2019-11-15   18:26:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 2/7 kl. 10.00

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m)    Utskriftsdatum  01 juli 2014   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  20:17   
  Arrangör  SSF/SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juli 2014         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Försök (6) 
Sponsor: SPEED 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009 FM: Sarah Sjöström 1:57.42 
EM-kval: 2:01.70 
 
Heat 1 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
402  Josefin Hallman  1995  BF4695  SÖDERTÖRN    50m  2:11.93 
476  Rebecca Håkansson  1996  AV3296  VELLINGE-N    50m  2:10.23 
86  Emma Rotstam  1998  AF7498  JÄRFÄLLA S    50m  2:10.12 
42  Agnes Idoffsson  1994  BK9694  HS    50m  2:10.04 
484  Anna Jonsson  1994  AK3694  VÄSBY SS    50m  2:10.07 
407  Carin Klasson  1995  BB4695  SÖDERTÖRN    50m  2:10.22 
311  Erica Sjöholm  1997  AJ0497  SJÖBO SS    50m  2:10.44 
               

 
Heat 2 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
81  Linda Baron  1995  AB3495  JÄRFÄLLA S    50m  2:09.83 
345  Emma Sundstedt  1998  BE7498  SPÅRVÄGEN    50m  2:09.17 
82  Ida Eriksen  1997  AD4497  JÄRFÄLLA S    50m  2:08.94 
273  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  AD8296  NKK    50m  2:08.64 
47  Nike Kruners  1996  AN3496  HS    50m  2:08.76 
88  Karin Åström  1996  AI8896  JÄRFÄLLA S    50m  2:09.09 
564  Hanna Cronqvist  1996  AD5496  TRELLEBORG    50m  2:09.43 
246  Christine Ekman  1994  AE8294  SK NEPTUN    50m  2:09.83 

 
Heat 3 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
200  Cassandra Tran  1997  AN5697  MKK    50m  2:08.47 
433  Linnéa Olsson  1994  BX0494  SK TRITON    50m  2:07.41 
435  Moa Ståhl  1995  AV4695  SK TRITON    50m  2:06.38 
325  Louise Hjalmarsson  1997  AV8697  SKÖVDE SS    50m  2:05.72 
83  Josefin Eriksen  1995  AS2495  JÄRFÄLLA S    50m  2:06.06 
303  Erica Dahlgren  1997  AE3497  S 02    50m  2:06.51 
103  Johanna Pettersson  1996  AL2696  JÖNKÖPING    50m  2:08.46 
480  Louise Halldén  1998  AW2498  VÄSBY SS    50m  2:08.62 

 
Heat 4 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
494  Agnes Wiiand  1997  AM1497  VÄSBY SS    50m  2:05.47 
483  Josefine Hippi  1994  BA4494  VÄSBY SS    50m  2:05.40 
482  Jaqueline Hippi  1996  AJ8496  VÄSBY SS    50m  2:05.00 
40  Louise Hansson  1996  AO1896  HS    50m  1:58.86 
427  Alba Forés  1998  AI5298  SK TRITON    50m  2:04.78 
458  Elsa Ericsson  1995  AI0895  TÄBY SIM    50m  2:05.10 
491  Emma Sjösten  1996  AG2496  VÄSBY SS    50m  2:05.47 
503  Frida Berggren  1994  AE1894  VÄSTERÅS    50m  2:05.69 

 
Heat 5 (6) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
226  Sofia Lindholm  1993  AM1693  MASS    50m  2:08.72 
485  Josefin Lindkvist  1993  AK4493  VÄSBY SS    50m  2:04.29 
336  Michelle Coleman  1993  AM2493  SPÅRVÄGEN    50m  1:56.90 
253  Laura Lajunen  1992  CG2692  SK NEPTUN    50m  2:03.59 
294  Therese Svendsen  1989  BM2689  SK RAN    50m  2:06.16 
               
               

 
Heat 6 (6) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
275  Michelle Franzén  1993  AN0893  NKK    50m  2:07.60 
519  Amina Gummesson  1993  BG7893  VÄXJÖ SS    50m  2:03.71 
413  Sarah Sjöström  1993  BN4493  SÖDERTÖRN    50m  1:55.04 
337  Stina Gardell  1990  AG9690  SPÅRVÄGEN    50m  2:02.27 
490  Nadja Salomonsson  1992  AD2892  VÄSBY SS    50m  2:04.93 
409  Anna Lillieström  1992  AM6292  SÖDERTÖRN    50m  2:10.14 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  01 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner