2019-09-21   04:45:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Masters SM 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag

2_S
Gren 2, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
75 - 79 år 
653  Malk Lauri  1937  Cetus    25 m  3:29.43   
70 - 74 år 
581  Ljungberg Bo  1945  HELLAS SK  AA3145  50 m  3:09.18   
65 - 69 år 
711  Blomgren Jan  1950  SÖDERTÄLJE  AA8150  50 m  2:56.85   
60 - 64 år 
778  Aspegårdh Tommy  1955  TÄBY SIM  AA8155  25 m  3:02.00   
55 - 59 år 
779  Khodko Dmitri  1959  TÄBY SIM  AA2959  25 m  2:30.00   
126  Svensson Jan-Olof  1960  SK LAXEN  AA2560  25 m  2:31.40   
832  Schardt Dave  1959  SK NEPTUN  AB0159  25 m  2:33.06   
740  Oltner Ronny  1956  SÖDERTÄLJE  AA3156  25 m  2:40.00   
71  Mentor Lennart  1960  GÖTEBORG  AB0360  25 m  2:41.00   
142  Sjöström Eric  1959  LIDINGÖ SK  AA1759  25 m  2:44.00   
733  Mattola Veikko  1956  SÖDERTÄLJE  AA2156  25 m  2:45.00   
266  Holmberg Gunnar  1958  S 77  AA6558  25 m  2:49.51   
725  Hedin Ulf  1958  SÖDERTÄLJE  AA7958  25 m  2:55.00   
10  830  Dänsel Mats  1957  SK NEPTUN  AA5557  25 m  3:15.00   
11  833  Unelius Rikard  1958  SK NEPTUN  AA6958  25 m  3:15.00   
50 - 54 år 
414  Hallgren Jonas  1964  UMEÅ SS  AB2164  25 m  2:26.85   
674  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  25 m  2:30.17   
681  Tisell Jörgen  1961  SS04  AA8161  25 m  2:49.45   
612  Foghammar Gustav  1964  SPIF SF  AA6364  25 m  2:49.68   
424  Blomqvist Anders  1962  UPSALA S  AA7962  50 m  2:51.24   
45 - 49 år 
829  Rubertson Mats  1967  SK NEPTUN  AA7167  25 m  2:28.02   
234  Nyberg Anders  1967  NKK  AB5767  25 m  2:30.00   
346  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  2:31.02   
1003  Gomez Matthew  1966  OXFORD MAS    25 m  2:32.01   
333  Sundström Per  1968  SUNDSVALL  AA9968  25 m  2:33.31   
565  Mattson Lars  1968  IKSU  AB2368  25 m  2:33.44   
136  Haettel Romain  1970  LIDINGÖ SK  AB1370  25 m  2:44.00   
682  Voigt Thiemo  1970  SS04  AA6170  25 m  2:44.00   
671  Holmberg Henrik  1969  KUNGSBACKA  AA4369  50 m  2:55.33   
10  Wollersjö Kristian  1969  ALINGSÅS  AB4369  25 m  3:03.00   
40 - 44 år 
547  Konrádsson Magnús  1975  SS04  AB4775  25 m  2:22.00   
636  Malmberg Simon  1974  ANGERED  AA5174  50 m  2:26.93   
545  Svanberg Per  1971  SS04  AA6371  25 m  2:30.00  EFT 
487  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  50 m  2:34.41   
712  Broddvall Rickard  1973  SÖDERTÄLJE  AB7373  25 m  2:49.18   
563  Larsson Peder  1972  IKSU  AB4972  25 m  2:56.79   
35 - 39 år 
834  Prestinoni Stefano  1977  SK NEPTUN  AA9577  25 m  2:15.00   
411  Bengtson Adrian  1976  UMEÅ SS  AA6176  25 m  2:19.91   
542  Dahl Joakim  1976  SS04  AA4376  25 m  2:25.00   
194  Falk Jonas  1979  MKK  AB9979  50 m  2:33.77   
541  Tell Staffan  1979  SS04  AC1179  25 m  2:40.00   
30 - 34 år 
458  Jönsson Dag  1981  VÄSTERÅS  AA5181  25 m  2:09.78   
665  Halldén Daniel  1983  SKK  ab0983  25 m  2:21.50   
34  Welander Andreas  1985  DANDERYD  AE5385  25 m  2:28.03   
31  Sievert Björn  1984  DANDERYD  AF5584  25 m  2:55.00   
729  Jonerholm Andreas  1981  SÖDERTÄLJE  AC1981  50 m  2:55.32   
25 - 29 år 
521  Edlund Andreas  1989  Ö-VIKS ASS  AB6989  25 m  2:09.67   
629  Smiding Erik  1988  SPIF SF  AR0388  25 m  2:35.00   
20 - 24 år 
248  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  2:16.99   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner