2019-11-16   22:40:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y 
Sponsor: Remember Me 
15 år och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Mölndals ASS 8:34.61 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
281  Jönköpings SS  2000  JÖNKÖPING    50 m  8:34.28   
255  Järfälla S  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  8:40.54   
617  Södertörns SS  2000  SÖDERTÖRN    50 m  8:42.93   
439  SK Neptun  2000  SK NEPTUN    50 m  8:51.16   
223  Helsingborgs S  2000  HS    50 m  8:53.80   
414  Mölndals ASS  2000  MASS    50 m  8:54.41   
627  SK Triton  2000  SK TRITON    50 m  8:55.45   
669  Täby S  2001  TÄBY SIM    50 m  8:56.55   
Alingsås SLS  2000  ALINGSÅS    50 m  9:03.04   
10  580  Sundsvalls SS  2000  SUNDSVALL    50 m  9:03.15   
11  686  Upsala S  2000  UPSALA S    50 m  9:04.40   
12  82  SK Ägir  2000  SK ÄGIR    50 m  9:05.77   
13  306  Karlstads SS  2001  KARLSTAD    50 m  9:08.69   
14  568  Stockholms KK  2000  SKK    50 m  9:08.88   
15  348  Linköpings ASS  2000  LASS    50 m  9:09.16   
16  379  Malmö KK  2002  MKK    50 m  9:09.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
2_S
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y 
Sponsor: Combitech AB 
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Helsingborgs S 9:06.66 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
419  Mölndals ASS  2000  MASS    50 m  9:00.23   
436  SK Neptun  2000  SK NEPTUN    50 m  9:08.02   
566  Stockholms KK  2000  SKK    50 m  9:08.64   
249  Järfälla S  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  9:11.45   
104  Trelleborgs S  2000  TRELLEBORG    50 m  9:12.86   
220  Helsingborgs S  2000  HS    50 m  9:13.11   
600  Södertälje SS  2000  SÖDERTÄLJE    50 m  9:13.25   
30  Västerås SS  2000  VÄSTERÅS    50 m  9:21.34   
579  Sundsvalls SS  2000  SUNDSVALL    50 m  9:22.56   
10  379  Malmö KK  2002  MKK    50 m  9:23.21   
11  634  Trollhättans SS  2000  TROLLHÄTTA    50 m  9:25.21   
12  221  Helsingborgs S Lag 2  2000  HS    50 m  9:25.26   
13  186  Göteborg S  2000  GÖTEBORG    50 m  9:27.46   
14  150  SK Elfsborg  2000  ELFSBORG    50 m  9:27.68   
15  131  Stockholmspolisens IF SF  2000  SPIF SF    50 m  9:28.02   
16  672  Täby S  2000  TÄBY SIM    50 m  9:28.89   
17  497  S 71  2000  S 71    50 m  9:29.02   
18  476  SK Poseidon  2000  POSEIDON    50 m  9:29.16   
19  615  Södertörns SS  2000  SÖDERTÖRN    50 m  9:31.62   
20  349  Linköpings ASS  2000  LASS    50 m  9:32.18   
21  712  Väsby SS  2001  VÄSBY SS    50 m  9:32.63   
22  69  Örebro SA  2002  ÖSA    50 m  9:32.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
3_S
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
17 år och yngre: Jönköpings SS 7:45.27 2014 FM: Jönköpings SS 7:45.27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
222  Helsingborgs S  1998  HS    50 m  8:03.50   
379  Malmö KK  2002  MKK    50 m  8:13.01   
678  Täby S  1998  TÄBY SIM    50 m  8:19.58   
327  Landskrona SS  1998  LANDSKRONA    50 m  8:20.13   
132  Stockholmspolisens IF SF  1998  SPIF SF    50 m  8:21.31   
601  Södertälje SS  1998  SÖDERTÄLJE    50 m  8:24.56   
252  Järfälla S  1998  JÄRFÄLLA S    50 m  8:28.21   
161  Eskilstuna SK  1998  ESKILSTUNA    50 m  8:30.66   
303  Karlstads SS  1998  KARLSTAD    50 m  8:31.90   
10  411  Mölndals ASS  1998  MASS    50 m  8:32.09   
11  437  SK Neptun  1998  SK NEPTUN    50 m  8:32.99   
12  48  Ystads SS  1998  YSTADS SS    50 m  8:33.91   
13  478  SK Poseidon  1998  POSEIDON    50 m  8:35.44   
14  152  SK Elfsborg  1998  ELFSBORG    50 m  8:36.05   
15  60  Ängelholms SS  2001  ÄNGELHOLM    50 m  8:37.71   
16  547  Spårvägen SF  1998  SPÅRVÄGEN    50 m  8:40.38   
17  567  Stockholms KK  1998  SKK    50 m  8:42.56   
18  347  Linköpings ASS  1998  LASS    50 m  8:43.49   
19  616  Södertörns SS  1998  SÖDERTÖRN    50 m  8:45.31   
20  35  Växjö SS  1999  VÄXJÖ SS    50 m  8:48.11   
21  723  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    50 m  8:48.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
4_S
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17 
Sponsor: OLKA Sportresor AB 
17 år och yngre: Väsby SS 8:26.87 2013 FM: Järfälla S 8:44.06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
219  Helsingborgs S  1998  HS    50 m  8:44.09   
626  SK Triton  1998  SK TRITON    50 m  8:50.10   
114  Strängnäs SK  1998  STRÄNGNÄS    50 m  8:52.58   
273  Jönköpings SS  1998  JÖNKÖPING    50 m  8:53.06   
539  Spårvägen SF  1998  SPÅRVÄGEN    50 m  8:58.43   
578  Sundsvalls SS  1998  SUNDSVALL    50 m  8:58.71   
526  Skövde SS  2001  SKÖVDE SS    50 m  9:05.19   
250  Järfälla S  1998  JÄRFÄLLA S    50 m  9:06.21   
288  Kalmar SS  1998  KALMAR SS    50 m  9:07.64   
10  128  Stockholmspolisens IF SF  1998  SPIF SF    50 m  9:08.29   
11  675  Täby S  1998  TÄBY SIM    50 m  9:10.32   
12  361  Ludvika SS  1998  LUDVIKA SS    50 m  9:11.45   
13  586  SK Sydsim  1998  SK SYDSIM    50 m  9:13.02   
14  276  Jönköpings SS Lag 2  1998  JÖNKÖPING    50 m  9:14.36   
15  717  Väsby SS  1998  VÄSBY SS    50 m  9:15.05   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
5_S
Gren 5, 400m Frisim Pojkar 
Sponsor: Remember Me 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
238  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  4:20.45   
300  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:23.74   
697  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  4:32.79   
217  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  4:36.62   
134  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  4:37.91   
329  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  4:39.43   
218  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  4:39.71   
44  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  4:40.51   
574  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  4:40.99   
10  197  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  4:41.05   
11  535  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  4:42.51   
12  498  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  4:43.04   
13  576  Starrin Love  2001  SUNDSVALL  AK9101  50 m  4:43.09   
14  377  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  50 m  4:43.96   
15  608  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  50 m  4:44.62   
16  236  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  4:53.27   
17  694  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  4:53.78   
18  241  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  4:56.64   
19  62  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  5:30.06   
20  611  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  4:31.45   
21  235  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  4:32.99   
15 år 
264  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  4:19.16   
146  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  4:20.92   
609  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  4:25.11   
246  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  4:26.47   
262  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  4:29.62   
102  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  4:30.93   
55  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  4:31.43   
623  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  4:32.74   
136  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  4:32.75   
10  597  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  4:33.53   
11  270  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  4:33.90   
12  122  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  50 m  4:35.00   
13  346  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  4:35.22   
14  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  50 m  4:37.18   
15  584  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  4:37.31   
16  392  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  4:39.13   
17  181  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  4:39.41   
18  511  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  4:39.64   
19  243  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  4:40.13   
20  247  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  4:42.49   
16 - 17 år 
618  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  4:05.24   
26  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:08.79   
56  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  4:08.87   
454  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:10.43   
396  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  4:11.34   
14  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  4:11.48   
244  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  4:14.47   
428  Lulek William  1998  SK NEPTUN  AJ6998  50 m  4:16.16   
376  Sodemann Elliot  1998  MKK  AX1598  50 m  4:17.23   
10  425  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  4:17.72   
11  639  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  4:19.62   
12  119  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  4:19.63   
13  201  Karlsborn Magnus  1998  HS  AJ3398  50 m  4:21.18   
14  215  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  4:21.51   
15  135  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  4:23.33   
16  40  Hart Eric  1998  YSTADS SS  AY1598  50 m  4:23.81   
17  373  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  4:24.49   
18  590  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  4:24.54   
19  633  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  4:25.03   
20  101  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  4:25.39   
21  202  Kroon Gustav  1998  HS  AM6398  50 m  4:25.82   
22  147  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  4:27.50   
23  521  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  4:11.88   
24  503  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  4:13.85   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim Flickor 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Forés 58.38 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
402  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  1:00.07   
642  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  1:01.28   
572  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  1:01.29   
598  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  1:01.79   
374  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  1:01.89   
263  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:01.96   
325  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:02.12   
17  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  1:02.41   
Tistrand Klara  2001  ALINGSÅS  AD9801  50 m  1:02.42   
10  340  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  1:02.44   
11  575  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:02.59   
12  556  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  1:02.60   
13  522  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  1:02.77   
14  467  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  1:02.82   
15  194  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  1:02.87   
16  492  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:02.97   
17  495  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:03.04   
18  57  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  1:03.07   
19  231  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  1:03.18   
20  298  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:03.28   
21  109  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  50 m  1:03.30   
22  507  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  1:03.35   
23  171  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  1:03.38   
24  123  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  1:03.39   
25  462  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  1:00.73   
26  334  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:01.20   
15 år 
596  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  59.35   
168  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  50 m  59.97   
295  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:01.12   
487  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:01.14   
398  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:01.29   
106  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:01.63   
661  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  1:01.73   
500  Hammar Astrid  2000  SALTSJÖB  AO8600  50 m  1:02.14   
520  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  50 m  1:02.38   
10  166  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  1:02.45   
11  240  Larsson Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  1:02.47   
12  512  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  1:02.47   
13  145  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  1:02.48   
14  138  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  1:02.51   
15  641  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  50 m  1:02.64   
16  561  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  50 m  1:02.65   
17  100  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  1:02.70   
18  593  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  50 m  1:02.84   
19  632  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  1:03.00   
20  630  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  50 m  1:03.11   
21  195  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  1:03.28   
22  461  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  1:03.34   
23  149  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:04.09   
24  203  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  1:04.27   
16 - 17 år 
620  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  57.91   
271  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  58.00   
284  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  58.60   
108  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  58.77   
214  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  58.85   
110  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  59.12   
519  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  59.61   
605  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  59.67   
538  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  59.69   
10  179  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:00.08   
11  704  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  1:00.14   
12  490  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:00.16   
13  324  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:00.25   
14  90  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  1:00.31   
15  124  Pettersson Ida  1999  SPIF SF  AP2699  50 m  1:00.45   
16  571  Hedlund Frida  1999  SUNDSVALL  AG5699  50 m  1:00.59   
17  343  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  50 m  1:00.60   
18  226  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:00.78   
19  265  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  1:00.83   
20  267  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  1:00.88   
21  692  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  1:01.49   
22  655  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  1:01.57   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
7_S
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar 
Sponsor: Lindströms Bil AB 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Räisänen 1:05.19 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
729  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  1:11.05   
176  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  50 m  1:13.57   
367  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  1:13.64   
401  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  50 m  1:14.36   
431  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  1:15.32   
329  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  1:15.99   
44  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  1:16.14   
299  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:16.50   
190  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  1:16.73   
10  569  Balkerud Felix  2001  SUNDSVALL  AH1301  50 m  1:16.74   
11  184  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  50 m  1:16.91   
12  235  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  1:17.42   
13  134  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  1:17.56   
14  444  Engström Elias  2001  NJURUNDA  AB0501  50 m  1:17.58   
15  368  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  1:17.66   
16  705  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  1:17.87   
17  708  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  50 m  1:17.92   
18  313  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  1:18.04   
19  552  Uddgren Carl  2001  SK STIMMET  AB1701  50 m  1:18.05   
20  662  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  50 m  1:18.12   
21  163  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  1:18.13   
22  429  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  50 m  1:18.62   
23  43  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  1:12.66   
24  637  Annergren Fredrik  2001  TUREBERG  AC8301  25 m  1:14.03   
25  218  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  25 m  1:14.13   
15 år 
607  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  1:08.03   
321  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:08.04   
18  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  1:08.90   
208  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:10.98   
489  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  1:11.85   
Edvardsson Albin  2000  ALINGSÅS  AN1300  50 m  1:12.20   
333  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  1:12.24   
Hyvönen Elias  2000  ALINGSÅS  AA7700  50 m  1:12.29   
246  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  1:12.60   
10  652  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  1:14.10   
11  727  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:14.18   
12  210  Segerlund Måns  2000  HS  AH1900  50 m  1:14.45   
13  97  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  1:14.66   
14  294  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  1:14.77   
15  564  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  50 m  1:15.05   
16  666  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  50 m  1:15.26   
17  584  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  1:15.32   
18  272  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  50 m  1:15.70   
19  140  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  50 m  1:15.98   
20  689  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  1:16.14   
21  323  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  1:16.37   
22  581  Emmanouilidis Georg  2000  SK SYDSIM  AG2100  50 m  1:16.73   
23  656  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  50 m  1:16.98   
24  452  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  1:17.01   
25  691  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  1:17.03   
26  173  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  50 m  1:17.04   
27  508  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  1:11.65   
28  468  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:12.61   
29  393  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  1:12.84   
16 - 17 år 
664  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  1:04.81   
56  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  1:06.37   
216  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  1:06.37   
469  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  1:08.66   
454  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  1:08.67   
337  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  1:08.94   
227  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  1:09.56   
225  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  1:10.00   
592  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  1:10.47   
10  157  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  1:10.49   
11  391  Linnér Simon  1999  MOTALA SS  AE1999  50 m  1:10.98   
12  710  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  1:11.12   
13  703  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  1:11.45   
14  395  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  50 m  1:11.48   
15  159  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  1:11.53   
16  537  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  1:11.57   
17  253  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  50 m  1:12.42  EFT 
18  312  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  1:12.59   
19  604  Antlöv Filip  1998  SÖDERTÖRN  AE5998  50 m  1:13.92   
20  553  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  1:14.28   
21  20  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:07.53   
22  651  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  1:07.62   
23  606  Filinau Alexej  1998  SÖDERTÖRN  AL3998  25 m  1:07.68   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
8_S
Gren 8, 200m Medley Flickor 
Sponsor: City Trollhättan 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
17  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  2:27.59   
263  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:28.42   
598  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  2:30.01   
205  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:31.57   
394  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:33.05   
642  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  2:35.00   
625  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  2:35.54   
523  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:35.57   
422  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  2:35.60   
10  182  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:36.24   
11  402  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  2:36.35   
12  53  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  2:36.70   
13  612  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  2:36.77   
14  698  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  2:36.97   
15  638  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  2:37.07   
16  85  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  2:37.34   
17  57  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  2:37.47   
18  492  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  2:37.49   
19  27  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:37.89   
20  175  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  2:37.89   
21  21  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  2:37.94   
22  209  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:37.96   
23  123  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  2:38.09   
24  231  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  2:38.09   
25  450  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  2:38.09   
26  366  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:38.26   
27  298  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  2:38.39   
28  28  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:27.54   
29  575  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  25 m  2:30.42   
15 år 
432  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  2:31.15   
487  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:31.30   
233  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  2:31.94   
565  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  50 m  2:32.56   
292  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  2:33.03   
106  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  2:33.63   
295  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  2:33.71   
358  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  2:34.40   
407  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:34.60   
10  100  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  2:34.78   
11  65  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:34.90   
12  121  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  2:35.46   
13  66  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  2:35.85   
14  199  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:35.96   
15  730  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  2:36.18   
16  470  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  2:36.26   
17  641  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  50 m  2:38.49   
18  491  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  2:38.62   
19  158  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:39.15   
20  596  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  2:26.42   
21  360  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  25 m  2:28.65   
22  435  Zibell Enya  2000  SK NEPTUN  BP2400  25 m  2:30.50   
23  141  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  2:30.62   
16 - 17 år 
198  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  2:21.91   
271  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  2:23.51   
170  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  2:25.57   
230  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  2:27.29   
13  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:27.32   
108  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:27.41   
110  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  2:28.91   
214  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  2:29.05   
237  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  2:29.98   
10  709  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:30.16   
11  466  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:30.91   
12  490  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:31.05   
13  257  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:31.16   
14  242  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  2:31.47   
15  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  50 m  2:31.86   
16  41  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  50 m  2:32.15   
17  400  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  50 m  2:32.24   
18  25  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:32.30   
19  93  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  2:32.72   
20  206  Orajärvi Miranda  1998  HS  AF7898  50 m  2:34.64   
21  505  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  50 m  2:37.31   
22  284  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  2:21.31   
23  531  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  25 m  2:25.88   
24  692  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  2:26.79   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
9_S
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar 
Sponsor: Trollhättans Tomt AB 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Albin Lövgren 2:13.41 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Christoffer Havton 2:06.83 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
640  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  2:14.38   
409  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:19.13   
696  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:19.83   
328  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  2:20.43   
684  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:23.27   
238  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:24.29   
403  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:25.26   
134  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:25.88   
652  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:26.82   
10  534  Klingeryd Jalamo Victor  2000  SPÅRVÄGEN  AT4500  50 m  2:27.20   
11  488  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  2:28.38   
12  19  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  50 m  2:28.40   
13  623  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:28.63   
14  644  Redelius Daniel  2000  TYRESÖ SS  AT7300  50 m  2:30.12   
15  452  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  2:30.46   
16  122  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  50 m  2:30.57   
17  247  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  2:31.13   
18  181  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  2:31.47   
19  243  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  2:33.07   
20  725  Björnberg Axel  2000  VÄSTERVIK  AK1900  50 m  2:33.72   
21  164  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:34.71   
22  408  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:35.19   
23  285  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  2:41.96   
16 - 17 år 
234  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:06.40   
322  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:12.56   
14  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:12.79   
510  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:13.06   
521  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:13.41   
451  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:13.91   
54  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:14.52   
26  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:14.79   
266  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  2:15.16   
10  339  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:16.21   
11  474  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:16.28   
12  421  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  50 m  2:17.73   
13  157  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:18.42   
14  244  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  2:18.68   
15  118  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  2:18.73   
16  513  Lindström Gustav  1998  SKELLEFTEÅ  AD3598  50 m  2:19.63   
17  330  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  2:19.78   
18  590  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:20.34   
19  562  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  50 m  2:20.54   
20  604  Antlöv Filip  1998  SÖDERTÖRN  AE5998  50 m  2:20.74   
21  560  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  50 m  2:20.86   
22  239  Josefsson-Rudberg William  1998  JÄRFÄLLA S  AA7998  50 m  2:20.96   
23  614  Tingbrand Wilmer  1998  SÖDERTÖRN  AM2998  50 m  2:22.21   
24  213  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  2:22.27   
25  464  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  50 m  2:23.09   
26  603  Abelsson Zack  1998  SÖDERTÖRN  AD4398  50 m  2:23.37   
27  119  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  2:23.40   
28  668  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  50 m  2:23.52   
29  160  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  2:16.20   
30  215  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  2:16.42   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
10_S
Gren 10, 1500m Frisim Flickor 
Sponsor: Emballator 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Forés 17:12.35 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
598  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  18:08.51   
512  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  18:15.84   
375  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  18:18.42   
423  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  18:22.72   
195  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  18:24.26   
182  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  18:32.28   
613  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  18:44.07   
57  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  18:45.47   
612  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  18:53.02   
10  340  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  18:59.12   
11  245  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  19:03.02   
12  167  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m  19:05.33   
13  424  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  50 m  19:16.90   
14  344  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  19:32.58   
15  494  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  19:40.84   
16  577  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  19:49.23   
16 - 17 år 
620  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  17:05.91   
242  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  17:48.35   
704  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  17:53.27   
237  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  18:02.43   
667  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  18:10.27   
538  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  18:14.51   
207  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  18:17.84   
621  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  18:20.48   
179  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  18:26.01   
10  96  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  18:27.31   
11  45  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  18:35.89   
12  524  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  18:37.92   
13  559  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  18:45.46   
14  12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  18:58.12   
15  529  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  19:49.03   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
10_S
Gren 10, 1500m Frisim Flickor 
Sponsor: Emballator 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Forés 17:12.35 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
598  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  18:08.51   
512  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  18:15.84   
375  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  18:18.42   
423  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  18:22.72   
195  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  18:24.26   
182  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  18:32.28   
613  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  18:44.07   
57  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  18:45.47   
612  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  18:53.02   
10  340  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  18:59.12   
11  245  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  19:03.02   
12  167  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m  19:05.33   
13  424  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  50 m  19:16.90   
14  344  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  19:32.58   
15  494  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  19:40.84   
16  577  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  19:49.23   
16 - 17 år 
620  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  17:05.91   
242  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  17:48.35   
704  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  17:53.27   
237  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  18:02.43   
667  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  18:10.27   
538  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  18:14.51   
207  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  18:17.84   
621  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  18:20.48   
179  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  18:26.01   
10  96  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  18:27.31   
11  45  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  18:35.89   
12  524  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  18:37.92   
13  559  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  18:45.46   
14  12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  18:58.12   
15  529  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  19:49.03   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
11_S
Gren 11, 4X100m Medley P 15 o y 
Sponsor: OLKA Sportresor AB 
15 år och yngre: Täby S 4:10.13 2013 FM: Mölndals ASS 4:20.77 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
281  Jönköpings SS  2000  JÖNKÖPING    50 m  4:22.41   
416  Mölndals ASS  2000  MASS    50 m  4:25.21   
223  Helsingborgs S  2000  HS    50 m  4:25.31   
255  Järfälla S  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  4:25.67   
732  Västerviks SS  2000  VÄSTERVIK    50 m  4:27.57   
617  Södertörns SS  2000  SÖDERTÖRN    50 m  4:29.54   
669  Täby S  2001  TÄBY SIM    50 m  4:29.88   
483  SK Poseidon  2000  POSEIDON    50 m  4:30.36   
306  Karlstads SS  2001  KARLSTAD    50 m  4:30.86   
10  335  SK Laxen  2000  SK LAXEN    50 m  4:31.17   
11  627  SK Triton  2000  SK TRITON    50 m  4:31.20   
12  31  Västerås SS  2000  VÄSTERÅS    50 m  4:31.89   
13  379  Malmö KK  2002  MKK    50 m  4:32.20   
14  439  SK Neptun  2000  SK NEPTUN    50 m  4:33.39   
15  82  SK Ägir  2000  SK ÄGIR    50 m  4:34.16   
16  224  Helsingborgs S Lag 2  2000  HS    50 m  4:35.33   
17  187  Göteborg S  2000  GÖTEBORG    50 m  4:35.53   
18  580  Sundsvalls SS  2000  SUNDSVALL    50 m  4:37.45   
19  549  Spårvägen SF  2000  SPÅRVÄGEN    50 m  4:37.55   
20  445  Njurunda SS  2000  NJURUNDA    50 m  4:39.96   
21  568  Stockholms KK  2000  SKK    50 m  4:40.89   
22  458  Norrköpings KK  2000  NKK    50 m  4:41.07   
23  51  Ystads SS  2000  YSTADS SS    50 m  4:41.25   
24  348  Linköpings ASS  2000  LASS    50 m  4:42.54   
25  388  Malmö KK Lag 2  2002  MKK    50 m  4:43.60   
26  417  Mölndals ASS Lag 2  2000  MASS    50 m  4:43.65   
27  720  Väsby SS  2000  VÄSBY SS    50 m  4:44.54   
28  177  Gävle SS  2000  GÄVLE SS    50 m  4:44.66   
29  282  Jönköpings SS Lag 2  2000  JÖNKÖPING    50 m  4:44.67   
30  74  Örebro SA  2002  ÖSA    50 m  4:45.19   
31  679  Täby S Lag 2  2004  TÄBY SIM    50 m  4:45.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
12_S
Gren 12, 4X100m Medley P 16-17 
Sponsor: www.nyttodata.se 
17 år och yngre: Täby S Lag 1 3:57.82 2014 FM: Täby S 3:57.82 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
327  Landskrona SS  1998  LANDSKRONA    50 m  4:02.80   
678  Täby S  1998  TÄBY SIM    50 m  4:07.40   
222  Helsingborgs S  1998  HS    50 m  4:07.65   
601  Södertälje SS  1998  SÖDERTÄLJE    50 m  4:07.74   
437  SK Neptun  1998  SK NEPTUN    50 m  4:13.47   
252  Järfälla S  1998  JÄRFÄLLA S    50 m  4:14.22   
478  SK Poseidon  1998  POSEIDON    50 m  4:14.75   
455  Norrköpings KK  1998  NKK    50 m  4:15.49   
161  Eskilstuna SK  1998  ESKILSTUNA    50 m  4:16.13   
10  347  Linköpings ASS  1998  LASS    50 m  4:17.17   
11  132  Stockholmspolisens IF SF  1998  SPIF SF    50 m  4:18.22   
12  411  Mölndals ASS  1998  MASS    50 m  4:19.02   
13  379  Malmö KK  2002  MKK    50 m  4:19.82   
14  152  SK Elfsborg  1998  ELFSBORG    50 m  4:22.14   
15  616  Södertörns SS  1998  SÖDERTÖRN    50 m  4:22.45   
16  74  Örebro SA  2002  ÖSA    50 m  4:23.30   
17  58  Ängelholms SS  1999  ÄNGELHOLM    50 m  4:23.50   
18  303  Karlstads SS  1998  KARLSTAD    50 m  4:23.57   
19  723  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    50 m  4:23.73   
20  567  Stockholms KK  1998  SKK    50 m  4:24.08   
21  646  Tyresö SS  1998  TYRESÖ SS    50 m  4:24.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
13_S
Gren 13, 400m Frisim Flickor 
Sponsor: www.busab.se 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Lina Sjöholm 4:37.44 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alfhild Kristensson 4:33.07 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Alba Forés 4:24.07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
598  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  4:40.75   
625  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  4:42.95   
57  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  4:43.88   
375  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  4:44.88   
585  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  4:48.56   
467  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  4:48.99   
424  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  50 m  4:49.68   
462  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  4:49.76   
21  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  4:49.94   
10  182  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  4:50.02   
11  572  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  4:50.42   
12  194  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  4:50.79   
13  594  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  4:51.39   
14  422  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  4:51.71   
15  340  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  4:51.76   
16  185  Zlotnick Emilia  2002  GÖTEBORG  BK9202  50 m  4:51.93   
17  631  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  4:52.60   
18  494  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  4:52.62   
19  612  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  4:52.94   
20  263  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  4:53.94   
21  575  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  4:54.00   
22  167  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m  4:54.24   
23  402  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  4:39.97   
24  293  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  4:42.34   
15 år 
512  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  4:36.53   
166  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  4:38.19   
195  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  4:39.20   
423  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  4:40.44   
358  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  4:43.84   
106  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  4:45.41   
613  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  4:45.70   
233  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  4:48.23   
557  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  50 m  4:48.27   
10  245  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  4:49.93   
11  344  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  4:50.58   
12  500  Hammar Astrid  2000  SALTSJÖB  AO8600  50 m  4:50.99   
13  693  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  4:51.58   
14  520  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  50 m  4:51.65   
15  630  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  50 m  4:51.98   
16  461  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  4:53.16   
17  516  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  50 m  4:53.64   
18  240  Larsson Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  4:55.01   
19  138  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  4:59.46   
20  115  Alem Hermella  2000  SPIF SF  AK1600  25 m  4:41.31   
21  158  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  4:42.76   
16 - 17 år 
620  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  4:23.20   
704  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  4:28.67   
179  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  4:33.07   
214  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  4:34.50   
538  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  4:35.07   
108  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  4:37.24   
237  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  4:37.25   
242  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  4:37.69   
230  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  4:37.75   
10  207  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  4:37.76   
11  655  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  4:40.16   
12  324  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  4:40.80   
13  589  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  4:41.44   
14  519  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  4:43.62   
15  169  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  4:44.14   
16  622  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  4:45.65   
17  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  50 m  4:45.67   
18  267  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  4:47.55   
19  404  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  50 m  4:48.05   
20  524  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  4:48.34   
21  559  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  4:50.26   
22  45  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  4:51.11   
23  405  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  4:32.81   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
14_S
Gren 14, 100m Frisim Pojkar 
Sponsor: Remember Me 
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Anton Marijanovic 55.36 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Daniel Kertes 53.30 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Daniel Forndal 52.39 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
300  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  55.00   
238  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  56.67   
431  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  57.24   
697  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  57.61   
218  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  58.45   
309  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  50 m  59.01   
535  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  59.03   
80  Eby David  2001  SK ÄGIR  AP4101  50 m  59.65   
217  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  59.65   
10  685  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  50 m  59.74   
11  134  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  59.95   
12  329  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  1:00.01   
13  611  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  1:00.07   
14  576  Starrin Love  2001  SUNDSVALL  AK9101  50 m  1:00.08   
15  583  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:00.25   
16  139  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  1:00.41   
17  369  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  1:00.45   
18  610  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  50 m  1:00.61   
19  624  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  1:00.62   
20  320  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  1:00.64   
21  378  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  50 m  1:00.66   
22  608  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  50 m  1:00.86   
23  371  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  25 m  58.08   
15 år 
597  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  54.45   
609  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  55.36   
264  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  55.65   
321  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  55.65   
508  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  56.75   
640  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  57.11   
468  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  57.24   
475  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  57.34   
696  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  57.58   
10  146  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  57.59   
11  262  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  57.99   
12  246  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  58.26   
13  652  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  58.34   
14  102  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  58.63   
15  285  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  58.79   
16  355  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  50 m  58.82   
17  488  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  59.35   
18  584  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  59.55   
19  270  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  59.72   
20  702  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  50 m  59.97   
21  79  Andrén Christopher  2000  SK ÄGIR  AK0100  25 m  56.05   
22  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  56.29   
16 - 17 år 
56  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  52.44   
370  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  52.81   
590  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  52.92   
521  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  53.56   
227  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  53.60   
618  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  53.91   
659  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  54.12   
499  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  54.30   
537  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  54.34   
10  326  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  54.43   
11  319  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  55.08   
12  464  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  50 m  55.27   
13  157  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  55.55   
14  201  Karlsborn Magnus  1998  HS  AJ3398  50 m  55.67   
15  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  55.73   
16  592  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  55.78   
17  137  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD  AG1398  50 m  55.91   
18  118  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  25 m  53.03   
19  373  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  53.81   
20  266  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  53.83   
21  204  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  25 m  53.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
15_S
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Hannah Brunzell 1:12.87 
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Sara Wallberg 1:12.04 
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Mari Louise Tran 1:11.45 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
17  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  1:12.71   
298  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:15.65   
263  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:16.43   
200  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  1:16.44   
205  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  1:16.61   
352  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  1:17.02   
450  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  1:17.24   
698  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  1:17.82   
492  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:18.13   
10  209  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:18.83   
11  21  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  1:19.22   
12  64  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  1:19.37   
13  156  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  1:19.56   
14  357  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  1:19.70   
15  182  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  1:19.85   
16  701  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  1:20.08   
17  175  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  1:20.27   
18  495  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:20.28   
19  422  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  1:20.39   
20  642  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  1:20.41   
21  29  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  50 m  1:20.57   
22  663  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  50 m  1:20.61   
23  34  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  1:20.82   
24  315  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  1:20.85   
25  57  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  1:21.03   
26  726  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  1:21.22   
27  598  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  1:21.31   
28  27  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  1:21.32   
29  687  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  1:21.57   
30  486  Herlin Mathilda  2001  SK RAN  AK9201  50 m  1:21.59   
31  311  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  1:17.37   
32  577  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  25 m  1:17.97   
33  366  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  1:18.00   
34  331  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:18.05   
35  53  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  1:18.07   
36  191  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:18.17   
15 år 
432  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  1:14.18   
487  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:15.30   
314  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  1:16.47   
100  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  1:16.61   
565  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  50 m  1:16.83   
360  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  50 m  1:17.14   
295  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:17.46   
143  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  1:18.38   
491  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  1:18.71   
10  730  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:19.60   
11  144  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  1:19.62   
12  657  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  1:19.68   
13  465  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  1:20.03   
14  501  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  50 m  1:20.09   
15  22  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m  1:20.83   
16  427  Lennér Tuva  2000  SK NEPTUN  BA4800  50 m  1:21.09   
17  472  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  1:21.10   
18  65  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:21.13   
19  233  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  1:21.25   
20  301  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  1:21.44   
21  66  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  1:21.62   
22  463  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  1:21.73   
23  683  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:22.15   
24  94  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  1:22.34   
25  292  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  1:17.85   
26  117  Carlbom Amanda  2000  SPIF SF  BB8200  25 m  1:18.15   
16 - 17 år 
198  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  1:09.45   
271  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  1:12.21   
709  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  1:14.13   
13  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  1:14.15   
466  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  1:14.43   
430  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  1:14.44   
257  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  1:15.70   
25  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  1:15.89   
89  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  50 m  1:16.15   
10  90  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  1:16.25   
11  493  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  1:16.68   
12  324  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:16.72   
13  356  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  1:17.00   
14  11  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  1:17.03   
15  530  Fährlin Agnes  1998  SPÅRVÄGEN  AR1498  50 m  1:17.94   
16  242  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  1:18.29   
17  365  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  1:18.73   
18  110  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  1:18.97   
19  364  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  1:19.04   
20  654  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  50 m  1:19.24   
21  113  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  1:19.31   
22  338  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  1:19.32   
23  505  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  25 m  1:15.33   
24  536  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  1:15.34   
25  42  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  1:15.52   
26  332  Nilsson Fanny  1998  SK LAXEN  AT9498  25 m  1:15.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
16_S
Gren 16, 200m Medley Pojkar 
Sponsor: City Trollhättan 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Emil Hassling 2:16.79 
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Daniel Räisenän 2:12.83 
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Petter Fredriksson 2:07.90 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
300  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:18.13   
238  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:18.96   
431  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  2:20.95   
44  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  2:25.35   
217  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:26.05   
697  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  2:27.39   
235  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:29.42   
329  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  2:29.85   
729  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  2:29.92   
10  134  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:29.98   
11  535  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  2:30.18   
12  624  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  2:30.29  EFT 
13  197  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:30.66   
14  218  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  2:30.99   
15  401  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  50 m  2:32.62   
16  700  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  2:32.85   
17  165  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  2:32.89   
18  498  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:33.25   
19  236  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:33.35   
20  576  Starrin Love  2001  SUNDSVALL  AK9101  50 m  2:33.41   
21  16  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:33.44   
22  406  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  2:33.52   
23  449  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  2:24.52   
24  98  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  2:25.08   
25  139  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:25.39   
15 år 
321  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:12.36   
609  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:19.40   
328  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  2:19.43   
136  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  2:20.65   
246  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:21.85   
652  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:23.80   
696  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:23.89   
409  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:25.10   
727  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  2:25.39   
10  684  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:26.17   
11  452  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  2:26.42   
12  489  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  2:26.57   
13  Edvardsson Albin  2000  ALINGSÅS  AN1300  50 m  2:26.79   
14  564  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  50 m  2:28.11   
15  584  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  2:28.24   
16  208  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:28.47   
17  607  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:28.76   
18  285  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  2:28.91   
19  97  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:28.94  EFT 
20  597  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  25 m  2:12.75   
21  403  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:19.25   
22  259  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:22.46   
23  173  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  2:22.79   
24  155  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  2:23.06   
16 - 17 år 
428  Lulek William  1998  SK NEPTUN  AJ6998  50 m  2:11.69   
216  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:11.76   
664  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:12.83   
454  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  2:13.17   
537  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  2:14.13   
639  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  2:14.17   
56  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  2:14.71   
590  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:14.89   
451  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:15.20   
10  521  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:16.23   
11  157  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:17.11   
12  425  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  2:17.31   
13  592  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  2:17.45   
14  234  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:18.95   
15  244  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  2:19.39   
16  225  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  2:19.79   
17  266  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  2:19.85   
18  474  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:20.37   
19  496  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  2:20.74   
20  339  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:21.29   
21  120  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  50 m  2:21.35   
22  606  Filinau Alexej  1998  SÖDERTÖRN  AL3998  50 m  2:21.38   
23  513  Lindström Gustav  1998  SKELLEFTEÅ  AD3598  50 m  2:21.46   
24  160  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  2:14.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
17_S
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor 
Sponsor: Emballator 
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Hanna Rosvall 2:24.89 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Agnes Wiiand 2:18.55 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
423  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  2:31.86   
625  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  2:32.07   
394  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:32.49   
199  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:33.10   
407  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:33.20   
211  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  2:33.57   
233  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  2:36.08   
260  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:36.58   
595  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  50 m  2:37.25   
10  85  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  2:37.37   
11  558  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  50 m  2:39.55   
12  422  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  2:39.59   
13  420  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  50 m  2:40.01   
14  158  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:40.18   
15  293  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  2:40.55   
16  554  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  50 m  2:41.42   
17  424  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  50 m  2:43.54   
18  523  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:43.71   
19  256  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  2:44.18   
20  240  Larsson Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  2:44.33   
21  180  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  2:46.81   
22  61  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:47.45   
23  334  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  2:47.86   
24  141  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  2:32.92   
16 - 17 år 
237  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  2:22.24   
490  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:22.90   
107  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:25.54   
433  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  50 m  2:29.46   
692  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  2:31.79   
667  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  2:33.60   
142  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  50 m  2:33.86   
196  Hallbäck Mimmi  1998  HS  AM2298  50 m  2:34.45   
563  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  50 m  2:34.54   
10  529  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  2:34.92   
11  127  Österman Ida  1998  SPIF SF  BA0298  50 m  2:35.62   
12  622  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  2:36.55   
13  364  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  2:39.28   
14  706  Sparrman Kajsa  1999  VÄSBY SS  AH4299  50 m  2:39.61   
15  10  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  50 m  2:40.19   
16  111  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  2:40.19  EFT 
17  170  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:22.98   
18  116  Berg Jessica  1998  SPIF SF  BJ7698  25 m  2:30.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
18_S
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar 
Sponsor: OLKA Sportresor AB 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Daniel Kertes 17:13.94 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Victor Johansson 16:15.93 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
146  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  17:19.03   
238  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  17:22.88   
262  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  17:23.23   
684  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  17:27.95   
270  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:53.78   
697  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  17:58.12   
55  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  18:03.58   
181  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  18:12.87   
102  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  18:18.70   
10  346  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  18:19.38   
11  574  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  18:20.51   
12  392  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  18:30.03   
13  511  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  18:38.59   
14  247  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  18:41.62   
15  163  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  19:03.77   
16  243  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  19:32.78   
16 - 17 år 
26  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:10.20   
244  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:29.92   
14  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  16:34.76   
618  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  16:40.76   
396  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  16:52.06   
376  Sodemann Elliot  1998  MKK  AX1598  50 m  16:52.25   
503  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  16:57.87   
40  Hart Eric  1998  YSTADS SS  AY1598  50 m  17:10.36   
147  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  17:15.83   
10  215  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  17:18.93   
11  119  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  17:18.97   
12  443  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:19.46   
13  239  Josefsson-Rudberg William  1998  JÄRFÄLLA S  AA7998  50 m  17:19.63   
14  135  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  17:23.32   
15  619  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  17:31.16   
16  553  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  17:31.75   
17  496  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  17:36.03   
18  269  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  17:40.49   
19  665  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  17:41.40   
20  502  Bergstedt Philip  1998  S 02  AG9598  50 m  17:46.64   
21  101  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  17:50.49   
22  248  Östrand Emil  1998  JÄRFÄLLA S  AB2598  50 m  17:52.32   
23  633  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  17:53.14   
24  157  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  17:53.45   
25  189  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  17:54.96   
26  339  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  17:55.92   
27  653  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  50 m  17:58.60   
28  399  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  18:03.75   
29  707  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  18:04.85   
30  20  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  18:05.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
18_S
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar 
Sponsor: OLKA Sportresor AB 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Daniel Kertes 17:13.94 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Victor Johansson 16:15.93 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
146  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  17:19.03   
238  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  17:22.88   
262  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  17:23.23   
684  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  17:27.95   
270  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:53.78   
697  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  17:58.12   
55  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  18:03.58   
181  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  18:12.87   
102  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  18:18.70   
10  346  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  18:19.38   
11  574  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  18:20.51   
12  392  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  18:30.03   
13  511  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  18:38.59   
14  247  Westberg Pontus  2000  JÄRFÄLLA S  AS9500  50 m  18:41.62   
15  163  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  19:03.77   
16  243  Siotis Nikolaus  2000  JÄRFÄLLA S  AJ6900  50 m  19:32.78   
16 - 17 år 
26  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:10.20   
244  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:29.92   
14  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  16:34.76   
618  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  16:40.76   
396  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  16:52.06   
376  Sodemann Elliot  1998  MKK  AX1598  50 m  16:52.25   
503  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  16:57.87   
40  Hart Eric  1998  YSTADS SS  AY1598  50 m  17:10.36   
147  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  17:15.83   
10  215  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  17:18.93   
11  119  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  17:18.97   
12  443  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:19.46   
13  239  Josefsson-Rudberg William  1998  JÄRFÄLLA S  AA7998  50 m  17:19.63   
14  135  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  17:23.32   
15  619  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  17:31.16   
16  553  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  50 m  17:31.75   
17  496  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  17:36.03   
18  269  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  17:40.49   
19  665  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  17:41.40   
20  502  Bergstedt Philip  1998  S 02  AG9598  50 m  17:46.64   
21  101  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  17:50.49   
22  248  Östrand Emil  1998  JÄRFÄLLA S  AB2598  50 m  17:52.32   
23  633  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  17:53.14   
24  157  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  17:53.45   
25  189  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  17:54.96   
26  339  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  17:55.92   
27  653  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  50 m  17:58.60   
28  399  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  18:03.75   
29  707  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  18:04.85   
30  20  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  18:05.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
19_S
Gren 19, 4X100m Medley F 15 o y 
Sponsor: MIO Trollhättan 
15 år och yngre: Helsingborgs S 4:25.64 2011 FM: S 71 4:37.49 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
150  SK Elfsborg  2000  ELFSBORG    50 m  4:32.59   
220  Helsingborgs S  2000  HS    50 m  4:33.30   
30  Västerås SS  2000  VÄSTERÅS    50 m  4:36.88   
566  Stockholms KK  2000  SKK    50 m  4:37.95   
579  Sundsvalls SS  2000  SUNDSVALL    50 m  4:39.94   
104  Trelleborgs S  2000  TRELLEBORG    50 m  4:40.06   
419  Mölndals ASS  2000  MASS    50 m  4:41.31   
221  Helsingborgs S Lag 2  2000  HS    50 m  4:41.60   
436  SK Neptun  2000  SK NEPTUN    50 m  4:41.74   
10  600  Södertälje SS  2000  SÖDERTÄLJE    50 m  4:45.17   
11  526  Skövde SS  2001  SKÖVDE SS    50 m  4:45.40   
12  497  S 71  2000  S 71    50 m  4:47.27   
13  672  Täby S  2000  TÄBY SIM    50 m  4:49.12   
14  131  Stockholmspolisens IF SF  2000  SPIF SF    50 m  4:50.42   
15  69  Örebro SA  2002  ÖSA    50 m  4:50.88   
16  712  Väsby SS  2001  VÄSBY SS    50 m  4:51.59   
17  186  Göteborg S  2000  GÖTEBORG    50 m  4:51.64   
18  476  SK Poseidon  2000  POSEIDON    50 m  4:51.85   
19  249  Järfälla S  2000  JÄRFÄLLA S    50 m  4:52.32   
20  349  Linköpings ASS  2000  LASS    50 m  4:52.52   
21  316  Kungsbacka SS  2000  KUNGSBACKA    50 m  4:52.66   
22  615  Södertörns SS  2000  SÖDERTÖRN    50 m  4:52.82   
23  542  Spårvägen SF  2000  SPÅRVÄGEN    50 m  4:53.24   
24  279  Jönköpings SS  2000  JÖNKÖPING    50 m  4:53.66   
25  72  Örebros SA lag 2  2002  ÖSA    50 m  4:53.70   
26  151  SK Elfsborg Lag 2  2000  ELFSBORG    50 m  4:53.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
20_S
Gren 20, 4X100m Medley F 16-17 
Sponsor: Ica MAXI Trollhättan 
17 år och yngre: Väsby SS 4:20.47 2013 FM: Helsingborgs S 4:25.06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
219  Helsingborgs S  1998  HS    50 m  4:24.54   
273  Jönköpings SS  1998  JÖNKÖPING    50 m  4:25.47   
114  Strängnäs SK  1998  STRÄNGNÄS    50 m  4:31.20   
717  Väsby SS  1998  VÄSBY SS    50 m  4:33.79   
539  Spårvägen SF  1998  SPÅRVÄGEN    50 m  4:35.42   
626  SK Triton  1998  SK TRITON    50 m  4:35.60   
250  Järfälla S  1998  JÄRFÄLLA S    50 m  4:36.81   
91  SS04  1998  SS04    50 m  4:39.59   
128  Stockholmspolisens IF SF  1998  SPIF SF    50 m  4:41.03   
10  229  Höganäs SS  1998  HÖGANÄS SS    50 m  4:42.61   
11  46  Ystads SS  1998  YSTADS SS    50 m  4:42.65   
12  288  Kalmar SS  1998  KALMAR SS    50 m  4:42.71   
13  361  Ludvika SS  1998  LUDVIKA SS    50 m  4:42.76   
14  748  Strängnäs SK Lag 2  1998  STRÄNGNÄS    50 m  4:43.14   
15  578  Sundsvalls SS  1998  SUNDSVALL    50 m  4:43.88   
16  172  Falu SS  1998  FALUN    50 m  4:44.29   
17  276  Jönköpings SS Lag 2  1998  JÖNKÖPING    50 m  4:44.32   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
21_S
Gren 21, 400m Medley Flickor 
Sponsor: Ritz Konditori 
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Hanna Eriksson 5:15.65 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Erica Sjöholm 5:01.58 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
233  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  5:17.49   
598  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  5:18.94   
263  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  5:22.21   
422  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  5:23.95   
407  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  5:24.33   
394  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  5:25.11   
423  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  5:25.20   
625  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  5:26.72   
358  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  5:26.77   
10  57  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  5:28.16   
11  158  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  5:31.96   
12  523  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  5:32.25   
13  245  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  5:32.88   
14  66  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  5:34.70   
15  366  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  5:36.58   
16  435  Zibell Enya  2000  SK NEPTUN  BP2400  50 m  5:38.49   
17  638  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  5:41.42   
18  115  Alem Hermella  2000  SPIF SF  AK1600  50 m  5:42.55   
19  292  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  5:13.80   
20  199  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  5:14.79   
21  462  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  5:16.05   
16 - 17 år 
170  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  5:10.85   
237  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  5:14.91   
108  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  5:17.06   
242  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  5:17.18   
230  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  5:20.78   
704  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  5:21.77   
667  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  5:22.98   
25  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  5:23.14   
257  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  5:24.41   
10  655  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  5:24.85   
11  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  50 m  5:25.43   
12  116  Berg Jessica  1998  SPIF SF  BJ7698  50 m  5:27.37   
13  364  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  5:30.83   
14  111  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  5:31.52  EFT 
15  11  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  5:36.60   
16  338  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  5:52.16   
17  433  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  5:11.39   
18  622  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  25 m  5:13.29   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
22_S
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Anton Marijanovic 1:01.01 
15 år: Albin Lövgren (1999) 57.70 2014 FM: Albin Lövgren 57.70 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Mika Persson 57.25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
238  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  1:02.93   
431  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  1:03.06   
697  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  1:05.52   
134  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  1:05.56   
174  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  50 m  1:06.01   
498  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  1:06.34   
449  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  1:06.58   
535  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  1:06.74   
235  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  1:06.77   
10  217  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  1:07.60   
11  164  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  1:07.74   
12  44  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  1:07.89   
13  192  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  50 m  1:07.95   
14  98  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  50 m  1:07.96   
15  218  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  1:07.96   
16  729  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  1:07.96   
17  190  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  1:08.22   
18  608  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  50 m  1:08.44   
19  139  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  1:08.47   
20  329  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  1:08.62   
21  570  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  1:08.81   
22  610  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  25 m  1:05.61   
15 år 
640  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  59.43   
328  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  1:00.82   
508  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  1:01.60   
696  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  1:01.93   
652  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  1:02.25   
727  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  1:02.25   
409  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  1:02.35   
246  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  1:02.95   
684  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  1:04.05   
10  488  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  1:04.26   
11  452  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  1:04.40   
12  341  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:04.69   
13  81  Pettersson Pontus  2000  SK ÄGIR  AR5900  50 m  1:04.79   
14  475  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  1:04.79   
15  285  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  1:04.91   
16  181  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  1:05.20   
17  644  Redelius Daniel  2000  TYRESÖ SS  AT7300  50 m  1:05.74   
18  333  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  1:05.78   
19  623  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  1:05.83   
20  408  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  1:06.24   
21  658  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  50 m  1:06.41   
22  534  Klingeryd Jalamo Victor  2000  SPÅRVÄGEN  AT4500  50 m  1:06.50   
23  79  Andrén Christopher  2000  SK ÄGIR  AK0100  25 m  1:01.14   
24  258  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:02.77   
25  208  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  1:03.56   
26  122  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  25 m  1:03.81   
16 - 17 år 
521  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  56.18   
227  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  57.14   
319  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  57.47   
590  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  58.02   
234  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  58.47   
451  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  58.60   
322  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  58.76   
370  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  58.85   
56  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  59.39   
10  510  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  59.62   
11  474  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  59.81   
12  353  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  59.85   
13  118  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  1:00.09   
14  339  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  1:00.29   
15  54  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  1:00.30   
16  160  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  1:00.41   
17  639  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  1:00.75   
18  157  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  1:00.85   
19  560  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  50 m  1:01.02   
20  728  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  50 m  1:01.05   
21  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  1:01.18   
22  266  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  1:01.28   
23  533  Kaufmann Alex  1999  SPÅRVÄGEN  AN2799  50 m  1:01.39   
24  225  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  1:01.44   
25  330  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  1:01.57   
26  614  Tingbrand Wilmer  1998  SÖDERTÖRN  AM2998  50 m  1:01.66   
27  513  Lindström Gustav  1998  SKELLEFTEÅ  AD3598  25 m  58.98   
28  442  Björklund Erik  1998  NJURUNDA  AA2598  25 m  59.02   
29  690  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  59.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
23_S
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor 
Sponsor: Remember Me 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Hanna Rosvall 1:07.11 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Josefin Almvret 1:08.40 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Miranda Arvidsson 1:05.75 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
17  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  1:06.72   
28  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:07.38   
575  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:10.52   
643  Alm Josefin  2001  TYRESÖ SS  AJ8201  50 m  1:10.67   
103  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:11.60   
33  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:11.91   
Tistrand Klara  2001  ALINGSÅS  AD9801  50 m  1:12.20   
126  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  1:12.22   
293  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  1:12.37   
10  402  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  1:12.37   
11  228  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  50 m  1:12.51   
12  660  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  50 m  1:12.63   
13  171  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  1:12.66   
14  112  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  1:12.73   
15  23  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:12.74   
16  27  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  1:12.99   
17  517  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  50 m  1:13.02   
18  509  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  1:13.07   
19  85  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  1:13.12   
20  342  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  1:13.32   
21  123  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  1:13.56   
22  175  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  1:13.57   
23  695  Vileus Emma  2001  VELLINGE-N  AW1401  25 m  1:08.23   
24  325  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  1:09.35   
15 år 
211  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:09.03   
504  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  1:09.11   
106  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:09.78   
557  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  50 m  1:09.82   
149  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:09.83   
682  Eriksson JohannaLouise  2000  UMEÅ SS  AJ0400  50 m  1:10.27   
561  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  50 m  1:10.33   
99  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:10.56   
296  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  1:10.66   
10  641  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  50 m  1:10.74   
11  596  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:10.90   
12  683  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:10.98   
13  613  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  1:11.47   
14  461  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  1:11.57   
15  487  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:11.73   
16  661  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  1:11.80   
17  193  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  50 m  1:11.98   
18  516  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  50 m  1:12.35   
19  168  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  50 m  1:12.49   
20  292  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  1:12.71   
21  67  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  1:12.83   
22  121  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  1:12.91   
23  518  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  50 m  1:12.93   
24  730  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:13.23   
16 - 17 år 
284  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  1:05.17   
287  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  1:07.09   
41  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  50 m  1:07.32   
621  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  1:07.82   
359  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  50 m  1:08.25   
268  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  1:08.26   
230  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  1:08.40   
206  Orajärvi Miranda  1998  HS  AF7898  50 m  1:09.25   
179  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:09.26   
10  490  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:09.26   
11  125  Svensson Kayleigh  1998  SPIF SF  BP0698  50 m  1:09.36   
12  531  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  1:09.80   
13  93  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  1:09.85   
14  591  Engsoo Alexandra  1998  SÖDERTÄLJE  AF3898  50 m  1:10.22   
15  400  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  50 m  1:10.42   
16  706  Sparrman Kajsa  1999  VÄSBY SS  AH4299  50 m  1:10.59   
17  32  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  50 m  1:11.43   
18  605  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  1:12.33   
19  372  Liljegren Hanna  1998  MKK  AM7898  50 m  1:12.51   
20  655  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  1:12.66   
21  196  Hallbäck Mimmi  1998  HS  AM2298  50 m  1:13.35   
22  226  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  25 m  1:05.71   
23  169  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  1:06.44   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
24_S
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 
Sponsor: Emballator 
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Daniel Kertes 1:58.42 
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Victor Johansson 1:55.80 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
264  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  1:59.81   
609  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  1:59.93   
238  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:03.00   
300  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:03.68   
321  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:04.48   
146  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  2:05.22   
403  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:06.53   
697  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  2:06.89   
475  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  2:07.46   
10  262  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  2:07.87   
11  623  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:07.89   
12  597  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  2:08.56   
13  246  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:08.69   
14  102  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:08.75   
15  55  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:10.05   
16  270  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  2:10.28   
17  574  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  2:11.26   
18  346  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  2:12.05   
19  611  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  2:12.32   
20  309  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  50 m  2:13.58   
21  294  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  2:13.59   
22  694  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:18.31   
23  468  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  2:02.14   
24  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  2:03.29   
16 - 17 år 
618  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  1:56.21   
56  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  1:56.84   
454  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  1:57.51   
590  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  1:58.41   
216  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  1:59.11   
26  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  1:59.27   
396  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  1:59.76   
14  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  1:59.87   
537  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  2:01.04   
10  119  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  2:01.38   
11  639  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  2:01.85   
12  244  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  2:02.03   
13  633  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  2:02.47   
14  201  Karlsborn Magnus  1998  HS  AJ3398  50 m  2:02.77   
15  269  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  2:03.41   
16  659  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  2:03.42   
17  464  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  1:56.92   
18  521  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  1:57.08   
19  234  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  25 m  1:57.62   
20  373  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  1:58.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
25_S
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor 
Sponsor: OLKA Sportresor AB 
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.24 2010 FM: Sara Wallberg 2:35.05 
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Emma Wahlund 2:37.09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
17  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  2:35.91   
432  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  2:41.25   
263  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:42.86   
487  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:44.71   
298  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  2:44.98   
100  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  2:45.28   
205  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:45.53   
565  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  50 m  2:46.18   
295  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  2:47.13   
10  491  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  2:47.33   
11  200  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  2:47.34   
12  360  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  50 m  2:47.35   
13  34  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:47.66   
14  21  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  2:47.98   
15  314  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  2:48.36   
16  492  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  2:48.76   
17  65  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:49.50   
18  450  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  2:49.55   
19  143  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  2:49.90   
20  182  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:50.73   
21  612  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  2:51.60   
22  465  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  2:51.84   
23  27  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:52.12   
24  657  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  2:52.30   
25  698  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  2:52.42   
26  209  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:52.53   
27  66  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  2:52.94   
28  144  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  2:52.95   
29  642  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  2:53.33   
16 - 17 år 
709  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:34.43   
13  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:38.85   
466  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:39.28   
271  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  2:41.01   
25  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:42.49   
90  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  2:43.94   
430  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  2:44.98   
11  Leijon Klara  1999  ALVESTA SS  AT8499  50 m  2:46.10   
257  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:47.52   
10  364  Brinkhagen Julia  1999  SK LÖDDE  AM3299  50 m  2:48.38   
11  654  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  50 m  2:49.59   
12  505  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  50 m  2:50.75   
13  426  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  50 m  2:50.85   
14  582  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  2:52.34   
15  453  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  2:52.38   
16  332  Nilsson Fanny  1998  SK LAXEN  AT9498  50 m  2:52.92   
17  356  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  2:55.36   
18  113  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  2:55.65   
19  536  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  50 m  3:01.00   
20  89  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  25 m  2:41.93   
21  42  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  2:42.72   
22  365  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  2:45.51   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
26_S
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar 
Sponsor: www.matsoarne.se 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Joseph Zlotnick 2:13.44 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Petter Fredriksson 2:07.42 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
609  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:12.43   
264  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  2:14.35   
597  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  2:15.64   
146  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  2:17.41   
403  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:22.47   
136  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  2:22.69   
652  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:23.55   
551  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  2:24.79   
55  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:24.99   
10  155  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:25.05   
11  624  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  2:26.91   
12  449  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:27.00   
13  702  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  50 m  2:27.51   
14  320  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:27.70   
15  666  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  50 m  2:28.48   
16  235  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:28.81   
17  16  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:28.95   
18  576  Starrin Love  2001  SUNDSVALL  AK9101  50 m  2:29.08   
19  188  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  50 m  2:29.16   
20  699  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  2:29.25   
21  197  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:29.28   
22  452  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  2:29.48   
23  102  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:29.51  EFT 
16 - 17 år 
451  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:10.62   
499  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  2:12.16   
428  Lulek William  1998  SK NEPTUN  AJ6998  50 m  2:12.85   
326  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:13.45   
202  Kroon Gustav  1998  HS  AM6398  50 m  2:16.27   
297  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:16.44   
645  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  2:16.44   
Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  2:17.14   
425  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  2:18.02   
10  537  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  2:19.30   
11  659  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  2:19.63   
12  514  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  50 m  2:20.11   
13  248  Östrand Emil  1998  JÄRFÄLLA S  AB2598  50 m  2:20.40   
14  137  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD  AG1398  50 m  2:21.00   
15  619  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  2:21.20   
16  157  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:21.38   
17  496  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  2:21.49   
18  525  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  50 m  2:21.83   
19  515  Johnsson Christopher  1998  SKURU IK  AG2198  50 m  2:22.02   
20  474  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:22.13   
21  606  Filinau Alexej  1998  SÖDERTÖRN  AL3998  50 m  2:22.23   
22  302  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  50 m  2:22.43   
23  215  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  2:11.70   
24  120  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  25 m  2:13.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
27_S
Gren 27, 800m Frisim Flickor 
Sponsor: TechROi Scandinavia AB 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alfhild Kristensson 9:30.08 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Alba Forés 9:00.63 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
598  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  9:24.89   
512  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  9:30.27   
423  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  9:34.10   
195  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  9:35.44   
57  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  9:39.07   
375  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  9:40.13   
358  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  9:43.71   
233  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  9:45.84   
613  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  9:46.30   
10  245  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  9:46.92   
11  182  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  9:47.90   
12  462  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  9:48.42   
13  612  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  9:50.15   
14  185  Zlotnick Emilia  2002  GÖTEBORG  BK9202  50 m  9:51.06   
15  467  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  9:56.17   
16  661  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  9:56.37   
17  340  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  9:57.19   
18  345  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  9:58.41   
19  21  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  9:58.59   
20  344  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  10:02.12   
16 - 17 år 
620  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:00.63   
704  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:19.79   
242  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:22.27   
237  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:23.71   
538  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:24.43   
179  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  9:30.08   
589  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:35.21   
207  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  9:35.27   
667  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  9:37.19   
10  108  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  9:38.89   
11  622  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  9:41.91   
12  621  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  9:42.33   
13  230  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  9:45.73   
14  655  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  9:45.82   
15  559  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  9:46.33   
16  524  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  9:52.02   
17  45  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  9:52.60   
18  267  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  9:54.05   
19  404  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  50 m  9:54.64   
20  519  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  9:55.91   
21  12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  9:56.33   
22  125  Svensson Kayleigh  1998  SPIF SF  BP0698  50 m  9:57.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
27_S
Gren 27, 800m Frisim Flickor 
Sponsor: TechROi Scandinavia AB 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alfhild Kristensson 9:30.08 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Alba Forés 9:00.63 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
598  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  9:24.89   
512  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  9:30.27   
423  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  9:34.10   
195  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  9:35.44   
57  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  9:39.07   
375  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  9:40.13   
358  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  9:43.71   
233  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  9:45.84   
613  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  9:46.30   
10  245  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  9:46.92   
11  182  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  9:47.90   
12  462  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  9:48.42   
13  612  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  9:50.15   
14  185  Zlotnick Emilia  2002  GÖTEBORG  BK9202  50 m  9:51.06   
15  467  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  9:56.17   
16  661  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  9:56.37   
17  340  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  9:57.19   
18  345  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  9:58.41   
19  21  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  9:58.59   
20  344  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  10:02.12   
16 - 17 år 
620  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:00.63   
704  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:19.79   
242  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:22.27   
237  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:23.71   
538  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:24.43   
179  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  9:30.08   
589  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:35.21   
207  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  9:35.27   
667  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  9:37.19   
10  108  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  9:38.89   
11  622  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  9:41.91   
12  621  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  9:42.33   
13  230  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  9:45.73   
14  655  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  9:45.82   
15  559  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  50 m  9:46.33   
16  524  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  9:52.02   
17  45  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  9:52.60   
18  267  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  9:54.05   
19  404  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  50 m  9:54.64   
20  519  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  9:55.91   
21  12  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  9:56.33   
22  125  Svensson Kayleigh  1998  SPIF SF  BP0698  50 m  9:57.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:41 
 
28_S