2020-02-25   17:13:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

10_S
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.73 2012-07-12 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
167  Rasmussen Christian V.  1996  OSK  9679AF  50 m  28.47   
64  Johannessen Frans  1992  ESBJERG  9277AB  50 m  29.53   
136  Meinert Janus  1995  AALBORG  9517AF  50 m  29.53   
295  Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  30.12   
115  Brandborg Marcus  1997  AALBORG  9713AL  50 m  30.43   
20  Lencevics Maris  1986  HORSENS  8667AC  50 m  30.64   
71  Petersen Michael  1994  ESBJERG  9409AC  50 m  30.93   
194  Kammer Lasse  1995  VIBORG  9593AH  50 m  31.13   
341  Kjær Michael  1995  THISTED  9555AL  50 m  31.60   
10  319  Tørring David  1995  AGF  9509AM  50 m  31.62   
11  333  Bech Lauritz  1998  RINGE  9839AD  50 m  31.65   
12  58  Hansen Mads Ingeman  1997  Berns  9719AC  50 m  31.69   
13  73  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  50 m  31.71   
14  173  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  50 m  31.78   
15  132  Larsen Mads  1994  AALBORG  9475AB  50 m  31.79   
16  109  Winther Kasper  1995  SILKEBORG  9585AK  50 m  31.85   
17  382  Yde Magnus  1996  S 68  9629AB  50 m  31.85   
18  216  Pedersen Andreas Levin  1995  HOLSTEBRO  9533AF  50 m  32.04   
19  145  Reese Sebastian  1998  AALBORG  9881AK  50 m  32.15   
20  275  Strand Mikkel  1997  ST-NEPTUN  9751AD  50 m  32.43   
21  140  Pallesen Daniel Haahr  1998  AALBORG  9845AN  50 m  32.50   
22  302  Grann-Frankild Albert  1996  AGF  9687AK  50 m  33.33   
23  198  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  50 m  33.34   
24  350  Lind Ludvig  1998  NORD  9801AC  50 m  33.34   
25  338  Birk Peter  1996  THISTED  9665AJ  50 m  33.42   
26  139  Nielsen Morten Due  1999  AALBORG  9995AF  50 m  33.50   
27  214  Laursen Kasper  1998  HOLSTEBRO  9819AF  50 m  33.92   
28  339  Jessen Frederik  1998  THISTED  9857AA  50 m  34.01   
29  11  Arentoft Esben Vad  1999  HORSENS  9957AR  50 m  34.32   
30  102  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  34.79   
31  19  Jensen Alexander  1998  HORSENS  9879AI  50 m  35.19   
32  39  Aaberg Kenneth  1995  DELTA  9501AC  50 m  35.27   
33  17  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  50 m  35.43   
34  124  Harde Lasse  1998  AALBORG  9829AN  50 m  35.57   
35  263  Ejby Jonas  2000  NYBORG  0063AJ  50 m  35.64   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 februar 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark