2020-04-10   15:11:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 20 november kl. 09.30

24_S
Gren 24, 800m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: MOLIND 
SR: Stefan Persson (1967) 7:58.08 1987-04-12 
SJR: Gustav Åberg Lejdström (1992) 7:58.76 2011-11-26 
MR: Oskar Nordstrand (1991) 8:13.03 2013-11-21 
FM: Oskar Nordstrand 8:13.03 / Simon Plato 8:14.91 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  8:06.03   
44  Plato Simon  1993  HS  AO6993  25 m  8:14.91   
213  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  8:18.72   
87  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  25 m  8:18.80   
479  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  8:19.29   
294  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  25 m  8:20.83   
285  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  25 m  8:22.59   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  8:23.19   
76  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  25 m  8:26.26   
10  492  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  8:28.25   
11  122  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  8:29.15   
12  388  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  25 m  8:29.75   
13  355  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  25 m  8:30.20   
14  262  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  8:31.76   
15  263  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  8:34.55   
16  43  Olofsson Fredrik  1994  HS  AG2194  25 m  8:38.47   
17  190  Schön-Svensson Adam  1991  MKK  AD9791  25 m  8:39.09   
18  11  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  8:42.95   
19  180  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  25 m  8:43.42   
20  447  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  25 m  8:45.55   
21  295  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  8:45.87   
22  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  8:46.13   
23  526  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  25 m  8:46.43   
24  489  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  25 m  8:46.56   
25  204  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  25 m  8:47.85   
26  60  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  8:48.06   
27  300  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  8:48.34   
28  179  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  8:49.83   
29  114  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  8:50.38   
30  406  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  8:51.15   
31  488  Wiman Hugo  1997  VÄXJÖ SS  AP3797  25 m  8:51.78   
32  389  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  25 m  8:53.47   
33  105  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  8:54.08   
34  188  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  8:54.55   
35  226  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  8:54.81   
36  314  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  8:56.70   
37  125  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  8:57.47   
38  342  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  25 m  8:58.59   
39  239  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  25 m  8:59.47   
40  343  Westrin Jakob  1996  SUNDSVALL  AC1796  25 m  9:00.44   
41  548  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  25 m  9:02.67  EFT 
42  409  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  9:05.42   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  18 november 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner