2020-04-09   20:11:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ENA-cupen 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2015    Utskriftsdatum  05 september 2015   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  13:56   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 september 2015         
 
 
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Axel Andersson  2004  AQ0304  LINDESBERG    25m   
71  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    50m  1:33.86 
120  David Eriksson  2004  AO2104  HK SIM    25m  1:28.75 
Marcus Ardanius  2003  AD6303  BÅLSTA SK    25m  1:30.01 
Lukas Jakobsson  2005  AA1705  BÅLSTA SK    25m  1:36.26 
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
150  Max Lord  2004  AH1504  STRÄNGNÄS    25m  1:25.30 
153  Vigor Runemar-Ham  2004  AI8704  STRÄNGNÄS    25m  1:24.72 
Evert Jonsson  2003  AA0303  BÅLSTA SK    25m  1:21.36 
55  Edvin Heikinniemi  2003  AH0503  ESKILSTUNA    50m  1:24.45 
78  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    25m  1:25.05 
57  Maximilian Holm  2005  AD7305  ESKILSTUNA    50m  1:25.41 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
70  Elias Paulson  2000  AS0900  ESKILSTUNA    50m  1:16.87 
33  Gustav Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  1:15.37 
Eskil Jonsson  2003  AA5303  BÅLSTA SK    25m  1:14.86 
148  Fredrik Karlsson  2004  AK4904  STRÄNGNÄS    25m  1:15.29 
144  Erik Ankarling  2004  AG4104  STRÄNGNÄS    25m  1:16.13 
48  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    25m  1:18.61 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Axel Thorsén  2003  AH6503  KÖPINGS SS    25m  1:14.51 
45  Harry Chan  2001  AL8301  ESKILSTUNA    50m  1:12.40 
50  Adam Fröjdfeldt  1999  AT1999  ESKILSTUNA    50m  1:09.49 
23  Olle Hansen  2001  AE9101  SK ENA    25m  1:09.69 
69  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    25m  1:12.51 
152  Eric Malmquist  2003  AC1703  STRÄNGNÄS    25m  1:14.77 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Carl Bidebo  2000  AN9900  ESKILSTUNA    25m  1:02.91 
54  Arvid Heikinniemi  2001  AL6301  ESKILSTUNA    25m  1:01.83 
25  Sean Johansson  1997  AO1197  SK ENA    25m  58.90 
21  Gustav Ekesten  1998  AJ4398  SK ENA    25m  1:00.39 
28  Joel Marin  1999  AN2399  SK ENA    25m  1:02.47 
Leo Jakobsson  2002  AG4302  BÅLSTA SK    25m  1:03.32 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  05 september 2015 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  13:56 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner