Startliste for Sparbankssimmet 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Gren 1, 50m Bröstsim Flickor |
Sponsor: Markaryds Sparbank |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 5 | Leijon Klara | 1999 | ALVESTA SS | AT8499 | 50 m | 36.85 | |
2 | 50 | Wiesel-Axelsson Edit | 2002 | LJUNGBY SS | AO3602 | 25 m | 37.14 | |
3 | 28 | Borling Emelie | 1999 | LJUNGBY SS | AJ4899 | 25 m | 40.13 | |
4 | 3 | Kaltak Lamia | 2001 | ALVESTA SS | AP3201 | 25 m | 41.64 | |
5 | 9 | Åstrand Julia | 1999 | ALVESTA SS | AT7499 | 25 m | 42.21 | |
6 | 18 | Mild Matilda | 2001 | ANDERSTORP | AK1401 | 25 m | 43.59 | |
7 | 73 | Einefors Sophie | 2001 | VÄRNAMO SS | AR1801 | 50 m | 43.72 | |
8 | 111 | Negru Ana | 2000 | ÄLMHULT | BN1400 | 25 m | 44.28 | |
9 | 40 | Nagy Biborka | 1998 | LJUNGBY SS | BO5498 | 25 m | 45.36 | |
10 | 7 | Vernersson Julia | 2002 | ALVESTA SS | BC6202 | 25 m | 47.30 | |
11 | 86 | Arthursson Tilda | 2003 | VÄXJÖ SS | BD7603 | 25 m | 48.92 | |
12 | 44 | Pap Beatrice | 2003 | LJUNGBY SS | AB6803 | 25 m | 49.00 | |
13 | 33 | Ebbesen Louise | 2001 | LJUNGBY SS | AE1601 | 25 m | 49.26 | |
14 | 12 | Bogesten Jennifer | 2003 | ANDERSTORP | AQ9603 | 25 m | 51.12 | |
15 | 31 | Davidsson Jenny | 2003 | LJUNGBY SS | AV7603 | 25 m | 51.63 | |
16 | 113 | van der Poel Julia | 2003 | ÄLMHULT | BA7403 | 25 m | 52.49 | |
17 | 51 | Vorszak Kriszta | 2003 | LJUNGBY SS | AC2203 | 50 m | 53.19 | |
18 | 19 | Torén Agnes | 2003 | ANDERSTORP | BE2603 | 25 m | 53.25 | |
19 | 107 | Exerman Lina | 2002 | ÄLMHULT | BA3402 | 25 m | 53.43 | |
20 | 10 | Åstrand Wilma | 2002 | ALVESTA SS | AR6402 | 25 m | 54.09 | |
21 | 54 | Gummesson Adelina | 2005 | LÖNSBODA | AI9805 | 25 m | 55.43 | |
22 | 103 | Simion Gabriella | 2001 | VÄXJÖ SS | BN5601 | 25 m | 55.53 | |
23 | 53 | Cederqvist Linnea | 2004 | LÖNSBODA | AW0204 | 25 m | 56.32 | |
24 | 25 | Bergman Linnea | 2003 | LJUNGBY SS | BB5403 | 25 m | 56.55 | |
25 | 100 | Magnusson Vanja | 2004 | VÄXJÖ SS | AH7604 | 25 m | 56.65 | |
26 | 27 | Bondesson-Crene Agnes | 2002 | LJUNGBY SS | AF3802 | 25 m | 57.37 | |
27 | 81 | Stensson Ella | 2005 | VÄRNAMO SS | AC1605 | 25 m | 58.09 | |
28 | 106 | Tornberg Nina | 2005 | VÄXJÖ SS | AI4605 | 25 m | 58.70 | |
29 | 90 | Cronqvist Elin | 2005 | VÄXJÖ SS | AI1405 | 50 m | 59.33 | |
30 | 22 | Andersson Elly | 2005 | LJUNGBY SS | AA2605 | 25 m | 1:00.34 | |
31 | 101 | Månsson Kajsa | 2003 | VÄXJÖ SS | BL0803 | 25 m | 1:01.11 | |
32 | 39 | Lönn Tova | 2001 | LJUNGBY SS | BN0201 | 25 m | 1:04.55 | |
33 | 56 | Nilsson Tilda | 2005 | LÖNSBODA | AJ0205 | 25 m | 1:08.30 | |
34 | 116 | Jacobsen Moa | 2006 | MARKARYD | AB7806 | 25 m | 1:14.62 | |
35 | 55 | Kronqvist Liv | 2005 | LÖNSBODA | AJ1205 | 25 m | ||
36 | 60 | Bengtsson Linnea | 2003 | MARKARYD | BE7203 | 25 m | ||
37 | 61 | Forsberg Hanna | 2008 | MARKARYD | 25 m | |||
38 | 74 | Jansson Emelie | 2006 | VÄRNAMO SS | 25 m | |||
39 | 76 | Oscarsson Nova | 2003 | VÄRNAMO SS | 25 m | |||
40 | 92 | Elgaard Fonnesbech Liv | 2004 | VÄXJÖ SS | BC2604 | 25 m | ||
41 | 118 | Nilsson Elma | 2004 | LÖNSBODA | AW3204 | 25 m | 51.48 | EFT |
42 | 117 | Appelmans Robin | 2002 | ÄLMHULT | BO7402 | 25 m | EFT | |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 17 september 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:12 |