2019-10-19   22:26:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Spektrum Odder Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  22:04   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer  Indledende (22) 
Heat 1 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
227  Kristian Nielsen  2005    BJERRE HER    25m   
332  Oliver Degn  1996  9653AG  ODDER    25m   
268  August Borg Hjort  2006  0663AB  LYSENG    25m   
               
               

 
Heat 2 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
248  Patrick Alexander Haahr  2003    HORSENS    25m   
333  Valdemar Degn  2004  0417AJ  ODDER    25m  1:09.85 
283  Niels Dissing Rasmussen  2003    LYSENG    25m   
63  Kristian Tinglef Svenstru  2005  0543AG  SILKEBORG    25m   
               

 
Heat 3 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Simon Kruse Holm  2004  0413AL  ODDER    25m  53.57 
308  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    25m  50.72 
324  Philip Vesterby  2005  0567AD  THISTED    25m  49.00 
304  Gustav Hoxer  2005  0585AD  THISTED    25m  49.18 
258  Bertram D. Pedersen  2005  0555AC  HORSENS    25m  52.22 
251  Simon Gram Jensen  2003  0389AO  HORSENS    25m  54.06 

 
Heat 4 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Asger Mathiasen  2004  0427AI  THISTED    25m  46.56 
353  Silas D. Kosior  2003  0331AK  ODDER    25m  45.75 
107  Emil Kjeldsen  2004  0481AG  VIBORG    25m  44.37 
108  Gustav Kjeldsen  2004  0451AG  VIBORG    25m  45.14 
41  Jesper Albæk Hansen  2004    SILKEBORG    25m  46.46 
73  Frej Liltorp  2004  0499AL  SKANDERBOR    25m  47.43 

 
Heat 5 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Andreas Gaardstad  2005    SILKEBORG    25m  44.24 
102  Andreas Weis Kallesøe  2004    VIBORG    25m  43.85 
95  Mads Peter Hansen  2004    VIBORG    25m  43.61 
249  Arthur Rytter Jacobsen  2003  0373AL  HORSENS    25m  43.75 
250  Nicklas Jensen  2003    HORSENS    25m  44.03 
64  Magnus Søgaard  2003  0315AN  SILKEBORG    25m  44.24 

 
Heat 6 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
339  Gustav Hollenbach  2003  0335AL  ODDER    25m  42.95 
292  Bastian Søndergaard  2004  0433AF  LYSENG    25m  41.24 
373  Viktor Nørrevang  2003  0307AN  ODDER    25m  40.62 
163  Jeppe Ballisager Hansen  2001  0133AP  BRÆDSTRUP    25m  40.85 
90  Anders Elsborg  2003    VIBORG    25m  41.24 
286  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  LYSENG    25m  43.60 

 
Heat 7 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
91  Lasse Fethter  2004    VIBORG    25m  40.33 
318  Johan Roderick  2003  0331AL  THISTED    25m  39.86 
94  Daniel Gimm  2004    VIBORG    25m  39.51 
42  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  39.58 
32  Jonas Fonnesbæk  2003  0361AM  SILKEBORG    25m  40.12 
187  Christian Oxenvad  2003  0325AI  HSK    25m  40.49 

 
Heat 8 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  Daniel Østerballe  2003    VIBORG    25m  39.12 
306  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  38.66 
298  Nicklas Bager  2003  0321AM  THISTED    25m  38.22 
275  Ciano Kristensen  2004  0445AJ  LYSENG    25m  38.26 
224  Tobias Dam Madsen  2002  0233AO  BJERRE HER    25m  39.03 
204  Magnus Fogh  2005  0503AH  HEI    25m  39.13 

 
Heat 9 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
290  Valdemar Vind Sejr  2003  0329AG  LYSENG    25m  37.51 
351  Sander Møller Jürgensen  2004  0461AB  ODDER    25m  37.31 
262  August Ancker  2003  0399AD  LYSENG    50m  36.56 
219  Rasmus Hagger Hansen  2001    BJERRE HER    25m  37.30 
369  Tobias Nielsen  2004  0497AB  ODDER    25m  37.37 
97  Lukas Hedegaard  2004    VIBORG    25m  37.78 

 
Heat 10 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Andreas Hansen  2001  0195AF  BRÆDSTRUP    25m  35.91 
348  Alexander Johnsen  2003  0397AC  ODDER    25m  35.69 
235  Mads L. Skov Sørensen  2001  0155AO  BJERRE HER    25m  35.22 
380  Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    25m  35.31 
130  Mikkel Riis  2002    VIBORG    25m  35.84 
214  Markus Toft  2003    TST    25m  36.51 

 
Heat 11 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
330  Jeppe Dall  2002  0233AQ  ODDER    25m  35.08 
337  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  34.87 
311  Paw Jensby Madsen  2002  0233AI  THISTED    25m  34.52 
349  Kasper Johnsen  2003  0357AC  ODDER    25m  34.53 
40  Marius Gystad  2003  0313AK  SILKEBORG    25m  35.08 
291  William Sloth  2003  0367AJ  LYSENG    25m  35.08 

 
Heat 12 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
116  Martin Madsen  2001  0157AN  VIBORG    25m  34.27 
223  Halfdan Krogh Lund  2002  0287AF  BJERRE HER    25m  33.72 
327  Nicholas Bundgaard  2002  0249AI  ODDER    25m  33.42 
278  Frederik Lindholm  2004  0451AC  LYSENG    25m  33.70 
137  Kristian Zaar  2001    VIBORG    25m  34.03 
228  Rasmus K. Ø. Nielsen  2002  0289AJ  BJERRE HER    25m  34.34 

 
Heat 13 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Vilhelm Damm Thorsell  2002  0235AD  SKOVBAKKEN    25m  33.26 
131  Andreas Thanild Schøler  2000  0059AN  VIBORG    25m  33.19 
192  Jacob Petersen  2000  0001AT  HSK    25m  32.54 
169  Casper Lykke  1984    BRÆDSTRUP    25m  33.04 
76  Johan Bendixen Nissen  2002  0211AQ  SKANDERBOR    25m  33.23 
39  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    25m  33.32 

 
Heat 14 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
315  Anders Storgaard Nielsen  2000  0051AM  THISTED    25m  32.42 
362  Benjamin B Nielsen  2001  0127AM  ODDER    25m  31.83 
215  John Borup  2001  0123AS  BJERRE HER    25m  31.25 
69  William Bech Hindborg  2000  0085AE  SKANDERBOR    25m  31.65 
160  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  BRÆDSTRUP    25m  31.85 
125  Anton Kirkegaard Olesen  2000  0013AS  VIBORG    25m  32.48 

 
Heat 15 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
385  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    25m  30.69 
269  Oliver Høyer  2000  0073AT  LYSENG    50m  30.58 
361  Thor G. Nedergaard  2002  0245AC  ODDER    25m  30.41 
93  Nicolai Friborg  2000  0037AO  VIBORG    25m  30.51 
148  Wilfred Hove Lasthein  2002  0279AJ  SKOVBAKKEN    25m  30.67 
166  Johnny Jensen  1985    BRÆDSTRUP    25m  31.05 

 
Heat 16 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Anders Ballisager Hansen  1998  9863AU  BRÆDSTRUP    25m  30.14 
266  Joachim Hjertmann  2002  0215AK  LYSENG    25m  29.61 
350  Sebastian Møller Jürgense  2001  0141AB  ODDER    25m  29.47 
123  Johan Nielsen  2001  0109AM  VIBORG    25m  29.56 
205  Sebastian Halvorsen  1999  9943AP  HEI    25m  29.80 
129  Chris Rasmussen  2001  0177AO  VIBORG    25m  30.20 

 
Heat 17 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
236  Dan Izhar-Larsen  1999  9985AR  IHF    25m  29.29 
45  Mikkel Kirkegaard  1999  9939AI  SILKEBORG    25m  29.08 
200  Mads Alnor  2000  0005AM  HEI    25m  28.55 
237  Anders Færch Jensen  1988  8867AC  IHF    25m  29.02 
83  Oliver Widemann Bache  2001  0135AO  VIBORG    25m  29.29 
19  Lars Christian Primdahl  2000  0033AP  NORD    25m  29.35 

 
Heat 18 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Thorbjørn Eriksen  2000  0003AM  HEI    25m  28.41 
61  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    25m  28.24 
109  Andreas Knage  1998  9807AU  VIBORG    25m  27.94 
117  Christian Mangaard  1999  9915AT  VIBORG    25m  28.17 
186  Mathias Kjfr Nielsen  2000  0043AU  HSK    25m  28.35 
51  Mads Lillelund  1998  9815AU  SILKEBORG    25m  28.54 

 
Heat 19 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Emil Houlborg  1998  9859AP  VIBORG    25m  27.61 
46  Markus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    25m  27.49 
103  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    25m  27.30 
85  Christoffer Beck  1996  9613AL  VIBORG    25m  27.34 
164  Oliver Østergaard Hansen  2000  0029AI  BRÆDSTRUP    25m  27.59 
267  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  LYSENG    25m  27.62 

 
Heat 20 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Per Jensen  1995  9513AO  ODDER    25m  27.13 
194  Jonas Rohwedder  1998  9849AO  HSK    25m  25.64 
104  Lasse Kammer  1995  9593AH  VIBORG    25m  24.80 
352  Oskar Jørgensen  1998  9817AK  ODDER    25m  25.17 
379  Mark Simonsen  1997  9719AH  ODDER    25m  26.72 
152  Magnus Mikkelsen  2001  0171AM  SKOVBAKKEN    25m  27.23 

 
Heat 21 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Kasper Levring Andersen  1998  9819AS  VIBORG    25m  27.00 
101  Rasmus Jørgensen  1996  9615AP  VIBORG    25m  25.23 
343  Nikolaj Isdahl  1999  9957AF  ODDER    25m  24.57 
33  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    25m  25.09 
334  Thomas Frederiksen  2000  0089AG  ODDER    25m  26.57 
188  Frederik Oxenvad  1999  9949AR  HSK    25m  27.14 

 
Heat 22 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
199  Steffen Vesterø Uldal  1999  9909AR  HSK    25m  26.74 
309  Michael Kjær  1995  9555AL  THISTED    25m  25.18 
331  Lasse Dall  1997  9763AR  ODDER    25m  24.45 
172  Magnus Stender Berg  1999  9939AF  HSK    25m  24.98 
Andreas Hougaard  2000  0007AO  AUNING    25m  26.50 
279  Oskar Lindholm  2001  0153AF  LYSENG    25m  27.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  22:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark