Program för DM/JDM 50m Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 11/6 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.30)
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2015 |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
14:30 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer |
Finaler (7) |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 28.00 2011-04-27 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 28.00 2011-04-07 |
|
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
48 |
1 |
Victoria Lundqvist |
2001 |
AY8401 |
FILIPSTAD |
|
50m |
41.37 |
57 |
2 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
39.00 |
216 |
3 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
37.09 |
218 |
4 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
25m |
36.38 |
153 |
5 |
Geshin Zarei |
2003 |
AB9603 |
UPSALA S |
|
50m |
36.85 |
217 |
6 |
Emma Sebelius |
2002 |
AN7402 |
HK SIM |
|
25m |
38.15 |
47 |
7 |
Nellie Höök |
2001 |
AM5201 |
FILIPSTAD |
|
50m |
40.14 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
121 |
1 |
Caroline Andersson |
2001 |
AV4601 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
35.73 |
178 |
2 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
35.47 |
148 |
3 |
Miranda Söderberg |
1999 |
AB0699 |
UPSALA S |
|
50m |
34.76 |
63 |
4 |
Wilma Åhling |
2002 |
AU6802 |
KARLSKO SF |
|
25m |
34.53 |
168 |
5 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
34.71 |
99 |
6 |
Lisa Rydelius |
2001 |
AF8401 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
35.44 |
56 |
7 |
Emilia Eerola |
1999 |
BE1499 |
KARLSKO SF |
|
25m |
35.57 |
58 |
8 |
Linn Granlund |
2001 |
AM3801 |
KARLSKO SF |
|
25m |
35.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
185 |
1 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
34.26 |
9 |
2 |
Clara Eklund |
2000 |
AV5800 |
SK ENA |
|
25m |
33.69 |
77 |
3 |
Solveig Ramallo |
1993 |
BX2693 |
KARLSTAD |
|
25m |
33.59 |
176 |
4 |
Elin Lindgren |
2000 |
AP4600 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
33.50 |
120 |
5 |
Agnes Humling |
2000 |
AV2400 |
SANDVIKEN |
|
25m |
33.51 |
183 |
6 |
Ebba Vongheer |
2000 |
BG6600 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
33.59 |
130 |
7 |
Rebecka Bankefors |
1998 |
AX3298 |
UPSALA S |
|
50m |
34.04 |
172 |
8 |
Karolin Holmberg |
2001 |
AG5201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
34.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Saga Söderberg |
1997 |
AE0697 |
UPSALA S |
|
50m |
33.32 |
78 |
2 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
33.23 |
60 |
3 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
32.90 |
129 |
4 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
50m |
32.72 |
228 |
5 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
32.86 |
91 |
6 |
Maja Fredriksson |
1999 |
AF6299 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
32.98 |
135 |
7 |
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
UPSALA S |
|
50m |
33.31 |
194 |
8 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
50m |
33.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
1 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
50m |
32.56 |
59 |
2 |
Elin Håkansson |
1997 |
BL4697 |
KARLSKO SF |
|
25m |
32.22 |
13 |
3 |
Lovisa Sved |
2000 |
AH5800 |
SK ENA |
|
25m |
31.95 |
73 |
4 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
31.74 |
173 |
5 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.78 |
214 |
6 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
32.19 |
116 |
7 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
25m |
32.33 |
90 |
8 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
AT9699 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
32.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
52 |
1 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
AP4801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
31.51 |
177 |
2 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.27 |
100 |
3 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
30.97 |
122 |
4 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
30.45 |
72 |
5 |
Elvira Eklund-Ramböl |
1997 |
AV5497 |
KARLSTAD |
|
25m |
30.91 |
151 |
6 |
Lina Westerlund |
1995 |
BD5295 |
UPSALA S |
|
25m |
31.06 |
223 |
7 |
Maja Eriksson |
2002 |
AM6602 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
31.45 |
49 |
8 |
Ajla Omic |
1999 |
AH5299 |
FILIPSTAD |
|
25m |
31.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
191 |
1 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
25m |
30.33 |
184 |
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
29.90 |
203 |
3 |
Vera Rohlin Johansson |
1995 |
AQ2695 |
ÖSA |
|
25m |
28.14 |
225 |
4 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
AH4698 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
27.77 |
37 |
5 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
FALUN |
|
50m |
28.12 |
221 |
6 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
28.70 |
26 |
7 |
Nelly Neuman |
1996 |
BC9296 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
30.30 |
21 |
8 |
Ebba Engström |
1995 |
AZ7495 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
30.44 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
14:30 |
|