Program för Ullbergstrofén 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
12:04 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar |
Försök (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
131 |
4 |
Oskar Ljungqvist |
2002 |
AQ5702 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:40.16 |
95 |
5 |
Loke Egnell |
2003 |
AR2703 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:38.41 |
257 |
6 |
William Olsson |
2002 |
AT7502 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:38.97 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
Hugo Kvarnström |
2001 |
AV9301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:31.63 |
289 |
3 |
Linus Lundström |
2001 |
AX2501 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:30.04 |
621 |
4 |
Elias Robertsson |
2004 |
AE8904 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:29.13 |
626 |
5 |
Eliot Sjöqvist |
2000 |
AR0500 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:27.73 |
150 |
6 |
Johan Olsson Fagerberg |
2001 |
AR8301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:27.92 |
145 |
7 |
Marcus Nordberg |
2002 |
AM4302 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:29.22 |
195 |
8 |
Isak Axelsson |
2002 |
AD6502 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:30.54 |
232 |
9 |
Richard Ekholm |
2002 |
AV1702 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:34.16 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
159 |
1 |
Einar Rättgård |
2000 |
AQ4500 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:26.38 |
102 |
2 |
Archie Gardiner |
2000 |
AU9700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:25.96 |
139 |
3 |
Lorand Vari |
2002 |
AK7502 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:25.39 |
230 |
4 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
AQ4101 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:23.74 |
486 |
5 |
Gustav Karlsson |
2000 |
AG0300 |
S 02 |
|
25m |
1:23.01 |
12 |
6 |
Lars Hogne Oseth |
1999 |
|
Ski SK |
|
25m |
1:23.34 |
491 |
7 |
Simon Schariot |
1998 |
AD3198 |
S 02 |
|
25m |
1:24.67 |
237 |
8 |
Pontus Hake |
2001 |
AS8501 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:25.93 |
407 |
9 |
Lukasz Piotrowski |
2003 |
AN3103 |
NKK |
|
25m |
1:26.05 |
268 |
10 |
Sebastian Svensson |
2001 |
AU3101 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:27.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
401 |
1 |
Erik Mattfolk |
1998 |
AQ3198 |
NKK |
|
25m |
1:22.19 |
23 |
2 |
Oscar Eliasson |
2001 |
AI9301 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:21.98 |
18 |
3 |
Elias Noah Tjøstheim Halvorsen |
2002 |
|
Ski SK |
|
25m |
1:21.53 |
75 |
4 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
AU6199 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.29 |
523 |
5 |
Carl Uddgren |
2001 |
AB1701 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:21.14 |
85 |
6 |
Karl Bohlin |
2001 |
AV6301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.14 |
475 |
7 |
Ivan Diep |
2001 |
AN3901 |
S 02 |
|
25m |
1:21.38 |
161 |
8 |
David Selin |
2001 |
AK3701 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.81 |
568 |
9 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
AD8504 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:22.04 |
247 |
10 |
Isac Johansson |
2002 |
AL7302 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:22.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
421 |
1 |
Kevin Wåhlin |
2000 |
AD8300 |
NKK |
|
25m |
1:20.38 |
492 |
2 |
Carl-Ruben Sjulander |
2001 |
AK2701 |
S 02 |
|
25m |
1:19.77 |
388 |
3 |
Linus Hoffner |
2001 |
AR8101 |
NKK |
|
25m |
1:19.50 |
166 |
4 |
Max Svedberg |
2001 |
AR3301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:18.25 |
267 |
5 |
Sebastian Svensson |
1999 |
AN6599 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:17.89 |
479 |
6 |
Karl Hallström |
2000 |
AG9100 |
S 02 |
|
25m |
1:18.09 |
322 |
7 |
Isak Vaide |
2001 |
AN0901 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.13 |
459 |
8 |
Jens Pettersson |
2001 |
AG9101 |
S 77 |
|
25m |
1:19.63 |
605 |
9 |
Jakob Josephson |
2002 |
AN8102 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:19.85 |
11 |
10 |
Jacob Meilvåg |
2001 |
|
Ski SK |
|
25m |
1:20.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
392 |
1 |
Alexander Klingspor |
1999 |
AG2399 |
NKK |
|
50m |
1:17.30 |
196 |
2 |
Marcus Barkrot |
2002 |
AD7502 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:16.83 |
56 |
3 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:16.48 |
592 |
4 |
Markus Börjesson |
2001 |
AE5101 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:14.98 |
233 |
5 |
Alexander Ekman |
1999 |
AN5599 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:14.50 |
295 |
6 |
Rickard Thillman |
1997 |
AS3597 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:14.59 |
250 |
7 |
Max Karlsson |
1999 |
AG2999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:15.49 |
499 |
8 |
Sebastian Johansson |
2002 |
AF7102 |
SK 1970 |
|
25m |
1:16.79 |
430 |
9 |
Filip Vukovic |
2001 |
AN9901 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:17.29 |
410 |
10 |
Oscar Rudberg |
1999 |
AS0599 |
NKK |
|
25m |
1:17.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
255 |
1 |
Kevin Norlin |
2000 |
AV3700 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:13.61 |
312 |
2 |
Alexander Madarov |
1999 |
AS9999 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:12.73 |
253 |
