2019-10-18   18:10:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  22:04   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer  Indledende (19) 
Heat 1 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  Johanne Cecilie Nielsen  2008    ODDER    25m   
56  Pernille Nedergaard  2004    SILKEBORG    25m   
78  Elisabeth Stoltenborg  2002  0252AZ  SKANDERBOR    25m   
364  Caroline Matilde Nielsen  2005    ODDER    25m   
271  Liv Juhl Jensen  2005  0566AI  LYSENG    25m   
294  Maria Lysgaard Sørensen  2006  0682AC  LYSENG    25m   

 
Heat 2 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Emma Christensen  2002    VIBORG    25m   
254  Lærke Lucia Lehmann  2005    HORSENS    25m   
342  Marie Isager  2005    ODDER    25m   
371  Julie Nonbye  2006    ODDER    25m   
197  Maja Stamholdt  2005    HSK    25m   
142  Camilla Marie Eriksen  2005  0588AF  SKOVBAKKEN    25m   

 
Heat 3 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
358  Caroline Marx  2006    ODDER    25m   
247  Clara Matilde Carstensen  2004  0436AP  HORSENS    25m  1:18.58 
244  Emilie Høgh Bager  2003  0384AZ  HORSENS    25m  1:14.65 
55  Nicoline Møldrup  2004  0436AT  SILKEBORG    25m  1:18.04 
372  Kathrine Nonbye  2004  0474AL  ODDER    25m  1:31.31 
220  Sofie Hjorth Jakobsen  2005    BJERRE HER    25m   

 
Heat 4 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
320  Kamilla Sørensen  2005  0556AG  THISTED    25m  1:09.09 
257  Emma Oleander  2004  0472AJ  HORSENS    25m  1:06.10 
316  Angelina Nørgaard  2003  0394AQ  THISTED    25m  1:05.88 
135  Anna Varming  2005    VIBORG    25m  1:05.96 
57  Cecilie Vejsgaard Pederse  2004  0444AS  SILKEBORG    25m  1:08.75 
52  Selma Lindberg  2003  0354AU  SILKEBORG    25m  1:13.96 

 
Heat 5 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Lykke Munk  2002  0266AC  BRÆDSTRUP    25m  1:05.49 
252  Maria Kristine Kirkmand  2003  0364AX  HORSENS    25m  1:04.20 
226  Mikela Muhlig  2003    BJERRE HER    25m  1:04.09 
233  Caroline K. Sørensen  2004    BJERRE HER    25m  1:04.14 
253  Sara Kobæk  2005  0568AD  HORSENS    25m  1:05.26 
256  Caroline Madsen  2004  0446AQ  HORSENS    25m  1:05.85 

 
Heat 6 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Christine Porse  2004    SILKEBORG    25m  1:02.05 
255  Xenia Juhl Leiszner  2005  0566AD  HORSENS    25m  1:01.24 
297  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    25m  1:00.79 
326  Malou Lundkvist Bundgaard  2004  0488AM  ODDER    25m  1:01.21 
133  Louise Sunesen  2005  0598AC  VIBORG    25m  1:01.54 
25  Emilie Bie Bock  2005  0554AE  SILKEBORG    25m  1:03.83 

 
Heat 7 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Sille Mortensen  2004  0484AL  VIBORG    25m  59.50 
300  Frida Grønkjær  2005  0582AH  THISTED    25m  59.07 
344  Frida Riishøj Jensen  2002  0274AX  ODDER    25m  58.35 
370  Emma Nonbye  2003  0306AS  ODDER    25m  58.80 
216  Cecilie Daugaard  2003    BJERRE HER    25m  59.12 
174  Lykke Bladtkramer  2003  0336AI  HSK    25m  1:00.68 

 
Heat 8 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Frida Lind  2004  0416AH  NORD    25m  57.77 
305  Julie Nyvang Jensen  2003  0394AX  THISTED    25m  57.36 
377  Ida Sabroe  2002    ODDER    25m  56.76 
246  Feline Flytkjær Broersma  2004  0474AK  HORSENS    25m  57.04 
167  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  BRÆDSTRUP    25m  57.67 
77  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  SKANDERBOR    25m  57.91 

 
Heat 9 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Katja Holm Nielsen  2001  0164AY  ODDER    25m  56.65 
281  Katrine Mols  2003  0326AP  LYSENG    25m  56.50 
277  Sarah Larsen  2004  0474AJ  LYSENG    25m  55.78 
322  Emma Thinggaard  2002    THISTED    25m  56.13 
115  Katja Møller Madsen  2003  0376AQ  VIBORG    25m  56.61 
360  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    25m  56.67 

 
Heat 10 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
288  Signe Marie Ryhammer  2005  0522AI  LYSENG    25m  55.29 
374  Sisse Ø. Press  2003  0332AV  ODDER    25m  53.58 
355  Cecilie Lauridsen  2003  0354AB  ODDER    25m  53.16 
243  Thea Linneberg Bæk  2002  0242AW  IHF    25m  53.45 
70  Amalie Holst  2004  0428AS  SKANDERBOR    25m  55.27 
111  Lea Kjær Kristensen  2004    VIBORG    25m  55.76 

