Program för DM/JDM 50m Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2015 |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
09:25 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Damer |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson (1988) 2:29.77 2012-06-28 |
Distriktrekord Juniorer: Shannyn Hultin (1993) 2:36.97 2013-07-03 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
146 |
3 |
Amanda Sundqvist |
2002 |
AR7802 |
UPSALA S |
|
50m |
3:33.78 |
152 |
4 |
Jeanna Wiell |
2001 |
BB9201 |
UPSALA S |
|
50m |
3:26.27 |
63 |
5 |
Wilma Åhling |
2002 |
AU6802 |
KARLSKO SF |
|
25m |
3:26.97 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
178 |
2 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
3:21.28 |
136 |
3 |
Alba Giacomini |
2001 |
AZ8201 |
UPSALA S |
|
50m |
3:06.42 |
109 |
4 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
50m |
3:04.23 |
171 |
5 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
3:05.30 |
138 |
6 |
Ani Helin Öncu |
2001 |
AO0401 |
UPSALA S |
|
50m |
3:16.54 |
47 |
7 |
Nellie Höök |
2001 |
AM5201 |
FILIPSTAD |
|
50m |
3:23.92 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
62 |
1 |
Elin Waara |
1997 |
BD3497 |
KARLSKO SF |
|
25m |
3:03.15 |
169 |
2 |
Julia Faleke |
2000 |
BK1600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:01.35 |
99 |
3 |
Lisa Rydelius |
2001 |
AF8401 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:59.33 |
18 |
4 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:56.94 |
227 |
5 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:58.61 |
218 |
6 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
25m |
3:00.39 |
183 |
7 |
Ebba Vongheer |
2000 |
BG6600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:02.35 |
66 |
8 |
Saga Grandelius |
2001 |
AE1801 |
KARLSKO SF |
|
25m |
3:03.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
176 |
1 |
Elin Lindgren |
2000 |
AP4600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:55.77 |
181 |
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:54.99 |
80 |
3 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:53.63 |
129 |
4 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
2:52.40 |
52 |
5 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
AP4801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:53.34 |
185 |
6 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:53.90 |
93 |
7 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:55.55 |
200 |
8 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
25m |
2:56.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
1 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:48.99 |
168 |
2 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:47.98 |
91 |
3 |
Maja Fredriksson |
1999 |
AF6299 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:45.90 |
100 |
4 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:37.81 |
201 |
5 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
2:44.30 |
120 |
6 |
Agnes Humling |
2000 |
AV2400 |
SANDVIKEN |
|
25m |
2:46.05 |
73 |
7 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:48.19 |
14 |
8 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
SK ENA |
|
25m |
2:50.31 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
09:25 |
|