2020-03-28   22:52:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 25
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (25m) 2014    Utskriftsdatum  20 november 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  20:22   
  Arrangör  SSF/SK Neptun/Väsby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 november 2014         
 
 
 
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer  Försök (5) 
Sponsor: CHOICE HOTEL 
SR: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-11 
SJR: Martina Granström (1991) 2:04.71 2011-11-24 
MR: Martina Granström (1991) 2:04.71 2011-11-24 
FM: Céline Bertrand 2:09.77 / Elin Podéus 2:13.72 
 
Heat 1 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
336  Emma Bring  1995  BG5695  SKK    50m  2:28.38 
535  Ayleen Burt  1997  BB5497  SPIF SF    25m  2:27.93 
417  Emelie Johansson  1996  AN2496  TÄBY SIM    25m  2:28.08 
               
               
               

 
Heat 2 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Karin Åström  1996  AI8896  JÄRFÄLLA S    25m  2:26.02 
528  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS    25m  2:24.98 
305  Augusta Andersson  1997  AM9297  SJÖBO SS    25m  2:23.51 
493  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    25m  2:23.10 
292  Johanna Andersson  1996  AW4496  S 02    25m  2:23.51 
471  Elin Berggren  1996  AG5296  VÄSTERÅS    25m  2:24.08 
12  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  SK ENA    25m  2:25.64 
               

 
Heat 3 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
433  Ronja Wikström  1996  BQ0696  UMEÅ SS    25m  2:22.13 
236  Charlotte Myers  1997  BQ2497  SK NEPTUN    25m  2:21.16 
386  Fanny Andersson  1997  AO9497  SK TRITON    25m  2:20.78 
306  Erica Sjöholm  1997  AJ0497  SJÖBO SS    25m  2:20.61 
356  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    25m  2:20.62 
421  Alexandra Uusaro  1995  AN0295  TÄBY SIM    25m  2:21.00 
366  Josefin Hallman  1995  BF4695  SÖDERTÖRN    25m  2:21.32 
94  Ebba Stillman  1996  AH9496  JÖNKÖPING    25m  2:22.37 

 
Heat 4 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Isabelle Hanson  1998  AB4298  JÄRFÄLLA S    25m  2:20.04 
257  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  AD8296  NKK    25m  2:19.42 
21  Inez Kristensson  1997  AK1897  GÖTEBORG    25m  2:16.64 
261  Elin Podéus  1997  AE8297  NKK    25m  2:12.15 
452  Jaqueline Hippi  1996  AJ8496  VÄSBY SS    25m  2:16.39 
191  Cassandra Tran  1997  AN5697  MKK    25m  2:18.15 
372  Carin Klasson  1995  BB4695  SÖDERTÖRN    25m  2:19.88 
472  Frida Berggren  1994  AE1894  VÄSTERÅS    50m  2:20.18 

 
Heat 5 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
183  Josefine Hansson  1992  AL8292  MKK    25m  2:21.59 
377  Sarah Sjöström  1993  BN4493  SÖDERTÖRN    25m  2:09.53 
394  Ida Marko-Varga  1985  AB2285  SK TRITON    25m  2:13.28 
370  Hanna Jörlund  1991  BL6891  SÖDERTÖRN    25m  2:21.67 
               
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  20 november 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner