2020-02-25   17:27:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Masters SM 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  Masters SM 2015    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:19   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 mars 2015         
 
 
 
Gren 15, 100m Frisim Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
784  Gunilla Rasmuson  1957  55-59  TÄBY SIM    25m  1:07.00 
838  Carina Ljung  1957  55-59  SK NEPTUN    25m  1:43.59 
893  Kerstin Hargin  1954  60-64  SK NEPTUN    25m  1:27.00 
24  Marie Crisp  1949  65-69  DANDERYD    25m  1:50.41 
51  Ulla Öhman  1948  65-69  FAGERSTA    25m  1:28.78 
577  Barbro Grufman  1948  65-69  HELLAS SK    25m  1:44.26 
660  Agneta Lagerbeck  1941  70-74  KARLSTAD    25m  1:46.30 
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
98  Mari Norberg  1963  50-54  JÄRFÄLLA S    25m  1:23.06 
334  Eva Svensson  1964  50-54  SUNDSVALL    25m  1:11.68 
688  Unn Nordberg  1965  50-54  GÖTEBORG    25m  1:15.00 
               
               
               

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
417  Ingrid Lindelöw-Berntson  1964  50-54  UMEÅ SS    25m  1:10.32 
28  Kicki Molin  1964  50-54  DANDERYD    25m  1:07.84 
856  Ann-Louise Arktoft  1964  50-54  SK NEPTUN    25m  1:02.71 
170  Anette Philipsson  1965  50-54  LASS    25m  1:00.22 
118  Maria Norberg  1963  50-54  KSLS    25m  1:01.99 
117  Karin Elmberg  1965  50-54  KSLS    50m  1:07.15 
690  Angela Ekelöf  1963  50-54  VARBERG    25m  1:08.75 
754  Anna Edin  1964  50-54  SKURU IK    25m  1:11.41 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
788  Carin Saracco  1966  45-49  TÄBY SIM    25m  1:35.78 
659  Elisabeth Gustawsson  1967  45-49  KARLSTAD    25m  1:27.69 
523  Kerstin Lantz  1967  45-49  BILLINGEN    25m  1:27.94 
               
               
               

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
841  Margareth Timossi  1966  45-49  SK NEPTUN    25m  1:23.22 
369  Linn Sidén  1969  45-49  SÖDERTÖRN    25m  1:22.00 
486  Maria Holmén  1970  45-49  VÄXJÖ SS    25m  1:16.00 
855  Jeanette Rubertson  1966  45-49  SK NEPTUN    25m  1:14.30 
615  Vera Koponen  1968  45-49  SPIF SF    25m  1:15.00 
839  Helena Bockner  1968  45-49  SK NEPTUN    25m  1:18.72 
857  Marika Pock  1966  45-49  SK NEPTUN    25m  1:22.00 
               

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
827  Marie Holmberg  1969  45-49  SK NEPTUN    25m  1:10.00 
842  Erika Edstedt  1966  45-49  SK NEPTUN    25m  1:08.74 
859  Camilla Lagerfors  1970  45-49  SK NEPTUN    25m  1:08.00 
863  Åsa Vikander  1970  45-49  SK NEPTUN    25m  1:03.00 
72  Jeanette Svanberg  1970  45-49  GÖTEBORG    25m  1:06.83 
530  Karin Axelsson  1970  45-49  SS04    25m  1:08.23 
184  Mari Ekelund  1967  45-49  SK LÖDDE    25m  1:09.73 
107  Cari Holmquist  1968  45-49  JÖNKÖPING    50m  1:12.60 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
812  Carrie Turunen  1973  40-44  TÄBY SIM    25m  1:25.00 
440  Marianne Steen  1974  40-44  VÄSBY SS    25m  1:10.44 
25  Linda Curstedt  1973  40-44  DANDERYD    25m  1:15.67 
               
               
               

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
895  Marie Lindman  1973  40-44  SK NEPTUN    25m  1:10.00 
717  Sofi Cyréus  1971  40-44  SÖDERTÄLJE    25m  1:06.00 
186  Cecilia Landin  1972  40-44  SK LÖDDE    25m  1:03.42 
415  Camilla Johansson Sponseller  1974  40-44  UMEÅ SS    25m  59.94 
351  Ulrika Thuné  1972  40-44  SK SYDSIM    25m  1:01.93 
359  Sofia Dahlälv  1972  40-44  SÖDERTÖRN    25m  1:05.00 
Liselotte Lindgren  1971  40-44  ALINGSÅS    25m  1:08.73 
787  Ulla Eriksson  1974  40-44  TÄBY SIM    25m  1:10.01 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
216  Ellenor Olofsson  1979  35-39  MARKARYD    25m  1:25.25 
364  Helena Hillerström  1980  35-39  SÖDERTÖRN    25m  1:12.22 
767  Helena Sivertsson  1977  35-39  SKURU IK    25m  1:10.00 
393  Natalie Månsson  1979  35-39  SK TRITON    50m  1:01.56 
251  Johanna Zetterström  1978  35-39  NORRTÄLJE    25m  1:04.73 
162  Therese Hammarberg  1977  35-39  LASS    25m  1:11.03 
1000  Malin Persson  1979  35-39  VÄSBY SS    25m  1:20.36 
836  Monika Grel  1976  35-39  SK NEPTUN    25m  2:00.00 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
Jennie Turunen  1981  30-34  ALINGSÅS    25m  1:13.63 
666  Camilla Runnquist  1984  30-34  SKK    25m  1:06.95 
403  Tove Brickner  1985  30-34  TUREBERG    25m  1:05.26 
197  Nathalie Larsson  1985  30-34  MKK    25m  1:01.73 
456  Janina Gårdensjö  1984  30-34  VÄSTERÅS    25m  1:02.01 
40  Ida Bertsdotter  1984  30-34  SS DELFIN    25m  1:05.42 
199  Elise Lind  1983  30-34  MKK    25m  1:09.88 
               

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Jenny Nilsson  1987  25-29  ALINGSÅS    25m  1:24.70 
713  Kristina Brodin  1989  25-29  SÖDERTÄLJE    25m  1:11.02 
498  Jessica Henriksson  1989  25-29  ESKILSTUNA    25m  1:10.00 
562  Jenny Johansson  1988  25-29  IKSU    25m  1:10.34 
265  Anna Harrysson  1990  25-29  S 77    25m  1:13.12 
               
               

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
584  Kim Pettersson-Bohlin  1988  25-29  HELLAS SK    25m  1:06.82 
527  Jennie Karlsson  1987  25-29  SS04    25m  1:05.30 
452  Emma Claesson  1989  25-29  VÄSTERÅS    50m  1:04.07 
564  Hedvig Lestander  1988  25-29  IKSU    25m  57.46 
522  Sarah Gustafsson  1990  25-29  Ö-VIKS ASS    25m  1:01.57 
143  Hlin Sundberg  1988  25-29  LIDINGÖ SK    25m  1:05.03 
460  Jonna Meerits  1986  25-29  VÄSTERÅS    25m  1:05.35 
611  Emelie Ernstsson  1990  25-29  SPIF SF    25m  1:07.64 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Grupp  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
508  Louise Axdorff  1992  20-24  ÖSA    25m  1:15.00 
402  Marie Håkansson  1992  20-24  TROLLHÄTTA    25m  1:06.80 
396  Josefin Nilsson  1993  20-24  SK TRITON    25m  1:05.08 
727  Sara Huslid  1995  20-24  SÖDERTÄLJE    25m  1:06.50 
889  Bettina Matti  1991  20-24  SK NEPTUN    25m  1:08.00 
313  Natalie Jansson  1991  20-24  STHLMSTUD    25m  1:20.00 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner