  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  50 m  2:26.55   
18  148  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  2:26.80   
19  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  50 m  2:27.84   
20  33  Andersson Axel  1996  HS  AH7796  50 m  2:28.15   
21  155  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  2:28.63   
22  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  2:29.13   
23  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  2:29.17   
24  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  50 m  2:29.48   
25  214  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  50 m  2:29.82   
26  553  Dahlgren Johan  1986  POLISEN  AB4986  50 m  2:30.03   
27  111  Fröstberg Robin  1996  KALMAR SS  AA7196  50 m  2:30.09   
28  193  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  50 m  2:30.89   
29  55  Schippert Otto  1996  HS  AG7996  50 m  2:31.64   
30  532  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  2:32.18   
31  218  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  2:33.80   
32  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  2:34.25   
33  282  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  2:42.34   
34  327  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:44.99   
35  322  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  25 m  2:23.57   
36  318  Nordenberg Philip  1992  SKELLEFTEÅ  AR8392  Yard  2:02.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
7_J
Gren 7, 4X100m Frisim Damer Jr Junior 
 
Sponsor: Brämhults Juice 
SR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
JSR: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
64  Helsingborgs S Lag 1  1995  HS    50 m  3:52.54   
497  Väsby SS Lag 1  1994  VÄSBY SS    50 m  3:53.59   
108  Jönköpings SS  1994  JÖNKÖPING    50 m  3:53.78   
179  Linköpings ASS  1994  LASS    50 m  3:58.04   
441  SK Triton  1994  SK TRITON    50 m  3:58.06   
89  Järfälla S  1995  JÄRFÄLLA S    50 m  3:59.14   
499  Väsby SS Lag 2  1994  VÄSBY SS    50 m  4:00.54   
115  Kalmar SS  1997  KALMAR SS    50 m  4:02.92   
467  Täby S  1994  TÄBY SIM    50 m  4:03.37   
10  417  Södertörns SS  1995  SÖDERTÖRN    50 m  4:03.50   
11  307  S02  1995  S 02    50 m  4:03.62   
12  233  Mölndals ASS  1996  MASS    50 m  4:04.46   
13  390  Södertälje SS  2002  SÖDERTÄLJE    50 m  4:04.53   
14  568  Stockholmspolisens Sif  1997  POLISEN    50 m  4:04.96  EFT 
15  352  Spårvägen Sf Lag 1  1994  SPÅRVÄGEN    50 m  4:05.05   
16  267  SK Neptun Lag 1  1994  SK NEPTUN    50 m  4:07.53   
17  383  SK Sydsim  1994  SK SYDSIM    50 m  4:08.22   
18  369  Sundsvalls SS  1994  SUNDSVALL    50 m  4:10.31   
19  354  Spårvägen Sf Lag 2  1994  SPÅRVÄGEN    50 m  4:11.40   
20  24  Göteborg S  1994  GÖTEBORG    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
7_S
Gren 7, 4X100m Frisim Damer Jr Senior 
 
Sponsor: Brämhults Juice 
SR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
JSR: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
64  Helsingborgs S Lag 1  1995  HS    50 m  3:52.54   
497  Väsby SS Lag 1  1994  VÄSBY SS    50 m  3:53.59   
108  Jönköpings SS  1994  JÖNKÖPING    50 m  3:53.78   
179  Linköpings ASS  1994  LASS    50 m  3:58.04   
441  SK Triton  1994  SK TRITON    50 m  3:58.06   
89  Järfälla S  1995  JÄRFÄLLA S    50 m  3:59.14   
499  Väsby SS Lag 2  1994  VÄSBY SS    50 m  4:00.54   
115  Kalmar SS  1997  KALMAR SS    50 m  4:02.92   
467  Täby S  1994  TÄBY SIM    50 m  4:03.37   
10  417  Södertörns SS  1995  SÖDERTÖRN    50 m  4:03.50   
11  307  S02  1995  S 02    50 m  4:03.62   
12  233  Mölndals ASS  1996  MASS    50 m  4:04.46   
13  390  Södertälje SS  2002  SÖDERTÄLJE    50 m  4:04.53   
14  568  Stockholmspolisens Sif  1997  POLISEN    50 m  4:04.96  EFT 
15  352  Spårvägen Sf Lag 1  1994  SPÅRVÄGEN    50 m  4:05.05   
16  267  SK Neptun Lag 1  1994  SK NEPTUN    50 m  4:07.53   
17  383  SK Sydsim  1994  SK SYDSIM    50 m  4:08.22   
18  369  Sundsvalls SS  1994  SUNDSVALL    50 m  4:10.31   
19  354  Spårvägen Sf Lag 2  1994  SPÅRVÄGEN    50 m  4:11.40   
20  24  Göteborg S  1994  GÖTEBORG    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
8_J
Gren 8, 4X100m Frisim Damer Sr Junior 
 
Sponsor: Brämhults Juice 
SR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
JSR: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 
MR: Väsby SS 3:44.34 2008 FM: Väsby SS 3:47.21 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
64  Helsingborgs S Lag 1  1995  HS    50 m     
108  Jönköpings SS  1994  JÖNKÖPING    50 m     
115  Kalmar SS  1997  KALMAR SS    50 m     
201  Malmö KK  1997  MKK    50 m     
307  S02  1995  S 02    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
8_S
Gren 8, 4X100m Frisim Damer Sr Senior 
 
Sponsor: Brämhults Juice 
SR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
JSR: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 
MR: Väsby SS 3:44.34 2008 FM: Väsby SS 3:47.21 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
64  Helsingborgs S Lag 1  1995  HS    50 m     
108  Jönköpings SS  1994  JÖNKÖPING    50 m     
115  Kalmar SS  1997  KALMAR SS    50 m     
177  Linköpings ASS  LASS    50 m     
201  Malmö KK  1997  MKK    50 m     
240  Mölndals ASS  1988  MASS    50 m     
269  SK Neptun  SK NEPTUN    50 m     
307  S02  1995  S 02    50 m     
330  Skövde SS  SKÖVDE SS    50 m     
10  348  Spårvägen SF Lag 1  SPÅRVÄGEN    50 m     
11  349  Spårvägen SF Lag 2  SPÅRVÄGEN    50 m     
12  418  Södertörns SS Lag 1  SÖDERTÖRN    50 m     
13  439  SK Triton Lag 1  SK TRITON    50 m     
14  442  SK Triton Lag 2  SK TRITON    50 m     
15  496  Väsby SS Lag 1  1992  VÄSBY SS    50 m     
16  498  Väsby SS Lag 2  1992  VÄSBY SS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
9_J
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Junior 
 
Sponsor: Elgiganten 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
JSR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998 FM: Oskar Nordstrand 16:01.55 
EM-kval: 15:32.81 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  15:56.20   
224  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  16:03.03   
98  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  16:19.30   
208  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:23.90   
512  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:41.07   
87  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:41.94   
425  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  16:44.76   
387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  16:45.48   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:46.30   
10  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  16:48.91   
11  37  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  16:49.67   
12  188  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  17:07.56   
13  505  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  17:12.90   
14  508  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  17:17.12   
15  473  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  17:21.40   
16  477  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  50 m  17:21.48   
17  306  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:23.08   
18  128  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  17:25.92   
19  26  Jönsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:28.38   
20  196  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  17:30.96   
21  225  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  17:31.58   
22  185  Strömberg Oskar  1994  SK LÖDDE  AM5194  50 m  17:45.18   
23  123  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  17:45.67   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
9_S
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Elgiganten 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
JSR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998 FM: Oskar Nordstrand 16:01.55 
EM-kval: 15:32.81 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  15:56.20   
224  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  16:03.03   
98  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  16:19.30   
208  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:23.90   
121  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  16:25.31   
52  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:26.73   
292  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  16:32.53   
512  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:41.07   
87  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:41.94   
10  425  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  16:44.76   
11  387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  16:45.48   
12  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:46.30   
13  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  16:48.91   
14  37  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  16:49.67   
15  211  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  16:54.52   
16  188  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  17:07.56   
17  505  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  17:12.90   
18  508  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  17:17.12   
19  473  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  17:21.40   
20  477  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  50 m  17:21.48   
21  306  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:23.08   
22  128  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  17:25.92   
23  26  Jönsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:28.38   
24  196  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  17:30.96   
25  225  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  17:31.58   
26  185  Strömberg Oskar  1994  SK LÖDDE  AM5194  50 m  17:45.18   
27  123  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  17:45.67   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
9_J
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Junior 
 
Sponsor: Elgiganten 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
JSR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998 FM: Oskar Nordstrand 16:01.55 
EM-kval: 15:32.81 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  15:56.20   
224  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  16:03.03   
98  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  16:19.30   
208  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:23.90   
512  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:41.07   
87  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:41.94   
425  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  16:44.76   
387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  16:45.48   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:46.30   
10  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  16:48.91   
11  37  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  16:49.67   
12  188  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  17:07.56   
13  505  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  17:12.90   
14  508  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  17:17.12   
15  473  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  17:21.40   
16  477  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  50 m  17:21.48   
17  306  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:23.08   
18  128  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  17:25.92   
19  26  Jönsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:28.38   
20  196  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  17:30.96   
21  225  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  17:31.58   
22  185  Strömberg Oskar  1994  SK LÖDDE  AM5194  50 m  17:45.18   
23  123  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  17:45.67   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
9_S
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Elgiganten 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
JSR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998 FM: Oskar Nordstrand 16:01.55 
EM-kval: 15:32.81 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  15:56.20   
224  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  16:03.03   
98  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  16:19.30   
208  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:23.90   
121  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  16:25.31   
52  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:26.73   
292  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  16:32.53   
512  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:41.07   
87  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:41.94   
10  425  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  16:44.76   
11  387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  16:45.48   
12  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:46.30   
13  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  16:48.91   
14  37  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  16:49.67   
15  211  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  16:54.52   
16  188  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  17:07.56   
17  505  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  17:12.90   
18  508  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  17:17.12   
19  473  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  17:21.40   
20  477  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  50 m  17:21.48   
21  306  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:23.08   
22  128  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  17:25.92   
23  26  Jönsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:28.38   
24  196  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  17:30.96   
25  225  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  17:31.58   
26  185  Strömberg Oskar  1994  SK LÖDDE  AM5194  50 m  17:45.18   
27  123  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  17:45.67   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
10_J
Gren 10, 400m Medley Herrar Junior 
 
Sponsor: TYR 
SR: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
JSR: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
MR: Jan Bidrman (1966) 4:23.50 1989 FM: Kristian Kron 4:25.89 
EM-kval: 4:24.12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
130  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  4:19.82   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  4:33.95   
227  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  4:34.95   
295  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  4:40.68   
486  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  4:41.51   
219  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  4:44.56   
282  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:45.86   
512  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:46.56   
437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  4:47.24   
10  68  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  4:47.99   
11  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  4:48.64   
12  61  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  4:48.90   
13  218  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  4:49.48   
14  100  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  4:49.99   
15  278  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  4:50.57   
16  37  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  4:50.96   
17  505  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  4:52.09   
18  342  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  4:52.34   
19  565  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  4:55.18   
20  387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:55.62   
21  220  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  4:56.95   
22  87  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  4:57.73   
23  188  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:58.24   
24  123  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:58.61   
25  84  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  4:59.81   
26  521  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  50 m  5:00.21   
27  306  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  5:00.67   
28  532  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  5:01.33   
29  99  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  5:06.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
10_S
Gren 10, 400m Medley Herrar Senior 
 
Sponsor: TYR 
SR: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
JSR: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
MR: Jan Bidrman (1966) 4:23.50 1989 FM: Kristian Kron 4:25.89 
EM-kval: 4:24.12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
130  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  4:19.82   
261  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  4:21.74   
46  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  4:24.43   
249  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  50 m  4:28.06   
510  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  4:29.03   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  4:33.95   
227  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  4:34.95   
549  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  4:38.95   
295  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  4:40.68   
10  486  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  4:41.51   
11  219  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  4:44.56   
12  282  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:45.86   
13  512  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:46.56   
14  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  4:47.24   
15  68  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  4:47.99   
16  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  4:48.64   
17  61  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  4:48.90   
18  218  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  4:49.48   
19  100  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  4:49.99   
20  278  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  4:50.57   
21  37  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  4:50.96   
22  505  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  4:52.09   
23  342  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  4:52.34   
24  129  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  4:54.81   
25  292  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  4:55.13   
26  565  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  4:55.18   
27  387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:55.62   
28  220  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  4:56.95   
29  87  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  4:57.73   
30  188  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:58.24   
31  123  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:58.61   
32  84  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  4:59.81   
33  521  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  50 m  5:00.21   
34  306  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  5:00.67   
35  532  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  5:01.33   
36  99  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  5:06.70   
37  139  Arvidsson Ossian  1992  UDDEVALLA  AK3592  Yard  4:02.58   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
11_J
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Junior 
 
Sponsor: Streamcode 
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 
JSR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
MR: Henriette Stenkvist (1994) 2:13.32 2011 FM: Sandra Hafström 2:16.90 
EM-kval: 2:15.33 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
40  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  2:14.71   
197  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  2:17.04   
83  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  2:19.82   
323  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  2:19.86   
433  Olsson Linnéa  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  2:21.38   
110  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:21.42   
114  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  2:22.15   
94  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  2:22.29   
112  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  2:22.32   
10  103  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:22.86   
11  415  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  2:24.54   
12  19  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  2:25.08   
13  476  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:25.15   
14  246  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:25.29   
15  311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:25.49   
16  32  Björkbacka Paulina  1995  HARNÄS SKU  AY6295  50 m  2:26.20   
17  481  Hedman Felicia  1995  VÄSBY SS  BR6895  50 m  2:26.43   
18  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  2:26.60   
19  280  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  2:26.60   
20  346  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  2:27.29   
21  200  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  2:27.91   
22  404  Hägglund-Björklund Sara  1995  SÖDERTÖRN  BB3695  50 m  2:28.49   
23  183  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  2:29.50   
24  567  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:29.51   
25  513  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  2:29.53   
26  81  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  2:29.59   
27  258  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  2:30.59   
28  432  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  2:34.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
11_S
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Senior 
 
Sponsor: Streamcode 
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 
JSR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
MR: Henriette Stenkvist (1994) 2:13.32 2011 FM: Sandra Hafström 2:16.90 
EM-kval: 2:15.33 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
336  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  2:10.56   
40  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  2:14.71   
294  Svendsen Therese  1989  SK RAN  BM2689  50 m  2:15.40   
197  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  2:17.04   
347  Åhlin Anna  1991  SPÅRVÄGEN  AO7491  50 m  2:18.68   
83  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  2:19.82   
323  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  2:19.86   
433  Olsson Linnéa  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  2:21.38   
110  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:21.42   
10  114  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  2:22.15   
11  198  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  2:22.20   
12  94  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  2:22.29   
13  112  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  2:22.32   
14  103  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:22.86   
15  405  Jörlund Hanna  1991  SÖDERTÖRN  BL6891  50 m  2:23.40   
16  136  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  50 m  2:24.33   
17  415  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  2:24.54   
18  19  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  2:25.08   
19  476  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:25.15   
20  246  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:25.29   
21  311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:25.49   
22  32  Björkbacka Paulina  1995  HARNÄS SKU  AY6295  50 m  2:26.20   
23  481  Hedman Felicia  1995  VÄSBY SS  BR6895  50 m  2:26.43   
24  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  2:26.60   
25  280  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  2:26.60   
26  328  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  2:26.87   
27  346  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  2:27.29   
28  200  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  2:27.91   
29  404  Hägglund-Björklund Sara  1995  SÖDERTÖRN  BB3695  50 m  2:28.49   
30  183  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  2:29.50   
31  567  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:29.51   
32  513  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  2:29.53   
33  81  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  2:29.59   
34  258  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  2:30.59   
35  279  Nyman Ida  1993  NKK  AB3493  50 m  2:31.62   
36  522  Knutsson Eljena  1992  YSTADS SS  AE2892  50 m  2:31.65   
37  309  Hansson Nelly  1993  SJÖBO SS  AG8693  50 m  2:31.90   
38  432  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  2:34.54   
39  14  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  50 m  2:34.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
12_J
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Junior 
 
Sponsor: Speedo 
SR: Simon Sjödin (1986) 55.10 2011-04-08 
JSR: Axel Pettersson (1995) 56.35 2013-07-14 
MR: Mattias Carlsson (1990) 55.62 2013 FM: Mattias Carlsson 55.62 
EM-kval: 55.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
102  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  56.17   
299  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  57.48   
230  Stevens-Jones Oskar  1996  MASS  AZ5396  50 m  58.35   
489  Papantoniou Michail  1997  VÄSBY SS  AX7397  50 m  59.31   
251  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  59.35   
493  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  59.81   
157  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  59.83   
274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  1:00.20   
437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  1:00.77   
10  376  Andersson Jonas  1996  SK SYDSIM  AE2396  50 m  1:01.66   
11  143  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:01.68   
12  49  Möller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  1:01.74   
13  298  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  1:01.74   
14  278  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  1:01.79   
15  430  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  1:02.03   
16  411  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  1:02.19   
17  73  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  50 m  1:02.30   
18  462  Momeni Daniel  1997  TÄBY SIM  AZ7397  50 m  1:02.32   
19  410  Lind David  1994  SÖDERTÖRN  AK6994  50 m  1:02.35   
20  39  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  1:02.42   
21  322  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  1:02.46   
22  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  1:02.70   
23  297  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  50 m  1:02.70   
24  338  Henriksson Tobias  1996  SPÅRVÄGEN  AN4796  50 m  1:02.86   
25  459  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  1:03.17   
26  170  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  1:03.21   
27  192  Hellqvist Gustav  1995  MKK  AG3595  50 m  1:03.27   
28  209  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  1:03.28   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
12_S
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Speedo 
SR: Simon Sjödin (1986) 55.10 2011-04-08 
JSR: Axel Pettersson (1995) 56.35 2013-07-14 
MR: Mattias Carlsson (1990) 55.62 2013 FM: Mattias Carlsson 55.62 
EM-kval: 55.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
541  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  55.47   
102  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  56.17   
299  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  57.48   
558  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  50 m  57.63   
176  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  57.86   
259  Nyström Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  57.87   
230  Stevens-Jones Oskar  1996  MASS  AZ5396  50 m  58.35   
428  Hjelm Måns  1992  SK TRITON  AC7992  50 m  58.35   
283  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  59.15   
10  489  Papantoniou Michail  1997  VÄSBY SS  AX7397  50 m  59.31   
11  251  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  59.35   
12  316  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  59.45   
13  122  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  59.78   
14  493  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  59.81   
15  157  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  59.83   
16  274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  1:00.20   
17  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  1:00.77   
18  129  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  1:01.47   
19  376  Andersson Jonas  1996  SK SYDSIM  AE2396  50 m  1:01.66   
20  143  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:01.68   
21  49  Möller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  1:01.74   
22  298  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  1:01.74   
23  278  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  1:01.79   
24  430  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  1:02.03   
25  411  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  1:02.19   
26  73  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  50 m  1:02.30   
27  462  Momeni Daniel  1997  TÄBY SIM  AZ7397  50 m  1:02.32   
28  410  Lind David  1994  SÖDERTÖRN  AK6994  50 m  1:02.35   
29  39  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  1:02.42   
30  322  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  1:02.46   
31  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  1:02.70   
32  297  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  50 m  1:02.70   
33  338  Henriksson Tobias  1996  SPÅRVÄGEN  AN4796  50 m  1:02.86   
34  459  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  1:03.17   
35  170  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  1:03.21   
36  192  Hellqvist Gustav  1995  MKK  AG3595  50 m  1:03.27   
37  209  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  1:03.28   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
13_J
Gren 13, 50m Bröstsim Damer Junior 
 
Sponsor: Terry & Friends 
SR: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
JSR: Rebecca Ejdervik (1987) 31.54 2007-03-25 
MR: Jennie Johansson (1988) 30.65 2012 FM: Jennie Johansson 30.61 
EM-kval: 31.51 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
333  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  31.78   
60  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  32.84   
366  Sandgren Ulrica  1994  SUNDSVALL  AW2494  50 m  33.04   
168  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  33.06   
561  Salih Milana  1997  POLISEN  AX4697  50 m  33.16   
133  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  33.18   
284  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  33.18   
106  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  33.32   
302  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  33.40   
10  254  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  33.43   
11  545  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  50 m  33.45   
12  475  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  50 m  33.48   
13  386  Christensen Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  33.63   
14  78  Christensson Jenny  1996  SS IDEN  BD4696  50 m  33.79   
15  290  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  33.92   
16  438  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  33.93   
17  534  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  50 m  33.99   
18  454  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  34.00   
19  53  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  34.01   
20  232  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  34.14   
21  113  Lindgren Tilda  1997  KALMAR SS  AV6297  50 m  34.15   
22  149  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  34.25   
23  70  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  34.37   
24  22  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  34.44   
25  528  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  34.46   
26  506  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  34.49   
27  435  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  34.52   
28  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  50 m  34.74   
29  339  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  50 m  34.81   
30  343  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  34.84   
31  556  Jaraquemada Ida  1996  POLISEN  AT2896  50 m  34.85   
32  18  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  35.05   
33  504  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  35.20   
34  414  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  50 m  35.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
13_S
Gren 13, 50m Bröstsim Damer Senior 
 
Sponsor: Terry & Friends 
SR: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
JSR: Rebecca Ejdervik (1987) 31.54 2007-03-25 
MR: Jennie Johansson (1988) 30.65 2012 FM: Jennie Johansson 30.61 
EM-kval: 31.51 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
252  Johansson Jennie  1988  SK NEPTUN  AV3688  50 m  30.23   
333  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  31.78   
401  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  32.05   
426  Finnman Una  1991  SK TRITON  BL2891  50 m  32.32   
223  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  50 m  32.52   
429  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  32.52   
546  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  32.65   
152  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  50 m  32.75   
60  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  32.84   
10  490  Salomonsson Nadja  1992  VÄSBY SS  AD2892  50 m  32.87   
11  366  Sandgren Ulrica  1994  SUNDSVALL  AW2494  50 m  33.04   
12  168  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  33.06   
13  561  Salih Milana  1997  POLISEN  AX4697  50 m  33.16   
14  133  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  33.18   
15  284  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  33.18   
16  106  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  33.32   
17  302  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  33.40   
18  254  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  33.43   
19  545  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  50 m  33.45   
20  475  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  50 m  33.48   
21  386  Christensen Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  33.63   
22  54  Schippert Julia  1993  HS  AR1693  50 m  33.74   
23  78  Christensson Jenny  1996  SS IDEN  BD4696  50 m  33.79   
24  290  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  33.92   
25  438  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  33.93   
26  534  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  50 m  33.99   
27  454  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  34.00   
28  53  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  34.01   
29  34  Andersson Klara  1991  HS  AV2491  50 m  34.02   
30  232  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  34.14   
31  113  Lindgren Tilda  1997  KALMAR SS  AV6297  50 m  34.15   
32  149  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  34.25   
33  213  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  50 m  34.27   
34  517  Andersson Madelene  1991  VÄXJÖ SS  BX0891  50 m  34.35   
35  70  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  34.37   
36  22  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  34.44   
37  528  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  34.46   
38  506  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  34.49   
39  435  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  34.52   
40  23  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  50 m  34.67   
41  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  50 m  34.74   
42  339  Malmgren Lovisa  1997  SPÅRVÄGEN  AN4297  50 m  34.81   
43  343  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  34.84   
44  556  Jaraquemada Ida  1996  POLISEN  AT2896  50 m  34.85   
45  18  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  35.05   
46  504  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  35.20   
47  414  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  50 m  35.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
14_J
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Junior 
 
Sponsor: Swedbank 
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
JSR: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 
MR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008 FM: Henrik Lindau 24.34 
EM-kval: 23.65 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
72  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  25.21   
540  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  25.30   
212  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  25.44   
58  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  25.49   
167  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  25.53   
424  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  25.60   
479  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  25.70   
141  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  25.78   
319  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  25.85   
10  317  Mikaelsson Oskar  1995  SKELLEFTEÅ  AA1195  50 m  25.86   
11  464  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  25.87   
12  363  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  25.95   
13  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  26.03   
14  96  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  26.09   
15  98  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  26.09   
16  451  Wangel Axel  1994  TUREBERG  AJ2994  50 m  26.21   
17  276  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  26.25   
18  119  Hjalmarsson Andreas  1994  KARLSKRONA  AS7794  50 m  26.26   
19  186  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  26.29   
20  274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  26.34   
21  194  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  26.37   
22  99  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  26.38   
23  327  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  26.41   
24  157  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  26.44   
25  216  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  26.53   
26  125  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  26.56   
27  172  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  26.56   
28  159  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  26.59   
29  15  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  26.68   
30  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  26.70   
31  137  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  50 m  26.73   
32  529  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  50 m  26.73   
33  487  Ozerov Alexander  1996  VÄSBY SS  AS0396  50 m  26.75   
34  36  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  26.88   
35  56  Schön Enzo  1996  HS  AN1396  25 m  25.80   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
14_S
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Swedbank 
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
JSR: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 
MR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008 FM: Henrik Lindau 24.34 
EM-kval: 23.65 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
120  Lindau Henrik  1990  KARLSKRONA  AD8190  50 m  24.34   
169  Frölander Lars  1974  LASS  AA0174  50 m  24.41   
542  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  24.54   
250  Holmberg Sebastian  1991  SK NEPTUN  AG9391  50 m  24.68   
265  Vikström Christoffer  1987  SK NEPTUN  AB7987  50 m  24.76   
453  Helander Kim  1992  TYRESÖ SS  AF2392  50 m  24.78   
248  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  AB5388  50 m  24.82   
551  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  24.84   
283  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  24.90   
10  548  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  25.08   
11  259  Nyström Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  25.16   
12  72  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  25.21   
13  263  Thulin Jacob  1991  SK NEPTUN  AC4791  50 m  25.21   
14  450  Borin Niklas  1989  TUREBERG  AD5189  50 m  25.23   
15  540  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  25.30   
16  262  Stymne Petter  1983  SK NEPTUN  AB6983  50 m  25.35   
17  256  Magnusson Linus  1990  SK NEPTUN  AB4790  50 m  25.37   
18  173  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  25.41   
19  215  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  25.43   
20  212  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  25.44   
21  58  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  25.49   
22  167  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  25.53   
23  424  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  25.60   
24  479  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  25.70   
25  141  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  25.78   
26  150  Hvalgren Joakim  1993  SK LAXEN  AD8793  50 m  25.80   
27  48  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  50 m  25.85   
28  319  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  25.85   
29  317  Mikaelsson Oskar  1995  SKELLEFTEÅ  AA1195  50 m  25.86   
30  464  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  25.87   
31  255  Lundgren Magnus  1991  SK NEPTUN  AI2991  50 m  25.92   
32  285  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  50 m  25.94   
33  363  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  25.95   
34  228  Persson Martin  1992  MASS  AC2792  50 m  26.00   
35  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  26.03   
36  96  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  26.09   
37  98  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  26.09   
38  16  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  26.10   
39  560  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  50 m  26.13   
40  451  Wangel Axel  1994  TUREBERG  AJ2994  50 m  26.21   
41  158  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  50 m  26.22   
42  276  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  26.25   
43  119  Hjalmarsson Andreas  1994  KARLSKRONA  AS7794  50 m  26.26   
44  186  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  26.29   
45  122  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  26.33   
46  274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  26.34   
47  194  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  26.37   
48  99  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  26.38   
49  35  Andersson Niklas  1992  HS  AL3992  50 m  26.39   
50  327  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  26.41   
51  157  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  26.44   
52  216  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  26.53   
53  125  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  26.56   
54  172  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  26.56   
55  159  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  26.59   
56  15  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  26.68   
57  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  26.70   
58  137  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  50 m  26.73   
59  529  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  50 m  26.73   
60  487  Ozerov Alexander  1996  VÄSBY SS  AS0396  50 m  26.75   
61  36  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  26.88   
62  341  Nystrand Stefan  1981  SPÅRVÄGEN  AB1181  25 m  25.06   
63  56  Schön Enzo  1996  HS  AN1396  25 m  25.80   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
15_J
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Junior 
 
Sponsor: Glasögonmäster 
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
MR: Therese Alshammar (1977) 57.56 2009 FM: Sarah Sjöström 57.87 
EM-kval: 1:00.27 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
40  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  58.63   
494  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  1:01.04   
324  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  1:01.97   
280  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  1:02.72   
530  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  1:03.35   
482  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  1:03.54   
273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  1:03.62   
503  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  1:04.06   
168  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  1:04.16   
10  200  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:04.28   
11  17  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  1:04.39   
12  474  Wikström Ronja  1996  UMEÅ SS  BQ0696  50 m  1:04.56   
13  566  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  1:04.68   
14  466  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  1:05.07   
15  105  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  1:05.13   
16  47  Kruners Nike  1996  HS  AN3496  50 m  1:05.24   
17  124  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  1:05.36   
18  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:05.38   
19  257  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  1:05.40   
20  92  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  1:05.60   
21  81  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  1:05.72   
22  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:05.72   
23  415  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:05.86   
24  104  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  1:05.90   
25  258  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  1:05.97   
26  461  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  1:05.97   
27  71  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:06.08   
28  388  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  1:06.14   
29  495  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  1:06.21   
30  423  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:06.53   
31  21  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  1:07.38   
32  484  Jonsson Anna  1994  VÄSBY SS  AK3694  50 m  1:08.88   
33  197  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  1:00.21   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Senior 
 
Sponsor: Glasögonmäster 
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
MR: Therese Alshammar (1977) 57.56 2009 FM: Sarah Sjöström 57.87 
EM-kval: 1:00.27 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
413  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  56.53   
40  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  58.63   
485  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  1:00.42   
494  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  1:01.04   
38  Fridell My  1992  HS  AG3292  50 m  1:01.19   
175  Palm Rebecka  1990  LASS  AP4690  50 m  1:01.48   
223  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  50 m  1:01.86   
324  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  1:01.97   
280  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  1:02.72   
10  340  Nilsson Frida  1992  SPÅRVÄGEN  BL6292  50 m  1:02.72   
11  434  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  1:02.94   
12  530  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  1:03.35   
13  482  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  1:03.54   
14  519  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  1:03.60   
15  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  1:03.62   
16  429  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  1:03.79   
17  503  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  1:04.06   
18  168  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  1:04.16   
19  200  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:04.28   
20  17  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  1:04.39   
21  517  Andersson Madelene  1991  VÄXJÖ SS  BX0891  50 m  1:04.53   
22  474  Wikström Ronja  1996  UMEÅ SS  BQ0696  50 m  1:04.56   
23  559  Nord Therese  1993  POLISEN  AL7693  50 m  1:04.68   
24  566  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  1:04.68   
25  226  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  1:04.95   
26  466  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  1:05.07   
27  105  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  1:05.13   
28  47  Kruners Nike  1996  HS  AN3496  50 m  1:05.24   
29  124  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  1:05.36   
30  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:05.38   
31  257  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  1:05.40   
32  92  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  1:05.60   
33  81  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  1:05.72   
34  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:05.72   
35  415  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:05.86   
36  104  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  1:05.90   
37  258  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  1:05.97   
38  461  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  1:05.97   
39  71  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:06.08   
40  388  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  1:06.14   
41  495  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  1:06.21   
42  423  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:06.53   
43  21  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  1:07.38   
44  309  Hansson Nelly  1993  SJÖBO SS  AG8693  50 m  1:07.52   
45  484  Jonsson Anna  1994  VÄSBY SS  AK3694  50 m  1:08.88   
46  197  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  1:00.21   
47  431  Marko-Varga Ida  1985  SK TRITON  AB2285  25 m  1:00.76   
48  337  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  25 m  1:03.54   
49  293  Lindborg Eleonor  1992  SK RAN  BB9892  Yard  57.96   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
16_J
Gren 16, 4X200m Frisim Herrar Jr Junior 
 
Sponsor: Brämhults Juice 
SR: Malmö KK 7:32.04 1989-07-27 
JSR: Uddevalla Sim 7:36.67 2009-07-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
SK Elfsborg  1994  ELFSBORG    50 m     
28  SK Hajen  1994  SK HAJEN    50 m     
66  Helsingborgs S Lag 1  1995  HS    50 m     
67  Helsingborgs S Lag 2  1995  HS    50 m     
109  Jönköpings SS  1994  JÖNKÖPING    50 m     
131  Kungsbacka SS  1997  KUNGSBACKA    50 m     
162  SK Laxen  1995  SK LAXEN    50 m     
204  Malmö KK  1997  MKK    50 m     
241  Mölndals ASS Lag 1  1996  MASS    50 m     
10  244  Mölndals ASS Lag 2  1996  MASS    50 m     
11  287  Norrköpings KK  1994  NKK    50 m     
12  395  Södertälje SS  2002  SÖDERTÄLJE    50 m     
13  420  Södertörns SS  1996  SÖDERTÖRN    50 m     
14  446  SK Triton  1994  SK TRITON    50 m     
15  469  Täby S  1994  TÄBY SIM    50 m     
16  500  Väsby SS Lag 1  1995  VÄSBY SS    50 m     
17  525  Ystads SS  1996  YSTADS SS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
16_S
Gren 16, 4X200m Frisim Herrar Jr Senior 
 
Sponsor: Brämhults Juice 
SR: Malmö KK 7:32.04 1989-07-27 
JSR: Uddevalla Sim 7:36.67 2009-07-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
SK Elfsborg  1994  ELFSBORG    50 m     
28  SK Hajen  1994  SK HAJEN    50 m     
66  Helsingborgs S Lag 1  1995  HS    50 m     
67  Helsingborgs S Lag 2  1995  HS    50 m     
109  Jönköpings SS  1994  JÖNKÖPING    50 m     
131  Kungsbacka SS  1997  KUNGSBACKA    50 m     
162  SK Laxen  1995  SK LAXEN    50 m     
204  Malmö KK  1997  MKK    50 m     
241  Mölndals ASS Lag 1  1996  MASS    50 m     
10  244  Mölndals ASS Lag 2  1996  MASS    50 m     
11  287  Norrköpings KK  1994  NKK    50 m     
12  395  Södertälje SS  2002  SÖDERTÄLJE    50 m     
13  420  Södertörns SS  1996  SÖDERTÖRN    50 m     
14  446  SK Triton  1994  SK TRITON    50 m     
15  469  Täby S  1994  TÄBY SIM    50 m     
16  500  Väsby SS Lag 1  1995  VÄSBY SS    50 m     
17  525  Ystads SS  1996  YSTADS SS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
17_J
Gren 17, 4X200m Frisim Herrar Sr Junior 
 
Sponsor: Brämhults Juice 
SR: Malmö KK 7:32.04 1989-07-27 
JSR: Uddevalla Sim 7:36.67 2009-07-03 
:MR: SK Neptun 7:29.36 2000 FM: Helsingborgs S 7:32.49 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
28  SK Hajen  1994  SK HAJEN    50 m     
66  Helsingborgs S Lag 1  1995  HS    50 m     
67  Helsingborgs S Lag 2  1995  HS    50 m     
109  Jönköpings SS  1994  JÖNKÖPING    50 m     
131  Kungsbacka SS  1997  KUNGSBACKA    50 m     
204  Malmö KK  1997  MKK    50 m     
420  Södertörns SS  1996  SÖDERTÖRN    50 m     
446  SK Triton  1994  SK TRITON    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
17_S
Gren 17, 4X200m Frisim Herrar Sr Senior 
 
Sponsor: Brämhults Juice 
SR: Malmö KK 7:32.04 1989-07-27 
JSR: Uddevalla Sim 7:36.67 2009-07-03 
:MR: SK Neptun 7:29.36 2000 FM: Helsingborgs S 7:32.49 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
28  SK Hajen  1994  SK HAJEN    50 m     
66  Helsingborgs S Lag 1  1995  HS    50 m     
67  Helsingborgs S Lag 2  1995  HS    50 m     
109  Jönköpings SS  1994  JÖNKÖPING    50 m     
131  Kungsbacka SS  1997  KUNGSBACKA    50 m     
181  Linköpings ASS  LASS    50 m     
204  Malmö KK  1997  MKK    50 m     
243  Mölndals ASS Lag 1  1987  MASS    50 m     
245  Mölndals ASS Lag 2  1987  MASS    50 m     
10  270  SK Neptun Lag 1  SK NEPTUN    50 m     
11  271  SK Neptun Lag 2  SK NEPTUN    50 m     
12  320  Skellefteå SS  1992  SKELLEFTEÅ    50 m     
13  420  Södertörns SS  1996  SÖDERTÖRN    50 m     
14  446  SK Triton  1994  SK TRITON    50 m     
15  501  Väsby SS Lag 1  1900  VÄSBY SS    50 m     
16  514  Västerås SS  1991  VÄSTERÅS    50 m     
17  550  Uddevalla S  UDDEVALLA    50 m     
18  562  Stockholmspolisens SIF  POLISEN    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
18_J
Gren 18, 800m Frisim Damer Junior 
 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
JSR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008 FM: Martina Granström 8:57.10 
EM-kval: 8:51.32 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
483  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  8:59.32   
427  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:01.53   
303  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:03.85   
82  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:12.89   
311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:16.08   
432  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  9:16.11   
325  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:17.78   
480  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:18.56   
458  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  9:19.97   
10  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  9:20.74   
11  415  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:23.89   
12  85  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:24.44   
13  513  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:26.02   
14  378  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:27.61   
15  407  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  9:27.67   
16  86  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:29.43   
17  88  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  9:30.27   
18  465  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  9:33.09   
19  92  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  9:34.19   
20  308  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:34.30   
21  492  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  9:34.30   
22  312  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  9:35.27   
23  564  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  9:36.76   
24  345  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:41.96   
25  520  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  9:43.12   
26  171  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  9:45.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
18_S
Gren 18, 800m Frisim Damer Senior 
 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
JSR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008 FM: Martina Granström 8:57.10 
EM-kval: 8:51.32 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
483  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  8:59.32   
253  Lajunen Laura  1992  SK NEPTUN  CG2692  50 m  8:59.72   
427  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:01.53   
303  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:03.85   
82  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:12.89   
519  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  9:13.60   
311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:16.08   
432  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  9:16.11   
191  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  50 m  9:16.13   
10  325  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:17.78   
11  480  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:18.56   
12  458  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  9:19.97   
13  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  9:20.74   
14  415  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:23.89   
15  85  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:24.44   
16  513  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:26.02   
17  378  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:27.61   
18  407  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  9:27.67   
19  86  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:29.43   
20  88  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  9:30.27   
21  275  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  9:30.61   
22  465  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  9:33.09   
23  92  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  9:34.19   
24  308  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:34.30   
25  492  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  9:34.30   
26  312  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  9:35.27   
27  564  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  9:36.76   
28  345  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:41.96   
29  520  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  9:43.12   
30  171  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  9:45.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
18_J
Gren 18, 800m Frisim Damer Junior 
 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
JSR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008 FM: Martina Granström 8:57.10 
EM-kval: 8:51.32 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
483  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  8:59.32   
427  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:01.53   
303  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:03.85   
82  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:12.89   
311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:16.08   
432  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  9:16.11   
325  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:17.78   
480  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:18.56   
458  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  9:19.97   
10  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  9:20.74   
11  415  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:23.89   
12  85  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:24.44   
13  513  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:26.02   
14  378  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:27.61   
15  407  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  9:27.67   
16  86  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:29.43   
17  88  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  9:30.27   
18  465  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  9:33.09   
19  92  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  9:34.19   
20  308  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:34.30   
21  492  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  9:34.30   
22  312  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  9:35.27   
23  564  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  9:36.76   
24  345  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:41.96   
25  520  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  9:43.12   
26  171  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  9:45.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
18_S
Gren 18, 800m Frisim Damer Senior 
 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
JSR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008 FM: Martina Granström 8:57.10 
EM-kval: 8:51.32 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
483  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  8:59.32   
253  Lajunen Laura  1992  SK NEPTUN  CG2692  50 m  8:59.72   
427  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:01.53   
303  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:03.85   
82  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:12.89   
519  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  9:13.60   
311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:16.08   
432  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  9:16.11   
191  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  50 m  9:16.13   
10  325  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:17.78   
11  480  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:18.56   
12  458  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  9:19.97   
13  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  9:20.74   
14  415  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:23.89   
15  85  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:24.44   
16  513  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:26.02   
17  378  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:27.61   
18  407  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  9:27.67   
19  86  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:29.43   
20  88  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  9:30.27   
21  275  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  9:30.61   
22  465  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  9:33.09   
23  92  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  9:34.19   
24  308  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:34.30   
25  492  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  9:34.30   
26  312  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  9:35.27   
27  564  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  9:36.76   
28  345  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:41.96   
29  520  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  50 m  9:43.12   
30  171  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  9:45.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
19_J
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Junior 
 
Sponsor: Terry & Friends 
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
JSR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
MR Senior: Martin Gustavsson (1980) 27.93 2008 FM: Jacob Zeidler 28.83 
EM-kval: 27.80 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
367  Skagius Johannes  1995  SUNDSVALL  AH8595  50 m  27.16   
186  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  28.76   
130  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  29.08   
91  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  29.22   
97  Johansson Erik  1994  JÖNKÖPING  AF0394  50 m  29.53   
107  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  29.76   
555  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  50 m  29.78   
148  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  29.80   
363  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  29.94   
10  452  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  30.01   
11  464  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  30.11   
12  544  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  30.27   
13  44  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  30.38   
14  72  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  30.81   
15  55  Schippert Otto  1996  HS  AG7996  50 m  30.99   
16  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  31.02   
17  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  31.22   
18  315  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTEÅ  AJ6195  50 m  31.25   
19  274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  31.37   
20  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  50 m  31.47   
21  221  Holmqvist Filip  1994  MASS  AL8594  50 m  31.51   
22  62  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  31.55   
23  539  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  50 m  31.64   
24  487  Ozerov Alexander  1996  VÄSBY SS  AS0396  50 m  31.82   
25  449  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  50 m  31.98   
26  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  32.26   
27  15  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  32.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Terry & Friends 
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
JSR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
MR Senior: Martin Gustavsson (1980) 27.93 2008 FM: Jacob Zeidler 28.83 
EM-kval: 27.80 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
367  Skagius Johannes  1995  SUNDSVALL  AH8595  50 m  27.16   
186  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  28.76   
264  Tour Niklas  1989  SK NEPTUN  AQ3789  50 m  28.87   
478  Fürst Andreas  1990  VÄSBY SS  AE1990  50 m  29.07   
130  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  29.08   
543  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  29.12   
436  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  AJ3192  50 m  29.14   
91  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  29.22   
97  Johansson Erik  1994  JÖNKÖPING  AF0394  50 m  29.53   
10  107  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  29.76   
11  555  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  50 m  29.78   
12  277  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  50 m  29.79   
13  148  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  29.80   
14  260  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  29.81   
15  283  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  29.82   
16  547  Palmqvist David  1988  UDDEVALLA  AE8388  50 m  29.85   
17  553  Dahlgren Johan  1986  POLISEN  AB4986  50 m  29.93   
18  363  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  29.94   
19  452  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  30.01   
20  488  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  30.05   
21  296  Åkesson Jesper  1988  SK RAN  AG8788  50 m  30.08   
22  155  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  30.11   
23  464  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  30.11   
24  544  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  30.27   
25  44  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  30.38   
26  154  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  30.61   
27  150  Hvalgren Joakim  1993  SK LAXEN  AD8793  50 m  30.73   
28  72  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  30.81   
29  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  50 m  30.87   
30  55  Schippert Otto  1996  HS  AG7996  50 m  30.99   
31  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  31.02   
32  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  31.22   
33  315  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTEÅ  AJ6195  50 m  31.25   
34  274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  31.37   
35  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  50 m  31.47   
36  221  Holmqvist Filip  1994  MASS  AL8594  50 m  31.51   
37  62  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  31.55   
38  539  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  50 m  31.64   
39  487  Ozerov Alexander  1996  VÄSBY SS  AS0396  50 m  31.82   
40  449  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  50 m  31.98   
41  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  32.26   
42  15  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  32.65   
43  318  Nordenberg Philip  1992  SKELLEFTEÅ  AR8392  Yard  25.94   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
20_J
Gren 20, 400m Medley Damer Junior 
 
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 
JSR: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02 
MR: Stina Gardell (1990) 4:42.20 2013 FM: Stina Gardell 4:42.20 
EM-kval: 4:52.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
482  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  4:55.25   
324  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  4:56.64   
503  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  5:00.01   
280  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  5:05.87   
494  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  5:06.04   
246  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  5:06.29   
311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  5:06.34   
495  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  5:07.13   
85  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  5:09.38   
10  461  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  5:12.51   
11  552  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  50 m  5:12.90   
12  513  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  5:13.18   
13  460  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  5:13.86   
14  432  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  5:14.46   
15  476  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  5:15.41   
16  466  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  5:17.07   
17  232  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  5:17.39   
18  380  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  5:17.42   
19  480  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  5:19.08   
20  80  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  5:19.32   
21  27  Lundgren Elin  1995  SK HAJEN  BB1295  50 m  5:19.34   
22  492  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  5:20.04   
23  18  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  5:21.42   
24  92  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  5:23.53   
25  86  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  5:24.85   
26  388  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  5:03.32   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
20_S
Gren 20, 400m Medley Damer Senior 
 
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 
JSR: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02 
MR: Stina Gardell (1990) 4:42.20 2013 FM: Stina Gardell 4:42.20 
EM-kval: 4:52.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
337  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  4:42.20   
482  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  4:55.25   
324  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  4:56.64   
503  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  5:00.01   
226  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  5:05.22   
280  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  5:05.87   
191  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  50 m  5:06.01   
494  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  5:06.04   
246  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  5:06.29   
10  311  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  5:06.34   
11  405  Jörlund Hanna  1991  SÖDERTÖRN  BL6891  50 m  5:06.79   
12  495  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  5:07.13   
13  85  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  5:09.38   
14  305  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  5:11.94   
15  461  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  5:12.51   
16  552  Burt Ayleen  1997  POLISEN  BB5497  50 m  5:12.90   
17  513  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  5:13.18   
18  231  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  5:13.45   
19  460  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  5:13.86   
20  432  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  5:14.46   
21  476  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  5:15.41   
22  466  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  5:17.07   
23  232  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  5:17.39   
24  380  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  5:17.42   
25  480  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  5:19.08   
26  80  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  5:19.32   
27  27  Lundgren Elin  1995  SK HAJEN  BB1295  50 m  5:19.34   
28  492  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  5:20.04   
29  18  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  5:21.42   
30  92  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  5:23.53   
31  86  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  5:24.85   
32  388  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  5:03.32   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
21_J
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Junior 
 
Sponsor: Freker Sport 
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
JSR: Petter Fredriksson (1997) 26.35 2014-03-30 
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008 FM: Mattias Carlsson 26.51 
EM-kval: 25.60 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
102  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  26.18   
489  Papantoniou Michail  1997  VÄSBY SS  AX7397  50 m  26.66   
299  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  27.06   
230  Stevens-Jones Oskar  1996  MASS  AZ5396  50 m  27.32   
300  Karlsson Adam  1994  SALTSJÖB  AC7594  50 m  27.52   
39  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  27.82   
251  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  27.93   
274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  27.97   
157  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  28.02   
10  72  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  28.05   
11  493  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  28.33   
12  459  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  28.34   
13  479  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  28.47   
14  58  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  28.61   
15  170  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  28.63   
16  174  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  28.66   
17  297  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  50 m  28.69   
18  156  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  50 m  28.78   
19  531  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  28.78   
20  118  Carlbrand Mattias  1994  KARLSKRONA  AS6794  50 m  28.88   
21  462  Momeni Daniel  1997  TÄBY SIM  AZ7397  50 m  28.96   
22  342  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  28.99   
23  298  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  29.16   
24  141  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  29.28   
25  376  Andersson Jonas  1996  SK SYDSIM  AE2396  50 m  29.31   
26  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  29.43   
27  56  Schön Enzo  1996  HS  AN1396  25 m  26.84   
28  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  25 m  27.09   
29  430  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  Yard  24.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
21_S
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Freker Sport 
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
JSR: Petter Fredriksson (1997) 26.35 2014-03-30 
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008 FM: Mattias Carlsson 26.51 
EM-kval: 25.60 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
102  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  26.18   
215  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  26.50   
450  Borin Niklas  1989  TUREBERG  AD5189  50 m  26.58   
489  Papantoniou Michail  1997  VÄSBY SS  AX7397  50 m  26.66   
283  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  26.70   
261  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  26.78   
176  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  26.86   
558  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  50 m  26.88   
259  Nyström Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  26.99   
10  120  Lindau Henrik  1990  KARLSKRONA  AD8190  50 m  27.03   
11  299  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  27.06   
12  230  Stevens-Jones Oskar  1996  MASS  AZ5396  50 m  27.32   
13  300  Karlsson Adam  1994  SALTSJÖB  AC7594  50 m  27.52   
14  158  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  50 m  27.54   
15  428  Hjelm Måns  1992  SK TRITON  AC7992  50 m  27.68   
16  39  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  27.82   
17  548  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  27.85   
18  316  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  27.86   
19  122  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  27.92   
20  251  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  27.93   
21  274  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  27.97   
22  157  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  28.02   
23  72  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  28.05   
24  249  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  50 m  28.08   
25  493  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  28.33   
26  459  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  28.34   
27  142  Schön Svensson David  1993  LANDSKRONA  AD8993  50 m  28.46   
28  479  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  28.47   
29  58  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  28.61   
30  170  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  28.63   
31  174  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  28.66   
32  510  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  28.68   
33  297  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  50 m  28.69   
34  46  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  28.73   
35  156  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  50 m  28.78   
36  531  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  28.78   
37  118  Carlbrand Mattias  1994  KARLSKRONA  AS6794  50 m  28.88   
38  462  Momeni Daniel  1997  TÄBY SIM  AZ7397  50 m  28.96   
39  342  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  28.99   
40  298  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  29.16   
41  141  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  29.28   
42  376  Andersson Jonas  1996  SK SYDSIM  AE2396  50 m  29.31   
43  437  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  29.43   
44  56  Schön Enzo  1996  HS  AN1396  25 m  26.84   
45  11  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  25 m  27.09   
46  430  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  Yard  24.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
22_J
Gren 22, 50m Frisim Damer Junior 
 
Sponsor: SPEED 
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 24.63 2012-04-14 
MR: Therese Alshammar (1977) 24.50 2012 FM: Sarah Sjöström 24.97 
EM-kval: 25.70 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
291  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  26.43   
90  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  26.49   
247  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  26.55   
105  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  26.79   
19  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  27.00   
106  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  27.06   
433  Olsson Linnéa  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  27.18   
491  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  27.29   
273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  27.31   
10  567  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  27.33   
11  190  Börnfors Frida  1994  MKK  AP9494  50 m  27.42   
12  57  Sjöberg Sofie  1994  HS  BV0494  50 m  27.45   
13  389  Sjöblom Olivia  1997  SÖDERTÄLJE  AX0497  50 m  27.45   
14  324  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  27.46   
15  530  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  27.46   
16  135  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  50 m  27.51   
17  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  27.66   
18  304  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  50 m  27.68   
19  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  27.72   
20  381  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  27.73   
21  257  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  27.76   
22  71  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  27.78   
23  83  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  27.79   
24  47  Kruners Nike  1996  HS  AN3496  50 m  27.88   
25  124  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  28.08   
26  197  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  26.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
22_S
Gren 22, 50m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: SPEED 
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 24.63 2012-04-14 
MR: Therese Alshammar (1977) 24.50 2012 FM: Sarah Sjöström 24.97 
EM-kval: 25.70 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
413  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  24.15   
336  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  25.49   
429  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  25.68   
485  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  25.83   
198  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  25.92   
490  Salomonsson Nadja  1992  VÄSBY SS  AD2892  50 m  26.02   
175  Palm Rebecka  1990  LASS  AP4690  50 m  26.28   
291  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  26.43   
90  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  26.49   
10  25  Johansson Emma  1991  SK HAJEN  AQ8691  50 m  26.54   
11  247  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  26.55   
12  126  Hansson Liz  1988  KUNGSBACKA  AJ1488  50 m  26.56   
13  34  Andersson Klara  1991  HS  AV2491  50 m  26.62   
14  105  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  26.79   
15  252  Johansson Jennie  1988  SK NEPTUN  AV3688  50 m  26.84   
16  401  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  26.94   
17  19  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  27.00   
18  106  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  27.06   
19  38  Fridell My  1992  HS  AG3292  50 m  27.08   
20  433  Olsson Linnéa  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  27.18   
21  222  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  27.21   
22  491  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  27.29   
23  434  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  27.30   
24  273  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  27.31   
25  406  Klarén Lovisa  1992  SÖDERTÖRN  AK1692  50 m  27.31   
26  567  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  27.33   
27  340  Nilsson Frida  1992  SPÅRVÄGEN  BL6292  50 m  27.35   
28  190  Börnfors Frida  1994  MKK  AP9494  50 m  27.42   
29  57  Sjöberg Sofie  1994  HS  BV0494  50 m  27.45   
30  389  Sjöblom Olivia  1997  SÖDERTÄLJE  AX0497  50 m  27.45   
31  324  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  27.46   
32  530  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  27.46   
33  135  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  50 m  27.51   
34  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  27.66   
35  304  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  50 m  27.68   
36  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  27.72   
37  381  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  27.73   
38  257  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  27.76   
39  71  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  27.78   
40  83  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  27.79   
41  47  Kruners Nike  1996  HS  AN3496  50 m  27.88   
42  124  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  28.08   
43  197  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  26.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
23_J
Gren 23, 400m Frisim Herrar Junior 
 
Sponsor: Borås Simarena 
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 
JSR: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 
MR: Anders Holmertz (1968) 3:49.21 1988 FM: Gustav Åberg Lejdström 3:58.91 
EM-kval: 3:55.55 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  3:55.34   
295  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  4:04.29   
224  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  4:05.42   
486  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  4:08.28   
208  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  4:09.03   
49  Möller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  4:10.68   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  4:11.10   
425  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  4:11.53   
281  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  4:12.28   
10  282  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:13.66   
11  209  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  4:13.78   
12  387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:14.26   
13  68  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  4:14.41   
14  37  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  4:15.27   
15  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  4:15.77   
16  521  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  50 m  4:17.19   
17  51  Olofsson Fredrik  1994  HS  AG2194  50 m  4:17.28   
18  512  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:17.45   
19  87  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  4:18.32   
20  505  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  4:18.81   
21  189  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  4:20.45   
22  61  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  4:23.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:14 
 
23_S
Gren 23, 400m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Borås Simarena 
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 
JSR: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 
MR: Anders Holmertz (1968) 3:49.21 1988 FM: Gustav Åberg Lejdström 3:58.91 
EM-kval: 3:55.55 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  3:55.34   
63  Åberg Lejdström Gustav  1992  HS  AF5792  50 m  3:58.91   
50  Nordstrand Oskar  1991  HS  AI4991  50 m  3:58.97   
295  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  4:04.29   
224  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  4:05.42   
486  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  4:08.28   
208  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  4:09.03   
560  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  50 m  4:09.05   
551  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  4:09.17   
10  210  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  4:10.47   
11  52  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  4:10.54   
12  49  Möller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  4:10.68   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  4:11.10   
14  425  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  4:11.53   
15  281  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  4:12.28   
16  282  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:13.66   
17  209  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  4:13.78   
18  387  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:14.26   
19  68  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  4:14.41   
20  134  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  4:15.18   
21  37  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  4:15.27   
22  69  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  4:15.77   
23  521  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  50 m  4:17.19   
24  51  Olofsson Fredrik  1994  HS  AG2194  50 m  4:17.28