2020-01-29   09:16:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2-Åkersberga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Amanda Bekkewold  2001  BM3401  SK NEPTUN    25m   
48  Freja Nordeman  2003  AU7203  SK NEPTUN    25m   
109  Rebecca Elgh  1999  BL0499  SPÅRVÄGEN    25m   
175  Belize Engström  2004  AI5404  SPÅRVÄGEN    25m   
64  Elsa Bäckström  2004  AU3204  SKURU IK    25m   
153  Meja Morota  2003  BK6403  SPÅRVÄGEN    25m   

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  Malin Kullman  2004  AW8404  SPÅRVÄGEN    25m   
258  Elin Lundgren  2003  AW2603  SÖDERTÖRN    25m   
169  Tora Söderhäll  2003  BS1803  SPÅRVÄGEN    25m   
53  Anna Tiselius  2002  BK7402  SK NEPTUN    25m   
112  Felicia Eriksson  2004  BD4604  SPÅRVÄGEN    25m   
55  Hedda Wallberg  2003  AU9203  SK NEPTUN    25m   

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Esther Martinsson  2002  BO3802  SK NEPTUN    25m   
171  Sara Torstensson  2004  AW3604  SPÅRVÄGEN    25m   
190  Lisa Candelius  2003  AT9803  SS04    25m   
98  Sinna Asmerom  2003  BC3603  SPÅRVÄGEN    25m   
102  Maja Bergström  2002  BK0402  SPÅRVÄGEN    25m   
38  Fanny Lindgren  2001  BS7201  SK NEPTUN    25m   

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Alva Hagström  2003  AU1203  SK NEPTUN    25m   
248  Ayten Abdelkareem  2000  BR5400  SÖDERTÖRN    25m   
29  Vendela Hillström  2003  AW5803  SK NEPTUN    25m   
164  Elvira Schei  2003  AZ4603  SPÅRVÄGEN    25m   
163  Wilma Qvist  2004  AW4604  SPÅRVÄGEN    25m   
52  Erica Sundholm  2002  BO9202  SK NEPTUN    25m   

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Ines Lo Lindroos  2003  AV9403  SK NEPTUN    25m   
149  Linda Lövqvist  2003  BK5403  SPÅRVÄGEN    25m   
142  Beata Kårén  2003  AX1603  SPÅRVÄGEN    25m  3:52.99 
107  Sofia Ekström  2001  BQ5601  SPÅRVÄGEN    25m  4:07.43 
100  Johanna Bagelius  2004  BB4604  SPÅRVÄGEN    25m   
118  Johanna Granhällen  2002  BO5202  SPÅRVÄGEN    25m   

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
131  Tove Hägerdal  2002  BJ3602  SPÅRVÄGEN    25m  3:32.83 
179  Eliane Westermark  2003  AX4603  SPÅRVÄGEN    25m  3:27.93 
110  Lova Ergon  2001  BJ3601  SPÅRVÄGEN    25m  3:25.49 
111  Alexandra Eriksson  2002  BM8602  SPÅRVÄGEN    25m  3:27.27 
70  Felicia Heinz  2004  AU8204  SKURU IK    25m  3:29.18 
178  Elvira Weid  2003  BI4203  SPÅRVÄGEN    25m  3:40.97 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Louise Törnblom  2000  BM3800  SPÅRVÄGEN    25m  3:22.13 
106  Ioana Danes  2002  AY3802  SPÅRVÄGEN    25m  3:19.22 
148  Veronica Lythell  2003  BC0603  SPÅRVÄGEN    25m  3:17.25 
127  Sofia Holmberg  2002  AU1202  SPÅRVÄGEN    25m  3:18.19 
138  Alicia Kjerrman  2001  BL6801  SPÅRVÄGEN    25m  3:20.41 
180  Emilia Wullrich  2003  BI8203  SPÅRVÄGEN    25m  3:25.36 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Noémi Andras  2001  BJ1601  SPÅRVÄGEN    25m  3:11.48 
191  Jessica Edlundh  2002  BC3402  SS04    25m  3:05.34 
122  Mikaela Hedström  2003  AK4403  SPÅRVÄGEN    25m  3:04.15 
37  Tuva Lennér  2000  BA4800  SK NEPTUN    25m  3:04.63 
133  Kristin Jansson  2001  BC4601  SPÅRVÄGEN    25m  3:08.77 
147  Cornelia Lythell  2003  BC2603  SPÅRVÄGEN    25m  3:16.93 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Josefin Almgren  2002  AX0602  SKURU IK    25m  3:02.09 
156  Susanna Nivenius  2002  BM1802  SPÅRVÄGEN    25m  3:00.38 
36  Hjördis Köhler  2001  BM6401  SK NEPTUN    25m  2:59.90 
132  Cajsa-Lisa Jansson  1999  BK6499  SPÅRVÄGEN    25m  3:00.10 
225  Ylwali Häggblad  2000  AB2600  ÅKERSBERGA    25m  3:01.77 
140  Maike Kuhlins  2000  BA1600  SPÅRVÄGEN    25m  3:03.77 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Stella Donning  2002  02A983  IFÅ    25m  2:59.20 
150  Lovisa Malm  2002  BD4402  SPÅRVÄGEN    25m  2:54.50 
33  Nora Jomaa  1999  AW7499  SK NEPTUN    25m  2:52.44 
241  Emma Wallin  1999  BH7899  ÅKERSBERGA    25m  2:53.88 
49  Isabelle Nordlinder  2001  BA1801  SK NEPTUN    25m  2:55.74 
22  Filippa Ehn  2001  AP6201  SK NEPTUN    25m  2:59.71 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
264  Viktoria Sande  2001  AO7801  SÖDERTÖRN    25m  2:50.13 
262  Anna Reinholdz  1999  AQ6499  SÖDERTÖRN    25m  2:47.58 
209  Hannah Zaalouk  2001  AM1601  SS04    25m  2:46.20 
166  Clara Sundqvist  2001  AU4801  SPÅRVÄGEN    25m  2:47.22 
215  Olivia Weuro  2002  02A822  IFÅ    25m  2:49.58 
181  Elin Öberg  2000  BA6600  SPÅRVÄGEN    25m  2:51.10 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Fanny Odin  2000  AR7200  SPÅRVÄGEN    25m  2:45.46 
24  Tess Engvall  2001  BQ8801  SK NEPTUN    25m  2:43.70 
232  Ebba Langemar  1999  BD7699  ÅKERSBERGA    25m  2:42.76 
114  Matilda Flood  1999  BA6899  SPÅRVÄGEN    25m  2:43.09 
276  Nina Bring  1999  AR8699  SPÅRVÄGEN    25m  2:44.36 
176  Zafira Engström Vaamonde  2001  AU9601  SPÅRVÄGEN    25m  2:45.58 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Linnea Lindqvist  2001  BE7801  SPÅRVÄGEN    25m  2:41.55 
86  Anna Westborg  2002  AE0402  SKURU IK    25m  2:40.14 
211  Fanny Ek  1999  99A442  IFÅ    25m  2:37.74 
186  Filippa Berndtson  1997  BD4297  SS04    25m  2:39.33 
119  Wilma Hagmansson  1999  AR3899  SPÅRVÄGEN    25m  2:40.80 
219  Jennifer Bergström  2002  AA9402  ÅKERSBERGA    25m  2:42.29 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
237  Tilda Rekola-Weckström  2000  AI6400  ÅKERSBERGA    25m  2:36.47 
88  Nelly Åkerblom  2000  AP5400  SKURU IK    25m  2:35.02 
58  Isabelle Wrejde  1999  AV5299  SK NEPTUN    25m  2:30.98 
19  Vilma Brolund  2001  AO9801  SK NEPTUN    25m  2:34.49 
65  Tilda Eklund  2000  AH3200  SKURU IK    25m  2:35.92 
15  Sara Andersson  2000  AO6600  SK NEPTUN    25m  2:36.72 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  14:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner