2020-01-25   08:55:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

14_S
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
195  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  2:10.65   
280  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  2:11.69   
142  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  50 m  2:14.52   
336  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  2:14.92   
353  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  50 m  2:15.33   
181  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  50 m  2:16.02   
487  Immerkjær Mathias  1999  STT  9961AF  50 m  2:16.43   
421  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  2:17.53   
82  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  2:17.71   
10  20  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  2:18.55   
11  396  Hansen Andreas  2000  TRITON V  0089AH  50 m  2:18.75   
12  485  Hougaard Nikolai  1999  STT  9967AF  50 m  2:18.85   
13  86  Oxenvad Frederik  1999  HSK  9949AR  50 m  2:19.32   
14  135  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  2:19.32   
15  491  Petersen Frederik Hatting  2000  STT  0071AC  50 m  2:19.39   
16  455  Jørgensen Jacob Funch  1999  TUNE  9951AG  50 m  2:19.55   
17  442  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  2:19.97   
18  346  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  2:20.84   
19  452  Fagerberg Mathias Yu  2000  ISHØJ  0069AI  50 m  2:21.04   
20  160  Schmidt Sander  1999  HORSENS  9949AD  50 m  2:21.66   
21  251  Frederiksen Thomas  2000  ODDER  0089AG  50 m  2:22.71   
22  85  Kristensen Victor  1999  HSK  9915AS  50 m  2:22.84   
23  312  Meng Lucas Alexander  2000  KVIK  0003AC  50 m  2:23.36   
24  236  Johansen Emil  1999  ROSKILDE  9935AB  50 m  2:24.25   
25  436  Mikkelsen Matthias Bach  2000  KOLDING  0029AM  50 m  2:24.66   
26  459  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  50 m  2:24.70   
27  108  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  50 m  2:24.76   
28  258  Pedersen Thorstein Godske  2000  OSK  0043AN  50 m  2:25.26   
29  200  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  50 m  2:26.39   
30  234  Biørrith Daniel C.  1999  ROSKILDE  9945AI  50 m  2:27.38   
31  171  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  50 m  2:27.51   
32  297  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  50 m  2:27.60   
33  289  Nørgaard Alexander Aslak  2000  SØLLERØD  0053AE  50 m  2:27.76   
34  461  Grønnegaard Rasmus  2000  RINGE  0027AB  50 m  2:27.76   
35  211  Hjort Anton Borg  2000  LYSENG  0065AO  50 m  2:28.00   
36  405  Birn Magnus Boldrup  2000  SKOVBAKKEN  0061AJ  50 m  2:29.28   
37  201  Mogensen Anders Blix  2000  LYNGBY  0045AG  50 m  2:30.21   
38  184  Hansen Thor B.  2000  KØGE  0097AA  50 m  2:31.10   
39  434  Jørgensen Andreas  2000  KOLDING  0057AI  50 m  2:31.20   
40  50  Christensen Oliver  2000  ESBJERG  0025AF  50 m  2:31.22   
41  190  Bitzer Kasper  2000  KORSØR  0079AK  50 m  2:35.41   
42  35  Presskorn Frederik  2000  GLADSAXE  0061AB  50 m  2:37.37   
43  494  Langvad Rasmus  2000  GSK  0045AD  50 m  2:39.31   
44  267  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  50 m  2:42.08   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark