2020-02-20   02:25:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma XXXII Oskarin Uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Lähtölista Laji 17
Lähtölista 
 
  Kilpailu  XXXII Oskarin uinnit    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:05   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 maaliskuu 2015         
 
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (25) 
Erä 1 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Elias Joona  2005  05A345  SWIM    25m     
Konsta Kauppinen  2005  05A260  JoUS    25m     
Kirill Fedyaev  2001  01B295  LrU    25m     
Tuukka Viinisalo  2006  06A071  JoUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Petteri Veikkolainen  2004  04A631  LrU    25m  2:05.19  2:07.19 
Osmo Lillie  2004  04A528  SWIM    50m  1:59.18  1:59.18 
Niko Pallonen  2002  02B124  LrU    25m  1:50.62  1:52.62 
Mikhail Vilesov  2005  05A393  JoUS    25m  1:42.33  1:44.33 
Aapo Löyttyniemi  2001  01B168  HäUS    25m  1:43.70  1:45.70 
Vyacheslav Bobin  2002  02B075  JoUS    25m  1:55.90  1:57.90 
Grigory Poryadin  2004  04A565  LrU    25m  1:57.35  1:59.35 
Jani Siren  2005  05A099  TuUS    25m     

 
Erä 3 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Leo Pessi  2002  02A940  LrU    25m  1:35.14  1:37.14 
Robert Ridal  2003  03A006  TaTU    25m  1:33.60  1:35.60 
Arttu Tepponen  2004  04A489  KeuTo    25m  1:33.04  1:35.04 
Ville Syrjäkoski  2002  02A081  TaTU    25m  1:32.11  1:34.11 
Maksim Tuuva  2004  04A397  LrU    25m  1:32.25  1:34.25 
Joona Saloniemi  2004  04A304  NoPy    50m  1:35.55  1:35.55 
Vilho Tikkanen  2005  05A224  SWIM    50m  1:36.99  1:36.99 
Timo Elo  2004  04A164  SWIM    50m  1:44.11  1:44.11 

 
Erä 4 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aku Rauska  2004  04A177  TaTU    25m  1:30.83  1:32.83 
Niilo Kilpeläinen  2004  04A174  TaTU    25m  1:30.69  1:32.69 
Miro Birkstedt  2004  04A020  TaTU    25m  1:30.54  1:32.54 
Sisu Sorri  2005  05A017  SWIM    50m  1:31.89  1:31.89 
Otto Ahvonen  2003  03A671  HäUS    50m  1:31.96  1:31.96 
Leo Liukonen  2004  04A017  TaTU    25m  1:30.58  1:32.58 
Leevi Hautaniemi  2003  03A562  LrKT    25m  1:30.81  1:32.81 
Jaakko Lehvonen  2002  02A976  PieKu    25m  1:31.33  1:33.33 

 
Erä 5 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Topi Immonen  2003  03A437  LrU    25m  1:28.86  1:30.86 
Elis Fokin  2003  03A811  HSS    50m  1:30.29  1:30.29 
Henry Nyman  2003  03A870  HSS    50m  1:29.63  1:29.63 
Petteri Lepola  2003  03A303  TaTU    25m  1:27.40  1:29.40 
Saku Vehmas  2005  05A049  NoPy    25m  1:27.58  1:29.58 
Luukas Laine  2005  05A025  PieKu    25m  1:28.07  1:30.07 
Ossi Kervinen  2002  02B045  JoUS    25m  1:28.62  1:30.62 
Max Peltoperä  2002  02A883  SWIM    50m  1:31.62  1:31.62 

 
Erä 6 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aleksi Eemil Kauppinen  2003  03A839  LrU    25m  1:26.81  1:28.81 
Nestori Tiainen  2000  00B124  TuUS    25m  1:26.39  1:28.39 
Olavi Saarinen  2002  02A921  HSS    50m  1:26.45  1:26.45 
Visa Kotiniitty  2003  03A284  UiTa    25m  1:23.84  1:25.84 
Topias Kupiainen  2004  04A334  NoPy    25m  1:23.88  1:25.88 
Väinö Hiltunen  2001  01A654  JoUS    25m  1:25.05  1:27.05 
Eero Rautaporras  2005  05A055  NoPy    25m  1:26.71  1:28.71 
Leevi Kukkonen  2005  05A258  KoU    25m  1:27.24  1:29.24 

 
Erä 7 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aleksi Hämäläinen  2004  04A525  JoUS    25m  1:23.38  1:25.38 
Panu Kautto  2003  03A679  LrU    25m  1:22.94  1:24.94 
Aki Holtari  2002  02A371  HSS    25m  1:22.17  1:24.17 
Henri Naarajärvi  2002  02A893  UiTa    25m  1:21.13  1:23.13 
Miro Nurmela  2002  02A019  SeUi    50m  1:23.94  1:23.94 
Aapo Koskinen  2004  04A115  LaUS    25m  1:22.41  1:24.41 
Markus Veckman  2004  04A104  SWIM    50m  1:25.24  1:25.24 
Miko Vaikkola  2003  03A520  UKK    25m  1:23.41  1:25.41 

 
Erä 8 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Cool Iivanainen  2004  04A308  SWIM    25m  1:20.95  1:22.95 
Miika Nummela  2003  03A115  UiTa    25m  1:20.17  1:22.17 
Teemu Nurminen  2003  03A059  UiTa    50m  1:21.49  1:21.49 
Reko Ojalainen  2001  01B120  KoU    25m  1:18.56  1:20.56 
Urho Lyytinen  2003  03A229  UiTa    25m  1:19.40  1:21.40 
Samuel Ahopelto  2002  02A297  UiTa    50m  1:21.82  1:21.82 
Ilja Freudenthal  2002  02A559  HSS    50m  1:22.46  1:22.46 
Kasper Kankkunen  2003  03A633  SWIM    50m  1:23.04  1:23.04 

 
Erä 9 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eemil Sipola  2003  03A088  UiTa    25m  1:17.65  1:19.65 
Lassi Niemi  2004  04A093  TaTU    25m  1:16.51  1:18.51 
Taavi Backman  2004  04A048  LaUS    25m  1:16.24  1:18.24 
Georg Närjä  2002  02A410  HSS    50m  1:17.77  1:17.77 
Aaro Lassila  2000  00B228  AU    25m  1:16.18  1:18.18 
Joonatan Lekander  2002  02A674  KoU    25m  1:16.47  1:18.47 
Arttu Helle  2002  02A858  UiTa    25m  1:16.52  1:18.52 
Samuel Sainio  2005  05A041  UiTa    25m  1:18.07  1:20.07 

 
Erä 10 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Olli Elo  2002  02A121  SWIM    50m  1:17.12  1:17.12 
Kalle Alkula  2001  01A899  NoPy    25m  1:14.81  1:16.81 
Lauri Uosukainen  2002  02A568  LaUS    25m  1:14.39  1:16.39 
Roope Tsutsunen  2002  02A336  LaUS    25m  1:14.21  1:16.21 
Joona Forsell  2002  02A932  KuUS    25m  1:14.38  1:16.38 
Iivari Tuomola  2002  02A322  TuUS    25m  1:14.47  1:16.47 
Aaro Hämäläinen  2002  02A237  LaUS    25m  1:15.00  1:17.00 
Luca Kallela  2003  03A166  HSS    25m  1:15.75  1:17.75 

 
Erä 11 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tuukka Pekkanen  2002  02A422  KeuTo    25m  1:13.65  1:15.65 
Pyry Räisänen  2001  01A648  TuUS    25m  1:13.33  1:15.33 
Maxim Kolomainen  2001  01A890  SWIM    25m  1:13.11  1:15.11 
Luukas Hätinen  2002  02A802  KuUS    25m  1:12.89  1:14.89 
Arto Tanttu  2001  01B009  UI    25m  1:13.00  1:15.00 
Mikael Natunen  1992  92B026  JUK    50m  1:15.20  1:15.20 
Risto Martikainen  2003  03A605  KoU    25m  1:13.33  1:15.33 
Manu Hännikäinen  2003  03A073  LaUS    25m  1:13.86  1:15.86 

 
Erä 12 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mio Harju  2002  02A064  TaTU    50m  1:14.64  1:14.64 
Aapo Keltanen  2001  01B081  LrKT    25m  1:12.04  1:14.04 
Jere Kärkäinen  2000  00B121  HäUS    50m  1:13.51  1:13.51 
Eetu Koskinen  2002  02A250  LaUS    25m  1:11.43  1:13.43 
Sami Peltonen  2001  01A498  UiTa    25m  1:11.51  1:13.51 
Vesa-Pekka Rikala  2000  00B135  AU    25m  1:11.69  1:13.69 
Vertti Vuori  2000  00B191  KuUS    25m  1:12.41  1:14.41 
Jere Broman  2002  02A116  NoPy    25m  1:12.74  1:14.74 

 
Erä 13 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Santeri Oripelto  1999  99B212  HäUS    50m  1:13.28  1:13.28 
Manu Ursin  2002  02A800  KoU    25m  1:11.25  1:13.25 
Akseli Kontiainen  2002  02A455  JoUS    25m  1:10.97  1:12.97 
Eemeli Puhakka  2001  01A537  JoUS    25m  1:10.58  1:12.58 
Kasperi Koskinen  2001  01A710  KeuTo    25m  1:10.71  1:12.71 
Sampo Soininen  2002  02A069  SWIM    25m  1:11.11  1:13.11 
Niklas Laine  2002  02A111  PieKu    50m  1:13.26  1:13.26 
Jussi Toivanen  2001  01A657  NoPy    25m  1:11.37  1:13.37 

 
Erä 14 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Elias Nurmi  2001  01A638  AU    25m  1:10.35  1:12.35 
Miska Birkstedt  2002  02A105  TaTU    50m  1:11.94  1:11.94 
Teemu Turunen  2002  02A747  KuUS    25m  1:09.63  1:11.63 
Lari Tumanoff  2003  03A150  HSS    50m  1:11.43  1:11.43 
Rasmus Söderholm  2002  02A442  HSS    50m  1:11.60  1:11.60 
Paavo Mielonen  1997  97A149  HäUS    25m  1:09.82  1:11.82 
Aaron de la Rosa  2001  01A808  SWIM    50m  1:12.26  1:12.26 
Niko Matela  2003  03A039  LrU    25m  1:10.54  1:12.54 

 
Erä 15 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Pekka Vilmunen  2001  01A507  TaTU    25m  1:09.36  1:11.36 
Jiri Järvinen  2001  01A304  SWIM    25m  1:08.92  1:10.92 
Kalle Hepojoki  2000  00A826  SWIM    50m  1:10.50  1:10.50 
Joona Siren  2000  00A517  TuUS    25m  1:08.31  1:10.31 
Aksel Kansanniva  2000  00B185  KuUS    25m  1:08.32  1:10.32 
Joona Syrjäkoski  2000  00A478  TaTU    25m  1:08.56  1:10.56 
Veeti Veijonen  2001  01A297  SWIM    50m  1:11.27  1:11.27 
Hugo Soljasalo  2001  01A438  LrU    25m  1:09.36  1:11.36 

 
Erä 16 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jasu Ovaskainen  2002  02A038  LaUS    25m  1:07.81  1:09.81 
Axel Olander  2002  02A531  NoPy    25m  1:07.28  1:09.28 
Kettunen Lauri  2002  02A308  LrU    25m  1:07.04  1:09.04 
Eerik Tikkakoski  2001  01A239  TaTU    25m  1:06.27  1:08.27 
Iiro Kuusela  2001  01A689  TaTU    50m  1:08.89  1:08.89 
Veeti Kupari  2000  00B039  LaUS    25m  1:07.21  1:09.21 
Otto Hoffren  2002  02A253  LaUS    25m  1:07.52  1:09.52 
Aleksi Koprinen  2003  03A416  HSS    50m  1:10.00  1:10.00 

 
Erä 17 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Markus Heino  2000  00B103  HäUS    50m  1:08.16  1:08.16 
Sampsa Oksanen  1999  99A209  JIlves    25m  1:05.54  1:07.54 
Tino Laine  1998  98A690  HäUS    25m  1:05.11  1:07.11 
Kalle Kiviniemi  2000  00A335  NoPy    25m  1:04.62  1:06.62 
Ohto Pihlajamäki  2001  01A675  KuUS    25m  1:04.68  1:06.68 
Tatu Korhonen  2000  00A590  UiTa    25m  1:05.49  1:07.49 
Aleksi Helminen  2001  01A494  LaUS    25m  1:05.81  1:07.81 
Tino Vehkalahti  2001  01A439  TaTU    50m  1:08.21  1:08.21 

 
Erä 18 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jonni Timonen  2000  00B198  JoUS    25m  1:04.22  1:06.22 
Roope Ruohtula  2000  00A565  JoUS    25m  1:03.08  1:05.08 
Joona Lehtonen  2001  01A223  TaTU    50m  1:04.95  1:04.95 
Niilo Hokkanen  1997  97B316  SWIM    50m  1:04.33  1:04.33 
Joona Toivola  1997  97A998  TuUS    50m  1:04.63  1:04.63 
Perttu Mikkola  2001  01B142  NoPy    25m  1:02.97  1:04.97 
Saku Romo  2000  00A504  LaUS    25m  1:03.58  1:05.58 
Ville Luukkonen  1998  98B247  VarU    25m  1:04.28  1:06.28 

 
Erä 19 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Timi Torkkel  2001  01A015  HäUS    50m  1:04.23  1:04.23 
Joonatan Saxberg  1997  97B263  TuUS    50m  1:03.54  1:03.54 
Atte Pohjolainen  1997  97A426  KuUS    25m  1:01.15  1:03.15 
Aleksi Hautaniemi  2000  00A677  LrU    25m  1:00.64  1:02.64 
Artturi Kaarlenkaski  1997  97A304  UiTa    50m  1:02.93  1:02.93 
Matias Auvinen  1998  98A794  SWIM    25m  1:01.53  1:03.53 
Antti Leppänen  2002  02A243  LaUS    25m  1:02.18  1:04.18 
Eemil Laine  1998  98A824  NoPy    25m  1:02.26  1:04.26 

 
Erä 20 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Vinski Pyykönen  2000  00B001  TuUS    25m  1:00.57  1:02.57 
Rafael Stenman  1997  97A581  NoPy    25m  1:00.38  1:02.38 
Alexander Kislitsyn  2001  01A981  SWIM    25m  59.30  1:01.30 
Juuso Mäki  1999  99A261  SeUi    25m  59.20  1:01.20 
Mika Katajisto  1997  97B040  HäUS    25m  59.20  1:01.20 
Jaakko Liedevaara  1999  99A914  SWIM    50m  1:01.41  1:01.41 
Olli Rautaporras  2000  00A795  NoPy    25m  1:00.57  1:02.57 
Aleksanteri Semach  1999  99A874  SWIM    25m  1:00.58  1:02.58 

 
Erä 21 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Heikki Tervanen  1998  98A952  JUK    25m  58.93  1:00.93 
Tuomas Luukinen  1996  96A333  VarU    50m  1:00.56  1:00.56 
Jere Honkamäki  1998  98A297  HäUS    50m  1:00.39  1:00.39 
Jaakko Reinonen  2001  01A300  HäUS    25m  58.31  1:00.31 
Pietu Kinnunen  1996  96A362  JoUS    25m  58.37  1:00.37 
Jere Kekola  2000  00A330  SeUi    25m  58.52  1:00.52 
Roope Eiserbeck  1999  99A294  JoUS    25m  58.59  1:00.59 
Mikko Suova  1997  97A311  UiTa    50m  1:01.11  1:01.11 

 
Erä 22 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Riku Soini  1997  97A380  LaUS    50m  59.93  59.93 
Nestori Koskinen  1996  96A528  PoPy    50m  59.50  59.50 
Santeri Mettälä  1999  99A913  TaTU    25m  57.28  59.28 
Werner Heräjärvi  1999  99A844  JIlves    25m  57.09  59.09 
Panu Sipilä  1996  96A922  KoU    50m  59.11  59.11 
Tomas Saariketo  1996  96A392  PoPy    50m  59.45  59.45 
Martti Tervanen  2000  00A834  JUK    50m  59.72  59.72 
Eetu Honkonen  2000  00A234  SWIM    25m  58.08  1:00.08 

 
Erä 23 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Veeti Ruohtula  2001  01A193  JoUS    25m  56.61  58.61 
Deny Belaic  1998  98A646  TaTU    25m  56.09  58.09 
Jimmy Nyberg  1996  96A773  TaTU    25m  55.68  57.68 
Jesse Tommiska  1994  94A906  KoU    50m  56.67  56.67 
Reko Patinen  1998  98A336  NumKis    25m  55.41  57.41 
Antti Leiponen  1998  98A235  JUK    50m  57.70  57.70 
Oskari Mäkinen  1997  97A575  UiTa    50m  58.36  58.36 
Andrei Minakov  2002    DOLPHIN    50m  58.70  58.70 

 
Erä 24 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joona Haanpää  1997  97A536  RaUS    25m  54.20  56.20 
Henrik Rinkinen  1997  97A988  TuUS    50m  55.58  55.58 
Pietari Virta  1997  97A280  TaTU    50m  55.12  55.12 
Ville Ihalainen  1996  96A079  KuUS    50m  54.79  54.79 
Juho Hyrkkänen  1994  94A636  SWIM    50m  54.96  54.96 
Konsta Naumanen  1996  96A160  JoUS    50m  55.46  55.46 
Joona Poutanen  1992  92A317  TaTU    50m  55.61  55.61 
Ville Kotikuusi  1991  91A412  KoU    25m  54.48  56.48 

 
Erä 25 (25) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Matti Myllyaho  1995  95A231  VUS-VSS    50m  53.94  53.94 
Janne Markkanen  1994  94A792  SWIM    25m  51.04  53.04 
Matias Tyry  1993  93A763  TaTU    25m  50.22  52.22 
Anton Herrala  1993  93A340  TaTU    25m  48.80  50.80 
Andrei Tuomola  1989  89A037  JUK    25m  48.90  50.90 
Tony Eriksson  1995  95A861  JUK    50m  52.23  52.23 
Ville Laine  1995  95B035  TaTU    50m  53.71  53.71 
Eemil Varho  1997  97A537  RaUS    25m  52.10  54.10 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  10:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner