2020-01-29   08:59:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2-Åkersberga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  08:15   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Markus Annas  2004  AF1704  SPÅRVÄGEN    25m  1:45.83 
Wilhelm Olivecrona  2002  AP5302  LIDINGÖ SK    25m  1:32.23 
143  Oskar Käll  2002  AS9902  SPÅRVÄGEN    25m  1:29.47 
162  Jonathan Pålsson  2002  AR5902  SPÅRVÄGEN    25m  1:30.14 
95  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    25m  1:34.89 
104  Elias Brodin  2003  AO6903  SPÅRVÄGEN    25m  1:49.05 

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
152  Viktor Malmring  2003  AO7903  SPÅRVÄGEN    25m  1:25.02 
121  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    25m  1:23.00 
83  John Sjölund  2001  AW3901  SKURU IK    25m  1:22.58 
31  Erik Johansson  2002  AL6302  SK NEPTUN    25m  1:22.69 
230  Isak Jederström  2002  AD0502  ÅKERSBERGA    25m  1:23.45 
113  Hannes Fahlin  2002  AS8902  SPÅRVÄGEN    25m  1:28.93 

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
182  Linus Öberg  2003  AK1703  SPÅRVÄGEN    25m  1:20.56 
277  Viktor Bernås Östrand  2000  au3900  SÖDERTÖRN    25m  1:19.65 
20  Antonio Cinotti  2002  AS7902  SK NEPTUN    25m  1:16.94 
218  Oliver Beiming  2001  AT1301  ÅKERSBERGA    25m  1:17.95 
Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:19.99 
128  Jesper Holmström  2003  AO4903  SPÅRVÄGEN    25m  1:20.96 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
220  Rasmus Björnsson  2001  AU3901  ÅKERSBERGA    25m  1:14.04 
34  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    25m  1:12.47 
134  Ludvig Jansson  2002  AI0902  SPÅRVÄGEN    25m  1:11.87 
189  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  1:12.32 
76  Morgan Malmfors  2002  AJ6702  SKURU IK    25m  1:12.87 
144  Ted Larsson  1999  AN3799  SPÅRVÄGEN    25m  1:15.23 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
216  Frej-Oskar Wikström  1999  99B272  IFÅ    25m  1:11.54 
255  Oskar Hägglund  1999  AW5399  SÖDERTÖRN    25m  1:10.68 
213  Tim Höglund  1998  98B311  IFÅ    25m  1:10.57 
61  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  1:10.59 
228  Simon Imhäuser  2002  AD6102  ÅKERSBERGA    25m  1:10.96 
240  Emil Tikkanen  2002  AD2502  ÅKERSBERGA    25m  1:11.83 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Dexter Dalsgaard  2001  AS0501  SK NEPTUN    25m  1:10.38 
120  Martin Hallbäck  2001  AP8101  SPÅRVÄGEN    25m  1:10.21 
165  Arvid Styrman  2002  AQ2502  SPÅRVÄGEN    25m  1:09.73 
183  Gordon Ölund  2002  AT1102  SPÅRVÄGEN    25m  1:10.00 
72  Lucas Hultman  1999  AT2599  SKURU IK    25m  1:10.25 
260  Photsawa Phootepkhum  2002  AV4302  SÖDERTÖRN    25m  1:10.43 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    25m  1:09.56 
274  Gustav Jonsson  2002  AG6502  SK ÄGIR    25m  1:09.12 
252  Nikola Despotovic  1998  AW0798  SÖDERTÖRN    25m  1:07.94 
84  Oliver Soneborg  2000  AV4300  SKURU IK    25m  1:08.78 
87  Lukas Åkerblom  2002  AO2302  SKURU IK    25m  1:09.43 
242  Timothy Westmoreland  2002  AD4102  ÅKERSBERGA    25m  1:09.70 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
129  Alexander Hurkmans  2000  AV2300  SPÅRVÄGEN    25m  1:07.10 
124  Gustav Henrikssen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    25m  1:06.39 
117  Gustav Gaunitz  2001  AE3701  SPÅRVÄGEN    25m  1:05.97 
68  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    25m  1:06.38 
44  Morgan Martinsson  2001  AN1701  SK NEPTUN    25m  1:07.06 
234  Gustav Ljungholm  2000  AC8900  ÅKERSBERGA    25m  1:07.50 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:05.21 
60  Kacper Zalomski  2000  AK7100  SK NEPTUN    25m  1:05.12 
196  Olle Hennert  1999  AS1999  SS04    25m  1:04.62 
207  Pontus Thor  1999  AL2999  SS04    25m  1:04.66 
259  Oskar Mikker  2000  AQ7100  SÖDERTÖRN    25m  1:05.15 
154  Herman Nilsson  2002  AH7702  SPÅRVÄGEN    25m  1:05.52 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Daniel Thelenius  2000  AQ5100  SPÅRVÄGEN    25m  1:03.24 
97  Rikard Arnebjer  2000  AR8300  SPÅRVÄGEN    25m  1:03.09 
223  Oscar Gullberg  1999  AF8799  ÅKERSBERGA    25m  1:01.80 
139  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  AT4500  SPÅRVÄGEN    25m  1:01.81 
195  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    25m  1:03.13 
177  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    25m  1:04.51 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
271  Emil Wikell  1999  AK5799  SÖDERTÖRN    25m  1:01.34 
14  Felix Andersson  2002  AC4502  SK NEPTUN    25m  1:00.68 
136  Alex Kaufmann  1999  AN2799  SPÅRVÄGEN    25m  58.67 
247  Thomas Östervall  2000  AD3100  ÅKERSBERGA    25m  59.89 
161  Erik Ottosson  1999  AM9799  SPÅRVÄGEN    25m  1:00.80 
32  Oscar Johansson  2000  AN1500  SK NEPTUN    25m  1:01.49 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Jonatan Wächter  2000  AP7100  SK NEPTUN    25m  58.04 
Wiggo Frohde  2000  AX3300  LIDINGÖ SK    25m  57.68 
115  Oliver Freiholtz  1997  AK5797  SPÅRVÄGEN    25m  56.68 
192  Edward Eliasson  1997  AP5397  SS04    25m  57.49 
73  Christopher Johnsson  1998  AG2198  SKURU IK    25m  57.89 
151  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPÅRVÄGEN    25m  58.34 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SK NEPTUN    25m  55.84 
63  Axel Bååthe  1997  AQ6597  SKURU IK    25m  54.45 
56  Filip Weidlitz  1997  AP4397  SK NEPTUN    25m  53.37 
27  Karl Gustav Gérnyi  1999  AG9599  SK NEPTUN    25m  54.43 
35  Carl Käll Jönsson  1999  AP5799  SK NEPTUN    25m  54.85 
67  Andre Filipsson  1999  AA9799  SKURU IK    25m  56.20 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner