Startliste for Vestkyst Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 01/11-2014
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
01 november 2014 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2014 |
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (19) |
Sponsor: Keratech Wheels A/S |
|
Vejledende starttid 14:25 |
Heat 1 (19) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
2 |
Camille Klinge |
2002 |
0246AY |
ERRITSØ |
|
25m |
|
131 |
3 |
Julie Bjerre Kristensen |
2004 |
|
ESBJERG |
|
25m |
2:21.17 |
12 |
4 |
Stine Hansen |
2003 |
0352AT |
ERRITSØ |
|
25m |
2:24.94 |
11 |
5 |
Paulina Frandsen |
2001 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Nanna Carlsson |
2005 |
0502AJ |
ESBJERG |
|
25m |
2:00.19 |
29 |
2 |
Thalita Sørensen |
2002 |
0294AW |
ERRITSØ |
|
25m |
1:54.68 |
300 |
3 |
Malene Kargo-Petersen |
2003 |
0374AM |
VEJEN |
|
25m |
1:48.38 |
47 |
4 |
Rigmor Bæhrenz |
2004 |
0414AP |
TEMPO |
|
25m |
1:48.50 |
171 |
5 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
0558AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:58.64 |
167 |
6 |
Cecilie Linnet |
2005 |
0514AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:15.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
TEMPO |
|
25m |
1:40.43 |
94 |
2 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
25m |
1:38.06 |
139 |
3 |
Josephine Nielsen |
2003 |
0374AQ |
ESBJERG |
|
25m |
1:37.22 |
135 |
4 |
Maria Mathiesen |
2004 |
0496AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:37.91 |
208 |
5 |
Lea Hyldal Nissen |
2000 |
|
STRUER |
|
25m |
1:38.23 |
31 |
6 |
Lærke Wittenberg |
2001 |
0168AV |
ERRITSØ |
|
25m |
1:44.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Tilde Ølgaard |
2004 |
0488AN |
ESBJERG |
|
25m |
1:35.74 |
161 |
2 |
Josefine Gregersen |
2001 |
0116AX |
ESBJERG |
|
25m |
1:35.19 |
177 |
3 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:34.60 |
203 |
4 |
Stine Rejkjær Gadgaard |
2003 |
0342AW |
STRUER |
|
25m |
1:34.90 |
173 |
5 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:35.25 |
22 |
6 |
Benedicte Lumbye |
2003 |
0318AL |
ERRITSØ |
|
25m |
1:36.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Isabell Rothgordt |
2005 |
0594AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:34.25 |
113 |
2 |
Sif Rubæk |
2001 |
0166AP |
DELTA |
|
25m |
1:32.14 |
170 |
3 |
Lizette Nikolajsen |
2003 |
0378AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:31.67 |
59 |
4 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
TEMPO |
|
25m |
1:32.10 |
168 |
5 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:33.00 |
205 |
6 |
Nanna Sofie Rask Kralund |
2003 |
|
STRUER |
|
25m |
1:34.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.48 |
253 |
2 |
Mathilde Nøhr Rixen |
2002 |
0254AP |
TRITON V |
|
25m |
1:28.26 |
214 |
3 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
0386AK |
TRITON V |
|
25m |
1:27.80 |
213 |
4 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
0324AN |
TRITON V |
|
25m |
1:27.88 |
293 |
5 |
Thorina Joy Schröder |
1999 |
9974BD |
NNGU |
|
25m |
1:30.43 |
251 |
6 |
Laura Nørgaard Priess |
2004 |
0442AD |
TRITON V |
|
25m |
1:31.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Mie K. Svane |
2000 |
0016AY |
ERRITSØ |
|
25m |
1:26.97 |
247 |
2 |
Maja Nielsen |
2001 |
0134AW |
TRITON V |
|
25m |
1:26.37 |
309 |
3 |
Anika Andersen |
2001 |
|
DURUP |
|
25m |
1:26.31 |
141 |
4 |
Lea Pedersen |
2003 |
0362AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:26.35 |
119 |
5 |
Cecilie Bang |
2003 |
0318AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:26.52 |
196 |
6 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
1:27.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
TRITON V |
|
25m |
1:26.00 |
50 |
2 |
Laura Damgaard |
2002 |
0248AV |
TEMPO |
|
25m |
1:25.68 |
126 |
3 |
Maria Guldager Jensen |
2004 |
0422AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:24.51 |
124 |
4 |
Karen Haahr |
2003 |
0384AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:24.82 |
176 |
5 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.81 |
202 |
6 |
Sofie Astrup |
2001 |
0198AX |
STRUER |
|
25m |
1:26.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Karoline Weltz Jørgensen |
2002 |
0276AR |
ERRITSØ |
|
25m |
1:23.61 |
194 |
2 |
Clara Grønkjær |
2002 |
0208AO |
THISTED |
|
25m |
1:22.80 |
254 |
3 |
Signe Schwartz |
2002 |
0298AQ |
TRITON V |
|
25m |
1:22.20 |
201 |
4 |
Line Tinggaard |
2000 |
0082AW |
THISTED |
|
25m |
1:22.46 |
310 |
5 |
Carli Mark |
2002 |
0216AL |
DURUP |
|
25m |
1:22.83 |
127 |
6 |
Rikke Vagtborg Jensen |
2002 |
0234AX |
ESBJERG |
|
25m |
1:24.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Kristine la Cour Hjelholt |
2002 |
0272AQ |
ESBJERG |
|
25m |
1:21.42 |
63 |
2 |
Lisa Frost Rainer |
2002 |
0262AN |
TEMPO |
|
25m |
1:21.06 |
256 |
3 |
Clara Støttrup |
2002 |
0286AJ |
TRITON V |
|
25m |
1:20.05 |
305 |
4 |
Freja Sande |
2001 |
0196AP |
VEJEN |
|
25m |
1:20.96 |
23 |
5 |
Freja Møller |
1999 |
9948AT |
ERRITSØ |
|
25m |
1:21.16 |
211 |
6 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
0288AQ |
STRUER |
|
25m |
1:22.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
25m |
1:19.54 |
103 |
2 |
Janni S Hansen |
2001 |
0114AT |
DELTA |
|
25m |
1:18.63 |
18 |
3 |
Sandra Kristensen |
1999 |
9964AZ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:16.64 |
222 |
4 |
Emilie Eriksen |
2002 |
0284AK |
TRITON V |
|
25m |
1:18.44 |
121 |
5 |
Carina Bro |
2001 |
0172AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:18.83 |
295 |
6 |
Katrine E. Andersen |
1999 |
9962AW |
VEJEN |
|
25m |
1:19.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Freja Møller Schjøtt |
2001 |
0164AZ |
ESBJERG |
|
25m |
1:16.17 |
30 |
2 |
Theresa Ringgaard Teist |
2000 |
0026BC |
ERRITSØ |
|
25m |
1:15.92 |
58 |
3 |
Maja Johansen |
2002 |
0262AV |
TEMPO |
|
25m |
1:15.33 |
14 |
4 |
Louise Skovgaard Jensen |
2002 |
0292AM |
ERRITSØ |
|
25m |
1:15.44 |
17 |
5 |
Cecilie Bækkelund Knudsen |
2000 |
0042BD |
ERRITSØ |
|
25m |
1:16.09 |
56 |
6 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
TEMPO |
|
25m |
1:16.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
1 |
Freja Winkler |
2001 |
0188AV |
NNGU |
|
25m |
1:14.41 |
132 |
2 |
Jasmin Lykke |
2002 |
0216AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.58 |
128 |
3 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.48 |
245 |
4 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
TRITON V |
|
25m |
1:12.66 |
289 |
5 |
Alberte Sommerlund Pedersen |
2002 |
0262AR |
NNGU |
|
25m |
1:14.32 |
130 |
6 |
Tenna Knigge |
2001 |
0158AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:15.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Stine Kromann |
1999 |
9982BC |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.90 |
315 |
2 |
Camilla Veile |
2000 |
0096AQ |
DURUP |
|
25m |
1:11.68 |
200 |
3 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
0034AW |
THISTED |
|
25m |
1:11.14 |
189 |
4 |
Ester Helth Møller |
2001 |
0102AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.44 |
183 |
5 |
Julie Illeborg Jensen |
2000 |
0016AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.77 |
134 |
6 |
Katharina Schmidt Madsen |
2001 |
0196AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Cathrine Skau Hansen |
1999 |
9978AP |
DELTA |
|
25m |
1:08.61 |
192 |
2 |
Nanette Nikolajsen |
2000 |
0004AK |
ESBJERG |
|
50m |
1:08.33 |
108 |
3 |
Louise Buch Kjølby |
1999 |
9974BA |
DELTA |
|
25m |
1:07.97 |
104 |
4 |
Emma Lykke Holm |
2000 |
0058AX |
DELTA |
|
25m |
1:08.03 |
53 |
5 |
Mai Heilmann |
2000 |
0042AM |
TEMPO |
|
25m |
1:08.40 |
46 |
6 |
Regitze Bæhrenz |
2001 |
0134AP |
TEMPO |
|
25m |
1:10.99 |
|
|
Heat 16 (19) (Årg. 2003-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Michelle Mølby |
2004 |
0484AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:22.91 |
55 |
2 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
TEMPO |
|
25m |
1:18.83 |
237 |
3 |
Andrea Schulz Mikkelsen |
2003 |
0382AH |
TRITON V |
|
25m |
1:12.68 |
219 |
4 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
TRITON V |
|
25m |
1:13.27 |
290 |
5 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
NNGU |
|
25m |
1:19.51 |
117 |
6 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.18 |
|
|
Heat 17 (19) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Julie Gadgaard |
2001 |
0124AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.98 |
181 |
2 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:04.48 |
227 |
3 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON V |
|
25m |
1:00.68 |
246 |
4 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
TRITON V |
|
25m |
1:02.07 |
129 |
5 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:04.91 |
178 |
6 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.83 |
|
|
Heat 18 (19) (Årg. 1999-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Vicky Rohde |
1999 |
9984AI |
TEMPO |
|
25m |
1:06.75 |
98 |
2 |
Enya Lindum Eskildsen |
2000 |
0012AY |
DELTA |
|
25m |
1:05.02 |
210 |
3 |
Mathilde Snitgaard |
2000 |
0054AF |
STRUER |
|
25m |
1:03.68 |
207 |
4 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
0026AA |
STRUER |
|
25m |
1:04.96 |
93 |
5 |
Ida L. Bendtsen |
2000 |
0024AY |
DELTA |
|
25m |
1:06.44 |
182 |
6 |
Julie Henriksen |
2000 |
0082AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.38 |
|
|
Heat 19 (19) (Årg. 0-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Sille Raahede Nielsen |
1998 |
9804AW |
DELTA |
|
25m |
1:09.67 |
6 |
2 |
Liselotte Baxter |
1998 |
9854AH |
ERRITSØ |
|
25m |
1:07.04 |
106 |
3 |
Mia Jensen |
1998 |
9848AZ |
DELTA |
|
25m |
59.34 |
100 |
4 |
Pernille H. Gravgaard |
1997 |
9778AQ |
DELTA |
|
25m |
1:00.51 |
112 |
5 |
Alberte Pedersen |
1998 |
9844BC |
DELTA |
|
25m |
1:07.81 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
01 november 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|