Program för UGP 4, Åkersberga
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
UGP4 - 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
15:42 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
15 |
1 |
Emil Jagt |
2003 |
AJ8103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
113 |
2 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
|
296 |
3 |
Hannes Fahlin |
2002 |
AS8902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:52.55 |
432 |
4 |
Carl Sundelin |
1999 |
AW3799 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
46 |
5 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
AC3705 |
DANDERYD |
|
25m |
|
710 |
6 |
Niklas Romson |
1999 |
AW0399 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
324 |
1 |
Oskar Käll |
2002 |
AS9902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:45.95 |
311 |
2 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:44.64 |
52 |
3 |
Filip Novacic |
2003 |
AQ5703 |
DANDERYD |
|
50m |
1:42.66 |
325 |
4 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
AO9102 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:43.44 |
355 |
5 |
Mårten Wikman |
2002 |
AL0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:44.93 |
306 |
6 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:46.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
33 |
1 |
Sebastian Westerlund |
2002 |
AN3502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:40.13 |
45 |
2 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
AN5902 |
DANDERYD |
|
25m |
1:38.99 |
40 |
3 |
Nicklas Xia |
1998 |
AG5798 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:34.82 |
429 |
4 |
Emilio Jonsson |
2000 |
AU0900 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:34.85 |
18 |
5 |
David Kjellberg |
2003 |
AA4103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:39.98 |
17 |
6 |
Isak Jederström |
2002 |
AD0502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:40.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
39 |
1 |
Kevin Xia |
2000 |
AL3300 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:29.25 |
312 |
2 |
Alexander Hurkmans |
2000 |
AV2300 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:27.80 |
58 |
3 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
1:27.05 |
53 |
4 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
DANDERYD |
|
25m |
1:27.15 |
154 |
5 |
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
SS04 |
|
25m |
1:28.95 |
41 |
6 |
Steve Xia |
1996 |
AQ2996 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:30.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
346 |
1 |
Gustav Surting |
2000 |
AU9500 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:25.10 |
49 |
2 |
Julius Eneström |
2001 |
AY4101 |
DANDERYD |
|
25m |
1:21.89 |
4 |
3 |
Emil Cederlöf |
2001 |
AB0901 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:20.84 |
279 |
4 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
AR8300 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:21.81 |
703 |
5 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
AU7900 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:22.07 |
249 |
6 |
John Sun |
2002 |
AD4302 |
TUREBERG |
|
25m |
1:27.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
321 |
1 |
Viktor Klingeryd Jalamo |
2000 |
AT4500 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:19.16 |
302 |
2 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
AE3701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.48 |
688 |
3 |
Olle Gunnarsson |
2000 |
AR3500 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:16.50 |
163 |
4 |
Olle Hennert |
1999 |
AS1999 |
SS04 |
|
25m |
1:16.78 |
717 |
5 |
Oliver Simic |
1998 |
AY0198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:18.48 |
171 |
6 |
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
SS04 |
|
25m |
1:20.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
331 |
1 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:11.69 |
241 |
2 |
Fredrik Annergren |
2001 |
AC8301 |
TUREBERG |
|
25m |
1:10.83 |
295 |
3 |
Patrik Eriksson |
1996 |
AM4596 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:08.49 |
676 |
4 |
Gustav Boman |
1999 |
AT8199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.70 |
339 |
5 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:11.36 |
162 |
6 |
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
SS04 |
|
25m |
1:12.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
670 |
1 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.81 |
668 |
2 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:05.17 |
341 |
3 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:01.65 |
713 |
4 |
Anton Sandberg |
1999 |
AR0199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:05.00 |
57 |
5 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
50m |
1:06.05 |
318 |
6 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:08.13 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:42 |
|