2020-01-29   09:02:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2-Åkersberga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
121  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    25m   
145  Alexander Lehtonen Hebert  2002  AO9102  SPÅRVÄGEN    25m   
152  Viktor Malmring  2003  AO7903  SPÅRVÄGEN    25m   
87  Lukas Åkerblom  2002  AO2302  SKURU IK    25m   
162  Jonathan Pålsson  2002  AR5902  SPÅRVÄGEN    25m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Markus Annas  2004  AF1704  SPÅRVÄGEN    25m  3:49.70 
128  Jesper Holmström  2003  AO4903  SPÅRVÄGEN    25m  3:30.75 
95  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    25m  3:18.08 
182  Linus Öberg  2003  AK1703  SPÅRVÄGEN    25m  3:22.86 
189  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    50m  3:47.22 
104  Elias Brodin  2003  AO6903  SPÅRVÄGEN    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Antonio Cinotti  2002  AS7902  SK NEPTUN    25m  3:12.90 
144  Ted Larsson  1999  AN3799  SPÅRVÄGEN    25m  3:05.20 
120  Martin Hallbäck  2001  AP8101  SPÅRVÄGEN    25m  3:02.85 
216  Frej-Oskar Wikström  1999  99B272  IFÅ    25m  3:04.62 
129  Alexander Hurkmans  2000  AV2300  SPÅRVÄGEN    25m  3:05.93 
34  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    25m  3:13.12 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
213  Tim Höglund  1998  98B311  IFÅ    25m  3:01.18 
183  Gordon Ölund  2002  AT1102  SPÅRVÄGEN    25m  2:59.73 
234  Gustav Ljungholm  2000  AC8900  ÅKERSBERGA    25m  2:58.92 
240  Emil Tikkanen  2002  AD2502  ÅKERSBERGA    25m  2:59.30 
184  Philip Bentzer  2001  AH6701  SS04    25m  3:00.47 
228  Simon Imhäuser  2002  AD6102  ÅKERSBERGA    25m  3:01.89 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    25m  2:57.16 
242  Timothy Westmoreland  2002  AD4102  ÅKERSBERGA    25m  2:56.52 
154  Herman Nilsson  2002  AH7702  SPÅRVÄGEN    25m  2:54.77 
139  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  AT4500  SPÅRVÄGEN    25m  2:54.96 
252  Nikola Despotovic  1998  AW0798  SÖDERTÖRN    25m  2:57.10 
134  Ludvig Jansson  2002  AI0902  SPÅRVÄGEN    25m  2:57.75 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
260  Photsawa Phootepkhum  2002  AV4302  SÖDERTÖRN    25m  2:52.16 
21  Dexter Dalsgaard  2001  AS0501  SK NEPTUN    25m  2:51.16 
165  Arvid Styrman  2002  AQ2502  SPÅRVÄGEN    25m  2:48.83 
124  Gustav Henrikssen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    25m  2:49.37 
68  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    25m  2:52.01 
117  Gustav Gaunitz  2001  AE3701  SPÅRVÄGEN    25m  2:53.96 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Kacper Zalomski  2000  AK7100  SK NEPTUN    25m  2:44.82 
196  Olle Hennert  1999  AS1999  SS04    25m  2:42.03 
177  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    25m  2:40.86 
203  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  2:41.73 
170  Daniel Thelenius  2000  AQ5100  SPÅRVÄGEN    25m  2:44.18 
75  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  2:47.13 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Rikard Arnebjer  2000  AR8300  SPÅRVÄGEN    25m  2:39.89 
14  Felix Andersson  2002  AC4502  SK NEPTUN    25m  2:38.83 
59  Jonatan Wächter  2000  AP7100  SK NEPTUN    50m  2:36.67 
44  Morgan Martinsson  2001  AN1701  SK NEPTUN    25m  2:37.02 
271  Emil Wikell  1999  AK5799  SÖDERTÖRN    25m  2:39.51 
195  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    25m  2:40.05 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Alex Kaufmann  1999  AN2799  SPÅRVÄGEN    25m  2:30.32 
67  Andre Filipsson  1999  AA9799  SKURU IK    25m  2:21.36 
27  Karl Gustav Gérnyi  1999  AG9599  SK NEPTUN    25m  2:10.90 
51  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SK NEPTUN    25m  2:16.46 
151  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPÅRVÄGEN    25m  2:26.79 
32  Oscar Johansson  2000  AN1500  SK NEPTUN    25m  2:34.55 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  14:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner