2019-08-24   20:10:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  22:04   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer  Finaler (10) 
Vejledende starttid 18:15 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
250  Nicklas Jensen  2003    HORSENS    25m   
298  Nicklas Bager  2003  0321AM  THISTED    25m   
369  Tobias Nielsen  2004  0497AB  ODDER    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Simon Simoni Christiansen  2002  0233AN  SKANDERBOR    25m  2:01.34 
318  Johan Roderick  2003  0331AL  THISTED    25m  1:54.75 
286  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  LYSENG    25m  1:54.04 
163  Jeppe Ballisager Hansen  2001  0133AP  BRÆDSTRUP    25m  1:54.65 
275  Ciano Kristensen  2004  0445AJ  LYSENG    25m  1:59.59 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Andreas Hansen  2001  0195AF  BRÆDSTRUP    25m  1:45.00 
76  Johan Bendixen Nissen  2002  0211AQ  SKANDERBOR    25m  1:35.69 
149  Yang Li  2002  0277AF  SKOVBAKKEN    25m  1:33.25 
160  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  BRÆDSTRUP    25m  1:34.00 
291  William Sloth  2003  0367AJ  LYSENG    25m  1:41.34 
228  Rasmus K. Ø. Nielsen  2002  0289AJ  BJERRE HER    25m  1:49.43 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Mads Holm Skovby  2001  0165AL  HSK    25m  1:30.11 
74  Jacob Lund  2001  0189AP  SKANDERBOR    50m  1:28.22 
311  Paw Jensby Madsen  2002  0233AI  THISTED    25m  1:25.14 
361  Thor G. Nedergaard  2002  0245AC  ODDER    25m  1:27.65 
327  Nicholas Bundgaard  2002  0249AI  ODDER    25m  1:30.02 
71  Mads Iversen  2002  0203AN  SKANDERBOR    25m  1:31.21 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Anton Kirkegaard Olesen  2000  0013AS  VIBORG    25m  1:24.56 
69  William Bech Hindborg  2000  0085AE  SKANDERBOR    25m  1:22.73 
362  Benjamin B Nielsen  2001  0127AM  ODDER    25m  1:20.97 
19  Lars Christian Primdahl  2000  0033AP  NORD    25m  1:21.84 
178  Asbjørn Guldager  2002  0227AI  HSK    25m  1:24.54 
190  Benjamin Peruchon  2001  0195AL  HSK    25m  1:24.92 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
334  Thomas Frederiksen  2000  0089AG  ODDER    25m  1:15.33 
45  Mikkel Kirkegaard  1999  9939AI  SILKEBORG    25m  1:12.67 
181  Victor Kristensen  1999  9915AS  HSK    25m  1:12.08 
200  Mads Alnor  2000  0005AM  HEI    25m  1:12.24 
267  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  LYSENG    25m  1:15.05 
93  Nicolai Friborg  2000  0037AO  VIBORG    25m  1:20.91 

 
Heat 7 (10) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    25m  1:37.48 
278  Frederik Lindholm  2004  0451AC  LYSENG    25m  1:33.84 
151  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  SKOVBAKKEN    25m  1:32.39 
40  Marius Gystad  2003  0313AK  SILKEBORG    25m  1:32.98 
319  Alex Søndergaard  2003  0365AJ  THISTED    25m  1:34.58 
153  Julius Agerbo Modin  2003  0313AC  SKOVBAKKEN    25m  1:40.67 

 
Heat 8 (10) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
266  Joachim Hjertmann  2002  0215AK  LYSENG    25m  1:18.77 
201  Alfred Tang Dixen  2002  0213AE  HEI    25m  1:16.30 
279  Oskar Lindholm  2001  0153AF  LYSENG    25m  1:05.48 
127  Mathias Pedersen  2002  0233AG  VIBORG    25m  1:09.81 
385  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    25m  1:16.36 
113  Sebastian Leimbeck  2001  0167AM  VIBORG    25m  1:19.18 

 
Heat 9 (10) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Oliver Østergaard Hansen  2000  0029AI  BRÆDSTRUP    25m  1:09.18 
180  Emil Knudsen  1999  9975AO  HSK    25m  1:06.46 
172  Magnus Stender Berg  1999  9939AF  HSK    25m  1:02.44 
17  Karl Meisner-Jensen  1999  9927AF  NORD    25m  1:03.81 
236  Dan Izhar-Larsen  1999  9985AR  IHF    25m  1:06.53 
175  Thomas Christiansen  1999  9957AO  HSK    25m  1:09.43 

 
Heat 10 (10) (Årg. 1916-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Tobias Alstrup Kjær  1998  9839AF  VIBORG    50m  1:09.16 
332  Oliver Degn  1996  9653AG  ODDER    25m  1:02.85 
331  Lasse Dall  1997  9763AR  ODDER    25m  57.74 
101  Rasmus Jørgensen  1996  9615AP  VIBORG    25m  58.32 
81  Kasper Levring Andersen  1998  9819AS  VIBORG    25m  1:03.12 
161  Anders Ballisager Hansen  1998  9863AU  BRÆDSTRUP    25m  1:25.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  22:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark