2020-02-25   17:13:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vestdanske Langbane 2015    Udskriftsdato  27 februar 2015   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 februar 2015         
 
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer  Finaler (8) 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
277  Amalie Skak Thomsen  1999  9904AO  ST-NEPTUN    50m  31.59 
337  Sarah Andersen  1999  9974AT  THISTED    50m  30.81 
282  Katrine Jørgensen  2000  0044AU  LYSENG    50m  30.52 
42  Freya Ellehus  2000  0076AJ  SVENDBORG    50m  30.69 
43  Frida Frydendal  1999  9952AL  SVENDBORG    50m  30.92 
162  Gry Floor  2000  0028AR  OSK    50m  32.37 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Julie Lange Jørgensen  2000  0004AZ  AGF    50m  30.32 
285  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  0026AA  STRUER    50m  30.13 
224  Lærke Højbjerg  1999  9986AO  KOLDING    50m  30.03 
Anna Bonde  1999  9906AC  HOBRO    50m  29.96 
98  Matilde Fuglsang  2000  0088BA  SILKEBORG    50m  29.97 
352  Freja Nicholas  2000  0084AN  FREM    50m  30.07 
37  Emma Lykke Holm  2000  0058AX  DELTA    50m  30.29 
368  Johanne A. Christiansen  2000  0074AO  TRITON V    50m  30.46 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Mathilde Snitgaard  2000  0054AF  STRUER    50m  29.88 
225  Anne-Kathrine Jørgensen  2000  0006AE  KOLDING    50m  29.80 
325  Amalie Pedersen  2000  0062AU  RINGE    50m  29.78 
97  Celia Erikstad  1999  9992AH  SILKEBORG    50m  29.73 
91  Dianna Au  2000  0068AK  SILKEBORG    50m  29.75 
61  Louise Kronborg Frandsen  1999  9924AA  ESBJERG    50m  29.80 
370  Marie Kvorning Mikkelsen  2000  0086AX  TRITON V    50m  29.87 
12  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    50m  29.95 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
249  Cecilie Dalgas  2000  0014AI  ODDER    50m  29.63 
276  Sofie Møller Sørensen  1998  9882AL  ST-NEPTUN    50m  29.40 
265  Therese Hovgaard Jensen  2000  0058AL  NYBORG    50m  29.34 
190  Louise D. Liboriussen  2002  0242AV  VIBORG    50m  29.23 
144  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    50m  29.29 
351  Camilla Ottesen  2000  0032AE  NORD    50m  29.36 
278  Celina G Winther  1999  9938AU  ST-NEPTUN    50m  29.54 
324  Stine Madsen  1999  9972AC  RINGE    50m  29.68 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Thea Lund Petersen  1998  9874AZ  NYBORG    50m  29.20 
59  Shanna Armstrong  1998  9894AG  ESBJERG    50m  29.04 
377  Pernille Rasmussen  1996  9654AH  S 68    50m  28.80 
166  Camilla Rask  1999  9984AJ  OSK    50m  28.76 
96  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  28.78 
94  Sofie W. Bunten  1999  9974AK  SILKEBORG    50m  28.87 
320  Stine Mary Vissing  1997  9788AB  AGF    50m  29.11 
41  Snæfridur Sol  2000  0082AL  HEI    50m  29.21 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
219  Emma D. Rasmussen  1996  9604AE  HOLSTEBRO    50m  28.67 
355  Amalie Müller Lindemann  1999  9966AW  SØNDERBORG    50m  28.64 
53  Helene Olesen  2000  0044AP  TEMPO    50m  28.54 
327  Nicoline Ahrentsen  2000  0016AA  RINGE    50m  28.48 
188  Lærke Nehmdal  1999  9994AQ  VIBORG    50m  28.49 
38  Mia Jensen  1998  9848AZ  DELTA    50m  28.62 
68  Simone H. Lauridsen  1999  9952AG  ESBJERG    50m  28.66 
257  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    50m  28.70 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
300  Kirstine Feldinger  1996  9634AQ  AGF    50m  28.38 
156  Matilde Schrøder  1996  9664AG  OSLF    50m  28.20 
127  Emma-Sofie Hestbech  1996  9694AD  AALBORG    50m  27.99 
Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  Berns    50m  27.94 
301  Julie Pavon Friis  1999  9978AL  AGF    50m  27.96 
86  Julie Oxenvad  1997  9744AP  HSK    50m  28.19 
25  Emma Nørgaard  1997  9794AF  HORSENS    50m  28.34 
24  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  28.46 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
311  Matilde Kjeldsen  1999  9984AV  AGF    50m  27.77 
35  Pernille H. Gravgaard  1997  9778AQ  DELTA    50m  27.69 
117  Line Jørgensen Bruun  1995  9544AF  AALBORG    50m  27.35 
67  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  ESBJERG    50m  26.91 
299  Emma H. Christiansen  1999  9988AO  AGF    50m  26.94 
29  Signe B. Thomasen  1996  9652AA  HORSENS    50m  27.50 
229  Freja Hamann Larsen  1999  9914AC  KOLDING    50m  27.71 
184  Signe Vest Tolstrup  1995    HERNING    50m  27.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  27 februar 2015 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark