2019-08-20   08:27:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  26 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  08:04   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
 
Løb 23, 200m Frisvømning Damer  Finaler (12) 
Vejledende starttid 09:30 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    25m   
287  Anne Katrine Ryhammer  2003  0382AQ  LYSENG    25m   
47  Maja Klitgaard  2003  0392AK  SILKEBORG    25m  4:06.02 
50  Clarissa Marie Lauritzen  2003  0304AU  SILKEBORG    25m   
141  Laura Marie Dige  2004  0404AE  SKOVBAKKEN    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Freja Plannthin Mogensen  1999  9968BD  AUNING    25m  3:52.59 
234  Cecilie Sørensen  2003  0338AW  BJERRE HER    25m  3:39.59 
77  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  SKANDERBOR    25m  3:35.22 
322  Emma Thinggaard  2002    THISTED    25m  3:38.45 
213  Marlene Reitan  2003    TST    25m  3:49.13 
78  Elisabeth Stoltenborg  2002  0252AZ  SKANDERBOR    50m  3:58.02 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Maja Cordtz  2003  0304AN  SKOVBAKKEN    25m  3:27.12 
145  Astrid Crone Jespersen  2002  0214AT  SKOVBAKKEN    25m  3:23.72 
171  Iben K. Zachariassen  2002  0216AS  BRÆDSTRUP    25m  3:20.00 
299  Ida Fink Baun  2000  0034BF  THISTED    25m  3:23.07 
312  Therese Mardal  2002  0224AY  THISTED    25m  3:26.67 
239  Iben Maj Laursen  2002  0214AZ  IHF    25m  3:31.12 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Thea Linneberg Bæk  2002  0242AW  IHF    25m  3:16.72 
167  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  BRÆDSTRUP    25m  3:10.00 
Liva Ginnerup  2004  0484AM  AUNING    25m  3:01.99 
165  Julia Harpøth  2002  0208AX  BRÆDSTRUP    25m  3:08.86 
281  Katrine Mols  2003  0326AP  LYSENG    50m  3:16.65 
174  Lykke Bladtkramer  2003  0336AI  HSK    25m  3:18.59 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
132  Anne Sunesen  2001  0114AZ  VIBORG    25m  2:56.02 
341  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  ODDER    25m  2:53.14 
209  Emilie Spliid  2000  0052BA  HEI    25m  2:49.99 
221  Carla Jensen  2002  0216AT  BJERRE HER    25m  2:53.04 
301  Pernille Harbo  2001  0106AV  THISTED    25m  2:53.30 
67  Emma Dochedahl  2000  0024BG  SKANDERBOR    25m  2:56.81 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Jasmin Jespersen  2002  0268AL  SILKEBORG    25m  2:48.27 
375  Emma Rasmussen  2002  0292AL  ODDER    25m  2:43.65 
335  Cecilie Gregersen  2002  0204AF  ODDER    25m  2:38.25 
22  Cecilie Væver  2002  0288AD  NORD    25m  2:38.37 
23  Simone Sloth Østergaard  2000  0032BE  NORD    25m  2:46.28 
173  Lærke Bladtkramer  2001  0138AT  HSK    25m  2:48.64 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
242  Maya Nautrup Pedersen  1999  9956AE  IHF    25m  2:34.91 
62  Amalie Skov  1999  9992AW  SILKEBORG    25m  2:30.61 
124  Laura Davidsen Nielsen  2000  0064BA  VIBORG    25m  2:29.00 
345  Kirstine Thordahl Jensen  2000  0084AZ  ODDER    25m  2:30.37 
378  Camilla Hein Saugmann  1999  9938BC  ODDER    25m  2:33.73 
11  Rikke Svenstrup  1999  9972AZ  AUNING    25m  2:38.00 

 
Heat 8 (12) (Årg. 2005-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
360  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    25m  3:35.76 
320  Kamilla Sørensen  2005  0556AG  THISTED    25m   
               
               

 
Heat 9 (12) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Mia Borgensgaard  2003    TST    25m  2:55.33 
264  Martha Bjerg  2004  0454AK  LYSENG    25m  2:44.93 
82  Louise Houe Andersen  2003  0384AN  VIBORG    25m  2:26.19 
154  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  SKOVBAKKEN    25m  2:44.60 
307  Camilla Kjær  2003  0354AD  THISTED    25m  2:54.73 
139  Sia Aagaard  2004  0434AB  SKOVBAKKEN    25m  2:56.43 

 
Heat 10 (12) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Sofie S. Vegener  2002  0268AK  AUNING    25m  2:36.15 
347  Signe Søby Jensen  2001  0114AJ  ODDER    25m  2:26.60 
21  Lærke Bjerre Tange  2002  0284AS  NORD    25m  2:23.01 
15  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    25m  2:26.03 
338  Liv Hingeberg  2001  0154AK  ODDER    25m  2:28.66 
10  Sofie Petersen  2001  0102AR  AUNING    25m  2:36.58 

 
Heat 11 (12) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Luna Ladefoged  2000  0038AS  ODDER    25m  2:26.66 
381  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    25m  2:24.93 
359  Helene G. Nedergaard  1999  9956AM  ODDER    25m  2:15.09 
329  Cecilie Dalgas  2000  0014AI  ODDER    25m  2:19.00 
79  Melissa Furman  1999  9932BE  Djursland    25m  2:25.88 
313  Anna Mathiasen  2000  0066AP  THISTED    25m  2:27.14 

 
Heat 12 (12) (Årg. 1916-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Clara Nautrup Pedersen  1998  9844AJ  IHF    25m  2:30.50 
18  Karoline Nielsen  1997  9736AL  NORD    25m  2:30.03 
189  Julie Oxenvad  1997  9744AP  HSK    25m  2:08.29 
128  Christie Prøhl  1998  9872AW  VIBORG    25m  2:21.86 
122  Ida Marie Nielsen  1995  9524AZ  VIBORG    25m  2:30.25 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark