2019-10-18   18:12:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 24
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  26 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  08:04   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (11) 
Vejledende starttid 10:15 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
36  Gustav Fløche Fuglsang  2002  0239AL  SILKEBORG    25m   
73  Frej Liltorp  2004  0499AL  SKANDERBOR    25m  4:01.63 
275  Ciano Kristensen  2004  0445AJ  LYSENG    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
369  Tobias Nielsen  2004  0497AB  ODDER    25m  3:31.81 
163  Jeppe Ballisager Hansen  2001  0133AP  BRÆDSTRUP    25m  3:21.80 
149  Yang Li  2002  0277AF  SKOVBAKKEN    25m  3:09.23 
116  Martin Madsen  2001  0157AN  VIBORG    25m  3:11.73 
351  Sander Møller Jürgensen  2004  0461AB  ODDER    25m  3:27.96 
339  Gustav Hollenbach  2003  0335AL  ODDER    25m  3:53.84 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Andreas Hansen  2001  0195AF  BRÆDSTRUP    25m  3:05.00 
290  Valdemar Vind Sejr  2003  0329AG  LYSENG    25m  3:01.84 
274  Andreas Jørgensen  2003  0305AH  LYSENG    25m  2:59.05 
153  Julius Agerbo Modin  2003  0313AC  SKOVBAKKEN    25m  3:01.55 
148  Wilfred Hove Lasthein  2002  0279AJ  SKOVBAKKEN    25m  3:03.40 
298  Nicklas Bager  2003  0321AM  THISTED    25m  3:07.05 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
143  Daniel Gallacher  2002  0235AK  SKOVBAKKEN    25m  2:49.72 
155  Vilhelm Damm Thorsell  2002  0235AD  SKOVBAKKEN    25m  2:46.07 
315  Anders Storgaard Nielsen  2000  0051AM  THISTED    25m  2:38.99 
131  Andreas Thanild Schøler  2000  0059AN  VIBORG    25m  2:41.23 
178  Asbjørn Guldager  2002  0227AI  HSK    25m  2:47.65 
265  Alexander Korsager Elkjær  2001  0113AL  LYSENG    25m  2:50.69 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Anton Kirkegaard Olesen  2000  0013AS  VIBORG    25m  2:35.09 
202  Thorbjørn Eriksen  2000  0003AM  HEI    25m  2:31.70 
51  Mads Lillelund  1998  9815AU  SILKEBORG    25m  2:24.04 
269  Oliver Høyer  2000  0073AT  LYSENG    25m  2:25.49 
113  Sebastian Leimbeck  2001  0167AM  VIBORG    25m  2:34.09 
71  Mads Iversen  2002  0203AN  SKANDERBOR    50m  2:36.55 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Oliver Østergaard Hansen  2000  0029AI  BRÆDSTRUP    25m  2:14.52 
379  Mark Simonsen  1997  9719AH  ODDER    25m  2:11.93 
109  Andreas Knage  1998  9807AU  VIBORG    25m  2:07.68 
332  Oliver Degn  1996  9653AG  ODDER    25m  2:11.77 
117  Christian Mangaard  1999  9915AT  VIBORG    25m  2:14.27 
200  Mads Alnor  2000  0005AM  HEI    25m  2:19.79 

 
Heat 7 (11) (Årg. 2005-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
337  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  2:54.02 
               
               
               

 
Heat 8 (11) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    25m  2:53.63 
319  Alex Søndergaard  2003  0365AJ  THISTED    25m  2:46.36 
198  Mads Stamholt  2003  0353AM  HSK    25m  2:37.15 
349  Kasper Johnsen  2003  0357AC  ODDER    25m  2:40.81 
380  Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    25m  2:48.53 
291  William Sloth  2003  0367AJ  LYSENG    25m  2:58.67 

 
Heat 9 (11) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
385  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    25m  2:28.51 
127  Mathias Pedersen  2002  0233AG  VIBORG    25m  2:24.61 
123  Johan Nielsen  2001  0109AM  VIBORG    25m  2:21.58 
350  Sebastian Møller Jürgense  2001  0141AB  ODDER    25m  2:24.37 
190  Benjamin Peruchon  2001  0195AL  HSK    25m  2:25.61 
361  Thor G. Nedergaard  2002  0245AC  ODDER    25m  2:29.29 

 
Heat 10 (11) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Thomas Christiansen  1999  9957AO  HSK    25m  2:10.07 
188  Frederik Oxenvad  1999  9949AR  HSK    25m  2:09.00 
343  Nikolaj Isdahl  1999  9957AF  ODDER    25m  2:02.67 
236  Dan Izhar-Larsen  1999  9985AR  IHF    25m  2:05.76 
103  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    25m  2:09.45 
334  Thomas Frederiksen  2000  0089AG  ODDER    25m  2:11.52 

 
Heat 11 (11) (Årg. 1916-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Tobias Alstrup Kjær  1998  9839AF  VIBORG    25m  2:05.02 
331  Lasse Dall  1997  9763AR  ODDER    25m  2:01.46 
352  Oskar Jørgensen  1998  9817AK  ODDER    25m  1:57.04 
118  Frederik M. Mortensen  1996  9611AI  VIBORG    25m  1:59.14 
325  Jonatan Balladone  1997  9793AH  ODDER    25m  2:02.01 
85  Christoffer Beck  1996  9613AL  VIBORG    25m  2:07.63 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark