2020-01-25   08:56:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Daniel C. Biørrith  1999  9945AI  ROSKILDE    50m  1:02.55 
90  Steffen Vesterø Uldal  1999  9909AR  HSK    50m  1:01.28 
358  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    50m  1:01.04 
42  Asger Flytkjær-Hansen  2000  0097AP  HASLEV    50m  1:00.96 
196  Gustav Frydensberg  1999  9911AJ  LYNGBY    50m  1:00.97 
130  Mads Alnor  2000  0005AM  HEI    50m  1:01.19 
241  Magnus Vinjebo  1999  9963AG  ROSKILDE    50m  1:01.96 
364  Alexander Dahl  2000  0021AJ  THISTED    50m  1:03.16 

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
402  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    50m  1:00.72 
367  Mark Jensby Madsen  1999  9947AM  THISTED    50m  1:00.63 
424  Rune Nørgaard  2000  0097AF  AALBORG    50m  1:00.60 
111  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    50m  1:00.46 
179  Mads Møller  2000  0041AM  KALUNDBORG    50m  1:00.49 
190  Kasper Bitzer  2000  0079AK  KORSØR    50m  1:00.60 
247  Christian Rasmussen  2000  0039AB  OSLF    50m  1:00.69 
105  Markus Julian Lange  2000  0017AJ  HERLEV    50m  1:00.94 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
405  Magnus Boldrup Birn  2000  0061AJ  SKOVBAKKEN    50m  1:00.41 
50  Oliver Christensen  2000  0025AF  ESBJERG    50m  1:00.34 
96  Lucas Hoffmann  2000  0085AO  HELSINGØR    50m  1:00.17 
228  Nikolaj Almeborg  2000  0097AN  RØNNE    50m  59.96 
45  Kristoffer Østergaard  1999  9947AK  DURUP    50m  59.97 
87  Thomas Christiansen  1999  9957AO  HSK    50m  1:00.28 
504  Oliver Østergaard Hansen  2000  0029AI  BRÆDSTRUP    50m  1:00.41 
108  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    50m  1:00.45 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  LYSENG    50m  59.89 
233  Jakob Gersholm Baktoft  2000  0069AQ  ROSKILDE    50m  59.82 
40  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    50m  59.69 
174  Søren Wolf  2000  0077AL  IHF    50m  59.02 
65  Oliver Larsen  2000  0093AS  FR.SUND    50m  59.17 
207  Lukas Sieben  1999  9999AF  LYNGBY    50m  59.80 
509  Matthias Spring Granhøj  1999  9947AD  HELSINGE    50m  59.85 
99  Julius Thielst  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  59.91 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
186  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  0087AC  KØGE    50m  58.77 
49  Oliver Kramer Andersen  1999  9905AT  ESBJERG    50m  58.59 
336  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  58.39 
455  Jacob Funch Jørgensen  1999  9951AG  TUNE    50m  58.24 
491  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  STT    50m  58.33 
408  Johan Reimer  2000  0015AH  SKOVBAKKEN    50m  58.59 
272  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  58.63 
449  Andreas Hougaard  2000  0007AO  AUNING    50m  58.80 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    50m  58.24 
316  Simon Krøyer Svendsen  1999  9961AA  KVIK    50m  58.08 
256  Malthe Burgaard  2000  0071AA  OSK    50m  57.96 
286  Christian Andersen  1999  9913AH  SØLLERØD    50m  57.81 
445  Magnus Lerche  1999  9941AG  AARS    50m  57.83 
93  Felix Burmester  1999  9913AC  HELSINGØR    50m  57.99 
372  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  TVS IF    50m  58.13 
440  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    50m  58.24 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Thorstein Godske Pedersen  2000  0043AN  OSK    50m  57.76 
August Stamp Kirkeby  1999  9929AM  AGF    50m  57.72 
172  Marcus Rappenborg  1999  9959AP  HVIDOVRE    50m  57.60 
287  Pierre Høgenhaug  1999  9939AJ  SØLLERØD    50m  57.51 
176  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    50m  57.59 
266  Emil Engels Henriksen  1999  9937AD  ALLERØD    50m  57.72 
115  Arnas Jefimanka  1999  9969AM  HERNING    50m  57.74 
30  William Lehn-Schiøler  2000  0073AF  GLADSAXE    50m  57.77 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
201  Anders Blix Mogensen  2000  0045AG  LYNGBY    50m  57.42 
85  Victor Kristensen  1999  9915AS  HSK    50m  57.37 
83  Frederik Weiss  1999  9913AB  GENTOFTE    50m  57.30 
245  Andreas Bui  2000  0031AJ  OSLF    50m  57.21 
421  Lars Lyhne  1999  9909AI  AALBORG    50m  57.25 
436  Matthias Bach Mikkelsen  2000  0029AM  KOLDING    50m  57.32 
323  Jonas Gram-Lange  1999  9971AD  SK-SYD    50m  57.41 
132  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    50m  57.48 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Emil Hedegaard  1999  9905AA  KVIK    50m  57.08 
160  Sander Schmidt  1999  9949AD  HORSENS    50m  56.78 
68  Johan Wentorf  1999  9939AH  FR.SUND    50m  56.75 
74  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  56.52 
37  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  56.54 
243  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  SLANGERUP    50m  56.76 
399  Jakob Juul  2000  0015AK  TRITON V    50m  56.83 
221  Tais Andkjær Kristensen  1999  9987AB  NYBORG    50m  57.14 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Frederik Lundgaard  1999  9965AE  FR.SUND    50m  56.28 
396  Andreas Hansen  2000  0089AH  TRITON V    50m  55.47 
264  Anton Borring Andersen  1999  9919AD  ALLERØD    50m  54.88 
280  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  53.79 
466  Marcus Dan Hansen  1999  9965AB  VAT CPH-MK    50m  54.70 
252  Nikolaj Isdahl  1999  9957AF  ODDER    50m  55.30 
187  Mathias Nielsen  1999  9905AH  KØGE    50m  55.62 
324  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    50m  56.43 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
465  August Korsgaard  1999  9981AP  RINGE    50m  55.96 
161  Rasmus Udbye  2000  0007AM  HORSENS    50m  55.46 
503  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  ESBJERG    50m  54.80 
206  Mikkel-Emil Rosenbom  1999  9903AB  LYNGBY    50m  53.33 
36  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  53.95 
118  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  9949AK  HERNING    50m  55.21 
77  Frederik O. Møller  1999  9935AC  GENTOFTE    50m  55.59 
88  Magnus Stender Berg  1999  9939AF  HSK    50m  56.35 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
490  Mads Ørsted Nielsen  1999  9921AF  STT    50m  55.76 
458  Oliver Broholm  1999  9987AD  RINGE    50m  55.32 
51  Casper Eickhardt  1999  9921AJ  ESBJERG    50m  54.75 
473  Johan Bragason  1999  9959AB  VI39    50m  52.87 
502  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    50m  53.87 
487  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  STT    50m  55.14 
343  Marius Møldrup  1999  9977AI  TRITON B    50m  55.56 
452  Mathias Yu Fagerberg  2000  0069AI  ISHØJ    50m  56.30 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark