2020-01-25   08:51:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  29 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer  Indledende (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
244  Karen Hazell Brink  2002  0206AA  OSLF    50m  3:04.09 
477  Sofie Hertzberg  2002  0262AK  VI39    50m  3:03.90 
282  Patricia Andersen  2002  0294AI  SLAGELSE    50m  3:01.28 
240  Alberte Fie Petersen  2002  0224AH  ROSKILDE    50m  2:59.91 
12  Emilie Bast  2002  0252AD  HOVEDSTAD    50m  3:00.65 
56  Kristine la Cour Hjelholt  2002  0272AQ  ESBJERG    50m  3:03.87 
229  Emilia Steen  2002  0204AD  RØNNE    50m  3:04.04 
17  Silke Siff Larsson  2002  0268AJ  HOVEDSTAD    50m  3:04.12 

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Thilde Timmermand  2002  0272AP  ESBJERG    50m  2:57.76 
414  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  0204AU  AALBORG    50m  2:56.92 
277  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  2:53.49 
418  Mitzi D. Jensen  2002  0298AB  AALBORG    50m  2:52.21 
422  Maja Meinert  2001  0118AO  AALBORG    50m  2:53.09 
31  Victoria Leth  2002  0236AO  GLADSAXE    50m  2:53.71 
311  Chastine Melhede  2002  0292AZ  KVIK    50m  2:57.63 
484  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  STT    50m  2:58.62 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    50m  2:50.60 
127  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    50m  2:50.17 
363  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    50m  2:49.97 
38  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  0286AK  GLADSAXE    50m  2:48.98 
73  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    50m  2:49.92 
495  Ida T Mose  2002  0242AK  GSK    50m  2:49.97 
457  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  0108AH  TUNE    50m  2:50.59 
175  Sascha Lausten  2002  0202AJ  HERNING    50m  2:51.30 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
341  Josefine H. Lundstrøm  2001  0158AD  TRITON B    50m  2:48.43 
226  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  2:48.03 
468  Anna Aabak Kristoffersen  2002  0288AL  VAT CPH-MK    50m  2:47.93 
309  Anika Hedegaard  2002  0266AA  KVIK    50m  2:45.98 
430  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AALBORG    50m  2:47.86 
217  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    50m  2:47.97 
129  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    50m  2:48.27 
246  Silja Ösp Logadottir  2001  0192AG  OSLF    50m  2:48.87 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
348  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    50m  2:43.69 
57  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    50m  2:38.31 
271  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERØD    50m  2:33.28 
170  Josefine Brosbøl Olsen  2001  0136AA  HVIDOVRE    50m  2:26.62 
427  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    50m  2:27.55 
223  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  2:36.98 
334  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    50m  2:40.79 
454  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  0154AJ  TUNE    50m  2:45.68 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Nikoline Nielsen  2001  0102AJ  HOLBÆK    50m  2:43.45 
483  Victoria Vorm  2001  0104AF  VI39    50m  2:38.28 
212  Mia Seehausen  2001  0186AH  LYSENG    50m  2:30.24 
274  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  2:24.97 
453  Karoline Barrett  2002  0286AA  GREVE    50m  2:27.16 
180  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    50m  2:36.66 
401  Helene Marie Andersen  2001  0112AY  VIBORG    50m  2:39.55 
33  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  2:44.64 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  2:41.18 
331  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    50m  2:37.57 
294  Thyra Jørgensen  2002  0218AC  SK-SYD    50m  2:29.44 
306  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    50m  2:21.20 
232  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  2:26.97 
141  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    50m  2:34.24 
333  Caroline Camilla Castella  2001  0144BA  TRITON B    50m  2:38.53 
164  Jamilla Bistrup  2001  0124AC  HVIDOVRE    50m  2:44.32 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark