2020-01-28   17:31:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer  Indledende (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
67  Mikkel Steffensen  1999  9933AH  FR.SUND    50m  2:58.01 
507  Jakob Forsberg  2000  0053AM  HELSINGE    50m  2:54.05 
42  Asger Flytkjær-Hansen  2000  0097AP  HASLEV    50m  2:55.69 
218  Karl Meisner-Jensen  1999  9927AF  NORD    50m  3:28.05 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
475  Mads Skøde Hansen  1999  9925AK  VI39    50m  2:52.26 
65  Oliver Larsen  2000  0093AS  FR.SUND    50m  2:49.72 
448  Thorbjørn Udby Hansen  2000  0017AO  AUNING    50m  2:49.26 
167  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    50m  2:47.54 
Magnus Gertz  2000  0053AQ  AGF    50m  2:47.94 
469  Andreas Norup  1999  9927AP  VAT CPH-MK    50m  2:49.49 
183  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  KØGE    50m  2:50.22 
157  Viktor Bull Kramer  2000  0079AF  HORSENS    50m  2:52.31 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    50m  2:44.76 
297  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  STRUER    50m  2:43.99 
185  Jacob Holm  2000  0011AE  KØGE    50m  2:43.82 
508  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    50m  2:42.73 
134  Andreas Foverskov  1999  9969AN  HOLBÆK    50m  2:42.85 
254  Benjamin Mads Andresen  2000  0069AJ  OSK    50m  2:43.82 
449  Andreas Hougaard  2000  0007AO  AUNING    50m  2:44.07 
285  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    50m  2:45.78 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Jonas Ejby  2000  0063AJ  NYBORG    50m  2:40.10 
452  Mathias Yu Fagerberg  2000  0069AI  ISHØJ    50m  2:37.58 
119  Toke Michaelsen  1999  9933AJ  HERNING    50m  2:33.47 
36  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  2:28.68 
28  Jonas Hyllested  1999  9955AB  GLADSAXE    50m  2:30.63 
352  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    50m  2:35.59 
154  Nicklas Steen Hansen  1999  9905AI  HORSENS    50m  2:39.02 
441  Mikkel Kirkegaard  1999  9939AI  SILKEBORG    50m  2:41.93 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
485  Nikolai Hougaard  1999  9967AF  STT    50m  2:39.83 
63  André Goldberg Ballerini  1999  9955AI  FR.SUND    50m  2:36.54 
89  Emil Knudsen  1999  9975AO  HSK    50m  2:30.67 
481  Mikkel Salmansen  2000  0043AD  VI39    50m  2:28.18 
225  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    50m  2:29.83 
34  Thor Nilsson Pedersen  2000  0081AB  GLADSAXE    50m  2:33.75 
287  Pierre Høgenhaug  1999  9939AJ  SØLLERØD    50m  2:38.89 
399  Jakob Juul  2000  0015AK  TRITON V    50m  2:41.80 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
339  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    50m  2:39.56 
423  Morten Due Nielsen  1999  9995AF  AALBORG    50m  2:36.09 
338  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  2:30.66 
55  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    50m  2:24.45 
195  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  2:29.65 
506  Oliver Christiansen  1999  9903AN  HELSINGE    50m  2:33.47 
149  Esben Vad Arentoft  1999  9957AR  HORSENS    50m  2:38.42 
96  Lucas Hoffmann  2000  0085AO  HELSINGØR    50m  2:41.32 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark