2021-03-08   23:00:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
 
Løb 3, 400m Medley Damer  Indledende (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
224  Maria Andersen  2002  0222AP  RINGSTED    50m  6:04.45 
210  Olivia Olivarius Vølund  2002  0278AD  LYNGBY    50m  6:03.52 
17  Silke Siff Larsson  2002  0268AJ  HOVEDSTAD    50m  6:04.36 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
226  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  6:01.44 
309  Anika Hedegaard  2002  0266AA  KVIK    50m  5:58.08 
418  Mitzi D. Jensen  2002  0298AB  AALBORG    50m  5:57.28 
298  Katarina Holse  2002  0228AC  SVENDBORG    50m  5:57.35 
432  Julie Frisch Hoff  2002  0288AH  HØRSHOLM    50m  5:58.44 
428  Lea Serup Schøn  2002  0266AI  AALBORG    50m  6:01.72 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
337  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    50m  5:56.01 
217  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    50m  5:54.11 
159  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    50m  5:49.47 
341  Josefine H. Lundstrøm  2001  0158AD  TRITON B    50m  5:49.38 
401  Helene Marie Andersen  2001  0112AY  VIBORG    50m  5:49.44 
414  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  0204AU  AALBORG    50m  5:52.65 
33  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  5:55.10 
495  Ida T Mose  2002  0242AK  GSK    50m  5:56.38 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
417  Line Sloth Holm  2001  0198AO  AALBORG    50m  5:48.51 
Julie Nykvist Jensen  2001  0176AR  AGF    50m  5:45.72 
334  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    50m  5:43.91 
75  SIF Nikoline Madsen  2001  0122AQ  GENTOFTE    50m  5:43.58 
43  Emilie Krog  2002  0224AU  DURUP    50m  5:43.77 
198  Maria Borre Jacobsen  2001  0166AR  LYNGBY    50m  5:44.84 
419  Stefanie Brun Koch  2001  0196AC  AALBORG    50m  5:48.04 
406  Ida Bøgh Hald  2001  0184AX  SKOVBAKKEN    50m  5:48.58 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
349  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    50m  5:41.24 
164  Jamilla Bistrup  2001  0124AC  HVIDOVRE    50m  5:40.28 
277  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  5:39.96 
363  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    50m  5:38.63 
333  Caroline Camilla Castella  2001  0144BA  TRITON B    50m  5:39.34 
454  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  0154AJ  TUNE    50m  5:40.08 
325  Louise Hvarre  2001  0156AN  TEMPO    50m  5:40.51 
246  Silja Ösp Logadottir  2001  0192AG  OSLF    50m  5:42.23 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
242  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  SLANGERUP    50m  5:37.47 
188  Pernille Pedersen  2001  0134AC  KØGE    50m  5:35.55 
153  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    50m  5:33.12 
223  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  5:32.09 
273  Camille Erichsen  2001  0192AC  BIRKERØD    50m  5:33.01 
180  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    50m  5:33.61 
237  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    50m  5:36.71 
370  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  5:38.36 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
478  Mathilde Laugesen  2001  0176AL  VI39    50m  5:30.01 
170  Josefine Brosbøl Olsen  2001  0136AA  HVIDOVRE    50m  5:23.04 
407  Line Johannsen  2001  0146AN  SKOVBAKKEN    50m  5:16.28 
271  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERØD    50m  5:06.05 
413  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    50m  5:13.34 
232  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  5:20.06 
284  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    50m  5:29.46 
268  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  5:30.45 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Signe Fich Hansen  2002  0248AC  HOVEDSTAD    50m  5:29.87 
427  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    50m  5:22.26 
308  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    50m  5:15.05 
305  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK    50m  5:05.72 
274  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  5:12.39 
331  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    50m  5:16.67 
169  Laura Lange  2001  0132AT  HVIDOVRE    50m  5:27.79 
348  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    50m  5:30.34 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner