Ohjelma Sum-Sim 2015
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Gren 34, 200m Bröstsim Pojkar |
Sponsor: OLKA Sportresor AB |
15 år och yngre: Anton Lagerqvist (1991) 2:24.48 2006 FM: Daniel Räisänen 2:24.68 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 2:17.52 2012 FM: Teodor Widerberg 2:25.84 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 321 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 2:28.84 | |
2 | 208 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | 2:32.21 | |
3 | 18 | Dijkhuizen Gijs | 2000 | VÄSTERÅS | AL8300 | 50 m | 2:32.36 | |
4 | 607 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | AM5300 | 50 m | 2:33.67 | |
5 | 97 | Robertsson Oskar | 2000 | UDDEVALLA | AE6100 | 50 m | 2:39.02 | |
6 | 473 | Ljunghusen Linus | 2000 | POSEIDON | AT6900 | 50 m | 2:39.64 | |
7 | 489 | Chen Philip | 2000 | S 71 | AC4700 | 50 m | 2:39.99 | |
8 | 401 | Någård Daniel | 2001 | MASS | AE0701 | 50 m | 2:40.45 | |
9 | 333 | Widerberg Gunnar | 2000 | SK LAXEN | AG3700 | 50 m | 2:41.17 | |
10 | 729 | Torlakovic Edvin | 2001 | VÄSTERVIK | AG5301 | 50 m | 2:41.58 | |
11 | 2 | Edvardsson Albin | 2000 | ALINGSÅS | AN1300 | 50 m | 2:42.57 | |
12 | 564 | Tufvesson Sebastian | 2000 | SKK | AJ5100 | 50 m | 2:42.88 | |
13 | 176 | Ålenius Marcus | 2001 | GÄVLE SS | AQ6901 | 50 m | 2:42.96 | |
14 | 323 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 2:43.16 | |
15 | 44 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | AE9501 | 50 m | 2:43.25 | |
16 | 409 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | AB2500 | 50 m | 2:43.35 | |
17 | 569 | Balkerud Felix | 2001 | SUNDSVALL | AH1301 | 50 m | 2:43.56 | |
18 | 140 | Arvidsson Jonathan | 2000 | ELFSBORG | AE1900 | 50 m | 2:44.19 | |
19 | 329 | Gustavsson Julius | 2002 | SK LAXEN | AD0102 | 50 m | 2:44.35 | |
20 | 294 | Nylén Alexander | 2000 | KARLSKO SF | AD4300 | 50 m | 2:45.36 | |
21 | 3 | Hyvönen Elias | 2000 | ALINGSÅS | AA7700 | 50 m | 2:45.76 | |
22 | 300 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 50 m | 2:46.21 | |
23 | 584 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | SK SYDSIM | AH1300 | 50 m | 2:46.51 | |
24 | 210 | Segerlund Måns | 2000 | HS | AH1900 | 50 m | 2:46.55 | |
25 | 299 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | AF5901 | 50 m | 2:46.63 | |
26 | 393 | Eriksson Harald | 2000 | MASS | AO3700 | 50 m | 2:46.67 | |
27 | 689 | Josefson Erik | 2000 | VARBERG | AG2500 | 50 m | 2:46.88 | |
28 | 666 | Simic Victor | 2000 | TÄBY SIM | AD5500 | 50 m | 2:46.91 | |
29 | 652 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 2:47.50 | |
30 | 637 | Annergren Fredrik | 2001 | TUREBERG | AC8301 | 50 m | 2:47.71 | |
31 | 259 | Egelrud Filip | 2000 | JÖNKÖPING | AC4900 | 25 m | 2:34.25 | |
32 | 43 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 25 m | 2:36.10 |
16 - 17 år |
1 | 664 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 2:20.34 | |
2 | 216 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 2:25.84 | |
3 | 428 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | AJ6998 | 50 m | 2:29.76 | |
4 | 337 | Andersson Tom | 1998 | LASS | AK2598 | 50 m | 2:31.28 | |
5 | 454 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 2:31.77 | |
6 | 592 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 2:32.64 | |
7 | 395 | Häyhänen Marco | 1999 | MASS | AD7999 | 50 m | 2:32.93 | |
8 | 157 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | AN2198 | 50 m | 2:33.76 | |
9 | 521 | Lövgren Albin | 1999 | SKÖVDE SS | AC0199 | 50 m | 2:34.12 | |
10 | 20 | Eklund Jesper | 1998 | VÄSTERÅS | AJ0198 | 50 m | 2:34.16 | |
11 | 710 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 50 m | 2:35.05 | |
12 | 703 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 50 m | 2:35.98 | |
13 | 469 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 2:36.54 | |
14 | 225 | Norén Vosfeldt Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | AH9599 | 50 m | 2:36.58 | |
15 | 606 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 50 m | 2:36.82 | |
16 | 159 | Kadic Eldin | 1999 | ESKILSTUNA | AG5199 | 50 m | 2:37.60 | |
17 | 312 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | AM4999 | 50 m | 2:38.03 | |
18 | 391 | Linnér Simon | 1999 | MOTALA SS | AE1999 | 50 m | 2:38.37 | |
19 | 604 | Antlöv Filip | 1998 | SÖDERTÖRN | AE5998 | 50 m | 2:39.24 | |
20 | 651 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 25 m | 2:26.61 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2015 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 20:41 |