 
Heat 11 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
382  Rosa Sigel Thomsen  2002  0256AJ  ODDER    25m  52.95 
273  Frida Saks Justesen  2004  0452AM  LYSENG    25m  52.84 
171  Iben K. Zachariassen  2002  0216AS  BRÆDSTRUP    25m  52.45 
239  Iben Maj Laursen  2002  0214AZ  IHF    25m  52.61 
303  Ida Hovmark  2005  0528AG  THISTED    25m  52.90 
168  Amalie Laursen  2001  0166BC  BRÆDSTRUP    25m  53.04 

 
Heat 12 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    25m  51.70 
363  Camilla Angaard Nielsen  2003  0386AJ  ODDER    25m  50.52 
191  Alberte Hedevang Petersen  2003  0352AO  HSK    25m  50.30 
23  Simone Sloth Østergaard  2000  0032BE  NORD    25m  50.47 
86  Sofie Bruun Boye  2001  0112AZ  VIBORG    25m  50.83 
270  Agnes Bojsen Jensen  2004  0442AG  LYSENG    25m  51.93 

 
Heat 13 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
366  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    25m  48.71 
179  Fiona Hansen Hobolth  2003  0376AO  HSK    25m  48.43 
165  Julia Harpøth  2002  0208AX  BRÆDSTRUP    25m  47.42 
312  Therese Mardal  2002  0224AY  THISTED    25m  48.13 
87  Sarah Bundgaard  2003    VIBORG    25m  48.47 
356  Matilde Dalgaard Lauridse  2003  0396AV  ODDER    25m  48.89 

 
Heat 14 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Lærke Als  2002  0214AU  NORD    25m  46.87 
Katrine Krogh Jensen  2002  0216AX  AUNING    25m  45.79 
128  Christie Prøhl  1998  9872AW  VIBORG    25m  45.31 
221  Carla Jensen  2002  0216AT  BJERRE HER    25m  45.51 
276  Yasmina Kristiensen  2000  0096BA  LYSENG    25m  46.17 
134  Celeste Pind Therkildsen  2002  0274AU  VIBORG    25m  47.07 

 
Heat 15 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Camilla Aagaard  2000  0044AY  NORD    50m  44.85 
293  Caroline Sørensen  2003  0318AP  LYSENG    25m  44.72 
345  Kirstine Thordahl Jensen  2000  0084AZ  ODDER    25m  44.55 
299  Ida Fink Baun  2000  0034BF  THISTED    25m  44.60 
22  Cecilie Væver  2002  0288AD  NORD    25m  44.74 
295  Emma Varrisboel  2003  0348AP  LYSENG    25m  44.99 

 
Heat 16 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Anne Katrine Ryhammer  2003  0382AQ  LYSENG    25m  44.41 
75  Josefine Mikkelsen  2002  0242AT  SKANDERBOR    25m  43.97 
145  Astrid Crone Jespersen  2002  0214AT  SKOVBAKKEN    25m  43.83 
182  Anna Kruse  2000  0006BG  HSK    25m  43.94 
208  Emma Lovring  1998  9832BB  HEI    25m  44.04 
67  Emma Dochedahl  2000  0024BG  SKANDERBOR    25m  44.48 

 
Heat 17 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
193  Christine Rasmussen  2001  0138AS  HSK    25m  41.89 
203  Laura Fogh  2003  0352AI  HEI    25m  40.68 
120  Lærke Harksen Nehmdahl  1999  9994AQ  VIBORG    25m  35.03 
121  Ane Emilie Nielsen  1996  9646AZ  VIBORG    25m  38.53 
376  Laura Buur Rasmussen  2001  0168AQ  ODDER    25m  41.62 
Maiken Hougaard  2002  0282AM  AUNING    25m  43.29 

 
Heat 18 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
100  Rebecca E. Jakobsen  2003  0318AO  VIBORG    25m  41.81 
Emma L. U. Jensen  2000  0014BE  AUNING    25m  40.64 
92  Kathrine Fog  2000  0072BC  VIBORG    25m  34.76 
384  Mette Dyrhauge Winther  1998  9854BB  ODDER    25m  37.04 
321  Louise Sørensen  2000  0012AP  THISTED    25m  40.99 
105  Amalie Kanstrup  2003  0326AM  VIBORG    25m  42.76 

 
Heat 19 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
282  Mathilde Hvass Olesen  2001  0126AO  LYSENG    25m  41.68 
357  Maja Fridberg Madsen  2002  0236AL  ODDER    25m  40.61 
88  Laura Cebula  1997  9722AT  VIBORG    25m  34.54 
31  Esther Flø  2001  0108AR  SILKEBORG    25m  37.03 
21  Lærke Bjerre Tange  2002  0284AS  NORD    25m  40.98 
18  Karoline Nielsen  1997  9736AL  NORD    25m  42.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  22:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark