2021-03-06   18:56:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 31
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  26 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  08:04   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer  Finaler (16) 
Vejledende starttid 13:43 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
322  Emma Thinggaard  2002    THISTED    25m   
320  Kamilla Sørensen  2005  0556AG  THISTED    25m   
197  Maja Stamholdt  2005    HSK    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Cecilie Daugaard  2003    BJERRE HER    25m  1:58.58 
377  Ida Sabroe  2002    ODDER    25m  1:52.68 
213  Marlene Reitan  2003    TST    25m  1:46.34 
326  Malou Lundkvist Bundgaard  2004  0488AM  ODDER    25m  1:46.49 
372  Kathrine Nonbye  2004  0474AL  ODDER    25m  1:57.45 
305  Julie Nyvang Jensen  2003  0394AX  THISTED    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Elisabeth Stoltenborg  2002  0252AZ  SKANDERBOR    50m  1:43.11 
70  Amalie Holst  2004  0428AS  SKANDERBOR    25m  1:40.14 
50  Clarissa Marie Lauritzen  2003  0304AU  SILKEBORG    25m  1:37.20 
77  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  SKANDERBOR    25m  1:39.26 
239  Iben Maj Laursen  2002  0214AZ  IHF    25m  1:41.98 
234  Cecilie Sørensen  2003  0338AW  BJERRE HER    25m  1:43.89 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
370  Emma Nonbye  2003  0306AS  ODDER    25m  1:35.56 
366  Kathrine Bech Nielsen  2004  0432AJ  ODDER    25m  1:32.98 
344  Frida Riishøj Jensen  2002  0274AX  ODDER    25m  1:32.49 
293  Caroline Sørensen  2003  0318AP  LYSENG    25m  1:32.52 
316  Angelina Nørgaard  2003  0394AQ  THISTED    25m  1:34.04 
374  Sisse Ø. Press  2003  0332AV  ODDER    25m  1:36.96 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Frida Lind  2004  0416AH  NORD    25m  1:29.50 
363  Camilla Angaard Nielsen  2003  0386AJ  ODDER    25m  1:27.77 
171  Iben K. Zachariassen  2002  0216AS  BRÆDSTRUP    25m  1:27.55 
72  Sara Mette Kvitzau  2003  0328AY  SKANDERBOR    25m  1:27.71 
383  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    25m  1:27.88 
140  Maja Cordtz  2003  0304AN  SKOVBAKKEN    25m  1:32.39 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Julia Harpøth  2002  0208AX  BRÆDSTRUP    25m  1:25.61 
65  Clara Tolderlund  2002  0256AK  SILKEBORG    25m  1:25.05 
145  Astrid Crone Jespersen  2002  0214AT  SKOVBAKKEN    25m  1:24.03 
243  Thea Linneberg Bæk  2002  0242AW  IHF    25m  1:24.47 
141  Laura Marie Dige  2004  0404AE  SKOVBAKKEN    25m  1:25.15 
356  Matilde Dalgaard Lauridse  2003  0396AV  ODDER    25m  1:27.50 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  BRÆDSTRUP    25m  1:23.82 
134  Celeste Pind Therkildsen  2002  0274AU  VIBORG    25m  1:21.95 
67  Emma Dochedahl  2000  0024BG  SKANDERBOR    25m  1:20.63 
139  Sia Aagaard  2004  0434AB  SKOVBAKKEN    25m  1:21.17 
284  Signe Storm Rasmussen  2001  0138AQ  LYSENG    25m  1:22.76 
29  Emilie Egerup  2003  0316AW  SILKEBORG    25m  1:23.88 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Anne Lundorff Larsen  2004  0466AB  SILKEBORG    25m  1:20.09 
281  Katrine Mols  2003  0326AP  LYSENG    25m  1:19.37 
34  Line Frederiksen  2003  0314AG  SILKEBORG    25m  1:19.07 
44  Jasmin Jespersen  2002  0268AL  SILKEBORG    25m  1:19.18 
193  Christine Rasmussen  2001  0138AS  HSK    25m  1:19.58 
Freja Plannthin Mogensen  1999  9968BD  AUNING    25m  1:20.45 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
207  Freja Hansen  2001  0114BC  HEI    25m  1:17.78 
182  Anna Kruse  2000  0006BG  HSK    25m  1:17.48 
23  Simone Sloth Østergaard  2000  0032BE  NORD    25m  1:15.27 
323  Line Tinggaard  2000  0082AW  THISTED    25m  1:15.52 
222  Frida Jensen  2002  0282AT  BJERRE HER    25m  1:17.50 
299  Ida Fink Baun  2000  0034BF  THISTED    25m  1:18.82 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Cecilie Gregersen  2002  0204AF  ODDER    25m  1:13.04 
13  Lærke Als  2002  0214AU  NORD    25m  1:12.82 
11  Rikke Svenstrup  1999  9972AZ  AUNING    25m  1:11.79 
242  Maya Nautrup Pedersen  1999  9956AE  IHF    25m  1:12.43 
24  Camilla Aagaard  2000  0044AY  NORD    25m  1:12.92 
22  Cecilie Væver  2002  0288AD  NORD    25m  1:14.21 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Esther Flø  2001  0108AR  SILKEBORG    50m  1:11.61 
53  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    25m  1:10.44 
345  Kirstine Thordahl Jensen  2000  0084AZ  ODDER    25m  1:09.49 
378  Camilla Hein Saugmann  1999  9938BC  ODDER    25m  1:10.15 
96  Sofie Rahbek Hansen  2000  0026BD  VIBORG    25m  1:11.35 
276  Yasmina Kristiensen  2000  0096BA  LYSENG    25m  1:11.74 

 
Heat 12 (16) (Årg. 2005-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Marie Isager  2005    ODDER    25m  2:17.17 
297  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    50m  1:45.00 
360  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    25m  1:34.28 
58  Mette Marie H. Petersen  2005  0552AI  SILKEBORG    25m  1:44.67 
49  Annabella Marie Lauritzen  2005  0586AG  SILKEBORG    25m  1:45.99 
303  Ida Hovmark  2005  0528AG  THISTED    25m   

 
Heat 13 (16) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
264  Martha Bjerg  2004  0454AK  LYSENG    25m  1:16.62 
105  Amalie Kanstrup  2003  0326AM  VIBORG    25m  1:16.51 
195  Nele Schulze  2004  0492AH  HSK    25m  1:15.42 
211  Mia Borgensgaard  2003    TST    25m  1:15.81 
203  Laura Fogh  2003  0352AI  HEI    25m  1:16.56 
307  Camilla Kjær  2003  0354AD  THISTED    25m  1:17.92 

 
Heat 14 (16) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Sofie Petersen  2001  0102AR  AUNING    25m  1:09.23 
338  Liv Hingeberg  2001  0154AK  ODDER    25m  1:08.33 
146  Sigrid Lei Lamberg  2002  0288AI  SKOVBAKKEN    25m  1:06.19 
347  Signe Søby Jensen  2001  0114AJ  ODDER    25m  1:07.79 
15  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    25m  1:09.20 
12  Sofie S. Vegener  2002  0268AK  AUNING    25m  1:10.08 

 
Heat 15 (16) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
62  Amalie Skov  1999  9992AW  SILKEBORG    25m  1:08.03 
359  Helene G. Nedergaard  1999  9956AM  ODDER    25m  1:05.29 
336  Cecilie Lykke Hansen  1999  9918AC  ODDER    25m  1:00.56 
329  Cecilie Dalgas  2000  0014AI  ODDER    25m  1:03.66 
354  Luna Ladefoged  2000  0038AS  ODDER    25m  1:08.01 
92  Kathrine Fog  2000  0072BC  VIBORG    25m  1:09.07 

 
Heat 16 (16) (Årg. 1916-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Clara Nautrup Pedersen  1998  9844AJ  IHF    25m  1:08.29 
128  Christie Prøhl  1998  9872AW  VIBORG    25m  1:05.53 
189  Julie Oxenvad  1997  9744AP  HSK    25m  1:00.12 
110  Ida Kristensen  1998  9856AX  VIBORG    25m  1:03.87 
122  Ida Marie Nielsen  1995  9524AZ  VIBORG    25m  1:06.89 
384  Mette Dyrhauge Winther  1998  9854BB  ODDER    25m  1:10.69 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner