2020-01-19   16:57:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

8_S
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
220  Schultz Kasper  1995  HOLSTEBRO  9557AI  50 m  27.47   
66  Larsen Simon Vingolf  1998  ESBJERG  9807AA  50 m  27.64   
296  Bromer Anton  1995  AGF  9573AO  50 m  27.87   
316  Mogensen Anders L.  1996  AGF  9629AN  50 m  28.30   
313  Kornmaaler Jakob  1995  AGF  9511AG  50 m  28.70   
174  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  50 m  28.93   
312  Kjærgaard Johannes  1998  AGF  9813AR  50 m  28.97   
308  Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  50 m  29.04   
195  Jørgensen Rasmus  1996  VIBORG  9615AP  50 m  29.06   
10  128  Jakobsen Lasse Schrøder  1993  AALBORG  9353AD  50 m  29.41   
11  251  Degn Oliver  1996  ODDER  9653AG  50 m  29.45   
12  75  Wildenschild Alexander  1997  ESBJERG  9707AG  50 m  29.48   
13  294  Bendix Frederik  1995  AGF  9591AL  50 m  29.69   
14  173  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  50 m  29.75   
15  192  Mortensen Frederik M.  1996  VIBORG  9611AI  50 m  29.76   
16  101  Grønning Martin  1997  SILKEBORG  9715AL  50 m  29.79   
17  372  Rasmussen Nicklas  1997  TRITON V  9799AR  50 m  29.88   
18  20  Lencevics Maris  1986  HORSENS  8667AC  50 m  29.90   
19  338  Birk Peter  1996  THISTED  9665AJ  50 m  29.93   
20  165  Høvsgaard Magnus  1997  OSK  9783AF  50 m  30.02   
21  264  Holst Jacob  1991  NYBORG  9197AF  50 m  30.06   
22  309  Jørgensen Jonas B.  1998  AGF  9823AM  50 m  30.06   
23  134  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  30.44   
24  30  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  50 m  30.47   
25  95  Dalby Ralf  1995  SILKEBORG  9547AB  50 m  30.80   
26  131  Koch Sebastian Brun  1998  AALBORG  9855AK  50 m  31.24   
27  252  Frederiksen Thomas  2000  ODDER  0089AG  50 m  31.25   
28  314  Kristensen Jonathan  1998  AGF  9845AF  50 m  31.29   
29  154  Bonderup Emil Leander  1998  SMUT  9849AJ  50 m  31.36   
30  215  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  50 m  31.74   
31  33  Bisgaard Søren  1998  DELTA  9877AI  50 m  31.90   
32  317  Nielsen Simon Noesgaard  1998  AGF  9863AE  50 m  31.95   
33  124  Harde Lasse  1998  AALBORG  9829AN  50 m  31.98   
34  129  Jørgensen Nikolaj J.  1998  AALBORG  9891AP  50 m  32.00   
35  334  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  50 m  32.10   
36  202  Beck Christoffer  1996  VIBORG  9613AL  50 m  32.29   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 februar 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  21:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark