2020-01-25   09:38:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

30_S
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
206  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  1:54.09   
55  Gadgaard Mikkel  1999  ESBJERG  9923AA  50 m  1:56.89   
502  Jørgensen Christian Holm  1999  ESBJERG  9973AK  50 m  1:57.15   
503  Olesen Michael Terp  1999  ESBJERG  9917AA  50 m  1:57.90   
473  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  1:58.15   
324  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  50 m  1:58.20   
161  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  50 m  1:59.15   
264  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  1:59.43   
314  Storm Lukas  1999  KVIK  9977AA  50 m  1:59.45   
10  466  Hansen Marcus Dan  1999  VAT CPH-MK  9965AB  50 m  1:59.84   
11  487  Immerkjær Mathias  1999  STT  9961AF  50 m  2:00.00   
12  280  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  2:00.03   
13  187  Nielsen Mathias  1999  KØGE  9905AH  50 m  2:00.59   
14  19  Vestergaard Andreas  1999  HOVEDSTAD  9997AG  50 m  2:00.95   
15  320  Yde Gustav  2000  S 68  0093AA  50 m  2:01.63   
16  37  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  2:01.66   
17  490  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  50 m  2:01.71   
18  323  Gram-Lange Jonas  1999  SK-SYD  9971AD  50 m  2:02.12   
19  310  Hedegaard Emil  1999  KVIK  9905AA  50 m  2:02.22   
20  458  Broholm Oliver  1999  RINGE  9987AD  50 m  2:02.26   
21  88  Berg Magnus Stender  1999  HSK  9939AF  50 m  2:02.32   
22  74  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  50 m  2:02.43   
23  225  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  2:02.83   
24  160  Schmidt Sander  1999  HORSENS  9949AD  50 m  2:03.13   
25  343  Møldrup Marius  1999  TRITON B  9977AI  50 m  2:03.54   
26  399  Juul Jakob  2000  TRITON V  0015AK  50 m  2:03.57   
27  286  Andersen Christian  1999  SØLLERØD  9913AH  50 m  2:03.82   
28  Kirkeby August Stamp  1999  AGF  9929AM  50 m  2:03.95   
29  118  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  50 m  2:04.01   
30  465  Korsgaard August  1999  RINGE  9981AP  50 m  2:04.56   
31  287  Høgenhaug Pierre  1999  SØLLERØD  9939AJ  50 m  2:04.76   
32  316  Svendsen Simon Krøyer  1999  KVIK  9961AA  50 m  2:04.79   
33  133  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  2:04.89   
34  221  Kristensen Tais Andkjær  1999  NYBORG  9987AB  50 m  2:04.92   
35  409  Brønnicke Philip Krogh  2000  VORDINGB  0075AI  50 m  2:04.95   
36  442  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  2:05.08   
37  347  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  2:05.70   
38  345  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  2:05.80   
39  103  Kiss Christopher  1999  HERLEV  9935AJ  50 m  2:05.93   
40  186  Larsen Benjamin Ørnebjerg  2000  KØGE  0087AC  50 m  2:05.93   
41  479  Mariegaard Valdemar  1999  VI39  9969AF  50 m  2:06.02   
42  248  Sørensen Mads  2000  OSLF  0097AC  50 m  2:06.24   
43  132  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m  2:06.40   
44  245  Bui Andreas  2000  OSLF  0031AJ  50 m  2:06.58   
45  266  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  2:06.95   
46  174  Wolf Søren  2000  IHF  0077AL  50 m  2:07.04   
47  317  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  2:07.06   
48  83  Weiss Frederik  1999  GENTOFTE  9913AB  50 m  2:07.18   
49  492  Sørensen Daniel  1999  STT  9901AD  50 m  2:07.30   
50  10  Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  50 m  2:07.31   
51  85  Kristensen Victor  1999  HSK  9915AS  50 m  2:07.43   
52  176  Andersen Oliver H.  1999  KALUNDBORG  9971AA  50 m  2:07.71   
53  172  Rappenborg Marcus  1999  HVIDOVRE  9959AP  50 m  2:07.85   
54  236  Johansen Emil  1999  ROSKILDE  9935AB  50 m  2:08.40   
55  45  Østergaard Kristoffer  1999  DURUP  9947AK  50 m  2:08.42   
56  179  Møller Mads  2000  KALUNDBORG  0041AM  50 m  2:08.46   
57  151  Fenger Alexander  1999  HORSENS  9925AT  50 m  2:08.70   
58  196  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  50 m  2:08.93   
59  173  Izhar-Larsen Dan  1999  IHF  9985AR  50 m  2:08.96   
60  440  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  2:09.07   
61  201  Mogensen Anders Blix  2000  LYNGBY  0045AG  50 m  2:09.36   
62  256  Burgaard Malthe  2000  OSK  0071AA  50 m  2:09.79   
63  408  Reimer Johan  2000  SKOVBAKKEN  0015AH  50 m  2:10.70   
64  207  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  50 m  2:11.74   
65  443  Riisgaard Jens  2000  SILKEBORG  0029AB  50 m  2:11.74   
66  402  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  50 m  2:11.76   
67  211  Hjort Anton Borg  2000  LYSENG  0065AO  50 m  2:11.89   
68  247  Rasmussen Christian  2000  OSLF  0039AB  50 m  2:11.91   
69  40  Compen Emil  2000  HASLEV  0037AC  50 m  2:12.14   
70  181  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  50 m  2:12.84   
71  87  Christiansen Thomas  1999  HSK  9957AO  50 m  2:13.87   
72  105  Lange Markus Julian  2000  HERLEV  0017AJ  50 m  2:14.23   
73  364  Dahl Alexander  2000  THISTED  0021AJ  50 m  2:15.32   
74  209  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  50 m  2:15.79   
75  13  Bugge August  2000  HOVEDSTAD  0091AI  50 m  2:15.84   
76  488  Kawiani Sipan  2000  STT  0013AC  50 m  2:16.53   
77  111  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  50 m  2:16.82   
78  59  Mose Jakob  2000  ESBJERG  0029AF  50 m  2:17.99   
79  191  Frandsen Anders Dam  2000  KORSØR  0051AN  50 m  2:20.55   
80  90  Uldal Steffen Vesterø  1999  HSK  9909AR  50 m  2:24.75   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark