2019-08-26   07:26:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  25 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
 
Løb 18, 100m Medley Herrer  Finaler (18) 
Vejledende starttid 14:03 
Heat 1 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Anders Elsborg  2003    VIBORG    25m   
275  Ciano Kristensen  2004  0445AJ  LYSENG    25m   
41  Jesper Albæk Hansen  2004    SILKEBORG    25m   
97  Lukas Hedegaard  2004    VIBORG    25m   
91  Lasse Fethter  2004    VIBORG    25m   
               

 
Heat 2 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
95  Mads Peter Hansen  2004    VIBORG    25m   
249  Arthur Rytter Jacobsen  2003  0373AL  HORSENS    25m   
159  Bertram Emil Nedergaard  2004    AIA-TRANBJ    25m   
137  Kristian Zaar  2001    VIBORG    25m   
130  Mikkel Riis  2002    VIBORG    25m   
102  Andreas Weis Kallesøe  2004    VIBORG    25m   

 
Heat 3 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
353  Silas D. Kosior  2003  0331AK  ODDER    25m   
73  Frej Liltorp  2004  0499AL  SKANDERBOR    25m  2:14.45 
42  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  1:50.31 
108  Gustav Kjeldsen  2004  0451AG  VIBORG    25m  2:00.34 
369  Tobias Nielsen  2004  0497AB  ODDER    25m   
286  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  LYSENG    25m   

 
Heat 4 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
263  Jacob Bendixen  2004  0413AI  LYSENG    25m  1:49.19 
163  Jeppe Ballisager Hansen  2001  0133AP  BRÆDSTRUP    25m  1:47.20 
280  Jari Vendler Madsen  2002  0273AL  LYSENG    25m  1:42.78 
40  Marius Gystad  2003  0313AK  SILKEBORG    25m  1:44.13 
318  Johan Roderick  2003  0331AL  THISTED    25m  1:47.31 
298  Nicklas Bager  2003  0321AM  THISTED    25m  1:49.60 

 
Heat 5 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Simon Simoni Christiansen  2002  0233AN  SKANDERBOR    25m  1:41.84 
272  Jacob Emil Jeppesen  2003  0353AH  LYSENG    25m  1:41.53 
28  Oliver Christensen  2003  0373AK  SILKEBORG    25m  1:39.91 
187  Christian Oxenvad  2003  0325AI  HSK    25m  1:40.54 
351  Sander Møller Jürgensen  2004  0461AB  ODDER    25m  1:41.56 
39  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    25m  1:42.00 

 
Heat 6 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Frederik W. Frost-Jensen  2001  0199AM  BJERRE HER    25m  1:36.79 
348  Alexander Johnsen  2003  0397AC  ODDER    25m  1:35.54 
60  Jakob Riisgaard  2003  0309AA  SILKEBORG    25m  1:33.60 
262  August Ancker  2003  0399AD  LYSENG    25m  1:34.61 
218  Mathias Germansen  2002  0205AK  BJERRE HER    25m  1:35.92 
228  Rasmus K. Ø. Nielsen  2002  0289AJ  BJERRE HER    25m  1:37.74 

 
Heat 7 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Andreas Hansen  2001  0195AF  BRÆDSTRUP    25m  1:32.01 
235  Mads L. Skov Sørensen  2001  0155AO  BJERRE HER    25m  1:30.49 
223  Halfdan Krogh Lund  2002  0287AF  BJERRE HER    25m  1:28.66 
123  Johan Nielsen  2001  0109AM  VIBORG    25m  1:29.08 
76  Johan Bendixen Nissen  2002  0211AQ  SKANDERBOR    25m  1:30.71 
274  Andreas Jørgensen  2003  0305AH  LYSENG    25m  1:33.29 

 
Heat 8 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Anders Ballisager Hansen  1998  9863AU  BRÆDSTRUP    25m  1:28.05 
148  Wilfred Hove Lasthein  2002  0279AJ  SKOVBAKKEN    25m  1:26.83 
131  Andreas Thanild Schøler  2000  0059AN  VIBORG    25m  1:26.71 
265  Alexander Korsager Elkjær  2001  0113AL  LYSENG    25m  1:26.80 
160  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  BRÆDSTRUP    25m  1:27.04 
71  Mads Iversen  2002  0203AN  SKANDERBOR    25m  1:28.48 

 
Heat 9 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Mads Holm Skovby  2001  0165AL  HSK    25m  1:26.25 
43  Mathias Plog Jensen  2001  0139AG  SILKEBORG    25m  1:26.24 
327  Nicholas Bundgaard  2002  0249AI  ODDER    25m  1:24.25 
190  Benjamin Peruchon  2001  0195AL  HSK    25m  1:25.70 
143  Daniel Gallacher  2002  0235AK  SKOVBAKKEN    25m  1:26.25 
311  Paw Jensby Madsen  2002  0233AI  THISTED    25m  1:26.36 

 
Heat 10 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
201  Alfred Tang Dixen  2002  0213AE  HEI    25m  1:21.70 
125  Anton Kirkegaard Olesen  2000  0013AS  VIBORG    25m  1:19.12 
269  Oliver Høyer  2000  0073AT  LYSENG    25m  1:18.37 
266  Joachim Hjertmann  2002  0215AK  LYSENG    25m  1:18.59 
362  Benjamin B Nielsen  2001  0127AM  ODDER    25m  1:19.64 
155  Vilhelm Damm Thorsell  2002  0235AD  SKOVBAKKEN    25m  1:24.11 

 
Heat 11 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Lars Christian Primdahl  2000  0033AP  NORD    25m  1:17.54 
237  Anders Færch Jensen  1988  8867AC  IHF    25m  1:16.30 
205  Sebastian Halvorsen  1999  9943AP  HEI    25m  1:14.38 
103  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    25m  1:16.26 
202  Thorbjørn Eriksen  2000  0003AM  HEI    25m  1:17.34 
93  Nicolai Friborg  2000  0037AO  VIBORG    25m  1:18.12 

 
Heat 12 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Thomas Christiansen  1999  9957AO  HSK    25m  1:12.32 
164  Oliver Østergaard Hansen  2000  0029AI  BRÆDSTRUP    25m  1:12.17 
117  Christian Mangaard  1999  9915AT  VIBORG    25m  1:11.70 
267  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  LYSENG    25m  1:11.75 
199  Steffen Vesterø Uldal  1999  9909AR  HSK    25m  1:12.26 
200  Mads Alnor  2000  0005AM  HEI    25m  1:12.79 

 
Heat 13 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
379  Mark Simonsen  1997  9719AH  ODDER    25m  1:10.07 
325  Jonatan Balladone  1997  9793AH  ODDER    25m  1:09.55 
106  Tobias Alstrup Kjær  1998  9839AF  VIBORG    25m  1:08.47 
Thorbjørn U. Hansen  2000  0017AO  AUNING    25m  1:09.54 
26  Martin Harder Bruun  1998  9843AA  SILKEBORG    25m  1:09.88 
81  Kasper Levring Andersen  1998  9819AS  VIBORG    25m  1:10.58 

 
Heat 14 (18) (Årg. 2005-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Philip Vesterby  2005  0567AD  THISTED    25m  2:22.10 
308  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  1:52.08 
337  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  1:42.22 
306  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  1:45.17 
304  Gustav Hoxer  2005  0585AD  THISTED    25m  2:07.16 
37  Andreas Gaardstad  2005    SILKEBORG    25m   

 
Heat 15 (18) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
153  Julius Agerbo Modin  2003  0313AC  SKOVBAKKEN    25m  1:31.85 
278  Frederik Lindholm  2004  0451AC  LYSENG    25m  1:30.07 
198  Mads Stamholt  2003  0353AM  HSK    25m  1:26.65 
30  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    25m  1:29.07 
319  Alex Søndergaard  2003  0365AJ  THISTED    25m  1:31.03 
291  William Sloth  2003  0367AJ  LYSENG    25m  1:32.85 

 
Heat 16 (18) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Chris Rasmussen  2001  0177AO  VIBORG    25m  1:15.01 
127  Mathias Pedersen  2002  0233AG  VIBORG    25m  1:12.63 
279  Oskar Lindholm  2001  0153AF  LYSENG    25m  1:10.45 
35  Oliver Frølund  2001  0133AL  SILKEBORG    25m  1:10.48 
350  Sebastian Møller Jürgense  2001  0141AB  ODDER    25m  1:14.72 
83  Oliver Widemann Bache  2001  0135AO  VIBORG    25m  1:15.13 

 
Heat 17 (18) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Emil Knudsen  1999  9975AO  HSK    25m  1:09.09 
Andreas Hougaard  2000  0007AO  AUNING    25m  1:05.56 
172  Magnus Stender Berg  1999  9939AF  HSK    25m  1:05.16 
181  Victor Kristensen  1999  9915AS  HSK    25m  1:05.16 
188  Frederik Oxenvad  1999  9949AR  HSK    25m  1:07.81 
17  Karl Meisner-Jensen  1999  9927AF  NORD    25m  1:09.29 

 
Heat 18 (18) (Årg. 1916-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
194  Jonas Rohwedder  1998  9849AO  HSK    25m  1:03.11 
331  Lasse Dall  1997  9763AR  ODDER    25m  1:01.06 
104  Lasse Kammer  1995  9593AH  VIBORG    25m  1:00.18 
101  Rasmus Jørgensen  1996  9615AP  VIBORG    25m  1:00.34 
118  Frederik M. Mortensen  1996  9611AI  VIBORG    25m  1:02.72 
85  Christoffer Beck  1996  9613AL  VIBORG    25m  1:07.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  25 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark