2020-01-25   08:58:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 29
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  30 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer  Indledende (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
319  Maiken Kjærsgaard  2002  0296AN  S 68    50m  2:33.04 
31  Victoria Leth  2002  0236AO  GLADSAXE    50m  2:31.35 
197  Cassandra Hammershøj  2001  0174AK  LYNGBY    50m  2:27.65 
309  Anika Hedegaard  2002  0266AA  KVIK    50m  2:26.22 
217  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    50m  2:27.19 
471  Kathrine S. Jørgensen  2002  0258AJ  AIF    50m  2:29.01 
224  Maria Andersen  2002  0222AP  RINGSTED    50m  2:32.53 
193  Sarah Daly  2001  0138AX  LYNGBY    50m  2:45.50 

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Charlotte Malberg  2002  0276AC  HOVEDSTAD    50m  2:25.80 
129  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    50m  2:25.60 
22  Frederikke Skau Hansen  2002  0204AJ  DELTA    50m  2:25.20 
33  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  2:25.03 
215  Victoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    50m  2:25.15 
100  Fie Tönshoff  2002  0276AK  HELSINGØR    50m  2:25.40 
282  Patricia Andersen  2002  0294AI  SLAGELSE    50m  2:25.64 
127  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    50m  2:26.12 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
159  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    50m  2:24.96 
202  Katrine Brandt Nielsen  2002  0284AE  LYNGBY    50m  2:24.52 
43  Emilie Krog  2002  0224AU  DURUP    50m  2:24.29 
277  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  2:23.68 
363  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    50m  2:23.83 
121  Pernille Koch Sinding  2002  0242AL  HERNING    50m  2:24.52 
73  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    50m  2:24.95 
253  Signe Søby Jensen  2001  0114AJ  ODDER    50m  2:25.00 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Cecilie Tommerup Sørensen  2001  0118AM  PINGVINEN    50m  2:23.31 
222  Maria Bredal Larsen  2002  0258AP  NYBORG    50m  2:23.06 
80  Bjørk Nelsing Petersen  2002  0264AE  GENTOFTE    50m  2:22.36 
58  Caroline Laursen  2002  0224AW  ESBJERG    50m  2:22.17 
180  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    50m  2:22.23 
370  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  2:22.46 
428  Lea Serup Schøn  2002  0266AI  AALBORG    50m  2:23.23 
137  Nikoline Nielsen  2001  0102AJ  HOLBÆK    50m  2:23.56 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBÆK    50m  2:21.17 
283  Sofie Andersen  2001  0174AM  SLAGELSE    50m  2:20.83 
27  Cassandra L. L. Hansen  2002  0226AM  GLADSAXE    50m  2:20.49 
75  SIF Nikoline Madsen  2001  0122AQ  GENTOFTE    50m  2:20.41 
128  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    50m  2:20.44 
148  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  HORSENS    50m  2:20.55 
354  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    50m  2:21.01 
98  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    50m  2:21.93 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
92  Karla Louise Balle  2001  0122AO  HELSINGØR    50m  2:19.83 
470  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    50m  2:19.11 
462  Louise Høyer-Nissen  2001  0178AO  RINGE    50m  2:18.94 
265  Mille Graasbøll  2002  0234AB  ALLERØD    50m  2:18.47 
57  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    50m  2:18.91 
457  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  0108AH  TUNE    50m  2:18.97 
79  Caroline Waage Nowak  2001  0148AJ  GENTOFTE    50m  2:19.65 
212  Mia Seehausen  2001  0186AH  LYSENG    50m  2:20.34 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Lea Joensen  2001  0118AC  BIRKERØD    50m  2:17.74 
398  Michelle Jatta  2001  0116AR  TRITON V    50m  2:17.49 
255  Mette Bruun-Petersen  2001  0196AT  OSK    50m  2:17.39 
331  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    50m  2:17.07 
219  Iben Bak  2001  0124AH  NYBORG    50m  2:17.30 
342  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    50m  2:17.39 
291  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    50m  2:17.60 
150  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  2:17.89 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  2:16.40 
223  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  2:15.08 
78  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  2:11.85 
71  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    50m  2:10.25 
332  Julie Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  2:11.32 
420  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  AALBORG    50m  2:14.37 
32  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    50m  2:15.95 
72  Frida Hausting Jørgensen  2001  0114AK  GENTOFTE    50m  2:16.95 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
284  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    50m  2:16.33 
290  Frederikke Petri  2001  0168AH  SØLLERØD    50m  2:14.97 
307  Kajsa Gregersen  2001  0186AM  KVIK    50m  2:11.65 
294  Thyra Jørgensen  2002  0218AC  SK-SYD    50m  2:09.97 
274  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  2:10.90 
168  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  0104AT  HVIDOVRE    50m  2:14.20 
427  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    50m  2:15.70 
15  Signe Fich Hansen  2002  0248AC  HOVEDSTAD    50m  2:16.94 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
426  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    50m  2:16.30 
446  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  JYLLINGE    50m  2:14.93 
397  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  TRITON V    50m  2:11.59 
120  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HERNING    50m  2:08.07 
355  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  2:10.72 
413  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    50m  2:11.95 
238  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    50m  2:15.62 
295  Clara Neumann  2001  0164AC  SK-SYD    50m  2:16.76 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark