2020-01-25   09:35:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  29 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer  Indledende (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
469  Andreas Norup  1999  9927AP  VAT CPH-MK    50m  30.26 
507  Jakob Forsberg  2000  0053AM  HELSINGE    50m  29.60 
321  Frederik Peter Bager  1999  9971AQ  SMUT    50m  29.93 
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
134  Andreas Foverskov  1999  9969AN  HOLBÆK    50m  29.00 
448  Thorbjørn Udby Hansen  2000  0017AO  AUNING    50m  28.81 
196  Gustav Frydensberg  1999  9911AJ  LYNGBY    50m  28.77 
67  Mikkel Steffensen  1999  9933AH  FR.SUND    50m  28.58 
41  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    50m  28.59 
267  Christian K. Jensen  2000  0099AD  ALLERØD    50m  28.80 
508  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    50m  28.81 
               

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    50m  28.29 
402  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    50m  28.10 
335  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    50m  27.73 
347  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  27.67 
481  Mikkel Salmansen  2000  0043AD  VI39    50m  27.67 
200  Jeppe Mathiassen  2000  0093AE  LYNGBY    50m  27.77 
509  Matthias Spring Granhøj  1999  9947AD  HELSINGE    50m  28.12 
488  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    50m  28.53 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    50m  27.56 
251  Thomas Frederiksen  2000  0089AG  ODDER    50m  27.37 
40  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    50m  27.24 
491  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  STT    50m  27.16 
49  Oliver Kramer Andersen  1999  9905AT  ESBJERG    50m  27.20 
233  Jakob Gersholm Baktoft  2000  0069AQ  ROSKILDE    50m  27.34 
211  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  LYSENG    50m  27.48 
247  Christian Rasmussen  2000  0039AB  OSLF    50m  27.64 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Julius Thielst  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  27.08 
133  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    50m  27.05 
65  Oliver Larsen  2000  0093AS  FR.SUND    50m  27.03 
209  Johan Feld Sørensen  1999  9979AJ  LYNGBY    50m  26.98 
408  Johan Reimer  2000  0015AH  SKOVBAKKEN    50m  27.00 
338  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  27.05 
176  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    50m  27.06 
455  Jacob Funch Jørgensen  1999  9951AG  TUNE    50m  27.08 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  SLANGERUP    50m  26.95 
227  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  26.91 
19  Andreas Vestergaard  1999  9997AG  HOVEDSTAD    50m  26.91 
90  Steffen Vesterø Uldal  1999  9909AR  HSK    50m  26.85 
207  Lukas Sieben  1999  9999AF  LYNGBY    50m  26.89 
August Stamp Kirkeby  1999  9929AM  AGF    50m  26.91 
346  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    50m  26.93 
442  Markus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    50m  26.95 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
323  Jonas Gram-Lange  1999  9971AD  SK-SYD    50m  26.72 
445  Magnus Lerche  1999  9941AG  AARS    50m  26.68 
135  Mikkel Henriksen  1999  9975AJ  HOLBÆK    50m  26.66 
77  Frederik O. Møller  1999  9935AC  GENTOFTE    50m  26.61 
114  Magnus B. Høgild  1999  9959AD  HERNING    50m  26.64 
87  Thomas Christiansen  1999  9957AO  HSK    50m  26.67 
272  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  26.68 
449  Andreas Hougaard  2000  0007AO  AUNING    50m  26.78 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    50m  26.59 
287  Pierre Høgenhaug  1999  9939AJ  SØLLERØD    50m  26.52 
316  Simon Krøyer Svendsen  1999  9961AA  KVIK    50m  26.43 
256  Malthe Burgaard  2000  0071AA  OSK    50m  26.42 
258  Thorstein Godske Pedersen  2000  0043AN  OSK    50m  26.42 
310  Emil Hedegaard  1999  9905AA  KVIK    50m  26.45 
266  Emil Engels Henriksen  1999  9937AD  ALLERØD    50m  26.52 
82  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  26.60 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  William Lehn-Schiøler  2000  0073AF  GLADSAXE    50m  26.30 
68  Johan Wentorf  1999  9939AH  FR.SUND    50m  26.22 
201  Anders Blix Mogensen  2000  0045AG  LYNGBY    50m  26.19 
132  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    50m  26.13 
85  Victor Kristensen  1999  9915AS  HSK    50m  26.15 
83  Frederik Weiss  1999  9913AB  GENTOFTE    50m  26.20 
436  Matthias Bach Mikkelsen  2000  0029AM  KOLDING    50m  26.28 
66  Frederik Lundgaard  1999  9965AE  FR.SUND    50m  26.41 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
160  Sander Schmidt  1999  9949AD  HORSENS    50m  26.02 
465  August Korsgaard  1999  9981AP  RINGE    50m  25.86 
252  Nikolaj Isdahl  1999  9957AF  ODDER    50m  25.37 
195  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  24.59 
458  Oliver Broholm  1999  9987AD  RINGE    50m  25.30 
161  Rasmus Udbye  2000  0007AM  HORSENS    50m  25.68 
187  Mathias Nielsen  1999  9905AH  KØGE    50m  25.89 
490  Mads Ørsted Nielsen  1999  9921AF  STT    50m  26.07 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Lukas Storm  1999  9977AA  KVIK    50m  25.90 
487  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  STT    50m  25.79 
264  Anton Borring Andersen  1999  9919AD  ALLERØD    50m  25.35 
280  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  24.50 
36  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  25.15 
51  Casper Eickhardt  1999  9921AJ  ESBJERG    50m  25.57 
440  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    50m  25.89 
172  Marcus Rappenborg  1999  9959AP  HVIDOVRE    50m  26.06 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
421  Lars Lyhne  1999  9909AI  AALBORG    50m  25.90 
88  Magnus Stender Berg  1999  9939AF  HSK    50m  25.78 
503  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  ESBJERG    50m  25.32 
473  Johan Bragason  1999  9959AB  VI39    50m  24.34 
502  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    50m  24.69 
245  Andreas Bui  2000  0031AJ  OSLF    50m  25.53 
118  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  9949AK  HERNING    50m  25.88 
452  Mathias Yu Fagerberg  2000  0069AI  ISHØJ    50m  26.05 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark