2020-01-29   16:41:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2-Åkersberga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  08:28   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
171  Sara Torstensson  2004  AW3604  SPÅRVÄGEN    25m   
250  Arvida Ander  2002  BR8802  SÖDERTÖRN    25m  2:00.12 
169  Tora Söderhäll  2003  BS1803  SPÅRVÄGEN    25m  2:07.65 
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
131  Tove Hägerdal  2002  BJ3602  SPÅRVÄGEN    25m  1:54.97 
153  Meja Morota  2003  BK6403  SPÅRVÄGEN    25m  1:53.91 
142  Beata Kårén  2003  AX1603  SPÅRVÄGEN    25m  1:53.35 
245  Matilda Wrenkler  2001  BB1601  ÅKERSBERGA    25m  1:53.75 
156  Susanna Nivenius  2002  BM1802  SPÅRVÄGEN    25m  1:53.94 
149  Linda Lövqvist  2003  BK5403  SPÅRVÄGEN    25m  1:58.13 

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
178  Elvira Weid  2003  BI4203  SPÅRVÄGEN    25m  1:52.45 
29  Vendela Hillström  2003  AW5803  SK NEPTUN    25m  1:50.35 
127  Sofia Holmberg  2002  AU1202  SPÅRVÄGEN    25m  1:47.65 
53  Anna Tiselius  2002  BK7402  SK NEPTUN    25m  1:48.59 
98  Sinna Asmerom  2003  BC3603  SPÅRVÄGEN    25m  1:52.13 
175  Belize Engström  2004  AI5404  SPÅRVÄGEN    25m  1:52.62 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
164  Elvira Schei  2003  AZ4603  SPÅRVÄGEN    25m  1:46.11 
148  Veronica Lythell  2003  BC0603  SPÅRVÄGEN    25m  1:45.43 
179  Eliane Westermark  2003  AX4603  SPÅRVÄGEN    25m  1:44.99 
238  Wilma Stendrake  2003  BB2403  ÅKERSBERGA    25m  1:45.15 
123  Amanda Heed Nordin  2001  BE4801  SPÅRVÄGEN    25m  1:45.69 
180  Emilia Wullrich  2003  BI8203  SPÅRVÄGEN    25m  1:47.32 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
133  Kristin Jansson  2001  BC4601  SPÅRVÄGEN    25m  1:44.29 
55  Hedda Wallberg  2003  AU9203  SK NEPTUN    25m  1:43.50 
36  Hjördis Köhler  2001  BM6401  SK NEPTUN    25m  1:43.39 
256  Ebba Jansson  2001  BK1401  SÖDERTÖRN    25m  1:43.48 
118  Johanna Granhällen  2002  BO5202  SPÅRVÄGEN    25m  1:43.59 
202  Andrea Mitrovic  2002  BC7802  SS04    25m  1:44.99 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
71  Hedvig Heise  2000  BQ8200  SKURU IK    25m  1:43.01 
122  Mikaela Hedström  2003  AK4403  SPÅRVÄGEN    25m  1:41.68 
217  Angelica Barkarö  2002  BS4202  ÅKERSBERGA    25m  1:40.36 
111  Alexandra Eriksson  2002  BM8602  SPÅRVÄGEN    25m  1:40.42 
251  Michelle Aspberg  2002  AT8402  SÖDERTÖRN    25m  1:42.41 
200  Sandra Lingman-Kronberg  2001  BM8201  SS04    25m  1:43.21 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Stella Donning  2002  02A983  IFÅ    25m  1:39.85 
241  Emma Wallin  1999  BH7899  ÅKERSBERGA    25m  1:39.56 
38  Fanny Lindgren  2001  BS7201  SK NEPTUN    25m  1:37.98 
138  Alicia Kjerrman  2001  BL6801  SPÅRVÄGEN    25m  1:38.30 
102  Maja Bergström  2002  BK0402  SPÅRVÄGEN    25m  1:39.64 
Julia Lundgren  2002  BB1602  LIDINGÖ SK    25m  1:39.99 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Linda Svensson  2000  AR8200  SPÅRVÄGEN    25m  1:36.59 
181  Elin Öberg  2000  BA6600  SPÅRVÄGEN    25m  1:35.60 
108  Wilma Ekwall  1999  BP7299  SPÅRVÄGEN    25m  1:35.53 
208  Alva Westlund  2000  BP7800  SS04    25m  1:35.53 
235  Hanna Marohn  1998  AS7298  ÅKERSBERGA    25m  1:36.24 
22  Filippa Ehn  2001  AP6201  SK NEPTUN    25m  1:36.94 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
224  Saga Gustafsson  1999  BH8899  ÅKERSBERGA    25m  1:34.47 
263  Signe Rönn  2001  BS9201  SÖDERTÖRN    25m  1:33.64 
215  Olivia Weuro  2002  02A822  IFÅ    25m  1:33.10 
176  Zafira Engström Vaamonde  2001  AU9601  SPÅRVÄGEN    25m  1:33.28 
222  Isabella Galway  2003  AA3203  ÅKERSBERGA    25m  1:33.73 
226  Emelie Högström  1999  AR5299  ÅKERSBERGA    25m  1:35.12 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Esther Martinsson  2002  BO3802  SK NEPTUN    25m  1:32.97 
39  Ines Lo Lindroos  2003  AV9403  SK NEPTUN    25m  1:32.75 
135  Maja Karlsson Karlström  2002  BF6602  SPÅRVÄGEN    25m  1:32.05 
94  Noémi Andras  2001  BJ1601  SPÅRVÄGEN    25m  1:32.17 
47  Moa Nettleton  1999  BL6499  SK NEPTUN    50m  1:32.97 
48  Freja Nordeman  2003  AU7203  SK NEPTUN    25m  1:33.08 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Elsa Kjellin  2001  BD3201  SS04    25m  1:31.17 
10  Cecilia Viberg  2003  AU1603  LIDINGÖ SK    25m  1:30.97 
Josefine Torell  2002  BD0402  LIDINGÖ SK    25m  1:30.09 
90  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    25m  1:30.90 
106  Ioana Danes  2002  AY3802  SPÅRVÄGEN    25m  1:31.10 
140  Maike Kuhlins  2000  BA1600  SPÅRVÄGEN    25m  1:31.87 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Malin Jansson  1999  AY7299  SK NEPTUN    25m  1:29.56 
188  Astrid Blomberg  2000  AW5800  SS04    25m  1:28.80 
160  Astrid Onno  2000  BA5600  SPÅRVÄGEN    25m  1:28.35 
28  Alva Hagström  2003  AU1203  SK NEPTUN    25m  1:28.47 
204  Isabel Nordström  2001  BH1801  SS04    25m  1:29.52 
49  Isabelle Nordlinder  2001  BA1801  SK NEPTUN    25m  1:29.91 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Fanny Odin  2000  AR7200  SPÅRVÄGEN    25m  1:27.74 
237  Tilda Rekola-Weckström  2000  AI6400  ÅKERSBERGA    25m  1:27.49 
52  Erica Sundholm  2002  BO9202  SK NEPTUN    25m  1:26.79 
211  Fanny Ek  1999  99A442  IFÅ    25m  1:27.33 
77  Henrietta Mossop  2000  BJ2600  SKURU IK    25m  1:27.66 
15  Sara Andersson  2000  AO6600  SK NEPTUN    25m  1:27.77 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
92  Caroline Adlerborn  1998  AR3498  SPÅRVÄGEN    25m  1:26.22 
24  Tess Engvall  2001  BQ8801  SK NEPTUN    25m  1:25.41 
248  Ayten Abdelkareem  2000  BR5400  SÖDERTÖRN    25m  1:25.12 
272  Josefin Öster  1997  AT0297  SÖDERTÖRN    25m  1:25.37 
187  Frida Berndtson  2000  BC3600  SS04    25m  1:26.01 
166  Clara Sundqvist  2001  AU4801  SPÅRVÄGEN    25m  1:26.23 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
125  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN    25m  1:23.25 
37  Tuva Lennér  2000  BA4800  SK NEPTUN    25m  1:22.22 
58  Isabelle Wrejde  1999  AV5299  SK NEPTUN    25m  1:20.83 
45  Michaela Mattsson  1999  AL4899  SK NEPTUN    25m  1:22.08 
212  Jenny Ek  1999  99A441  IFÅ    25m  1:22.30 
233  Lovisa Liljeblad  2002  AF5402  ÅKERSBERGA    25m  1:23.78 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Vilma Brolund  2001  AO9801  SK NEPTUN    25m  1:19.83 
33  Nora Jomaa  1999  AW7499  SK NEPTUN    25m  1:18.14 
155  Julia Nilsson  1999  AM0699  SPÅRVÄGEN    25m  1:15.34 
246  Maria Östervall  1998  AD4498  ÅKERSBERGA    25m  1:17.79 
99  Julia Augustsson  2000  BC9200  SPÅRVÄGEN    25m  1:19.06 
219  Jennifer Bergström  2002  AA9402  ÅKERSBERGA    25m  1:20.48 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  08:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner