2021-03-09   00:08:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer  Indledende (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
477  Sofie Hertzberg  2002  0262AK  VI39    50m  3:11.52 
357  Laura Lyngbye Nybroe  2002  0272AL  VEST    50m  3:10.77 
117  Alberte Schnieber Klausen  2002  0224AT  HERNING    50m  3:09.73 
450  Maiken Hougaard  2002  0282AM  AUNING    50m  3:10.11 
94  Sofie Villum Færch  2002  0286AQ  HELSINGØR    50m  3:11.37 
95  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    50m  3:31.62 
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Regitze Lyngfeldt  2002  0286AC  HELSINGØR    50m  3:09.46 
102  Maja Egebjerg Brast  2002  0206AF  HERLEV    50m  3:08.49 
337  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    50m  3:07.64 
301  Anna Bredal Storgaard  2002  0228AF  SVENDBORG    50m  3:06.68 
415  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  3:07.35 
277  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  3:07.91 
107  Sofie Boesgaard Weber  2002  0278AK  HERLEV    50m  3:08.92 
199  Mathilde van der Linden  2002  0208AE  LYNGBY    50m  3:09.63 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Bjørk Nelsing Petersen  2002  0264AE  GENTOFTE    50m  3:06.18 
215  Victoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    50m  3:04.81 
21  Amalije Kristensen  2002  0212AX  BSK08    50m  3:04.72 
26  Camilla Friis  2001  0146AV  GLADSAXE    50m  3:04.14 
38  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  0286AK  GLADSAXE    50m  3:04.27 
222  Maria Bredal Larsen  2002  0258AP  NYBORG    50m  3:04.75 
510  Karoline Weltz Jørgensen  2002  0276AR  ERRITSØ    50m  3:05.16 
400  Astrid Nielsen  2002  0276AO  TRITON V    50m  3:06.26 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Sascha Lausten  2002  0202AJ  HERNING    50m  3:03.79 
214  Sophia Lindegaard  2001  0132AV  NAKSKOV    50m  3:03.54 
474  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  VI39    50m  3:02.97 
109  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    50m  3:02.73 
61  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    50m  3:02.88 
164  Jamilla Bistrup  2001  0124AC  HVIDOVRE    50m  3:03.51 
486  Xandra Huryn  2001  0138AB  STT    50m  3:03.56 
25  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    50m  3:04.04 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Line Gertz  2001  0156AT  AGF    50m  3:02.17 
371  Therese Jetsmark Geiker  2001  0162AD  TVS IF    50m  3:01.75 
17  Silke Siff Larsson  2002  0268AJ  HOVEDSTAD    50m  3:01.52 
313  Victoria Martensen Norden  2001  0196AD  KVIK    50m  3:01.28 
429  Helena M. S. Sørensen  2001  0118AJ  AALBORG    50m  3:01.43 
493  Alberte R. Jakobsen  2001  0138AC  GSK    50m  3:01.68 
27  Cassandra L. L. Hansen  2002  0226AM  GLADSAXE    50m  3:01.90 
433  Emma Hjort Kaas  2002  0278AE  HØRSHOLM    50m  3:02.20 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
359  Sibel Simonsen  2001  0176AP  ST-NEPTUN    50m  3:00.70 
18  Charlotte Malberg  2002  0276AC  HOVEDSTAD    50m  3:00.35 
483  Victoria Vorm  2001  0104AF  VI39    50m  2:59.72 
110  Amalie Frederiksen  2001  0182AP  HERLUFSHOL    50m  2:59.09 
106  Katharina N Møller  2001  0122AI  HERLEV    50m  2:59.29 
237  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    50m  3:00.18 
12  Emilie Bast  2002  0252AD  HOVEDSTAD    50m  3:00.53 
414  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  0204AU  AALBORG    50m  3:01.23 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
456  Mette S. Køhler  2001  0192AK  TUNE    50m  2:58.81 
257  Christine Nielsen  2001  0188AI  OSK    50m  2:58.19 
29  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  GLADSAXE    50m  2:57.77 
354  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    50m  2:56.60 
439  Esther Flø  2001  0108AR  SILKEBORG    50m  2:57.25 
369  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    50m  2:58.04 
333  Caroline Camilla Castella  2001  0144BA  TRITON B    50m  2:58.66 
113  Laura Gam  2001  0192AQ  HERNING    50m  2:58.89 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
52  Jannie Eickhardt  2001  0134AI  ESBJERG    50m  2:53.66 
235  Frederikke Echardt  2002  0274AG  ROSKILDE    50m  2:51.74 
437  Caroline Bo Nielsen  2001  0174AL  KOLDING    50m  2:46.63 
271  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERØD    50m  2:37.64 
126  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    50m  2:43.94 
76  Maria Munch-Menzer  2001  0132AG  GENTOFTE    50m  2:48.63 
150  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  2:52.63 
193  Sarah Daly  2001  0138AX  LYNGBY    50m  2:56.17 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
425  Victoria Haahr Pallesen  2002  0226AC  AALBORG    50m  2:53.32 
192  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    50m  2:51.47 
152  Michelle Franow  2001  0102AH  HORSENS    50m  2:45.14 
269  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  BIRKERØD    50m  2:37.59 
14  Mathilde Hager  2001  0154AB  HOVEDSTAD    50m  2:41.39 
407  Line Johannsen  2001  0146AN  SKOVBAKKEN    50m  2:48.50 
344  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    50m  2:52.44 
136  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBÆK    50m  2:55.78 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    50m  2:52.69 
188  Pernille Pedersen  2001  0134AC  KØGE    50m  2:51.20 
288  Josephine Kruse  2002  0242AQ  SØLLERØD    50m  2:43.98 
305  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK    50m  2:37.53 
340  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  2:40.39 
467  Mille Bruun Høvring  2001  0156AG  VAT CPH-MK    50m  2:48.42 
153  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    50m  2:52.09 
398  Michelle Jatta  2001  0116AR  TRITON V    50m  2:55.17 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner