Startliste for Tyr Sprint Meet
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 17
|
Tävling |
TYR Sprint Meet 2015 |
|
Utskriftsdatum |
14 februari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
18:40 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 februari 2015 |
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer |
Försök (14) |
Sponsor: Coop Forum |
14 år och yngre: Ida Sandwång (2001) 29.85 2014-02-03 |
15 - 16 år: Cassandra Tran (1997) 29.11 |
17 - 99 år: Magdalena Kuras (1988) 27.86 |
|
Heat 1 (14) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
889 |
1 |
Hanna Johansson |
2004 |
AQ3604 |
SK SYDSIM |
|
50m |
|
826 |
2 |
Nora Persson |
1999 |
BD4899 |
YSTADS SS |
|
25m |
53.76 |
879 |
3 |
Anna Berisha |
2001 |
AY1401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
50.72 |
459 |
4 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
AH1203 |
SK HAJEN |
|
25m |
46.23 |
704 |
5 |
Emma Svensson |
2001 |
BC8201 |
S 77 |
|
25m |
46.55 |
827 |
6 |
Anna Melgar |
2004 |
AD6204 |
YSTADS SS |
|
25m |
53.16 |
883 |
7 |
Jennie Christiansen |
2004 |
AL3204 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:00.48 |
765 |
8 |
Alicia Bråkenhielm |
2004 |
BH4404 |
TÄBY SIM |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
888 |
1 |
Eva Johansson |
2004 |
AB4604 |
SK SYDSIM |
|
25m |
45.67 |
891 |
2 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
43.70 |
756 |
3 |
Julia Stenström |
2002 |
AO5402 |
SK TRITON |
|
25m |
43.38 |
698 |
4 |
Wilma Bergman |
2002 |
AR0202 |
S 77 |
|
25m |
41.61 |
881 |
5 |
Sonja Boos |
2001 |
AP3401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
41.69 |
701 |
6 |
Ellen Olofsson |
2000 |
BK3600 |
S 77 |
|
25m |
43.53 |
630 |
7 |
Felicia Kennbäck |
2001 |
BF2201 |
MKK |
|
25m |
43.82 |
552 |
8 |
Madelene Tobar |
2001 |
AT9801 |
KLIPPAN |
|
25m |
45.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
512 |
1 |
Julia Andersson |
2003 |
AP9803 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
40.46 |
846 |
2 |
Filippa Fredbo |
2001 |
BD6801 |
YSTADS SS |
|
25m |
39.78 |
456 |
3 |
Minna Molin |
2000 |
AU5200 |
SK HAJEN |
|
25m |
39.25 |
893 |
4 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
25m |
38.77 |
539 |
5 |
Agnes Delen Abrahamsson |
2002 |
AQ3602 |
KK KARPEN |
|
25m |
38.95 |
829 |
6 |
Hanna Björnsdotter |
2002 |
AW7402 |
YSTADS SS |
|
50m |
39.38 |
847 |
7 |
Heidi Gingsjö |
2000 |
BI1200 |
YSTADS SS |
|
25m |
40.18 |
816 |
8 |
Francesca Nord |
2001 |
BN6601 |
TRELLEBORG |
|
25m |
41.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
523 |
1 |
Alice Tufvesson |
2003 |
AX5403 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
37.68 |
749 |
2 |
Felicia Lejox |
2002 |
AB0402 |
SK TRITON |
|
25m |
37.11 |
535 |
3 |
Kajsa Persson |
2000 |
AN0800 |
SS IDEN |
|
50m |
37.07 |
536 |
4 |
Moa Törneman |
2001 |
AN6401 |
SS IDEN |
|
25m |
36.67 |
885 |
5 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
36.90 |
655 |
6 |
Olivia Torres |
1999 |
BL9299 |
MKK |
|
25m |
37.09 |
540 |
7 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
37.60 |
631 |
8 |
Alice Kron Larsson |
2001 |
BF6601 |
MKK |
|
25m |
38.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
831 |
1 |
Karolina Nilsson |
1999 |
AI7699 |
YSTADS SS |
|
25m |
36.58 |
805 |
2 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
TRELLEBORG |
|
25m |
36.24 |
711 |
3 |
My Palm |
2001 |
AV2601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
35.79 |
601 |
4 |
Sara Sällberg |
2001 |
AF7201 |
SK LÖDDE |
|
25m |
35.63 |
662 |
5 |
Vickie Berg |
2000 |
AS2800 |
SK RAN |
|
25m |
35.67 |
691 |
6 |
Anna-Louisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
25m |
35.96 |
671 |
7 |
Elvira Lundqvist |
2000 |
BH2600 |
SK RAN |
|
25m |
36.27 |
640 |
8 |
Nathalie Lindh |
1998 |
BF5498 |
MKK |
|
25m |
36.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
440 |
1 |
Amanda Lindahl Andersson |
2002 |
BC9202 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
35.49 |
695 |
2 |
Alva Back |
2002 |
AQ8802 |
S 77 |
|
25m |
35.17 |
546 |
3 |
Alice Bengtsson |
2000 |
AM0200 |
KLIPPAN |
|
25m |
34.80 |
481 |
4 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
25m |
34.55 |
689 |
5 |
Fanny Lindfors |
2002 |
AV6202 |
S 71 |
|
25m |
34.69 |
547 |
6 |
Gabriella Henriksson |
2000 |
AS8400 |
KLIPPAN |
|
25m |
34.94 |
522 |
7 |
Alva Söderberg |
2003 |
AP8803 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
35.48 |
899 |
8 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
AE4603 |
SK SYDSIM |
|
25m |
35.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
633 |
1 |
Tove Lennartsson |
2000 |
AM1800 |
MKK |
|
25m |
34.52 |
496 |
2 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
25m |
34.42 |
441 |
3 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
34.02 |
801 |
4 |
Tilde Anderberg-Rickard |
1999 |
AU5499 |
ÖSTERLEN |
|
25m |
33.89 |
789 |
5 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
33.91 |
431 |
6 |
Adna Drincic |
2001 |
AP5201 |
ALVESTA SS |
|
25m |
34.30 |
857 |
7 |
Sara Göransson |
1998 |
BE5898 |
YSTADS SS |
|
50m |
34.52 |
524 |
8 |
Heidi Winberg |
1999 |
AW4899 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
34.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
753 |
1 |
Wilma Ohlsson |
2000 |
AC6800 |
SK TRITON |
|
25m |
33.68 |
453 |
2 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
25m |
33.41 |
707 |
3 |
Emmy Jonsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
33.35 |
430 |
4 |
Stina Bengtsson |
1998 |
AS5498 |
ALVESTA SS |
|
25m |
32.76 |
494 |
5 |
Tova Persson |
2000 |
BM8400 |
HS |
|
25m |
32.98 |
471 |
6 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
25m |
33.39 |
882 |
7 |
Emma Cerutti |
2002 |
AI9402 |
SK SYDSIM |
|
25m |
33.59 |
717 |
8 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
AQ4601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
33.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
482 |
1 |
Emmie Lennberger |
2000 |
AN7200 |
HS |
|
25m |
32.53 |
718 |
2 |
Natalie Almasi |
2001 |
AS9601 |
SK SYDSIM |
|
25m |
32.39 |
737 |
3 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
AJ0802 |
SK SYDSIM |
|
25m |
32.28 |
587 |
4 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
32.12 |
773 |
5 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
25m |
32.22 |
766 |
6 |
Linda Brännlund |
1998 |
AW6298 |
TÄBY SIM |
|
50m |
32.33 |
541 |
7 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
25m |
32.45 |
462 |
8 |
Josefine Arvidsson |
2001 |
AN7801 |
HS |
|
25m |
32.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
680 |
1 |
Emilia Andreasson |
1996 |
AC4296 |
S 71 |
|
25m |
32.10 |
798 |
2 |
Annie Jensen |
1999 |
AF2699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
32.01 |
595 |
3 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
31.86 |
764 |
4 |
Frida Berglund |
1998 |
AW7298 |
TÄBY SIM |
|
25m |
31.74 |
770 |
5 |
Julia Ewerbring |
1998 |
AI8298 |
TÄBY SIM |
|
25m |
31.77 |
489 |
6 |
Moa Nilsson |
2001 |
AO4201 |
HS |
|
25m |
31.91 |
735 |
7 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
32.08 |
444 |
8 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
32.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
775 |
1 |
Pauline Korssell |
1997 |
AI8897 |
TÄBY SIM |
|
25m |
31.52 |
448 |
2 |
Sara Edenfelt |
1992 |
CG0692 |
SK HAJEN |
|
50m |
31.38 |
779 |
3 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
AC4497 |
TÄBY SIM |
|
25m |
31.37 |
746 |
4 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
AH3699 |
SK TRITON |
|
25m |
31.15 |
725 |
5 |
Wilma Heij-Lindholm |
1999 |
AG1299 |
SK SYDSIM |
|
25m |
31.15 |
728 |
6 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
31.37 |
788 |
7 |
Johanna Johnsson |
1997 |
AA6297 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
31.41 |
723 |
8 |
Vilma Flodfält |
1999 |
AF9499 |
SK SYDSIM |
|
25m |
31.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
833 |
1 |
Julia Olsson |
1997 |
AH7297 |
YSTADS SS |
|
25m |
31.01 |
596 |
2 |
Viktoria Ramkvist |
1996 |
AC1496 |
SK LÖDDE |
|
25m |
30.48 |
572 |
3 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
29.73 |
656 |
4 |
Cassandra Tran |
1997 |
AN5697 |
MKK |
|
25m |
28.12 |
510 |
5 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
HS |
|
50m |
28.86 |
670 |
6 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
25m |
30.08 |
581 |
7 |
Erika Åkesson |
2000 |
AA6600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
30.87 |
639 |
8 |
Nicola Lindell |
2001 |
BV2401 |
MKK |
|
25m |
31.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
505 |
1 |
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
HS |
|
25m |
30.97 |
454 |
2 |
Elin Lundgren |
1995 |
BB1295 |
SK HAJEN |
|
25m |
30.27 |
740 |
3 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
25m |
29.54 |
570 |
4 |
Clara Vater |
1997 |
AH7497 |
LANDSKRONA |
|
25m |
27.85 |
781 |
5 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
AN0295 |
TÄBY SIM |
|
25m |
28.74 |
715 |
6 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
30.00 |
684 |
7 |
Felicia Huynh |
2000 |
AW8400 |
S 71 |
|
25m |
30.57 |
724 |
8 |
My Grewell |
1998 |
BE2698 |
SK SYDSIM |
|
25m |
31.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
433 |
1 |
Sandra Lange |
1999 |
AK0699 |
ALVESTA SS |
|
25m |
30.89 |
446 |
2 |
Li Björner Oh |
1998 |
AO6298 |
SK HAJEN |
|
25m |
30.27 |
903 |
3 |
Dinah Jönsson |
1998 |
AN6498 |
SK SYDSIM |
|
25m |
29.35 |
902 |
4 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
SK TRITON |
|
25m |
26.58 |
719 |
5 |
Caroline Andersson-Ekström |
1994 |
AE9494 |
SK SYDSIM |
|
25m |
28.68 |
565 |
6 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
25m |
29.80 |
849 |
7 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
30.57 |
768 |
8 |
Elsa Ericsson |
1995 |
AI0895 |
TÄBY SIM |
|
50m |
31.01 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
14 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:40 |
|