2021-03-08   21:55:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
 
Løb 4, 400m Medley Herrer  Indledende (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
488  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    50m  5:28.32 
431  Mads L. Werther  2000  0045AF  AALBORG    50m  5:27.90 
267  Christian K. Jensen  2000  0099AD  ALLERØD    50m  5:28.21 
35  Frederik Presskorn  2000  0061AB  GLADSAXE    50m  5:28.33 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
443  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    50m  5:24.19 
494  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    50m  5:23.73 
13  August Bugge  2000  0091AI  HOVEDSTAD    50m  5:20.24 
350  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    50m  5:18.28 
435  Kasper Jørgensen  2000  0027AJ  KOLDING    50m  5:19.23 
279  Kristian Torp  2000  0083AC  BIRKERØD    50m  5:23.55 
130  Mads Alnor  2000  0005AM  HEI    50m  5:24.06 
53  Oliver Frøsig  2000  0021AG  ESBJERG    50m  5:27.52 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Thor B. Hansen  2000  0097AA  KØGE    50m  5:14.82 
171  Jakob Petersen  1999  9941AD  HVIDOVRE    50m  5:13.00 
299  Oliver Phil Langsted  1999  9925AO  SVENDBORG    50m  5:10.55 
353  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    50m  5:10.30 
David Hjort  2000  0009AI  AGF    50m  5:10.38 
248  Mads Sørensen  2000  0097AC  OSLF    50m  5:11.86 
459  Kristoffer Desmareth  2000  0049AC  RINGE    50m  5:13.38 
185  Jacob Holm  2000  0011AE  KØGE    50m  5:17.73 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Alexander Fenger  1999  9925AT  HORSENS    50m  5:09.68 
142  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    50m  5:08.24 
103  Christopher Kiss  1999  9935AJ  HERLEV    50m  5:08.06 
317  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    50m  5:07.07 
86  Frederik Oxenvad  1999  9949AR  HSK    50m  5:07.57 
19  Andreas Vestergaard  1999  9997AG  HOVEDSTAD    50m  5:08.24 
286  Christian Andersen  1999  9913AH  SØLLERØD    50m  5:08.42 
312  Lucas Alexander Meng  2000  0003AC  KVIK    50m  5:10.04 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Mads Møller  2000  0041AM  KALUNDBORG    50m  5:06.57 
345  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  5:04.77 
140  Casper Christiansen  2000  0083AQ  HOLSTEBRO    50m  5:02.65 
479  Valdemar Mariegaard  1999  9969AF  VI39    50m  5:02.14 
10  Jonas Hørslev Sørensen  1999  9939AD  AGF    50m  5:02.63 
221  Tais Andkjær Kristensen  1999  9987AB  NYBORG    50m  5:03.94 
289  Alexander Aslak Nørgaard  2000  0053AE  SØLLERØD    50m  5:04.78 
347  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  5:06.97 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
20  Linus Koefoed Weiss  1999  9969AJ  HOVEDSTAD    50m  5:00.90 
176  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    50m  4:59.64 
320  Gustav Yde  2000  0093AA  S 68    50m  4:54.43 
264  Anton Borring Andersen  1999  9919AD  ALLERØD    50m  4:43.58 
339  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    50m  4:51.98 
442  Markus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    50m  4:56.31 
346  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    50m  5:00.47 
82  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  5:01.59 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  Frederik Palmø  2000  0059AA  HOLBÆK    50m  5:00.58 
409  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  VORDINGB    50m  4:56.78 
266  Emil Engels Henriksen  1999  9937AD  ALLERØD    50m  4:53.80 
114  Magnus B. Høgild  1999  9959AD  HERNING    50m  4:35.91 
396  Andreas Hansen  2000  0089AH  TRITON V    50m  4:50.94 
74  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  4:55.95 
116  Søren B. Jeppesen  1999  9913AP  HERNING    50m  4:59.82 
37  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  5:01.39 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner