Program för Bockstensdoppet 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
Bockstensdoppet |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
17:47 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herrar |
Finaler (13) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
364 |
2 |
Håkon Rye Pedersen |
2005 |
|
Oslo IL |
|
50m |
|
296 |
3 |
Otto Warborn |
2004 |
AL1504 |
VARBERG |
|
50m |
|
208 |
4 |
Gabriel Bozinovski |
2003 |
AN7103 |
SK 1970 |
|
25m |
1:44.27 |
37 |
5 |
Marcus Hansson |
2005 |
AD7705 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
|
274 |
6 |
Kailan Jimenez |
2005 |
AE4505 |
VARBERG |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
331 |
1 |
Emil Curlow |
2002 |
AO7902 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:36.57 |
241 |
2 |
Julius Andersson |
2005 |
AE9505 |
VARBERG |
|
25m |
1:35.61 |
319 |
3 |
Caspian Samuelsson |
2004 |
AH5504 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:32.93 |
214 |
4 |
Leon Larsson |
2005 |
AB6905 |
SK 1970 |
|
25m |
1:31.14 |
219 |
5 |
Isak Andersson |
2003 |
AR0503 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:32.51 |
240 |
6 |
Jesper Andersson |
2003 |
AL0703 |
VARBERG |
|
25m |
1:35.45 |
140 |
7 |
Joel Meuller |
2004 |
AN1704 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:35.97 |
113 |
8 |
Isak Bjarme |
2004 |
AN5504 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:37.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
174 |
1 |
Rasmus Gustafsson |
2001 |
AX9301 |
S 77 |
|
25m |
1:29.18 |
318 |
2 |
Daniel Rezaei |
2001 |
AR0701 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:28.71 |
150 |
3 |
Axel Wahlbeck |
2004 |
AH4504 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:25.78 |
155 |
4 |
Lukas Waide |
2004 |
AC3904 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:24.89 |
335 |
5 |
Alexander Mcadam |
2004 |
AE7504 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:24.95 |
278 |
6 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
25m |
1:28.54 |
149 |
7 |
Simon Swedblom |
2004 |
AN9504 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:28.90 |
2 |
8 |
Melvin Jingmark |
2005 |
AE0905 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:30.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
293 |
1 |
Alex Tudt |
2002 |
AQ2902 |
VARBERG |
|
50m |
1:23.30 |
222 |
2 |
Max Lidbom |
2004 |
AC0104 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:21.22 |
273 |
3 |
Pelle Huldén |
2002 |
AE8302 |
VARBERG |
|
25m |
1:19.77 |
276 |
4 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
50m |
1:18.13 |
57 |
5 |
Daniel Parsa |
2003 |
AL8503 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:18.68 |
33 |
6 |
Pontus Gunnarsson Jonsson |
2003 |
AF3303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:19.88 |
344 |
7 |
Nicolai Ege-Leivestad |
2002 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:22.71 |
10 |
8 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
AG0304 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:23.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Ludwig Saurow |
2004 |
AC9704 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:16.61 |
108 |
2 |
August Anderud |
2004 |
AC1904 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:16.51 |
346 |
3 |
Magnus Sandaas Gill |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:15.02 |
134 |
4 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
AH3103 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:14.58 |
120 |
5 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.78 |
91 |
6 |
Eskil Hansson |
2003 |
AA6903 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:15.88 |
215 |
7 |
William Larsson |
1999 |
AU4999 |
SK 1970 |
|
50m |
1:16.59 |
49 |
8 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:17.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
119 |
1 |
Edward Björkman |
2002 |
AS2302 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:13.85 |
192 |
2 |
Daniel Clasén |
2003 |
AL1503 |
S 02 |
|
25m |
1:13.31 |
236 |
3 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
25m |
1:12.50 |
54 |
4 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:12.22 |
321 |
5 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
AQ3702 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:12.48 |
350 |
6 |
Oscar Nordengen |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:13.08 |
253 |
7 |
Filip Brink |
2001 |
AK0301 |
VARBERG |
|
50m |
1:13.69 |
152 |
8 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
123 |
1 |
Finn Gaudenz |
2002 |
AL9502 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.44 |
148 |
2 |
Anton Swedblom |
2002 |
AR1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:10.61 |
221 |
3 |
Albin Eriksson-Hemberg |
2001 |
AI0701 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:10.23 |
199 |
4 |
Felix W.persson |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
25m |
1:09.94 |
337 |
5 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:09.99 |
314 |
6 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
AL1302 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:10.31 |
213 |
7 |
Simon Kivistö |
1998 |
AS7798 |
SK 1970 |
|
25m |
1:11.02 |
56 |
8 |
Arian Parsa |
2002 |
AD3302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:11.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
196 |
1 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
25m |
1:09.49 |
128 |
2 |
Walter Hero |
2002 |
AR9102 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:09.11 |
354 |
3 |
Harald Straume |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:08.39 |
231 |
4 |
David Schuldt |
2002 |
AF5902 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:08.08 |
255 |
5 |
Noa Carlenius |
2002 |
AE9302 |
VARBERG |
|
25m |
1:08.16 |
154 |
6 |
Isak Vaide |
2001 |
AN0901 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:08.56 |
261 |
7 |
Gustav Danielsson |
2000 |
AY0100 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.48 |
232 |
8 |
Carl Uddgren |
2001 |
AB1701 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:09.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
333 |
1 |
Martin Ettberger |
2001 |
AT8101 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:07.46 |
310 |
2 |
Kemal Cikota |
2002 |
AS0102 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:07.20 |
343 |
3 |
Magnus Reinholdt Belsvik |
2002 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:06.48 |
23 |
4 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:06.16 |
117 |
5 |
Ludwig Bjärudd |
2001 |
AQ3901 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:06.22 |
237 |
6 |
Daniel Andersson |
1999 |
AK5399 |
VARBERG |
|
25m |
1:06.65 |
182 |
7 |
Alfred Thäng |
2001 |
AN9701 |
S 77 |
|
25m |
1:07.42 |
198 |
8 |
Carl-Ruben Sjulander |
2001 |
AK2701 |
S 02 |
|
25m |
1:07.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
308 |
1 |
Oskar Axandersson |
2002 |
AN7502 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:05.98 |
353 |
2 |
Martin Sauar |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:05.27 |
194 |
3 |
Karl Hallström |
2000 |
AG9100 |
S 02 |
|
50m |
1:05.13 |
351 |
4 |
Theo Sandnes Rellsve |
2002 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:05.05 |
347 |
5 |
Mostafa Hadad |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:05.10 |
35 |
6 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:05.13 |
349 |
7 |
August Urdahl Kvalheim |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:05.43 |
328 |
8 |
Dennis Andersson |
2001 |
AU0701 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:06.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
AQ2500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:04.74 |
356 |
2 |
Oscar Vold |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:04.24 |
284 |
3 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
1:03.36 |
153 |
4 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:02.90 |
24 |
5 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:03.22 |
345 |
6 |
Markus Engesland |
2000 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:03.85 |
95 |
7 |
Mathias Johansson |
2001 |
AQ5101 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:04.40 |
355 |
8 |
Andreas Vold |
2003 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:04.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
193 |
1 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
AP7198 |
S 02 |
|
25m |
1:01.82 |
53 |
2 |
Axel Modin |
2000 |
AJ5900 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:01.51 |
19 |
3 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:01.35 |
377 |
4 |
Filip Ladeborn |
1992 |
AN3192 |
VARBERG |
|
50m |
1:00.00 |
102 |
5 |
Rickard Thillman |
1997 |
AS3597 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:00.28 |
280 |
6 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
AU3999 |
VARBERG |
|
25m |
1:01.39 |
8 |
7 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:01.57 |
43 |
8 |
Markus Larsson |
2002 |
AD5702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:02.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
339 |
1 |
Erik Storberg |
2000 |
AK1300 |
FALKENBERG |
|
25m |
57.57 |
369 |
2 |
Harald Kruger |
1967 |
AA3367 |
TÄBY SIM |
|
50m |
57.20 |
359 |
3 |
Calvin Maughan |
1964 |
|
CAPE TOWN |
|
50m |
54.27 |
92 |
4 |
Johan Hildesson |
1992 |
AK2592 |
KUNGÄLV |
|
25m |
52.57 |
99 |
5 |
Mathias Petrusson |
1993 |
BB4393 |
KUNGÄLV |
|
25m |
54.07 |
188 |
6 |
Philip Bergstedt |
1998 |
AG9598 |
S 02 |
|
25m |
56.36 |
27 |
7 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
57.35 |
55 |
8 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
58.52 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2015 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
17:47 |
|