3 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:11.84 |
45 |
4 |
Viktor Johansson |
1999 |
AI0599 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:11.68 |
305 |
5 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:10.96 |
599 |
6 |
Jonathan Fors |
1998 |
AC9998 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:11.65 |
13 |
7 |
Jakob Ryli |
1998 |
|
Ski SK |
|
25m |
1:11.76 |
609 |
8 |
Edwin Larsson |
2001 |
AB3501 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:12.66 |
574 |
9 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
25m |
1:13.23 |
203 |
10 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
AW2993 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:14.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
647 |
1 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
AA7300 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:10.69 |
181 |
2 |
Erik Juliusson |
1998 |
AQ2798 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:09.86 |
130 |
3 |
Oscar Linder |
2000 |
AU8700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.32 |
364 |
4 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
25m |
1:08.77 |
138 |
5 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:08.59 |
298 |
6 |
Johannes Andersson |
1999 |
AM6999 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:08.60 |
192 |
7 |
Oscar Hegmegi |
2001 |
AB9301 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:09.25 |
262 |
8 |
Filip Schill-Örne |
1998 |
AM1598 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:09.48 |
144 |
9 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.44 |
136 |
10 |
Måns Tangvald |
1995 |
AN3595 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
280 |
1 |
Fredrik Emanuelsson |
1999 |
AN3199 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:08.13 |
414 |
2 |
Christoffer Theander |
1997 |
AO5997 |
NKK |
|
25m |
1:07.85 |
517 |
3 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:07.63 |
336 |
4 |
Garri Svensson |
2000 |
AL4300 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
1:06.84 |
604 |
5 |
Gabriel Hansson |
2000 |
AE8700 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:06.74 |
265 |
6 |
Simon Sundfors |
1996 |
AV4996 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:06.81 |
622 |
7 |
Oskar Robertsson |
2000 |
AE6100 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:07.05 |
37 |
8 |
Anes Cavka |
1999 |
AG9799 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.77 |
3 |
9 |
David Timmer Endal |
2000 |
|
Ski SK |
|
25m |
1:07.86 |
124 |
10 |
Tom Kristofferson |
1998 |
AN5398 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:08.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
560 |
1 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:06.65 |
434 |
2 |
Philip Chen |
2000 |
AC4700 |
S 71 |
|
25m |
1:05.11 |
292 |
3 |
Sebastian Pettersson |
1994 |
AG0794 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:03.43 |
320 |
4 |
David Schön Svensson |
1993 |
AD8993 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:00.18 |
381 |
5 |
Marcus Forsgren |
1996 |
AM4196 |
NKK |
|
50m |
56.97 |
316 |
6 |
Gustav Norberg-Pettersson |
1996 |
AM8596 |
SK LAXEN |
|
25m |
59.39 |
446 |
7 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
25m |
1:02.30 |
345 |
8 |
Joel Eliasson |
1998 |
AN3198 |
MASS |
|
25m |
1:04.37 |
105 |
9 |
Eric Gustafsson |
1997 |
AG5397 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:05.16 |
88 |
10 |
Sherman Cheng |
1999 |
AJ0399 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:06.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
520 |
1 |
Robin Johansson |
2000 |
AC7100 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:06.50 |
649 |
2 |
William Myrlander |
1997 |
AA1197 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:04.71 |
399 |
3 |
Victor Lovinge |
2000 |
AD6300 |
NKK |
|
25m |
1:02.73 |
575 |
4 |
Isak Meding |
1998 |
AP2198 |
ÖSA |
|
25m |
1:00.13 |
398 |
5 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
25m |
56.86 |
187 |
6 |
Eric Schollin |
1997 |
AF2597 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
59.13 |
351 |
7 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
25m |
1:00.91 |
377 |
8 |
Max Engström |
2001 |
AC9301 |
NKK |
|
25m |
1:04.23 |
550 |
9 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:05.13 |
467 |
10 |
Philip Bergstedt |
1998 |
AG9598 |
S 02 |
|
25m |
1:06.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
591 |
1 |
Daniel Börjesson |
1999 |
AJ4599 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:05.89 |
49 |
2 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:04.48 |
260 |
3 |
Niklas Sandberg |
1995 |
AQ1195 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:02.65 |
611 |
4 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
AG2798 |
UDDEVALLA |
|
25m |
59.40 |
342 |
5 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
AM1192 |
MASS |
|
25m |
53.71 |
249 |
6 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
57.35 |
451 |
7 |
Marcus Alexandersson |
1997 |
AL7597 |
S 77 |
|
25m |
1:00.31 |
324 |
8 |
Teodor Widerberg |
1998 |
AG0398 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:03.81 |
359 |
9 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
25m |
1:05.11 |
572 |
10 |
André Gradin |
1994 |
AN1194 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.66 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
24 april 2015 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
12:04 |
|